Sluha dvou pánů

(divadelní záznam)
všechny plakáty
TV spot

Miroslav Donutil v hlavní roli Goldoniho komedie o tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná. Jedno z nejpopulárnějších představení Národního divadla. Děj se odehrává v Benátkách, kam přijíždí Beatrice v převlečení za svého mrtvého bratra. Hodlá ve městě najít svého snoubence Florinda, který naneštěstí v souboji jejího bratra zabil a musel uprchnout. Beatricin sluha Truffaldino se ve městě potká s Florindem, o jehož totožnosti nemá ponětí, a dá se z vypočítavosti do jeho služeb, protože dva platy jsou víc než jeden. A záměny, převleky, komické střety a gagy mohou začít… Premiéra dnes už legendární inscenace Goldoniho Sluhy dvou pánů se konala v Národním divadle v roce 1994 a hrála se s velkým úspěchem přes dvacet let. Titulní roli mazaného a vychytralého sluhy Truffaldina tehdy vytvořil Miroslav Donutil. V průběhu času se hit proměnil ve stálici a v rekordmana v dějinách Národního divadla. A zatímco v mnoha rolích se už změnilo obsazení, Truffaldino byl stále týž. Když Miroslav Donutil se svým Truffaldinem začínal, bylo mu 43, a když po šedesátce končil, stále ho jeho trochu zmatený a trochu vypočítavý sluha nepřestal bavit. Stejně jako diváky. Slavné a divácky veleúspěšné představení skončilo šestistou reprízou v prosinci 2016. V České televizi jej měli diváci možnost poprvé vidět 15. 12. 2001. (Česká televize)

MáŠa

Dobrá zábava. Těžko se mi to hodnotí, když nejde o film v klasickém slova smyslu, ale o divadelní záznam. Pár rozestavených kamer a střihy mezi nimi. Z tohohle pohledu to moc invenční není. Jinak super. ()

Handle

Těžko říct, jestli bych se na Sluhu dvou pánů dobrovolně kouknul, kdybych si nedal knihu do povinné četby k maturitě, ale asi i jo, protože všechny ohlasy byly tak nadšené, že mě to poměrně i zajímalo... :) Musím říct, že to bylo opravdu zábavné, Donutil byl skvělý a zasmál jsem se. Znovu bych si to ovšem nepustil a lehce nadhodnocené to podle mě je. ()

BoPo

Donutil v životnej úlohe. Oplatí sa vidieť. Nie som fanúšik divadla, ale toto by som rád videl naživo. ()

Lacike

Vzhľadom na to akú to má fenomenálnu povesť som od toho čakal väčšiu srandu. Donutil je síce fantastický. Celý čas tam poskakuje jak králiček Energizer. Proste vidno, že zo seba vydáva maximum. Ale čakal som od toho vtipnejšiu a prepracovanejšiu zápletku. Ale dobre, stále je to nadpriemer, ktorý som rád videl, keďže mám Donutila rád. Takisto ma potešilo vidieť hrať niektorých hercov, ktorých poznám len z dabingu. S výnimkou Alexeja Pyška, ktorého hlas mám tak silno spjatého s Willisom, že som ho nedokázal vnímať samostatne a zakaždým keď prehovoril, tak to na mňa pôsobilo rušivo, lebo som mal divný pocit, že sa tam objavil Willis. 6/10. ()

Mononoke.

O Donutilovi si myslím svý, ale tohle byl jeden z lepších kousků, samozřejmě díky vtipné předloze. Viděno před časem v ND. ()

moviesfan

Neuvěřitelně zábavná divadelní hra. Exceletní a komický Donutil podává maximální výkon. Skvělá zábava, která nenechá nikoho bez úsměvu. Hodnocení: 90% ()

svik

Zajímavé, smál jsem se asi 3/4 představení a potom mi Donutil nepřišel až tak zábavný. Vlice zajímavý příběh, dobré zvraty a slovní hříčky...jen tak dál ()

Blofeld odpad!

