Apartmá v hotelu Plaza

• USA Plaza Suite

Ach, ta láska a ti hrozní muži... Velkou příležitost předvést své herecké umění dokonce v trojroli poskytuje známému Walteru Matthauovi (Šaráda, Hello, Dolly!, Vstupte, Dej si pohov, kámoši 1 a 2) film, složený ze tří povídek. Jeho Roy Hubley je hrdinou laskavě hořké první epizody o záletném manželovi. Toho manželka pozve v den výročí jejich svatby do hotelového apartmá, kde v mládí prožili své líbánky, aby tak oživila skomírající manželský vztah. V druhém příběhu pak věčný svůdník a hollywoodský producent Jesse Kiplinger láká do postele dávnou známou, aby nějak vyplnil svůj volný čas. A v závěrečné části se stárnoucí otec Sam Nash pokouší přemluvit dceru, která propadla panice a uzavřela se před svatbou do koupelny, aby si vše rozmyslela. Všechny povídky mají společné jedno místo, apartmá číslo 719 v hotelu Plaza na Páté avenue v New Yorku. Film podle úspěšné divadelní hry Neila Simona natočil hollywoodský režisér Arthur Hiller (Love Story, Nemocnice, Muž jménem La Mancha). (Česká televize)

Raviola

Film rozdělený na tři povídky, z nichž ta poslední je naprosto nepřekonatelná. Opravdová herecká balada. Film založený jen na dialozích, ale věřte mi, že je jeden z nej, který jsem viděla. ()

stenyek

Herecké výkony nedokáží z nudného scénaře udělat dobrý film... Typicky divadelní projekt převod na plátno neunesl. Nuda a občas trapnost, Mattau podal svůj stabilně dobrý výkon, ale jinak se to nepovedlo. ()

luciluci

inteligentná komédia s miernou dávkou manželskej drámy. Jej čaro spočíva predovšetkým v dobre napísaných dialógoch, výborne vystihujúcich rozdielne typy manželov a manželiek. Walter Matthau všetky tri úlohy zvládol výborne a pôsobil celkom prirodzene dokonca aj ako záletný filmový producent. ()

mfanta

40% - Film složený ze tří povídek, jejichž společným jmenovatelem je jednak apartmá v hotelu Plaza a jednak představitel hlavní role v každé z povídek - Walter Matthau. V každé povídce Matthau nejen vypadá díky maskérům a parukám jinak, ale hraje i typově naprosto odlišného muže. Tyto role jsou herecky zvládnuty bravurně, nicméně přesto mi přišel film, který je natočený podle úspěšné divadelní hry, poněkud prázdnější a nudnější. Občas se bohužel u adaptací divadelních her stává, že to, co funguje na prknech, kde jsou herci s diváky v blízkém kontaktu, ztratí někde cestou svoje kouzlo. ()

Engelbert

Excelentní, inteligentni, konverzační komedie. Famózní Walter Matthau ve třech povídkách skvělým způsobem dabovaný Eduardem Cupákem. 👍👍👍 Top of the top! ()