Poslední část Trilogie pomsty (Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy). Pomstychtivá mladá žena s andělskou tváří po návratu z vězení hledá odplatu – za zločin, který nespáchala, za příkoří, které musela vytrpět, za ztracenou dcerku, kterou musela opustit. Film byl oceněn na festivalu v Benátkách 2005 Malým zlatým lvem. (oficiální text distributora)

bery71

I když název mate, tak paní Pomsta je jednoznačně více podobná Oldboyovi než téměř stejně pojmenovanému Sympathy for Mr. Vengeance. Při posledním filmu o pomstě totiž Chank-wook znovu vsadil na akčnost a drsné podání, čímž nijak nechci zpochybňovat umělecké kvality. Zkrátka, kdo nekouká na první Parkův film, musí vědět již od první minuty, jak to celé skončí. A i když se Park chtě-nechtě trošku opakuje, nikdo si nemůže stěžovat. Ode mě, i díky skvělému soundtracku, pět hvězd. ()

Radek.SCH

Mám s tím opět podobný problém, jako s Oldboyem. Je to moc divné. Teda ne že by mi ti normálně na filmech vadilo, ale v tomto případě ano. Je to moc pomalé. Obzvlášť ke konci by střihač mohl víc použít nůžky (ony se totiž dají použít i na něco jiného, než na zapichovaní do lidí ;-) Pár solidních momentů by se samozřejmě určitě našlo (kdo se nepopadal za břicho při vynuceném odjezdu z Austrálie do Koreje, nemá podle mě smysl pro humor). Ale.. nee. - 60% ()

FilmWave

Skvostný a úchylný úlet! Park Chan-Wook je tentokrát mnohem lyričtější než v "Oldboyi", ještě více mixuje žánry (komedie, drama, horor, blood-gore), ale celé to, nechápu proč, drží pohromadě, odvypráví hned několik příběhů, pobaví velmi specifickým humorem a donutí k přemýšlení na téma "zločin a trest". ()

Aleister

Parkův postmoderní žánrový hybrid využívá barokně přebujelé obraznosti k rekontextualizaci kulturních a především náboženských odkazů. Příběh o nevinné vražedkyni exploatuje křesťanskou symboliku a pojmosloví, když se dotýká motivů jako anděl pomsty, očistec nebo otázek hříchu a vykoupení. Díky eklekticizmu a virtuóznímu kolísání mezi žánry jako akční film, melodrama, komiks, nebo vězeňský film, se pak výsledek může jevit jako prázdná postmoderna. Exploatováno není jen náboženství, ale i klasická hudba. Vnitřní dynamika barokního hudebního materiálu a virtuózní využití variační techniky Paganiniho nejlavnějšího capricia No. 24 však zdařile přechází do formální struktury snímku a ukazuje se, že variační princip řídí nejen zmnožování postav, ale dokonce i dávkování akce a falešných konců. Právě artový „kabát“se tak stává přidanou hodnotou multižánrové sebereflefixní manýristické hry s divákem. ()

Eluin

Film Nebohá paní pomsta (Chinjeolhan Geum-ja ssi) je korejský snímek, který de facto završuje "pomstichtivou trilogii" režiséra Chan-Wook Parka (patří tam mimo jiné i slavný Oldboy). Hlavní postavou je zde žena Geum-ja, která je v úvodu filmu propuštěna z vězení za vraždu šestiletého chlapce. Po několika retrospektivním záběrech, kdy jsou představeny její spoluvězenkyně a pozadí celého příběhu se už divák může koncentrovat na hlavní linii - a tou je pochopitelně pomsta. Pomsta člověku, který to celé zavinil. Jenže, přináší pomsta skutečný klid na duši a je morálně ospravedlnitelná? Pokud Vám předchozí řádky snad připomněly Tarantinova Kill Billa, tak to je částečně i pravda, nicméně ta část je velmi malá, neboť oba filmy spolu krom zápletky nemají nic společného. Celkem nerad označuji filmy nějakými nacionálními stereotypy, nicméně zde označení "asijský" skutečně sedí. Režisér Chan-Wook Park se neštítí pohledu na useknutý prst, drsné sexuální scény a zároveň dokáže do svého snímku dostat - a to velmi věrohodně - velmi citlivé záběry matky a dcery. Nebohá paní pomsta je film poněkud "objemný", není jen o jednom tématu (byť by se to možná tak mohlo i zdát), ale o mnoha lidských osudech, které jako leitmotiv provází touha po pomstě hlavní představitelky, kterou velmi dobře v mnoha hereckých polohách zahrála Yeon-ae Lee. Vynikají je i užití barev (např. interiér pokoje hlavní hrdinky) a smyčcová hudba. Jediným negativním zákoutím pro diváka by snad mohl být místy trochu zmateně vyprávění děje, nicméně i na to si člověk po několika minutách zvykne. ()

animario

Smrt s andělskou tváří, elegantní dáma s cejchem pomsty, taková je Geum-ja ve filmové básni Park Chan-wooka. Syrovější Amélie z Montmártru na vizuálně působivé, trpké cestě za vytouženou vendettou. Podávanou víc než za studena... ()

mourinho

Stejné jako u předchozích částí. Nepochybuji o tom, že Chan-Wook Park je velmi dobrý režisér, jeho obrazy promítané na plátně dokáží očividně drtivé většině kritiků zavřít hubu, pro mě je však celá trilogie jen zbytečně nafouknutou bublinou. Velmi milosrdné tři hvězdy. ()