Už tak dost mizerná inscenace Goldoniho komedie, který napsal i lepší kusy (Poprask na laguně, Benátská vdovička), doslova zmrzačená samolibým a exhibicionistikým výkonem Miroslava Donutila. ()

Marsik

ČT ART - Čirou náhodou jsem zapnul alternativní program České Televize a zrovna začínala tato divadelní inscenace. Proč ne, řekl jsem si. Po 2 a půl hodinách musím konstatovat, že to bylo velmi dobré. Samozřejmě pan Donutil je tahoun celého představení, bez něho by to nebylo ono a jeho výkon je opravdu bravurní. Navíc pokud je člověk správně naladěn, dostane se mu královské zábavy. Já jsem sice 100% naladěn na toto nebyl, ale i tak se mi to upřímně líbilo. Navíc jsem rád, že jsem tuto hru, o které se mluví široko daleko, vůbec viděl, jelikož sehnat vstupenku do Národního divadla s dobrým výhledem není lehká věc. Chválím tuto komedii a děkuji ČT za kulturní zážitek. Trocha ironie na závěr - kulturně jsem se vzdělal, aniž bych musel vytáhnout paty z domu :) 80% (2/3 with J.) ()

Džany

Bez chyby. Opravdu bez chyby. Donutil hraje jako o život a dovolím si říct, že je to jeho nejlepší role. Divadlo, u kterého se nepřestanete smát. Sice jsem ho na živo neviděl, ale moc bych si to přál.... ()

ABLABLABLA

Naprosto perfektní divadelní hra. Má nejoblíbenější... Kdykoliv mám náladu se zasmát, okamžitě po ní sáhnu a směju se znova a znova těm výborným vtipům a hláškám. Miroslava Donutila jsem neměla moc ráda do té doby, než jsem uviděla tuto hru v televizi. Ale poté jsem ho začala jako herce, hlavně v komediích, brát. Předvedl zde naprosto excelentní výkon. Samozřejmě i ostatní herci byli skvělí. A musím dát poklonu i pánům muzikantům. Nejlepší scéna se dá těžko vybrat, protože nejlepší jsou všechny. Ovšem pudink ala pudlík a ratlík je nezapomenutelný... "No krásně to stojíte, opravdu grandiózně. Já se vám do toho nechci vkládat, ale kdyby tudy náhodou nedejbože šla bouřka, dejte ten kord takhle." Někdy jsem měla pocit, že M. Donutil improvizoval podle reakcí ostatních herců, což ale hru dovedlo k dokonalosti. Nejlepší divadelní hra a hned po ní následuje Matka v režii Františka Laurina z roku 1985. ()

suicide

Mno co říct na toto nádherné představení. Donutil exceluje a jeho vtípky a improvizace rozhodně inscenaci Goldoniho povznáší do výšin. Skvělá zábava... ()

rt12

Většina lidí, kteří chodí do divadla, přijali ,,Sluhu" kladně a s povděkem. Znám mnoho lidí, kteří naopak do divadla nepáchnou a TV záznam se jim hodně líbil, zkrátka proto, že je to povedená taškařice. A rozhodně se nejedná o přeceňované snoby . ()

Bones!

Tahle divadelní hra podle mého názoru nemá chybu!!!Miroslav Donutil v neuvěřitelném, takřka tříhodinovém výkonu, který by mu mohl závidět leckterý sportovec...V mém pomyslném žebříčku velice silná konkurence Divadla Járy Cimrmana...:-)) ()

*Elfík*

Jednoho dne jsem na poště vyzvedla dopis. Ovšem, nebyl můj, To jsem si všimla až po otevření. Chtěla jsem ho zalepit. Světe div! Dopis nejde zpátky zalepit. Tak mě napadlo. Což takhle zkusit chléb? Děkuji pane Donutile. Donutil jste mě zi jen tak ledabyle vymýšlet. A to, že se směji u dopisů, když nad nimi někdo jí chléb, to je také vaše vina! ()