Karcoolka

• USA Hoodwinked! (více)

Bláznivý animovaný příběh ve stylu SHREKa. Vše začíná od konce, který všichni známe... Vlk sežere Červenou Karkulku a potom... Přichází žabák - detektiv, který si předvolá všechny podezřelé a pozorně vyslechne jejich verze, aby se dopátral pravdy. Není to vůbec jednoduché a vynořují se stále nové a nové otázky: Co měla Karcoolka ve svém košíčku? Proč se vlk vloupal do babiččina domku? Proč se tam objevil jódlující dřevorubec? Je sarkastický vlk opravdu ten zloduch? Kdo má zálusk na výborné babiččiny koláčky a proč? Čemu se věnuje akční babička ve svém volném čase? Proč zazní nakonec písnička Červená je modrá? Detektiv to nemá opravdu lehké a výsledek jeho pátrání je skutečně překvapivý! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Slartibarkfast

Moderní a naprosto šílené pojetí klasiky o červené Karkulce. Animace se pravda moc nepovedla, ale jinak je to veliká legrace. Udivuje mě tak nízké hodnocení, protože jako pohádka pro děti je to velmi příjemná změna. Navíc odkazy na jiné filmy jsou velice vtipné, trefné a dokonale zapadají. Navíc český dabing je naprosto úžasný. Minimálně 70% si zaslouží. ()

AGAMENON

Velmi zvláštní, velmi inovativní zpracování notoricky známé pohádky o Červené Karkulce. Je jasný, že tato verze nebude vyhovovat všem, ale kvituji s povděkem, snahu o vnesení čerstvého vzduchu do zatuchlého rybníku. Co se mi však moc nezamlouvalo je animace, já sice chápu, že za 15 melců žádnou slávu neuděláme, přesto je dost slabá. Totéž v bledě modrém platí o hudbě. Co však je dokonalé je český štatlopráglovský dabing, kterému kraluje Zdeňa "dřevorubec" Junák (umím i brněnskej hantec, "Zdarec kemo"). ()

nash.

Krátká, svižná nenáročná blbina, která se nepáře s animací, netradičním, téměř detektivním příběhem ani superakční babčou. Několik vydařených vtípků, několik zábavných momentů, hrst vtipných odkazů a nápadů. Repríza z toho nejspíš nebude, ale překvapivě jsem se bavil víc, než jsem čekal. ()

Slarque

Po technické stránce to opravdu není žádní sláva, ale je to docela chytře napsané, originální a vtipné (ale spíš pro dospělého než pro děti). Některé dílky skládačky mají sice divné tvary, ale tohle puzzle do sebe zapadne dokonaleji než spousta hraných filmů. A možná, že kdyby animace byla dokonalá jako u Pixaru, tak se to ani nemůže povést. (70%) ()

klerik

Bláznivé, lepšie ako UDATNÉ KURČA s horšou grafikou. Ťaží hlavne z toho, že je to paródia a hučí prirýchlo, aby som sa začal nudiť. Až na týpka so sekerou samé fajn postavičky. Najväčší šéf je vďaka českému dabingu vlk. A konečne nešlo o príbeh veľkého hundroša a malého hláškara. Dokonca sa na svet vyškriabala celkom slušná konkurencia pre vevericku z DOBY ĽADOVEJ. Príjemná zábava, ktorá sa neberie príliš vážne... ()

LaciLC

Jeden z najslabších animákov za posledné roky, to určite, ale neviem si pomôcť aj tak sa mi to celkom páčilo. Bavil som sa síce len priemerne, no celkovo sa mi veľmi páčila tá "amatérska animácia". Pri pozeraní som sa cítil dobre a nenudil som sa, bolo to dosť svižné, tých 80 minút prebehlo ako nič a zrazu bol koniec. Pekné *** ()

korbitch22

Strašně křečovité, neosobité a s děsnou animací.Pár vtípků se povedlo a občas padne krutý hlod, pobaví styl vyprávění a odkrývání příběhu, ale jako celek to nemá spád, nemá to napínavý děj a většina postav je bytostně nesympatická.Vůbec nic jsem o tom nevěděl a dost mě to zklamalo.Včerejší koncert Lunetic mě bavil teda mnohem víc...fakt...nekecám :D 40%. ()

packa odpad!

