Ctižádostivý spisovatel Carter Webb právě dostal kopačky od své lásky. Zničený se stěhuje na předměstí Michiganu, aby se staral o svou svéráznou nemocnou babičku. Touží napsat knihu, která by se stala bestsellerem.
Brzy po příjezdu se seznámí se Sarah Hardwickovou (Meg Ryan) a jejími dcerami Lucy a Paige. Mezi ním a okouzlující, bezprostřední Sarah začíná vznikat zvláštní vztah. Jenže o sblížení s Carterem usiluje i dcera Lucy. Jejich životy se vzájemně proplétají a Carter znamená pro ženy ve svém okolí víc, než by se zdálo… (oficiální text distributora)

cab

Carter se stehuje za svoji babickou, aby utekl od vzpominek na nedavno nestastne skonceny vztah. Jako spisovatel hleda inspiraci a dostava se do spolecnosti rodinky, kde matka Sarah s kterou se seznamuje, proziva tezke obdobi a jeji dcery se museji vyrovnavat s necekane nadeslou situaci. Prumerne drama zaujme, ale nedostane se, jak se rika, pod kuzi. 55% ()

dopita

Tváří se to jako psychologický drama, ale je to všechno ňáký povrchní a moc líbivý. Lacině líbivý. Kouká se na to dobře, výrazný sytý barvy, krásný prostředí, pěkný baráky... V podstatě se dá říct, že se mi to libilo, vlastně se mi to líbilo hodně, ale brát vážně se tenhle film nedá. ()

Badseeds

Na území žen jsem viděla kdysi (nesvědčí o tom pouze přítomnost „véčkových“ telefonů a pytlovitých džín ve filmu) a přesto mi dodnes rezonuje v hlavě. Nenápadná forma snímku unesla váhu poměrně komplexních témat jako je dospívání, umírání, neumírání; jak se přenášíme přes nepovedené vztahy, na základě čehož objevujeme něco o sobě a o životě. Zaujal mě půvab lehkosti stylu vyprávění a propracovanost postav. Pokud bych chtěla hrát roli ve filmu, byl by to charakter Cartera (i když postava babičky je taky můj velkej kůň.) Jen když si vzpomenu ty výborný dialogy... ,,Snažím se tě probrat. Svět je zatraceně obrovskej, nepřehlednej a chaotickej a nikdy takovej, jakej si představuješ. Je přirozený, že máš strach, ale nikdy nedopusť, aby ses kvůli němu chovala jako kretén…" ()

DannyBoy80

Nuda, nuda, šeď, šeď. Pronudil jsem to až dokonce. Film naprosto o ničem, láska nic, náboj nic, drama nic, psychologie nic. Herecké výkony nemastné neslané, hlavní hrdina je na facku, Meg hraje pizdu co sedí doma a stěžuje si, že nemá na nic čas a že jí za to dcera nenávidí, a dokonce , světe div se, je v celých 15ti výborech. Je to na blití. Moto: ani rakovina slzu nevykouzlí..... ()

ThomasCrown

Veľmi príjemné. Tieto dve slová najlepšie vyjadria moje pocity. Je to filmík o živote a o tom aký deziluzívny môže byť. Ženské obsadenie je výborné, od najmladšej až po najstaršiu a herecké výkony sú skvele dotvárané hudbou. Je to zvláštne, ale Carter mi niekoho veľmi pripomína:) ()

peetriss

Zvláštní trojúhelník lidí, kteří hledají sami sebe a kteří se vzájemně navádějí na správnou životní cestu. A protože si srdce nevybírá a bez určitých zajiskření se to neobejde, otevírá se cesta pro rozehrání zajímavého partu, protože ony dvě ženy mezi sebou pojí pouto matky a dcery. Celkem sympatické romantické odlehčené drama, které je natočeno příjemnou civilní formou a velice sympaticky herecky obsazeno: Adam Brody je výborný, Meg Ryan - ikona romantických filmů především 90. let a Kristen Stewart - budoucí idol (nejen) náctiletých romantiků taktéž působí sympaticky a role jim sedly. Jediné, co mi chybí je, že tvůrci nezabrousili ve vyprávění více do hloubky, mohl to být dokonalý film. 70% ()

katchi

"Chci být sám s babičkou a její kočkou" Velké plány člověku většinou nevycházejí..a to je i případ Adama Brodyho, který se rozhodl odjet na venkov a odpočinout si od ženských. Bohužel, na venkově je dvakrát tolik ženských, co by stály za hřích. Proto je těžké si vybrat tu správnou. Nebo snad není? Film mě dostal svojí lehkostí, upřímností, humorem hlavního hrdiny, hrubostí hlavní mladé hrdinky, či eleganci té starší. O Meg je známo, že je velmi talentovaná, a čím je starší, tím je vyználejší, hrálo ji to zkrátka báječně. Ani Kirsten nezklamala, ač tuto (ne)upíří holku příliš v lásce nemám, už jenom díky jejím upírským (ne)zdařilým filmům. A Adam? Tak ten mě snad potěšil nejvíc. Ne jenom, že je opravdu vtipnej a působí sympaticky a mile, je i neskutečně krásnej. A tak si říkám, kéž bych takovýho Cartera, spisovatele taky poznala... ()

