Metoda

• Argentina El método (více)

Madrid. Tisíce lidí demonstrují proti zasedání Mezinárodního měnového fondu. V této napjaté atmosféře probíhá v mrakodrapu nadnárodní finanční společnosti konkurz na obsazení vysoké manažerské pozice. Sedm kandidátů prochází výběrovým řízením, spočívajícím v aplikaci tzv. Gronholmovy metody: vylučovací metody na základě psychologických testů, kterým byli po 1. světové válce podrobováni důstojníci německé armády. Nakonec ji převzaly i nadnárodní společnosti... Po absolvování nesmyslného byrokratického labyrintu je principem testu rafinovaně stupňované drama vzájemné podezřívavosti a lámání charakterů, vytváření aliancí a ponižující manipulace, alibisticky se zaštiťující heslem „Nikdo tě nenutí“. Někteří z kandidátů by nakonec raději stáli na ulici mezi demonstranty, ale nemají odvahu si to přiznat... (oficiální text distributora)

Joshua2121

7 ľudí zavretých v kancelárii sa uchádza o jednu voľnú pozíciu firmy, ktorá si svojich zamestnancov vyberá revolučným spôsobom. Ide o prestížnu pozíciu, takže v hre je celkom dosť. Medzi uchádzačmi však sedí aj samotný majiteľ firmy, no nikto nevie, ktorý to je. Spoločne musia nájsť odpovede na sériu rôznych otázok. Napínavý dej v sebe však nesie oveľa väčšiu hodnotu. Neskutočnú nálož hlbokých myšlienok. V jednej chvíli sa skalopevne zastávate svojho presvedčenia, no stačí zmeniť uhol pohľadu a vlastnému názoru zrazu neveríte ani vy samy. Toľko aha momentov a zamyslenia hodných výpovedí som snáď nevidel ešte v žiadnom filme. Za mňa určite 5*. :) ()

kodwin

El método je tak španělský (pardon argentinský), jak zní jeho název. I přes celkem nezajímavý průběh mě cosi mírně zaujalo. Že by ten sex na záchodech? Asi taky, ale celkově to působilo dost lacině. Přesto některé dialogy a znepokojivou atmosféru oceňuji. Radši se ale přece jen podívám na Kostku. Když nejde o život, tak jde o prd. A to je opravdu velký rozdíl. ()

limited

Jeden z nejlepších minimalistických snímků, které jsem za poslední dobu viděl. Film v podstatě stojí a padá na scénáři, který je tu naštěstí vysoce naprůměrný. Čtyři a půl hvězdičky. ()

Figuto

Síla. Nelze jinak, než doporučit. Vůbec bych se nedivil, dělají-li se tímto způsobem některá výběrová řízení. Otázka je, jestli je to efektivní způsob. Ani napodruhé to nebude zbytečné. 8/10 ()

selia

Prvá polovica bola skvelá, a určite by som jej dala čestné miesto v žánri psychologických konverzačných komorných drám. Postavy boli do tejto chvíle veľmi reálne a uveriteľné, bohužiaľ od polovice sa táto dôveryhodnosť dosť stráca, počínajúc obedom a pokračujúc scénami v kúpeľni. Neskôr film opäť trochu naberá, ale prvej polke sa to už nevyrovná, a koniec mi prišiel trochu patetický. Herecké výkony ale stabilne skvelé po celú dĺžku filmu. Celkovo ale dobrý film, ktorý by som si niekedy v budúcnosti ešte pokojne zopakovala. Za prvú polku 5 a za druhú dva a pol hviezdičky, tak povedzme že takmer štyri. ()

Misabarry

Začátek trochu pomalý, demonstrace neviděná ale zvukově zesílená. Drama jednoho pokoje nemá argument 12 angry men, ale současnost psycho metod také není od věci. Není to dokonalé ale za podívání stojí. ()

baronGrga

El Método připomene mladistvá léta strávená na tělocvičných parketách ve víru nemilosrdné "vybiky", která svých nejzrůdnějších rozměrů nabývala po tělocvikářově zavelení "všichni proti všem!". Vyměňme jen propocené cvičky za nablýskané mokasíny, ulepené parkety za luxusní koberec a odrbaný volejbalák za prospěchářství nejhrubšího zrna. Škoda jen nejednoho hluchého místa v ději, jež celkový dojem z filmu posouvají od nadprůměru k lepšímu průměru. 65% ()

artudytu

Parta hajzlů se snaží v *jebat jeden s druhým a pořád jim někdo háže klacky pod nohy. Perfektní komorní thriller. ()

LadyCarousel

Tenhle film jsem plánovala v půlce pauznout a pustit si ho další den. Ne, prostě to nešlo, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Jeden z mála skvělých filmů, co jsem viděla a který si stoprocentně zapamatuji. Herci byli naprosto skvělí, mladá slečna/paní mi sice byla příšerně nesympatická, ale brala jsem to jako součást. Film mě držel v takovém napětí, že jsem skoro byla ráda že skončil. Dvě hodiny mi utekly jak nic, když to porovnám (délkou) s Marťanem, tak ten měl pro mě neúnosnou dvouhodinu, tohle vteřinku. Prostě úžasné, geniální. ()

eMovieMan

Mám rád tyhle minimalisticke filmy (moje absolutni top je Kostka) kde stačí jedna prostředí aby rozehráli poutavou show. Cca do poloviny filmu super, jenže pak už scenaristům asi došel dech a tak je to celé méně a méně uvěřitelné (viz jedna scéna mimo kancelář - nechci moc spoilovat) kouzlo se vytrácí a původní psycho drama s celkme zajimavými fintičkami jak sejmout ostatni uchazeče začne být až trapně pruhledné a přímočaré. Do poloviny filmu bych dal plný počet, takhle jen za 3. Mimochodem = uvodní titulky s pohledem více kamer na jednu scenu jsou celkem zajimave. ()

stuj

3 - 4 hvězdy. Dobrá konverzačka, ale myslel jsem, že bude lepší. Vtáhla jen tak napůl. Bylo to takové umělé, ne uvěřitelné. A jaksi nebylo komu fandit, s kým se sžít. ()