Pánové tvůrci, věřím, že při tvorbě této šlichty jste se určitě výborně bavili. Proč se tedy nebavili diváci v kině? Nevybavuji si jediný případ, že by se publikum od plic zasmálo, sem tam se ozvalo osamělé uchychtnutí, a to je sakra málo. Až příště dostanete chuť spáchat zábavu, střihněte si jeden semestr u profesora Nicka Parka. ()

Stanislaus

"Nesuď knihu podle obalu!" aneb jeden velmi netypický nízkorozpočtový americký animák o Karku(oo)lce, která zvládá bojová umění a padá z výšek bez zranění. Pak je tu ještě drsnější "nevinná" babička, smolařský novinář v podání vlka či hyperaktivní veverka, které není dobré podávat cokoli s kofeinem. Animace je hrozná, toho si musel všimnout každý. Ale děj a samotné dílky většího příběhu zafungovaly a já jsem se nenudil (i když za 70 minut se toho moc stihnout nedá). Zkrátka film o nevšední klasické postavě s děsnou vizuální stránkou, ale skvělým a vtipným příběhem. ()

Dr.film

I přes svéráznější pojetí a "komplikovanější" narativní rámec toho Karcoolka v dnešní záplavě animáků moc nenabízí. Ale několik příjemně vtipných momentů se najde, jako třeba zpívající kozel nebo tyrolský dřevorubec. ()

Pejpr

Design postav není bůhvíjaký, ale promyšlenost a zábavnost příběhu v klidu strčí do kapsy několikanásobně rozpočtově větší animáky... ()

ARI50

Bohužel jen jedná scéna mě rozesmála strašně moc, a nejde tady o to jestli jsem se smál ale o to že to není moc pěkně provedení příběh známy a vylepšený ale to je asi vše. ()

veru_needy

Tak tohle by mě fakt ani ve snu nenapadlo - udělat ze známé pohádky detektivku. Prostě paráda. Karcoolku považuji za jeden z nejpovedenějších animáků vůbec. Spousta barvitých a originálních postav, nečekané zvraty, zápletka sice trochu hloupá, ale všechno dohromady je to zábavný oddechový kousek. Nejlepší je jódlujíci kozel, divoká babča - které už jen chyběly podvazky, naspeedovaná veverka, Karkulka aka přebornice v karate a úžasnej sarkastickej vlk ("Říkejte mi třeba Maruš."). No nemám co dodat, vždycky se hrozně bavím - k čemuž hodně přispívá právě český dabing, ten je prostě vynikající. Takže za mě rozhodně solidní hodnocení, nemohu jinak. - "You can call me Sheila. I like long walks and fresh flowers." ()

duklak2

Jsem rád, že už vím pravdu o karkulce. Za všechno nese vinu zajíc :-). Z vašich komentářů jsem vyčetl, že to mělo hroznou animaci. Po shlédnutí se vás musím zeptat, jestli tu karkulku, kterou jste viděli, tak jestli to byla zrovna tato. Mě na tom nic děsnýho nepřišlo. Je to prostě moderní animovaná karkulka. Dobrej byl taky vlk, kterého daboval Pavel Rimský. ()

PROROK14

Určite jeden z najlepších animákov čo som videl. Veľmi sa mi páčil príbeh ako bol vymyslený. Nechýbalo veľa vtipných scén a hlášok. A k tomu všelijaké paródie. Spomalené zábery sa tam fakt hodia. Bol som na to v kine ako doprovod malému bratovi a ani som nečakal že ma táto rozprávka takto zaujme. 85% ()