Marys

Napriek obsadeniu, žánru a tak podobne sa mi tento film dosť páčil aj tak, musím povedať. Zaujímavý, nie príliš predvídateľný príbeh, akurátna minutáž a tak, rád som si ho pozrel, dobre mi padol. ()

sona123

Roztomilý Adam Brody. A ten film mě bavil, vážně. Ale když jsem na něj narazila asi po roce, tak jsem si vůbec, ale vůbec nepamatovala, o čem byl a ani to, jak moc mě bavil. A to je prostě známka slabší kvality. V záplavě všech těch romantických blbin slabší průměr, jo a Ryanová, ta se mi tu mimořádně nelíbila. ()

Pompaj

Toto je rozporuplný snímek, ale nelze ho označit za slabý. Naopak něčím mě upoutal. Nejen svou "lidskostí", ale i skvělým castingem hlavní trojka sedla fantasticky do filmu. Příjemné prostředí už tak k příjemnému filmu. Paráda. 75%. ()

Maryinka

Ty dialogy, to byla teda hrůza. Po hodině čekání na nějaký děj jsme to s mamkou vypnuly a šly jsme hrát radši karty. ()

Bivoy

Na můj vkus trošku moc upovídané. V mnoha až samoúčelných konverzacích (neustále se někdo s někým chodí "projít" a musí si s ním "promluvit" a podobně) je vždy všechno vysloveno a do detailů rozebráno. A přitom by vše působilo mnohem přirozeněji, kdyby alespoň něco zůstávalo nevyřčeno. Přece by stačilo jen ukázat Sarah jako rezignovanou ženu v domácnosti a postavit vedle ní její dceru hledající svoji první lásku a své místo v životě a bez nějakého vysvětlování by muselo být jasné, že se ty dvě zrovna moc neshodnou. Jinak - když pominu klasickou přemoudřelou americkou holčičku - bylo herecké obsazení skvělé. Především vztah mezi Carterem a jeho babičkou byl velmi uvěřitelný - byl vtipný a přesto nesklouzával k pustému zesměšňování staré ženy. Takže zůstávám na klasických *** ()

P-puma-

Velmi milé, uvolňujucí vyhlo se to všem obvyklím kliše. A Adam Brody u mě stoupl, už to není jenrozmazlenej synek bohatých rodičů. ()

Košoun

Skvělý film, kterému dominují skvělé výkony Adama Brodyho (opravdu skvělá volba, jeho herecký projev je nezaměnitelný) a Kristen Stewart (v této roli se mi rozhodně líbila více než ve Stmívání). Meg Ryan také hraje obstojně, ale mladší generace ji zastiňuje. Režie je překvapivě skvělá, na debut velice slušná. Děj filmu je příjemný, hloubavý, rozhodně ne ve stylu dnešních "amerických romantických komedií". 90 minut uteče velice rychle. Musím také ocenit skvělý výběr písní. Rád se zase někdy vrátím k procházkám se psíkem v tomto milém filmu... ()

fifi.m

Po prvním shlédnutí jsem ohodnotila třemi hvězdičkami. Ale po nějaké době jsem si tento film omylem pustila podruhé, celý film mi byl děj povědomý, přitom ale neznámý. Je to prostě ten typ filmu, o kterém už druhý den nevíte a nejste schopni vyprávět děj. Z toho důvodu snižuji na dvě hvězdičky. ()

Jeremiah

Upřimně se přiznávám, že ženám jsem nikdy nerozumněl a asi neporozumím. Jejich logika je na úplně jiném levelu než moje, a proto u nich neustále narážím. V tomto filmu je "možná" trochu nápovědy, jak se k nim dostat blíže - nechat je hovořit, moc neoponovat, ale zároveň nepodlézat a v případě vlastního rozumného nápadu nějak zařídit, aby to vypadalo, že na to přišly ony. Slušný film - za 3. ()

readan

Musím uznať, že výber hudby bol parádny, ale film ako taký však nebol veľmi zaujímavý, a preto dávam priemerné hodnotenie. ()

merigieren

Brzo umřu a ty budeš stále žít, tak si přestaň stěžovat :-) Film o povídání si, občas odlehčený vtipem. Poznáme příběh jedné americké rodinky, vlastně matky a dcery jako rozhraní s obrazovkou zde působí mladý spisovatel. (odstavec o medvídkovi se povedl) Jedinou otázkou je nakolik reálné to vše může být, ale to si rozhodněte sami. Dal bych lepší tři *, jenže hodnocení ostatních mě udivuje a proto to zaokrouhlím na 4*. ()