Andymu je čtyřicet, pracuje ve skladu prodejny elektrospotřebičů, sbírá komiksové postavičky, a co se týče sexu, je stále panic. Když byl teenager, párkrát to nevyšlo a pak už nějak ztratil chuť to pořád zkoušet. Andy je celkem spokojený, ale jednoho dne se prořekne před kolegy z práce. Jeho spolupracovníci se mu za to zpočátku vysmívají, záhy ale nastupuje do jejich intenzivního školícího kurzu, který ho má přivést k jedinému cíli - ke ztrátě panictví. O některých věcech je ale snazší mluvit než je realizovat, což po sérii bláznivých a vtipných erotických selhání potvrdí i Andy a jeho kolegové. I když seznámení se sympatickou Trish by se možná mohlo proměnit v něco hlubšího. Jenže zkuste své holce přiznat, že jste ještě panic. Těžko se to říká v osmnácti, a co teprve ve čtyřiceti. (TV Nova)

Tomco

nepozerajte sa na hodnotenie a urcite chodte do toho!!! pre mna obrovske prekvapenie. zmes toho najlepsieho humoru, podotykam bez akejkolvek trapnosti a v hlavnej ulohe fantasticky steve carell... este teraz nemozem uverit, ze cele dve hodiny som ani raz nepocitil nutkanie nad tym kolko minut ostava do konca. zabavne, mile.. odporucam! ()

Arsenal83

Keby tu bolo trochu menej sprostosti, mohla to byť vydarenejšia komédia s romantickými prvkami. A hlavne to mohlo byť kratšie. Dobré vtipy sa dajú nasekať aj do 90 minút a keby to zobrali štýlom hláškovania namiesto ukazovania holých ceciek, čo vtipné vôbec nebolo, tak by určite urobili lepšie. Inak ženské obsadenie za to naozaj stálo, a to vo všetkých vekových kategóriách. Naopak, Steve Carell bol vynikajúci v The Office, lenže toto bol trocha krok vedľa. Kadencia vydarených žartov bola tak raz za 20 minút. Dosť slabé. ()

klerik

V komédiách sa moc nevyznám, ale toto na mna pôsobilo velmi dobre. Stillerovský humor a určitá poctivosť oproti dnešným tenagerským opusom - jasné 4*. ()

Chrustyn

Hodně povedená komedie se skvělým Carellem. Sice jsem si občas říkal, že těch vulgarit už je tam nějak moc ale poté jsem si uvědomil, že to do tohoto filmu sedí perfektně. ()

heyda

No určitě to mohlo být o hodně lepší, kdyby se vynechalo několik trapných scén (zvracení, bláznivá jízda na kole atd.). Ale co už no... 60% ()

mat.ilda odpad!

Moment vrhnutí zvratkovitého slizu do obličeje kapitálního přešlapu současné vylučovací komedie pokládám za osobní urážku, která zároveň pohřbila poslední naději, že zavádějící by mohl být snad název. R.I.P. ()

Stanislaus

Typická americká komedie se spoustou vulgárních slov o jednom netypickém muži, která nepřekvapí ani neurazí a mě osobně vyděsila stopáží a zarazila divným koncem. Zkrátka průměrný film s pár vtipnými momenty a příjemným obsazením. ()

Flego

Od čias Zbuchnutej som sa tak nenasmial... Táto inteligentná, trošku odvážna komédia nie je ničím nápaditá, jej postupy sú otrepané o všetky sladkobolné a telenovelácke filmy či seriály a nekonečná minutáž býva pre podobný typ filmu skôr na škodu, cez to všetko je to zábava na vysokej úrovni. Od skvelého výberu hlavných hrdinov po neuveriteľný muzikálový koniec. ()

rikitiki

Jsem z toho filmu v rozpacích. Moc velká komedie to nebyla, navíc mě odpuzovaly některé nechutné scény (čůrání nebo zvracení do obličeje). Na druhou stranu ale jako celek to byl citlivě a místy něžně natočený film o tom, jak je těžké najít někoho k sobě a taky o důležitosti mužského přátelství. ()

Ivoshek

Hmmm, and she told "uhmmm, me soooo horny" "and her titts were like buckets of sand"... Steve Carell jako přestárlý panic, kterého kolegové považují za tichého masového vraha, je naprosto úžasný. Po první půlce film trochu ztrácí tempo a drsný humor, ale i tak je to hodně zábavný počin. ()

