poster

Málem hrdinové

 • USA

  Almost Heroes

 • Slovensko

  Takmer hrdinovia

Dobrodružný / Komedie

USA, 1998, 90 min

 • Davosh
  *****

  Film, který si vždy pouštím, když potřebuji rozveselit. I po mnoha zhlédnutích mě dokáže dokonale odrovnat. Skvělý český dabing, Chris Farley a Matthew Perry (stejně jako v Přátelích) v nezapomenutelných rolích.(5.7.2007)

 • tron
  ***

  „V tých strašných miestach žijú Indiáni, ktorí vám primitívne vyrobenou lyžicou vytiahnú mozog z otvorenej lebky.“- „A vy ste to videli na vlastné oči, pane?“ – „Videl som tú lyžicu.“ Veľké prekvapenie. V čase premiéry, kedy sa do našej domácnosti dostal prvý videorekordér, som sa tejto snímke rád vyhol, ako ale vidím, zbytočne. Ak sa vám páčil GEORGE, KRÁĽ DŽUNGLE, neváhajte. O scenár a herecké výkony tu príliš nezavadíte, ale nemusíme ani porovnávať s neskoršou príšernou chanovkou CESTA OKOLO SVETA ZA 80 DNÍ, aby sme zistili, ako má vyzerať dobrodružná taľafatka. Dej sa obmedzil v podstate len na sériu pozvoľna pospájaných vtipov, z nich niektoré príliš nefungujú (stará indiánska svorka), zato niektoré svojou bizarnosťou, bláznivosťou a absurditou dosahujú takmer k Monty Python (škrupina, schody vytesané do útesu). Veľmi sa mi to ľúbilo.(24.11.2007)

 • Chrustyn
  ***

  Hodně nenáročná zábava pro všechny.(5.6.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Na základní škole jsem se dozvěděl leccos o plžích, gravitačním zrychlení a 9. sjezdu KSČ, ale informace o expedici Meriwethera Lewise a Williama Clarka mi byly zatajeny. Proto nejsem překvapen, že jsem se nic nedozvěděl ani o konkurenční výpravě Leslie Edwardse. Naštěstí se ke mně dostal tento historický skvost, který mi objasnil to, kdo vlastně vyhrál, jak se kradou orlí vejce a že pro skutečného dobrodruha není vodopád důvodem k vystupování z lodi. Taky mi ukázal indiánku, se kterou bych byl ochoten sdílet vigvam a ten zbytek bych si dovolil označit za sympatický, lehce zábavný průměr.(7.5.2015)

 • Tom Hardy
  ****

  Chris Farley je (jak by klasik řekl) naprosto k popukání. Perry nevybočuje z Přátelského stínu, ale to vůbec nevadí. Některé vtipy jsou laciné, ale mnohé i geniální. Neprávem zatracovaná komedie...(26.4.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace