Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiální text distributora)

Fleetguard

Další z řady comicsovích hrdinů, který však tentokrát není zrovna příliš velký dobrodinec (jako byl třeba Superman). Patří mezi „nemrtvé“ a po své (smrti) uzavře smlouvu se satanem a vrací se zpět na zem, aby ještě jednou viděl svou rodinu a pomstil svou smrt. Trikově se nedá Spawnovi nic vytknout, herci pod maskami toho moc předvést ani nemohou, až tedy na J.Leguazima který je v roli klauna výborný. Přesto všechno, však musím konstatovat, že jde jen o průměrný film s dalším comicsovím hrdinou se kterými se v poslední době takříkajíc „roztrhl pytel“. ()

Timak

Tenhle film jsem viděl poprvé když mi bylo 13 let. A celkem se mi líbil, i když jsem mu nerozuměl. Po 11 ti letech jsem se na ten film podíval znovu s tím, že ted to i pochopim a bude to nářez. Ale to se nekonalo. Je to děsný. Nelíbí se mi to ani trochu. Je to nudný. Hlavní hrdina je nevýrazný. Tomu bych neuvěřil ani to, že si umí zavázat kaničku u boty, natož že by měl vést pekelnou armádu proti Bohu. Chtělo by to remake jako sůl. V dnešní době má komix zelenou, tak proč se na to nepodívat zeleněji pod kůži a udělat to více inteligentně a s novým kabátem?? Ač nerad na to upozorňuji, tak jednoho pekelníka jsme už dostali do slušivého prostředí - Guillermo del Toro ví o tom své. Mimochodem John Leguizamo je úžasnej. Vůbec jsem ho nepoznal. * navíc jen a jen pro něj ()

Danny F.

Dobrý příběh až na ty levné (místama směšné) efekty. Nebojím se říci že je velice dětinský film. Dospělé pobaví akcí a těmi ''lepšími'' efekty, ale celkově mě nedostal. 45% ()

JohnSmith

Ač je postava Spawna po technické stránce skvělá a soundtrack je nabitý tvrdou muzikou, sám film je přehlídkou nudy. Když se to vezme kolem a kolem,tak se nic neděje. Spawn se celou dobu akorát ptá,co to s ním je a klaun Leguizamo je sice k nepoznání,ale kromě pár vtípků a nechutností toho taky moc nepředvede. A pokud jde o triky,tak je to opravdu bída. Především peklo bylo strašný. Dippé jako režisér neobstál,dokonce ani akční scény nedokázal natočit dobře. Takže dvě hvězdy za Spawna jako takového,soundtrack a tu obrněnou motorku nebo co to bylo. ()

sskrblik

Nostalgická vzpomínka, chtělo by si osvěžit pamět, líbilo se mi to zejména díky klaunovi. Film byl jinak vcelku průměrný. ()

Brain-D

Comixově výtečné, ale film hodně podráží slabé efekty a taky menší tupost. Ale rozhodně jsem se celou dobu bavil. ()

pravdovravny

Na ten rok veľmi slušné, škoda že teraz sa už v takom duchu netočia filmy, teraz sú filmy o hrdinoch len realistické a ,, Nolanovské". ()

Guzo

Po zhlédnutí filmu jsem měl konečně jasno, kde se inspirovali autoři počítačové hry Painkiller. Atmosfra je tu téměř shodná, pochmurná, temná, depresivní.. a hlavně doplněná o jistý druh architektury, která tomu dodá ještě víc šťávy. Jinak je to ovšem průměrný film, na svou dobu s celkem solidními efekty a taky jednou s hlavním hrdinou, co není úplně krasavec. ()

