Na území žen

• USA In the Land of Women (více)

Ctižádostivý spisovatel Carter Webb právě dostal kopačky od své lásky. Zničený se stěhuje na předměstí Michiganu, aby se staral o svou svéráznou nemocnou babičku. Touží napsat knihu, která by se stala bestsellerem.
Brzy po příjezdu se seznámí se Sarah Hardwickovou (Meg Ryan) a jejími dcerami Lucy a Paige. Mezi ním a okouzlující, bezprostřední Sarah začíná vznikat zvláštní vztah. Jenže o sblížení s Carterem usiluje i dcera Lucy. Jejich životy se vzájemně proplétají a Carter znamená pro ženy ve svém okolí víc, než by se zdálo… (oficiální text distributora)

Dana1926

Pohodový počin o vztazích. Není nijak přehnaně klišoidní nebo přeplácaný. Trojuhelník z kterého si každý odnese to své ponaučení. Líbivý soundtrack ()

wdc

Drama, mírně temné, hlavně druhá polovina. Zlomené srdce, přátelství se starší ženou sousedkou, empatie, manželova nevěra, rakovina prsu. Na toto téma to byl asi nadprůměrný film. Škoda že nebyl trochu více pozitivní. ()

Barlog951

velmi prijemna mila komeida ... sice obohrany amet ... ale pekne stvarneny ... nic tu neni nutene a vsetko pekne plynie .. tento filmik ma fakt prekvapil :) ()

ostre_pero

60%. aj to len pre ľahko nadpriemerný výkon Adama Brodyho. Nevýrazná Meg Ryan vôbec neoslnila, presladený scenár je primoc vidieť. ale pohoda od začiatku do konca. dve hviezdy sú za viaceré originálne situácie (babička vs Adam Brody) ()

nakamura

V každém případě tento film nebyl tím, za co jsem ho považovala, dokud jsem ho neviděla. Není to další z hloupých amerických filmů a rozhodně v něm podle mě není nic umělého, naopak, ukazuje typické lidské strasti a trápení, která může prožít a taky denně prožívá spousta lidí, dokonce si troufnu říct, že by se v tomto filmu dokázal každý tak trochu najít, ať už charakterově, podobným uvažováním či stejným problémem. Film jako takový na mě působil docela depresivně právě pro tu jeho skutečnost a reálnost. Snad každý si po jeho shlédnutí musí alespoň nějakou chvíli více vážit věcí, které má, na mě to tedy platilo. Navíc krásně odhaloval tajná zákoutí lidské duše, hrdinové se tu přiznávají ke svým nejniternějším pocitům, které se spousta z nás často bojí dát najevo, a tak tu můžeme vidět velice zajímavé postřehy nejen o tom, co muž znamená pro ženy, ale i o životě a lidech jako takových. ()

panic25

párádní oddechovka se skvělou kirsten stewart, která se mí líbí čím dál víc, ale také dobrý výkon meg ryan a adam brodyho, co by kluka se kterým rozešla holka a on se rozohodne odjet z LA a starat o svojí babičku a najednou se ocitá v sevření žen a stojí před těžkým úkolem ()

Spike86

Toto není moc komedie, ale to není zápor. Příjemný filmek ze života probírající vztahy, trošku melancholický, plný emocí, ale hlavně zajímavý a ne nudný. 75% ()

ELDoctorow

Toto chcelo pôsobiť veľmi, veľmi múdro. Ale iba chcelo. Kasdan si určite myslí aké vie písať sofistikované dialógy. Ale iba myslí. ()

Pythonator

Tak komedie to nebyla ani omylem nebo jsem se nedíval dost pozorně. Jenom nudné existenciální drama o blbovi, který neví zda má ošukat Meg Ryan nebo její dceru Kristen Stewart nebo jestli náhodou není buzerant. No já bych šel do dcerušky, ale hlavní hrdina se nejdřív musí najít, uvědomit si co chce v životě dokázat a počkat až mu umře babička. Jinak se ve filmu nic neděje až na to, že Meg Ryan umírá na rakovinu, ale nakonec neumře (bacha SPOILER - pozdě?) a jenom jí uřežou kozy. ()

marra82

... o čem tohle vlastně bylo ..? v první řadě o lidech, který starý babičce v konečné fázi Alzheimera ujišťují, že bude ještě dlouho naživu, což ji očividně těší. v závěru to ale vypadá tak, že je to právě ona, kdo ze všech těch postav pobral nejvíc rozumu. bohužel jí nikdo nebere vážně, a místo toho se porůznu střetávají a pokřikují přitom na sebe všelijaké nepravděpodobné repliky a životní pravdy. není tam snad nikdo, kdo by ze sebe alespoň jednou neudělal idiota. katalyzátorem všeho, co se děje, je kluk, kterej při běhání vráží do stromů, upadá do bezvědomí, píše scénář k soft-pornu, ale taky trochu dětskou knížku, ve které je hlavní hrdina panda (nebo někdo, kdo se tak jmenuje). smrt babičky ohlásí, že už bude brzy konec, za živýho boha ale nedám dohromady, čím to vlastně doopravdy končilo. ()

doginko

Bla,bla..kecy,kecy..najsmiešnejšia scéna ( a vlastne aj jediná)...babka v svetri.skoro som sa unudil k smrti.Nezachránilo to ani fajn herecké obsadenie. ()

HRom99

Bolo to také trochu povrchné či plytké. Veľa scén, ktorým som skoro nemohol uveriť. Napríklad ako si hlavný predstaviteľ okamžite získal dôveru susedky v podaní Meg Ryan a o niečo neskôr aj jej dcéry. Žiadne veľkolepé dielo, skôr film, pri ktorom sa dá žehliť alebo večerať a neunikne vám skoro nič z deja či obrazu. V tomto duchu sa to celé odvíja až k záverečnej scéne, ktorá prízemnosť scenáru skôr potvrdzuje ako vyvracia. Tak neviem - ** alebo ***? Dávam **. ()

k.rakonos

Film mě spíše zklamal, čekal jsem víc. Jeden ze slabších filmů, kde se objevila Meg Ryan, které to stále sluší. Ale čekal jsem komediální drama, ale té komedie v ní bylo pramálo. I přes vlastně závažný příběh, kde hrála svoji roli rakovina tomu něco prostě chybělo. ()

?otazník

Film to není nijak náročný, ale vcelku dobře se na něj kouká. Hlavní hrdina, mladý spisovatel prožívá tvůrčí i životní krizi, a tak se rozhodne navštívit umírající babičku, aby s ní strávil poslední chvíle. A protože jsme v Americe, hned naproti bydlí krásná Meg Ryan. Nemilovaná matka a manželka v domácnosti, která právě zjišťuje, že je vážně nemocná. Mezi protagonisty to jiskří, sem tam padne i nějaký polibek, ale nečekejme vášeň. Film mi připadal tak nějak sterilní. Ovšem vcelku bez problémů běžel a čas se při něm nevlekl. Koho bych vyzdvihla je Kristen Stewart, o které jsme si dlouho myslela, že ji nijak zvlášť nemusím, ale která mě každým filmem stále víc překvapuje. Rozhodně jsem jí její roli věřila více jak Meg Ryan. ()

Tabitha

Ach jo. Stewartová je mizerná herečka, ať hraje, co hraje, pořád hraje stejně. Pořád si strká vlasy za uši, funí a čumí do země. Ale sem se nějak hodila. Jinak film to byl zajímavý, lehce slazený, příjemný, dojemný...prostě cokoli, co chce holka od filmu na neděli očekávat. ()