Apartmá v hotelu Plaza

• USA Plaza Suite

Ach, ta láska a ti hrozní muži... Velkou příležitost předvést své herecké umění dokonce v trojroli poskytuje známému Walteru Matthauovi (Šaráda, Hello, Dolly!, Vstupte, Dej si pohov, kámoši 1 a 2) film, složený ze tří povídek. Jeho Roy Hubley je hrdinou laskavě hořké první epizody o záletném manželovi. Toho manželka pozve v den výročí jejich svatby do hotelového apartmá, kde v mládí prožili své líbánky, aby tak oživila skomírající manželský vztah. V druhém příběhu pak věčný svůdník a hollywoodský producent Jesse Kiplinger láká do postele dávnou známou, aby nějak vyplnil svůj volný čas. A v závěrečné části se stárnoucí otec Sam Nash pokouší přemluvit dceru, která propadla panice a uzavřela se před svatbou do koupelny, aby si vše rozmyslela. Všechny povídky mají společné jedno místo, apartmá číslo 719 v hotelu Plaza na Páté avenue v New Yorku. Film podle úspěšné divadelní hry Neila Simona natočil hollywoodský režisér Arthur Hiller (Love Story, Nemocnice, Muž jménem La Mancha). (Česká televize)

klúčik

Výborný poviedkový film. W.Matthau je výborný, najmä v druhej poviedke , ale mne sa najviac páčila M.Stapleton. Tá zahrala svoju postavu famózne. 85%. ()

Han22

Pěkný povídkový film s Walterem Matthau, který hraje samozřejmě skvěle, stejně jako jeho spoluhráčky. Mám s ním jen podobný problém jako se spoustou komedií té doby, především těch ve kterých hraje Matthau nebo Lemmon - nepřijde mě to příliš vtipné. Apartmá v hotelu Plaza je vlastně 3* divadelní konverzačka na téma Matthau s někým v hotelovém pokoji. Mírné SPOILERY. První příběh je spíše docela smutný pohled na rozpadající se manželství po 23 letech, kdy manžel na konci přizná milenku, ani sám nevím proč se mu žena odcizila a nedokáže ženu pochopit. Druhý příběh je úsměvný příběh o balení vdané ženy, tedy něco co mě morálně štve. A třetí příběh je opravdu celkem vtipný, jenže až trošku absurdní. Boháč a jeho žena připravili luxusní svatbu své dceři, který se ale zavřela v koupelně, odmítá jakkoliv komunikovat a oba z toho může trefit šlak. I přes pochopitelnou (a celkem hořkou) pointu by dceruška zasloužila 25 na prdel za to co způsobila. Celkem slušné 3*, ale co se týče komedií, mám rád prostě jiný styl než tyhle divadelní konverzačky. ()

klukluka

Nic člověka nepotěší tak, jako cizí neštěstí. Třetí- svatební povídka TOP, ale výborné byly všechny tři. ()

dopita

Film je složen ze tří příběhů, které spolu mají společné jen to, že se odehrávají ve stejném hotelovém pokoji a kde hlavní roli vždycky hraje Walter Matthau. První příběh je manželské drama se špičkovými hereckými výkony (*****). Druhej je asi komedie, nevim, moc mě to nebavilo, o producentovi co si chce vrznout (***) a třetí a nejlepší je komedie, kde je Waler Matthau doslova k neudržení a k neudržení je i smích divákův (*****). ()

Kovaja

Matthau je herec od pánaboha to je bez debat.Ve filmu se vžil do tří různých rolí a každou zvládl bravurně ale musím říct že mě tenhle film až tak nedostal. ()

filipvrbik

Tři povídky po sobě, odehrávající se ve stejném pokoji 719- formou divadelního představení. První dvě zcela o ničem, třetí k popukání....60% (a římsa nebyla v 7. nýbrž ve třetím patře) ()

prezdivaka

"Co myslíš Royi, budou spolu šťastní?" * "Bylo jí líp v tý koupelně, věř mi, v tý koupelně to měla lepší." Závěrečný dialog filmu výstižně charakterizuje film. Je plný sarkasmů, černého humoru, hořkosti a životní moudrosti. ()

