Když všechno jde špatně, tak to nejhorší teprve přijde. Úspěšný obchodník Edmond Burke prožívá den plný smůly, smutku a deprese. Už cestou z práce jej rozhodí jakýsi pocit zbytečnosti a odcizení uprostřed anonymní ulice velkoměsta, který později doslova korunují slova kartářky: „Nejste tam, kam patříte.“ To jakoby pak ovlivnilo jeho další jednání. Po příchodu domů se Edmond pohádá s manželkou, řekne jí, že ji nikdy nemiloval, a opustí ji. Také brzy zjistí, že odstřihnout se ode všeho a konečně si užívat, se snadněji řekne, než udělá. A tak se pokouší ponořit do světa obskurních peep show a pánských klubů. Se stoupajícím počtem hodin se také zvyšuje jeho obrovský vztek na život… Působivé, místy až sžíravé filmové drama, vzniklo podle scénáře, napsaného Davidem Mametem na základě jeho divadelní hry. Pod vedením režiséra Stuarta Gordona exceluje v hlavní roli známý hollywoodský herec William H. Macy (Oleanna, Fargo, Vrtěti psem, Smolař). (Česká televize)

pepino

Docela povedená studie jednoho muže kterého už nebaví v tomto životě a nesouhlasí s konzervativní společností (i když její součástí doteď byl). Scéna v peep show mě fakt pobavila ()

pikacu

Mozno aj vdaka tomu, ze som vobec nevedel, co vlastne idem pozerat, som bol prijemne prekvapeny. Vyborny herecky vykon Macyho mi umoznil sa doslova stotoznit s jeho postavou a "uzivat si" jednu smolu za druhou... A pochopit, preco konal tak, ako konal. ()

Mire

Priznám sa bez mučenia že tento film som si išiel pozrieť len kvôli Mene Suvari, keď som zbadal v obsadení jej meno. Hraje tu kurvu, ale nehorázne je sexi (ako vždycky) a nakoniec sa tu ukázala len na tri minúty :( No film ako celok som vôbec nepochopil, to nepochopiteľné filozofovanie hlavného hrdinu ma už po čase začalo hrozne srať a teplý černoch v cele tomu nasadzuje korunu :D Celkovo vzaté, divný príbeh, divné konanie Edmonda, divný vývoj filmu, proste naprosto divný film ku ktorému sa už asi nikdy viac nevrátim. Ale dávam tri hviezdy lebo pozeralo sa to nakoniec celkom dobre a sympatická stopáž v rozsahu kapacity jedného audio CD tu postačila nadmieru dobre :) P.S.: aj ja chcem stretnúť servírku, ktorá by mi dala vo svojom byte bez zbytočných kecov ako to urobila Julia Stiles :DD ()

iz67

Velice zábavné. Oficiální text distributora je dost mimo. Edmond se nevzepře pravidlům společnosti. Jen dostane šanci za jednu noc zjistit, kde všude "není, kam patří". A nebojte se, happy end se dostaví. ()

cinema_cz

Účast autora divadelní předlohy a scenáristy Davida Mameta zlákala ke spolupráci množství zajímavých herců, režisér Stuart Gordon se však bohužel nezmohl na víc než na neatmosférický a neosobní výkon. (Ci 04/2008) ()

Miloško

Výborný W.Macy nemohol zachrániť tento zbytočný,nezmyselný film ktorého podstatu som nepochopil.Ale napríklad scénu v peep-show som pochopil,a spolu s hereckým výkonom Macyho preto nedávam najnižšie hodnotenie. ()

hwnd

Hustě zahranej magor. Nic jsem od toho nečekal a ejhle, napínavý, zajímavý, vtipný, prostě dobrý. ()

Weehaa

Volný pád už tu je. Hezky zahrané, ale motivace postav je přinejmenším podivná a film disponuje několika oslími můstky o velikosti Golden Gate bridge. Některé rychlé obraty se dají svalit na šílenství hlavního hrdiny, ale rozhodně se to nedá použít jako univerzální všelék. Prostě to nějak celý nedrží pohromadě. ()

montel

Edmond (William H. Macy) se jednoho dne rozhodne, že se rozejde se svou ženou a že si začne konečně užívat života. Protlouká se nočními ulicemi velkoměsta a prohání jednu sukni za druhou. Když ho však v noci přepadnou a oloupí, koupí si Edmond nůž a respekt si začne sjednávat po svém...Recept jak se stát z normálního nudného chlápka šílencem během pár nocí. K tomu polonahé docela známé herečky a šíleně debilní konec. To vše v pouhých 80-ti minutách na které se nekouká až tak špatně. 45% ()

sun.eagle

jedny z nejlepších věcí vás potkají tak nějak mimochodem, čistě náhodou a nečekaně. Tento film je skvělý příklad. Nedělní večer, nuda, a tak cvakám Tv programy. A narazím na film se zajímavým dialogem dvou chlapíků na baru. Neviděl jsem film od začátku přesto mě něčím tak zaujal že jsem odložil dalkové ovládání a do zavěrečných titulků od něj neodtrh oči. Chvílema mi to připomínalo Volný pád s M. Douglasem, ale přesto je uplně jiný. A hlavně uvěřitelnější. Marně se snažím vzpomenout na nějaké hluché místo, něco co mi na filmu vadilo a nenašel jsem nic. A ten konec, ten tragiironický konec jen tak z hlavy nevymažu." Negři jsou vždycky za vodou" ....... ()

Umělec

Jako vždy skvělý W.H.Macy. Přesto se dalo z námětu vytěžit podstatně víc. Ovšem závěr byl parádní ... :-) 60% ()

Angus250

Musim suhlasit s Pawlismanom. A s tym, ze kurvy su predrazene. A nech sa nevyhovaraju, ze maju vysoku reziu! Kto zarobi 40 $ za 5 min. "roboty"? Genialny film, super dialogy, vyborni herci. A ta ATMOSFERA, FRUSTRACIA a STUPNOVANIE NASRATOSTI! Musiet vyfajat teplomila, ktorych z duse nenavidim! A este k tomu negra! Nechapem ludi, co film nepochopili. FILM ROKA. Naj vyrok: vidis co si sposobila? Stacilo povedat to, co chcel. Ale hrda slapota sliepkovita nie...Hlavne, ze mala vlastny nazor, ale o chvilu uz prdela do hliny...Mna denne fest naserie aspon 5 pic alebo kokotov a ako hovori Robert de Niro stetke v Cape Fear, mam chut ich rozrezat na 52 kusov...Najlepsi je koniec, ked Edmond dava vazenskemu kaplanovi otazky a prosby k Bohu, ktory samozrejme neexistuje /som zaryty ateista - vid Epikuros a ini/... ()