Karcoolka

• USA Hoodwinked! (více)

Bláznivý animovaný příběh ve stylu SHREKa. Vše začíná od konce, který všichni známe... Vlk sežere Červenou Karkulku a potom... Přichází žabák - detektiv, který si předvolá všechny podezřelé a pozorně vyslechne jejich verze, aby se dopátral pravdy. Není to vůbec jednoduché a vynořují se stále nové a nové otázky: Co měla Karcoolka ve svém košíčku? Proč se vlk vloupal do babiččina domku? Proč se tam objevil jódlující dřevorubec? Je sarkastický vlk opravdu ten zloduch? Kdo má zálusk na výborné babiččiny koláčky a proč? Čemu se věnuje akční babička ve svém volném čase? Proč zazní nakonec písnička Červená je modrá? Detektiv to nemá opravdu lehké a výsledek jeho pátrání je skutečně překvapivý! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

cheyene

Poměrně vtipná animovaná záležitost, u níž mě nejvíce bavil styl vyprávění známého, leč pro tento snímek upraveného příběhu. Každá z postav předkládá svoji verzi a je nutné říci, že každá má něco do sebe, přičemž ale s přibývajícími minutami je Karcoolka zábavnější a poutavější. Líbilo se mi i prostředí, v němž se děj odehrával, český dabing se povedl a můj výsledný dojem tedy bohatě stačí na 4*. ()

nunka

Na klasickej Karkulke odrastla snad kazda generacia...sto krat omielana, no u mna stale zboznovana...proste detský kult.. no toto moderne prevedenie karcoolky, kde babicku, ktoru v povodnej verzii zjedol vlk, nahradila akcna snowbordujuca stara mama- extremistka a Karkulku male okate cudo na bicykli...co ja viem...pre decula mozno fajn, pre dospelého diváka málo vtipu a originality. a v podstate trošku o ničom.. Zaujimalo by ma,ako sa na to pozera detský divák, snáď sa to aspoň tejto generácii páči..V porovnaní s Ice age alebo Finding Nemo je Karcoolka veeeeeeeeeeeeeeľmi slabá a nudná animácia... ()

Jamal

Jedna z méně propracovaných a nejslabších 3D animovek. Ale není až tak k zahození, aspoň trošku pobaví. Každopádně nic velkého od ní nečekejte. Je přece malá, zahalená v červeném kabátku, a není tak COOL jak se pyšní. ()

juta

Překvapivě fajnová "moderní pohádka" s kriminálním tónem, kde se mi líbilo prolínání příběhů každého člena té zapeklité situace. Lepší průměr. ()

DJ_bart

Moje dětství v 77 bizarních minutách. Esence post-ironie, guilty pleasure animáků, meta-parodie a zoomerskýho humoru, která zraje jak fajnový vínko. Fakin masterpiece. 10 schnitzelů z 10. ()

ajuska

Nápad dobrý, ale chtělo to lepší a nosnější zpracování. Jsou tam i dost podařené okamžiky, ale celkově spíše slabší průměr, kterému ještě navíc podráží nohy dost ošklivá animace a značně průhledná závěrečná pointa (jestli se to tak dá nazvat:-) ()

Boogeyman

Vzhledem k tomu, že jsem nedávno viděl Rataouille, animace Karcoolky na mě působila jako nepovedený vtip. Jenže to můžu tvůrcům jen těžko vyčítat, každý holt nemá největší mistry v oboru a stamilionové rozpočty jako Pixar. Jenže Pixarovští mají i dostatek talentu, nápaditosti a fantazie, což lze o tvůrcích Karcoolky říci jen ztěží. Ne, že by to byla úplná pohroma, ale…..Příběh je zajímavý. Vyšetřování krádeže vzácných receptů je zakomponováno do příběhu známé pohádky o Červené Karkulce a vyprávěno z pohledu všech hlavních postav („myslivcova“ linie je jednoznačně nejlepší a ve výsledku fakt povedená). Jenže tady končí většina kladů, dále jde jen o obyčejnou pohádku s moderními prvky, která rozhodně nezklame děti, ale dospělí se budou nudit. ()

Stegr

50% - Mno, jen tak tak ty 3*. Byla to blbost, stavící Červenou karkulku na hlavu, ale chvílemi to byla i zábavná blbost... ()

IQ Tiqe

Jestli se chcete pobavit, pusťte si první 2 minuty, během kterých se určitě zasmějete. Zbytek je jen ztrátou času. ()

Anderton

Ani zďaleka nie taká blbosť, ako sme všetci dúfali. Na Shreka to nemá, a nielen animáciou. V kinách to nemalo ani pred siedmimi rokmi čo hľadať, lístky na filmy Pixaru a Dreamworks stáli v kinách rovnako. Scenár je zato celko sviežy a keďže väčšina nič nečakala, jednalo sa o celkom príjemné prekvapenie. Viď solídne tržby v porovnaní s rozpočtom. ()

Kothy

5 verzí toho jak to vlastně bylo. Snowboardující babička, německý dřevorubec. Nejlepší je zpívající kozel: "Já mam rohy na další rohy, rohy šikovný. Když tyhle rohy natočím tak zapnu si TV." :D ()

swamp

"What the Schnitzel?" Celé je to podprůměrný animák..do průměru jej ovšem vytahuje jedna postavička (alespoň pro mě), a tou je Twitchy. Naspeedovaná veverka, která prostě nemá chybu..proto si neodpustím pár jejích hlášek. :) "'What kind of candles are those?' 'Dee-na-mee-tay. Must be Italian.'" "Caffeine! Yeah baby!" "Hey boss, I called the taped-I beeped you on your beeper. Did you get my beep?" ()

Sašenka165

Líbí se mi celé to pojetí příběhu. Ano, je to pro děti, ale konečně můžeme říct, že někdo nebral tu praštěnou pohádku o Karkulce tak vážně. ()

dex2man

Originální pojetí Karkulky a na animák celkem zamotaná zápletka jsou fajn,jen škoda té otřesné animace a vtípků na hranici trapnosti... ()