Málem hrdinové

Almost Heroes

Takmer hrdinovia

Dobrodružný / Komedie

USA, 1998, 90 min

„V tých strašných miestach žijú Indiáni, ktorí vám primitívne vyrobenou lyžicou vytiahnú mozog z otvorenej lebky.“- „A vy ste to videli na vlastné oči, pane?“ – „Videl som tú lyžicu.“ Veľké prekvapenie. V čase premiéry, kedy sa do našej domácnosti dostal prvý videorekordér, som sa tejto snímke rád vyhol, ako ale vidím, zbytočne. Ak sa vám páčil GEORGE, KRÁĽ DŽUNGLE, neváhajte. O scenár a herecké výkony tu príliš nezavadíte, ale nemusíme ani porovnávať s neskoršou príšernou chanovkou CESTA OKOLO SVETA ZA 80 DNÍ, aby sme zistili, ako má vyzerať dobrodružná taľafatka. Dej sa obmedzil v podstate len na sériu pozvoľna pospájaných vtipov, z nich niektoré príliš nefungujú (stará indiánska svorka), zato niektoré svojou bizarnosťou, bláznivosťou a absurditou dosahujú takmer k Monty Python (škrupina, schody vytesané do útesu). Veľmi sa mi to ľúbilo.(24.11.2007)

vtipná oddychovka, která v televizi potěší ;) ale pokud bych si měl vybírat mezi více filmy nejspíše by to skončilo na dovu hvězdách....(5.6.2010)

Matthew Perry tady sice předvádí vpodstatě "jenom" historickou variaci na Chandlera, ale snad právě proto jde o zábavnou podívanou s docela vtipným scénářem, která diváka nebude unavovat žádnými intelektuálními výlevy a naopak jej jen a pouze bude bavit.(3.5.2003)

Aj takýmto filmom dávam niekedy priestor a potom som obzvlášť rád, keď sa to oplatí. Je to presne to, čo sa dá od bláznivej komédie čakať. Šialený humor nezachádza až do úplného absurdu a zase tie klišovité scény s pokusom o nejaký scenár nezachádzajú tiež do úplnej absurdity. Perry ušiel, ale ksicht Chandlera mu ostane asi navždy. 65%.(20.11.2007)

Celkem příjemná dobrodružná komedie s mým oblíbencem "Chandlerem". Bavil jsem se u toho, ale znovu to vidět nemusím. Na první shlédnutí doporučuju spíš jako zabijáka času na nudné odpoledne než velkou večerní filmovou akci. 65%(3.7.2010)