Ravi

Zajímavý komiksák tenhle film, protože vzhledem k rozpočtu a době vzniku jsou některé triky skvělé, ale některé zas bohužel velmi špatné. Zdálo se mi, že režisér někde výtečným způsobem nechal jemně dotvořit scénu a někde zkráka kydl bláto a uvidíme, co z toho vzejde. Postavy zvláštní, ale proč ne? Komentáře vypravěče jsou přitažené za vlasy, jenže kde to bývá u komixů naopak? Asi tímhle vším to bude, že snímek je srážen do podprůměru i když vše trochu zachraňuje spád děje. No jen škoda, že Martin Sheen nedostal více prostoru se projevit. Určitě ale jde o režisérův nejlepší kus. Vzhledem k potenciálu a kapitálu dám 50% = 3/5 ()

klima777

Takový pěkný námět a výsledkem je ubohoučká šaškárna, která pohrdá publikem (ta trocha sebeparodujících prvků Spawna nezachrání). Máte-li rádi komiksy, zapláčete a nebo se budete sarkasticky smát. Látáno hodně lacinou nitkou, bez špetky umu a nápadu. Škoda promarněné šance. Ačkoliv, on ani vychvalovaný Spiderman není žádné veledílo... teď si mě třeba kamenujte... Jedna hvězda je za soundtrack, jenž je podobně chaotický, nevyvážený a toporný jako film, ale zároveň mnohem zajímavější (tvůrci totiž v rámci pracovního procesu projevili jakýs takýs interes a místy i radost z nezvyklého spojování a mutování žánrů). Nesmírně nudný kruh pekla divákova za 1,5* ()

J-o-k-e-r

Komiksový hrdina vyslaný na Zem s pomocí pána pekel není tak proslulý jako ostatní. Honba za pomstou i za bojem o veškeré bytí mě hodně překvapilo. M. J. White v roli mstitele se ukázal ve výtečné formě, a jako protivníci slizký a k nepoznání obtloustlý J. Leguizamo a vždy nadstandartní M. Sheen. ()

Styxos

Buďme upřímní - jeden z nejhorších komixových filmů vůbec. Pokud se ptáte za co je ta 1* pak věřte, že je to za toho blbého klauna... ()

zolo23

Jeden z prvých komiksových filmov ktorý som mal možnosť vidieť a jeden z tých, ktorý soundtrack počúvam dodnes a považujem ho za jeden najlepší aký som mal možnosť počuť. Kombinácia najzaujímavejších rockovo-metalových kapiel s "elektronickými Bohmi" je pastvou nielen pre moje oči,ale aj uši a tak SPAWN bude v mojej hierarchii filmov ťažko zabudnuteľný kúsok. Filmy nie sú len o scenári, réžii, vizuálnych efektoch a podobne, ale priemernou kombináciou všetkých faktorov sa dá dosiahnuť pozoruhodný výsledok. ()

jefff

Už jako malej, kdy jsem to viděl poprvé, jsem si říkal, že je něco moc špatně. Ona to je totiž fakt neskutečná hovadina... ()

Ironfood

Ke sledování jsem se rozhodl kvůli soundtracku, konkrétně kvůli mé oblíbené vypalovačce No remorse od kapel Atari Teenage Riot a Slayer. Nečekal jsem od filmu zázraky, ale že mě to bude střídavě nudit a uspávat a střídavě štvát trapnou postavou klauna natolik, že si nakonec ani nebudu jistý, jestli tam ta písnička zazněla, to jsem vážně nepředpokládal. Každopádně je trochu smutné, že zrovna tohle byl poslední film Nicola Williamsona, který v Excaliburu legendárním způsobem ztvárnil legendárního Merlina... ()

Opsha

Nenechte se zlákat efektními ukázkami ani docela pěkným úvodem, Spawn je opravdu nebetyčně nepodařený film. Od efektů z dílnyILM (sic!) za které by se styděla počítačová hra ke scénáři, který nemá ani hlavu ani patu ani pointu přes neschopné herce (zvláště představitel Cogliostra ani jednou nezmění výraz) až po totálně chaotickou režii.A ty vysvětlovací voiceovery jsou už jenom třešnička na dortu. Navíc díky do široka otevřenému (a těžce nedořešenému) konci film působí spíš jako pilot televizního seriálu. Odpad nedám jen díky docela vtipnému Klaunovi a slušným úvodním 10 minutám. ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)