GOREGASM

Nebohá paní pomsta aneb zakončení Vengeance trilogie tentokrát se silným ženským zastoupením v podobě nejen hlavní hrdinky, dotahuje Parkův, nebojím se říct geniální, triptych do podoby výjimečného projektu. Opět se podíváme skrze oči hlavní hrdinky do těch nejbolestivějších pater lidského života, ve kterých se odehrávají činy, které nelze vzít zpět, a kterých se všichni v koutku svých duší bojíme. Park přes komplikovanou vypravěčskou strukturu chytí napnutého diváka od první minuty za límec a pustí ho až s poslední dopadnuvší krvavou kapkou realizované pomsty. Jeho vizuální nápaditost je odzbrojující, stejně jako vypravěčský cit, dvě naprosto vybalancované složky. Odvážné morální vyznění celé trilogie i jejich jednotlivých dílů je potom definitivním trumfem mistra Parka. O pomstě si nikdo nikdy nedovolil takto troufale a hluboce zapolemizovat a já jako fascinujícím zážitkem opařený divák skládám Chan-wook Parkovi hlubokou poklonu. 100% ()

JimiH

Pro mě nejsyrovější film z celé trilogie o pomstě. Oproti Oldboyovi ubylo explicitního násilí, přibylo syrovosti a naturalismu. Park Rulez! ()

Filmárik

Z parkovej trilógie o pomste je Lady Vengeance pre mňa najucelenjší,najjednoduchší a už od začiatku filmu najpochopitelnejší.No zároveň aj najviac určený masám pričom mám na mysli najmä minimum skvelých nápadov ako u predošlých dvoch dielov.To však neznamená žeby sa nejednalo o dôstojné zakončenie skvelej série.Taktiež je tu viditelný posun vpred oproti Pánovi Pomsta najmä čo sa hudby týka.Po celý film diváka sprevádza prekrásna nevtieravá hudba perfektne sa hodiaca k dianiu na obrazovke.No aj napriek tomu je pre mňa vrcholom trilógie geniálny Oldboy.P.S.: vďaka tomuto filmu som mal možnosť vidieť jednu z najimageovejších strelných zbraní filmového plátna,neskutočne štýlová záležitosť ;-) ()

TylerGage

no dlouho jsem se rozhodoval co mám dát za známku,nakonec jsem tam hodil 4 hvězdičky a myslím,že to odpovídá.. místy utahané a nudné a místy pár excelánns ()

kamil0606

Lepšie ako OldBoy ? Ani náhodov... Dej bol možno zaujímavejší ale aj jednoduchší a ten záver nebol bohviečo. A nielen dej ale samotné spracovanie je jednoduchšie a neohúri tak ako OldBoy(ale stále viac ako väčšina filmov) ()

dakarin

Bolest, beznaděj, brutalita? Možná především jeden z úhlů pohledu na lidské bolesti a tragédie, výkřik pro nepozory? Nebo snad dokonce jistá forma zábavy? Nastolujeme tíživé morální problémy? ... nebo už je to všechno jedno? ... neblbneme už přes míru... ()

longercz

Pro mě rozhodně nejslabší díl trilogie o pomstě. Je zde pár zajímavých nápadů, celkově si mě film ale v podstatě ničím nezískal. ()

actor-SP

Po predošlých dvoch tituloch počnúc Symphaty for Mr. Vengeance a neskôr snímkou Oldboy, je tu Symphaty for Lady Vengeance, uzatvárajúci výnimočnú trilógiu o pomste. Tentoraz je to Yeong-ae Lee, jedna z najväčších hereckých osobností kórejského filmu, ktorú spznávame v postave ženy menom Lee Geum-ja, ktorá ako bola ako devätnásťročná vzatá do väzby za zločin, ktorý vôbec nespáchala. Donútil ju k tomu totiž jej bývalý učiteľ, pán Baek, ktorý je skutočným vinníkom, no vyhrýžal sa jej zabitím jej malej dcérky. A tak Geum-ja musela prežiť dlhých trinásť rokov vo väzení, kde pomaly spriadala svoj plán pomsty. V prípade filmu uzatvárajúceho slávnu trilógiu je okrem hlavného motívu ešte jeden, veľmi podstatný detail. Lee Geum-ja prežíva akýsi morálny konflikt medzi snahou pomstiť sa a túžbou vidieť konečne svoje dieťa. Film je tak hlbokou sondou do duše ženy, ktorá nie je len o pocite po pomste, ale aj o možnosti jej vykúpenia, plný symbolov a metafor prostredníctvom Chan Wook Park-ových obrazov, ktorých silu ešte viac umocňuje klasická hudba pripomínajúca Verdiho. 90% ()

Stíba

Pro mě určitě nejslabší díl trilogie se kterým se trochu peru. Každopádně opět velice osobitý film kdy je úžasné sledovat s jakou rozmanitostí dokázal Park celou trilogii natočit. ()

kamens

Na mě příliž umělecky podané. Nevím jestli jsem si to dal celé dohromady. Čekal jsem víc akce. Film je potřeba pozorně sledovat. Když me ty korejci příjdou všichni stejní. Dávam 3 hvězdy. ()

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)

Program FILMASIE

Program FILMASIE