Greg25

Sestupná tendence povídek, scénář v mnoha ohledech nepovedený. Vsadit na ústřední dvojici a strukturu divadelní hry se režisérovi Arthuru Hillerovi sice povedlo, jenže scénář s kterým se tady pracuje není z nejpružnějších ani z nejvybroušenějších, což je na film, který stojí především na scénáři vcelku problém. Za první a nejlepší povídku 80% za zbylé dvě 60%, ač ta poslední s přemlouváním nevěsty je jednoznačně nejhorší, celkově 65%. ()

Judas

Pro mě osobně šlo o dokonale vyváženou podívanou první část se mi líbila napůl, druhá vůbec a třetí mě naprosto nadchla a myslím, že svým pojetím a hereckými výkony dokonce o dekádu dvě předběhla dobu. Myslím, že herecké pojetí Waltera Matthau se v čistém pojetí objevuje až právě o onu dekádu později ve filmech jako jsou "Bláznivé dovolené" a "Vánoční prázdniny." ()

tranquill

Nebylo to špatné, ale asi je to na mě moc divadelní a v oblibě mám spíš Matthauovy "šílenější" komedie, kterým se blížil především třetí příběh. ()

Joski

Matthau v trojroli podáva skvelé a pritom úplne rozdielne charaktery. Zaujímavé sú aj veľmi dobre dopasované dámske postavy. Každá poviedka je iná a zároveň podobná. Geniálny nápad, ktorý pobaví a nemusíte mať strach z jedinej izby v jedinom hoteli. Vôbec to nepôsobí divadelne. Postavy sú hlavnou atrakciou, ktoré ponúkajú prepracovanú zábavu s dialógmi. Odporúčam ako film na nedeľu. 80% ()

markotter

Typický případ povídkového filmu - nevyrovnanost jednotlivých povídek. I když zde na vysoké úrovni, stejně 1. povídka popisující stárnoucí manžele v krizi se mi líbila nejvíc a potom už to mělo upadající tendenci. Naštěstí ale laťka byla hodně vysoko, takže ani zbytek filmu nebyl nijak špatný. Ale chyběl tomu ten drive a jiskření mezi hrdiny z 1. povídky. Trochu jsem taky změnil názor na W. Mattahua - nemám ho moc v lásce, ale tady byl opravdu dobrý. ()

IrisHelenka

Všechny tři hvězdy dávám za poslední, nejlépe sehranou část. První dva příběhy neměly šťávu, nudila jsem se, třetí naprostá bomba, skoro jako kdyby se člověk díval na dva různé filmy za sebou. Úplné nebe a dudy. Viděla jsem divadelní hru těsně před shlédnutím filmu, která byla perfektní, takže mám možná zkreslený pohled. ()

blacktomas

Tak tohle jsem si užil nejen já, ale hlavně moje polovička. Bylo to, jako by jsme se dívali do zrcadla( u první povídky). Skvěle natočený snímek s empaticky napsaným scénářem a výbornými výkony herců a jednou geniální hláškou nakonec. NEVYŠILUJ!!! ()

MaxForValue

Neil Simon ma opäť nepresvedčil, podobne ako aj v Bosých nohách v Parku, ale Walter Matthau to zachraňuje, tri presvedčivé herecké vystúpenia v troch rozličných postavách. Všetky tri poviedky sú podľa mňa vyrovnané, za najlepšiu považujem prvú, za najzábavnejšiu ale tretiu. Herecký koncert nestarnúceho génia v réžii nemenej dobrého Arthura Hillera. ()

majky19

Ačkoliv je to velmi známé a populární dílo, které je rovněž koncipováno jako divadelní představení, musím bohužel konstatovat, že mě příliš nezaujalo. Snímek jsem viděl poprvé a troufám si v tuto chvíli říct, že podruhé se již na něj nepodívám, protože mě to zkrátka vůbec nezaujalo. Bylo to takové zdlouhavé, nudné a s výjimkou hlavního představitele mužské role- Waltera Matthaua, který ztvárnil ústřední roli ve všech třech povídkách mě žádný další pozitivní prvek nenapadá. Zkrátka, každému se líbí něco jiného a každý má trochu jiný vkus... ()