Karcoolka

• USA Hoodwinked! (více)

Bláznivý animovaný příběh ve stylu SHREKa. Vše začíná od konce, který všichni známe... Vlk sežere Červenou Karkulku a potom... Přichází žabák - detektiv, který si předvolá všechny podezřelé a pozorně vyslechne jejich verze, aby se dopátral pravdy. Není to vůbec jednoduché a vynořují se stále nové a nové otázky: Co měla Karcoolka ve svém košíčku? Proč se vlk vloupal do babiččina domku? Proč se tam objevil jódlující dřevorubec? Je sarkastický vlk opravdu ten zloduch? Kdo má zálusk na výborné babiččiny koláčky a proč? Čemu se věnuje akční babička ve svém volném čase? Proč zazní nakonec písnička Červená je modrá? Detektiv to nemá opravdu lehké a výsledek jeho pátrání je skutečně překvapivý! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pierre

Pěkně ses prolítla, frajerko. Jo, gravitace funguje. Říkejte mi třeba Maruš. Po Vlku z Nu, pogodi nejsympatičtější vlk v dějinách světa se nám představuje v této neméně sympatické animované jednohubce, která se předvedla i ve klipu k legendě českého internetu Šílená pohádka a se slabou technickou stránkou naopak předvedla nálož obsahovou v podobě kreativní úpravy motivů ze znamé pohádky na promyšlenou úlítlou detektivkou vyprávěnou pohledem tří postav s emancipovanou Karkultou do světa....a myslím, že se v určitém smyslu už stala kultovním. Dovolím si říct, že i díky českému daibngu, který je tady fakt ňami. Viděl jsem to po čase o víkendu a pořád skvělá darda.:D . Označil bych to spíš za jednohubku, ale možná, že takový typ filmu/animáku v současnosti trochu chybí.  Je  radost se u filmu  70 minut jenom bavit, a unášet nostalgíí. Musím říct, že tvůrci  měli skvělý smysl pro humor a jednoduché propojení příběhu. Některý  ty nápady jsou fakt smrtící a smrtelně překvapivě nadavkované (Nepokoušej se o airsoft.:D) Jenom hyperaktivní Ferda se na ostatní  (hlavně na svého parťáka Vlka) vůbec nechytá, je spíš takovou úlitbou. Skoro bych ho kvůli skvělému zbytku a jak mi tam nezapadal vytěsnil, ale kdepak. Na mě si Ferdo,  nepříjdeš.   Jinak prostě bezvadný, bezvadný. Jasně, všichni nejvíc milujeme zpívajícího kozla, který dokáže i filozofovat (Možná,že to není fér, že jeden život máš - tak ber to tak s tím nic nenaděláááš.) ale třeba Schnitzel pán má zase krásně smutný pohled a nezapomínejte na:  ♪Schnitzel smažený, děti dělá blažený, Schnitzel pán to dobře ví, vozí řízky na špejli.  ()

numi

Nechal jsem se nalákat hodně pozitivní recenzí v naší domácí Cinemě a jsem zklamán. Asi především proto, že má očekávání byla až příliš vysoká. Ona je totiž Karcoolka především lehkou zábavou pro jakékoli víkendové odpoledne. Můžete přibrat děti, které budou absolutně na větvi z toho, že vlk je novinář, že babička říká "vole" a jezdí na snowboardu a že dřevorubec šišlá. I z toho je patrné, že tenhle film není přímo určený pro dospělého diváka, a už vůbec ne pro filmového fanouška. Je to jenom alternativa, ze které je cítit, že byla natočena s chutí a s radostí. Mladého diváka solidně pobaví, ale zase na druhou stranu je fakt, že když si Bart v dalším díle Simpsonových prdne před tabulí, tak se i ten mladý divák bude za břicho popadat víc. [říjen 2007] ()

Tereza_T

Třetí šedý obal z leva ve skříňce pod televizí, mezi Příběhem žraloka a Kronikou rodu Spiderwicků růžové cédéčko a na něm tátovým nečitelným písmem napsáno Karcoolka – jak to bylo poškrábaný. Jako děcka jsme si na tom ujížděli fakt dost. Už tehdy mi ta animace přišla nějaká divná, ale usuzovala jsem to jako plus... je to přece KarCOOLka, tak ta animace musí bejt cool. A víš co, včera v noci, když jsem si Karcoolku pustila přišlo mi to cool zas a nebylo to způsobeno nějakým nostalgickým přemítáním, ne tentokrát. Můj smysl pro humor a estetičnost se možná zasekl v době, kdy bylo slovo cool cool, ale což. Sorry, ale kozel, co má rohy na svý další rohy? Netřeba slov. btw český dabing tu válí. ()

gogos

Animace je opravdu silena, ovsem film skryva solidni potencial, jez se dari misty vyborne naplnit. Obcas se skutecne zasmejete, ale misty zasnete nad opravdu hluchymi misty.... 3* jsou myslim spravedlive ()