Janek

Čtyřicetiletého panice jsem se upřímně bál a pustil si ho až rok a něco po premiéře. Jsem příjemně překvapen, Steve Carell by mě utáhl i na vařený nudli (s přihlédnutím k jeho fantastické roli v Little miss sunshine, kterou jsem viděl před tímto filmem), ten člověk je mi sympatický a je vtipný. Celý film ale už tak vtipný není. Ale některé scény opravdu stojí za to a mě tahle neškodná komedie celkem dobře pobavila. ()

eraserhead666

Nejlepší na filmu je, že má-li nějaké poslání, netýká se ani tak sexu, respektive, že ukazuje, že i být ve 40 panic je fajn a že nepřítomnost či absence sexu v životě není žádná tragédie. Asi se do toho motám. Děsil jsem se stopáže, ale nakoenc to bylo dost v pohodě, bez extra hluchých míst, což mě překvapilo. Naštěstí na vás film valí jednu epizodickou scénu a postavy za druhou (hodinové dvacetirande, trhlá Elizabeth Banks, naprosto úžasná část s neméně úžasnou Leslie Mann, dcera Catherine Keener nebo šéfka hlavního hrdiny). Je to zábavné, je to pochopitelné a srozumitelné, ač vulgární a trhlé, tak přesto dospělé. Jen ten vlasový závěr mi ten film skoro skazil. ()

Sofia

Trapárna...takový druh humoru fakt nemusím. Steve Carell nesahá Benu Stillerovi ani po kotníky a těžko uvěřit, že by ve 40 letech nevěděl, kam že se to ten penis vlastně strká...navíc všichni jeho kamarádi byli neuvěřitelně oškliví a chlupatí :-) Nikdy více! ()

Bauer

Čekal jsem něco více odvázanějšího a více vtipnějšího. Něco, v čem bude tolik vtipných scén, až se z toho budu válet po zemi. Místo toho jsem dostal komedii, která obsahuje řadu vulgárních výrazů, občas nějakou hlášku a pár vtipných scén ze kterých jsem až tak moc zase odvázaný nebyl. Za většinu vtipných scén můžou především Andyho spolupracující a zároveň přátelé. To byli velice vtipní týpci. Tak trošku mi to připomínalo Prci, prci, prcičky s tím rozdílem, že hlavním hrdinou není teenager, ale 40 letý chlap, co vypadá, jako pedofilní (hračky) homosexuál (způsob oblékání). Steve Carell se na tuto roli vyloženě hodí a hraje toho slušňáka važně skvěle, myslím si, že měl dostat mnohem víc, než "pouhých" 500 000 dolarů! Velkým mínusem filmu je přehnaná stopáž. Téměř dvě hodiny je opravdu moc na komedii. Další průměrná komedie, která určitě stojí za zhlednutí! ()

luka4615

Slušně zpracovaná komediální záležitost, která zaujme především svým humorem a kvantem bizarních postav a postaviček. Režisér Judd Apatow hlavního hrdinu s mimikrami Steva Carella dostává do zcela absurdních situací, u nichž se buď musíte smát nebo znechuceně odvracet zrak. Nic mezi tím zkrátka a jednoduše není. The 40 Year-Old Virgin je tedy v rámci “pokleslých” komedií povedeným zástupcem, ke kterému se určitě ještě někdy vrátím. Skvělá práce! (Netflix) „So, tell me, Montel. Why weren't we invited to the party? What are we, Al Qaeda?“ ()

prome

Dlouho jsem uvazoval kolik dat hvezdicek ... jestli 3 nebo 4 a nakonec jsem se rozhodl pro 4 protoze jsem se u tohohle snimku celkem bavil... Ne celkem ale poradne ... je to vyborna komedie na vecer ()

Lucasion

No tohle byl taky můj skoro 40 let vroubek, který jsem si chtěl doplnit. Upřímně? Tehdy v době Ace Ventury (1994) a Já, mé druhé já a Irena (2000) jsem prakticky zažíval zlaté období komedií a filmů. Myslím, že by se vůbec nic nezměnilo, kdybych film viděl tehdy. Nedokázal mě nadchnout ani teď. Je to zajímavě obsazené a vsadím se, že mnoho těch herců poznáte z jiných rolí. Ale jako romantické komedie bych vybral mnohem kvalitnější favority. Za mě silný průměr. (50 %) ()

Kamca_

Průměrná komedie, ale nic víc od toho nečekejte. Chvílema jsem se u toho i bavila :) ale na víc jak 55% to nemá. ()

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii

01.02.2019

Ďalší všemohúci smrteľník

Ďalší všemohúci smrteľník

27.08.2005

Keď sa reportér Bruce v podaní Jima Carreyho na krátky čas vžil do kože Boha, štúdiu Universal Pictures to celosvetovo vynieslo 485 miliónov dolárov. Že je na ceste pokračovanie neprekvapí nikoho, no… (více)