Sluha dvou pánů

(divadelní záznam)
všechny plakáty
TV spot

Miroslav Donutil v hlavní roli Goldoniho komedie o tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná. Jedno z nejpopulárnějších představení Národního divadla. Děj se odehrává v Benátkách, kam přijíždí Beatrice v převlečení za svého mrtvého bratra. Hodlá ve městě najít svého snoubence Florinda, který naneštěstí v souboji jejího bratra zabil a musel uprchnout. Beatricin sluha Truffaldino se ve městě potká s Florindem, o jehož totožnosti nemá ponětí, a dá se z vypočítavosti do jeho služeb, protože dva platy jsou víc než jeden. A záměny, převleky, komické střety a gagy mohou začít… Premiéra dnes už legendární inscenace Goldoniho Sluhy dvou pánů se konala v Národním divadle v roce 1994 a hrála se s velkým úspěchem přes dvacet let. Titulní roli mazaného a vychytralého sluhy Truffaldina tehdy vytvořil Miroslav Donutil. V průběhu času se hit proměnil ve stálici a v rekordmana v dějinách Národního divadla. A zatímco v mnoha rolích se už změnilo obsazení, Truffaldino byl stále týž. Když Miroslav Donutil se svým Truffaldinem začínal, bylo mu 43, a když po šedesátce končil, stále ho jeho trochu zmatený a trochu vypočítavý sluha nepřestal bavit. Stejně jako diváky. Slavné a divácky veleúspěšné představení skončilo šestistou reprízou v prosinci 2016. V České televizi jej měli diváci možnost poprvé vidět 15. 12. 2001. (Česká televize)

kagemush

Nemůžu se moc rozepisovat,ještě pořád se směju. Perfektní je,že se vyjímečně podařilo potlačit sterilitu divadelních záznamů (kdo chodí do divadla a pak totéž uvidí v televizi,mi rozumí) a alespoň částečně přenést náladu v sále na obrazovku. ()

easaque

Nemám rád herecké předvádění a přehrávání a Donutil to nezmění. Když se to spojí ještě s Goldoniho komedií, tak je to asi ještě horší, přestože proti ní extra nic nemám. Vysoké zdejší hodnocení chápu - znám přece vkus dnešního průměrného diváka, ale nejde mi na rozum, jak se to dostalo na prkna Národního divadla. K mému hodnocení nepřidala ani strašná délka a to hrůzné a nenápadité provedení dekorací. K odpadu to zase nemá tak daleko a cítil jsem se spíš trapně. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

applause

Řekla bych, že je to za mě nejlepší divadelní hra, co jsem viděla, ale neviděla jsem ji naživo. Bohužel, už takhle to byl pro mě zážitek sledovat Donutila jak rozesmívá publikum. Naživo to muselo být ještě lepší! Líbil se mi i herecký výkon Miluše Šplechtové, jakožto inkognito. Skvělá byla hudba, ale co mě nejvíc překvapilo, tak kontakt Miroslava Donutila s publikem, to se jen tak nevidí. Skvělý výkon! Za mě si divadelní hra zaslouží plné hodnocení a doporučení. ()

raffspIn

5x zhlédnuto. Životní role Miroslava Donutila. Ne že by byl jinde špatný, ale Truffaldino překonal všechny jeho předcházející i následující role. ()

lekr

Miroslav Donutil je jeden z mála českých herců, kteří skutečně zahrají všechno a v téhle hře mě opravdu skvěle bavil od začátku až do konce!! Bezpochyby nejlepší divadelní hra všech dob!! ()

SallyZen

Goldoni mistr komedie a Donutil mistr komediálních rolí. Nemá chybu. Truffaldino je skvěle napsaná postava a skvěle ho doplňovali například Brighella, Smeraldina nebo třeba Florindo. S vtipnějším divadlem jsem zatím neměl tu čest. 95% ()

C0r0ner odpad!

Už od svých pěti let nesnáším debilní divadlo zejména kvůli takovým utahaným, nudným, nevtipným, afektovaným, starosvětským a trapným píčovinám jako je třeba Sluha dvou pánů. Jasně, chápu, že buran a debil jsem tu já (soudě podle obecného hodnocení), ale prostě to jinak nejde. 0% ()

asinus

Sluha dvou pánů snad pod tři hvězdčky zahrát nejde. Takže tuto inscenaci nechválím, Donutil mi na Truffiho nesedí. ()

c.tucker

Brilantní provedení hry Carla Goldoniho - záznam z Národního divadla, zahráno nejlepšími herci. K tomu všemu geniální Donutil. "Co to je?!" "Puding" "Pudling?" ()

Ice123

Tohle je divadelní klasika, kterou by měl vidět každý ať už ho divadlo baví nebo ne. Jelikož Sluha dvou pánů baví a bude bavit naprosto každého, což ostatně dokazuje, že se hraje již 17tým rokem a má již na kontě přes 470 vystoupení s Donutilem vždy v hlavní roli sluhy ;) 100%. ()

otík

Naprostá divadelní pecka, Donutil předvání své typické herectví, ale v tak báječném příběhu a představení, že se až zatajuje dech. ()

SoolenJV

Nevím sice, co dělá divadlo ve filmové databázi, ale i tak je to úžasně zábavný záznam s nepřekonatelným Miroslavem Donutilem, který si svou roli viditelně užívá. ()

Radiq

Výkon Donutila byl opravdu výjimečný. No ale co ten zbytek? Za prvé, tohle mělo být to naše Národní divadlo? Vrzající prkna, divná akustika? (ano, nikdy jsem tam nebyl a vypadá to, že spíš než o divadelní zážitek tady jde o historickou hodnotu a vlastenectví). Dále celé to zpracování - chabé kulisy, běhání ze strany na stranu, hudební stránka. To všechno mi přišlo takové ledabylé. A pak samotná hra - nevím, jestli to bylo psané tak, aby se divákům neustále sdělovaly vnitřní pochody, myšlenky a vysvětlování souvislostí. Ono vlastně všechno, kde nebyl Donutil, mě nebavilo - výběr ostatních herců docela zklamání. A i ten pitvořící, gestikulující Donutil časem docela omrzel. Na druhou stranu tam byly dobré momenty, kdy se dalo od srdce zasmát. Pudlik a komunikace s publikem, slovní hříčky a jiné vychytávky sedící přesně k Donutilovi. Takže je to pro mě takové poloviční. Z jedné strany na mě kouká Donutil, bez kterého by ta hra byla ztracená, z druhé strany ten zbytek, který to celé umrtvoval. Dám 3, ale vidět to už nepotřebuju. Aspoň jsem konečně viděl, jak vypadá dabér Bruce Willise. ()