Pragrik

Prostě netradičně pojatá Červená Karkulka.....s řadou podařených gagů, občas teda přehnaných,ale i tak bych ocenil velkou originalitu. ()

katuska138

No viděla jsem už pár opravdu hrozných animáků, ale tahle katastrofa se celkem obstojně řadí po bok k nim. Ta grafika vážně stojí za nic. Vtípky jsou občas hodně trapné. Nebýt kozlíka, tak nevím nevím... ()

Mr.Pumpkin

Trapné momenty střídaly povedenější. Jedny z těch světlejších okamžiků pro mě byly chvíle se zpívajícím kozlíkem, který mě celkem pobavil. Co je na první pohled do očí bijící, je naprosto nepovedená animace. Někdy jsem ani nevěřil, že by opravdu mohla být tak špatná. Jinak to ale utíkalo celkem rychle a nemůžu říct, že bych vyloženě litoval těch 80 minut, které jsem u filmu strávil, i když bych si dokázal vymyslet mnohem zajímavější program :) 40% ()

Aleee89

Moje kamarádka mi film doporučila, tak jsem se taky podívala. Nejsem z toho sice tak odvařená jako ona, ale i přesto se mi film líbil. Docela. Je to docela vtipné. Tvůrci namíchali spoustu žánrů, až v tom je někdy guláš a nevíte přesně, kam film zařadit. Animák pro děti? Komedie? Pohádka? Akční podívaná? Nebo všechno dohromady? Ale přesto se mi nezdá, že by to bylo špatné, kupodivu to dokonce drží jaksi pohromadě. Animace je průměrná, filmaři už umí i lepší. Minutáž akorát, je to přece jenom pro děti. Vykreslení Karkulky, babičky a vůbec celé pojetí je někdy až moc ujeté. No jo, vzali to do ruky Amíci. Co tu ještě najdete, jsou chytlavé písně. No u filmu jsem se docela pobavila, ale mezi animáky bych to řadila spíše k průměru nebo tomu horšímu... ()

wipeout

Ja som si Karcoolku napodruhý krát úžasne užil. Často toho bolo naraz až priveľa a to kazilo celkový dojem lebo ničomu až na pár vínimiek(kozička, tárajúca veverička..) to nedovolilo viniknúť. Len pred pár hodinami som zažil skúsenosť s veľmi zlým animákom Chicken little kde bola animácia porovnateľnej kvality no všetko ostatné je tu minimálne o dve triedy lepšie. Menej kvalitná animáciu tu práveže filmu viac pomohla ako poškodila, pretože filmu dodala veľmi cool lock. Čo treba naozaj veľmi pochváliť je výber hercov, ktorý postavičky nahovorili a to najmä karkulka, ktorá so svojím sexy hlasom v kombinácii s sexy outfitom dostala u mňa jednu hviezdu ako časť hodnotenia:)). Naozaj originálna podívaná, kde sa oplatí nenechať sa ovplyvniť negatívnymi hodnoteniami zo všetkých strán na csfd. 3,5* ()

Gereth

Jak už to tak poslední dobou bývá, nejvtipnější postavy byly ty vedlejší. Dá se ocenit zajímavý nápad vyprávění z několika pohledů a dají se ocenit některé opravdu originální scény. Nicméně všechno se to ztrácí v neustálé snaze vrazit nějaký ten vtip, kamkoliv to jen trochu šlo. Každá postava se pořád snaží hláškovat, ale v drtivé většině připadů je to dětinský humor školáků prvního stupně. A ten už pro mě bohužel přestal být vtipný. Mimochodem laciná animace je to poslední, co by mi na podobných snímcích vadilo. // 50% ()

Kosmik

Zplácanina všeho možného a navíc levné animace. Ale dětem se to líbí a kupodivu pochopí narážky na Kill Bill, ačkoliv ten byl mládeži nepřístupný. :-) ()

balba

Asi jsem náročný divák ,ale Karcoolka mě nijak moc nezaujala.Čekala jsem od antipohádky něco jiného.Některé parodie byly dobré. ()

HappySmile

Tak tenhle animák mě opradu nadchl, ukázat jak se klasickej příběh o Karkulce odehrál z několika různých pohledů - Karkulky, vlka, dřevorubce a babičky, to byl podle mě opravdu originální nápad! Jedna scéna byla lepší než druhá, byla to fakt velká jízda a neskutečná sranda. ()

dezorz

ze je to lôen blba vykradacka animovana parodia? mozno, ale bavilo ma to viac, nez vsetky tie divociny za plotom. ()

Vojťas

2.5* ... a to jen kvůli veverce, která stejně jako v DOBĚ LEDOVÉ 2 celý film zachraňovala a která byla o poznání zábavnější než ultra-veverka v ZA PLOTEM! .... Celkový dojem z filmu mi kazilo hlavně velmi špatné a těžkopádné grafické zpracování! ()