Zlomyslný smolař nalezne své pravé poslání – otevře si totiž velmi úspěšnou firmou zaměřující se na pomstu.  Nedlouho poté, co Norm Macdonald opustil pozici moderátora skeče Weekend Update v rámci televizní show Saturday Night Live, se objevil právě v této komedii o mazaném Mitchi Weaverovi (Norm Macdonald), který spolu s parťákem Samem McKennou (Artie Lange) založí firmu na pomstu (Špinavá práce, s. r. o.), a to s cílem vydělat 50 000 dolarů na transplantaci srdce pro Samova tátu (Jack Warden). Nejdříve se jim podaří zničit diktátorského manažera kina (Don Rickles) a pak si najmou prostitutky, aby během natáčení televizní reklamy obchodníka s auty hrály mrtvoly. Pohádkově bohatý developer Travis Cole (Christopher McDonald) si však začne dělat starosti, neboť Mitch a Sam mu začnou narušovat jeho plány na likvidaci domu jedné nejmenované ženy. Cole si je totiž původně najal, aby dům zničili, a on tak mohl nařídit demolici. Danou budovu však Cole nevlastní, takže problémy na sebe nenechají dlouho čekat, a to hlavně proto, že zde žije také babička Mitchovy přítelkyně. Spor nakonec dospěje k dramatickému závěru. V epizodních rolích se ve snímku objevují Chevy Chase, nedávno zesnulý Chris Farley, bývalá dětská hvězda Gary Coleman, Adam Sandler či John Goodman. (oficiální text distributora)

dobytek

Když jsem viděl hodnocení a navíc jsem zjistil, že to režíroval ten úchylnej tatík ze seriálu Plný dům, tak jsem se původně na to ani nechtěl dívat. Ale hned na začátku mě něco pobavilo a už jsem u toho vydržel až do konce. Humor je sice poněkud primitivní, ale film nesklouzává ani vyloženě k nějaký trapnosti. Občas jsem se u toho zasmál a vzhledem k tomu, že film trvá asi 70 minut (tady se píše 82), tak to uteklo jako voda. Docela mě překvapilo obsazení vedlejších rolí. Chevy Chase se tam občas mihne, John Goodman řekne asi 3 věty a Adama Sandlera, kterej je tady taky uvedenej, jsem si vůbec nevšimnul. 65% ()

eraserhead666

"Ty jsi mámě zahýbal?" "Ne, ona byla u toho. Kdo myslíš, že to fotil?" Po všech těch komentářích jsem to čekal horší, ale nakonec jsem se docela bavil. Některé vtípky byly zábavné, hlavně ty vrstevnaté a sériové (vyhazování z budov). Prvotní nápad (firma na pomsty) mohl sice být využit více a i lépe, ale i tak je to zábavné. ()

Oskar

Těžce podprůměrná komedie se slizkým vytlemencem Normem MacDonaldem a nevyužitým potenciálem zápletky a prvotního nápadu vůbec (firma, specializující se na pomsty - a že by se s tím nápadem daly dělat věci!). To, že na plakátu či přebalu VHS se po boku MacDonalda vyskytoval Chevy Chase, byla klamavá reklama,ve filmu má jen epizodní roli lékaře. 20% ()

• Poslední film ve kterém si zahrál Chris Farley. (Pumiiix)