Na území žen

• USA In the Land of Women (více)

Ctižádostivý spisovatel Carter Webb právě dostal kopačky od své lásky. Zničený se stěhuje na předměstí Michiganu, aby se staral o svou svéráznou nemocnou babičku. Touží napsat knihu, která by se stala bestsellerem.
Brzy po příjezdu se seznámí se Sarah Hardwickovou (Meg Ryan) a jejími dcerami Lucy a Paige. Mezi ním a okouzlující, bezprostřední Sarah začíná vznikat zvláštní vztah. Jenže o sblížení s Carterem usiluje i dcera Lucy. Jejich životy se vzájemně proplétají a Carter znamená pro ženy ve svém okolí víc, než by se zdálo… (oficiální text distributora)

Judas

Kristen Stewart mám velice rád a Adama Brodyho v jeho ztraceně filosofických rolích také. Více než příjemný filmový příběh o muži, ve kterém ženy vidí to své. ()

atmen

Film o naslouchání, o tom, že každý by chtěl v životě víc než má. O touze změnit sebe sama, o tom, že může být vždy hůře, o tom, že ne všechno, co nás obklopuje je špatné... ()

kacirek_

Průměrný romantický film, který mě nenadchnul. Kristen Steward mě začíná pěkně vytáčet, páč asi neumí zahrát nic jinýho než nerozhodnou pubertačku, ovšem vyvážila jí skvělá Mag Ryan, ketrou já osobně můžu. Žádné veledílo to tedy rozhodně není a závěr filmu je klišé (only for you, my darling), jak má být. Což můžou doplnit supporti :"Somebody's soaked, somebody's cliché...." ()

hazaba

Příjemný film o klukovi, který se snaží dostat ze zlomeného srdce a nějak se zaplete mezi matku a dceru. Fajn výkony Adama Brodyho i Meg Ryan, pár vtipných momentů, pár smutných okamžiků. Nic, co by se zarylo pod kůži, ale také nic, co by urazilo. Člověk jen na film docela rychle zapomene. ()

Jajar

Slušně odrežírovaná romance, kterou naprosto zabijí křečovité herecké výkony a mizerný scénář. Na území žen je tudíž totální dialogové peklo, fádní, sentimentální a povrchní nuda, v níž se pořád jenom sáhodlouze mluví, vzdychá, nebo fňuká. 4/10 ()

darkreider

Tak som si tento film vybral na cestu autobusom. Výber bol podľa názvu a čakal som jednoduchú komédiu akurát na dlhú a nudnú cestu. No a ono sa z toho stala taká jemne sentimentálna, jemne psychologická, mierne rodinná dráma, v ktorej humor figuruje minimálne a skôr ide o osudy(vzťahy) ľudí okolo. Takže moc som sa nesmial a nechytilo ma to za srdce a ani neuchvátilo dejom tak aby som sa miestami nenudil. Každopádne herci sa snažia, ale pre mňa priemer, ktorý som si pozrel, urobil zamyslené hmmm a zabudol. ()

charmin

Poznáte ten pocit, keď si vyberáte film, kt. si chcete pozrieť a do očí vám padne niečo, čo máte v zbierke už doosť dlho, a aj to len preto, lebo odmietate vyhodiť niečo s Meg Ryan a Adamom Brodym:o). A zrazu príde deň, keď sa odhodláte pozrieť si túto obyčajnú romantiku(ako máte vopred naštudované) . Do takej štvrťky filmu len pozeráte...a pozeráte. Film samá sladkosť, cliche v podobe rozchodu a následného "odchodu" k babičke (no samozrejme režisérov zámer bol absolútne okatý;)Aj napriek tomu, že viete predvídať udalosti, presne obraz po obraze, dokonca aj záver bol jasný, ale presne PRÁVE kvôli tejto predvídateľnosti sa čudujem. Čudujem sa, že niečomu takémuto som dala 5*, ale keď srdce mi inak nedalo:)Kombinácia Meg a Adama a obaja so svojím jedinečným šarmom, Meg s istou vyspelosťou, kt. presne ani neviem popísať, Adam, čerstvo rozíídený..všetko som tam vedela zachytiť, všetky ich pocity a ich charaktery..Jednoduchá téma, resp. každodenný život, ale z pohľadu hercov veeeeeeeeeeeeeeeeľmi príjemný film, pri kt. som si aj poplakala(u mňa je to ďalšie plus pre film;)), popočúvala hudbu, poobzerala hercov, a vytýčila niektoré skvostné quotations :) Záver pre mňa, jeden z filmov, kt. si znovu rada pozriem. Jednoznačne :) ()

bolf!k

Příjemnej filmeček navíc Brodyho mám rád, takže jsem se dobře bavil. Jen ta Kristen mě začíná lízt na nervy, jak hraje pořád dokola mladé, zmatené, hrozně fajn indie girls. Ale jinak ok. 75% ()

VerenaLord

Nejprve jsem měla v úmyslu zkritizovat od příběhu po herce všechno. Nelíbilo se mi, že mladý kluk políbí vdanou ženu, nehledě na fakt, že manžel má milenku. Nelíbilo se mi, že její dcera neumí žít a nedokáže řešit problémy sama, svěřuje se skoro cizímu člověku, a nerozumí si se svou matkou. Ale každou uplynulou minutou mě tenhle snímek přesvědčoval o opaku, o tom, že je to vlastně jemný příběh zraněných lidských duší. Moc se mi nakonec líbil, jen jedinou výhradu si musím nechat-nemám rada Kristen, protože její stále stejná mimika mě dohání k šílenství. ()

Primavera

Zaujímavý chaos v hlave 26-ročného spisovateľa, ktorý sa nevie spamätať z rozchodu, do jeho života vstupuje umierajúca svojská babička (bystrejšia než sa zdalo), príjemná usmievavá zrelá žena - mama na plný úväzok Sarah (úsmev vykúpený trápením) a jej zaujímavá dcéra, talentovaná maliarka Lucy (prečo sú všetky teenegerky také rovnaké?:-)). Všetky ženy zahrali ženský svet perfektne, miestami to trochu škrípalo sentimentom, inak pohodový film. ()

zmates

"Do ženský nevidíš"...říká se, takže těžko povidat, co si o tom myslet. Meg i Kristen jsou však už zkušené dámy herečky, tudíž ačkoliv do nich nevidím, věřím jim každé slovo. Do chlapa už ale trochu vidim, a tenhle byl nějakej divnej :). Adam Brody to nějak zbytečně moc prožíval, těch emocí a citových výlevů tam bylo najednou až příliš. Jinak se ve filmu kolem a kolem neděje vůbec nic, přesto vám to před očima uteče jak voda. Asi to holt má s reálným světem cosi společného. ()

DadysGirl

Ok, k hereckému obsazení... Adam Brody bez chyby... Kristen nádherná!!! (mrzí mě, že jsem to viděla s dabingem, protože její hlas tomu musel přidat), no Meg Ryan prostě nikdy nebude moje favoritka... :( Navrhla bych několik alternativ... Co se scénáře týče - oceňuju postavu mladší sestry, ale jinak jsem doufala v jinou pointu... Ikdyž zjevení se Ginnifer Goodwin vítám :) Na film se hezky koukalo, ale nemůže zbavit dojmu, že to šlo tak nějak po povrchu... Nijak mě nezasáhl, až na výkon Kristen, ale nevím jestli to není jen tím, že sem její velkou fanynkou :) Každopádně lehce dramatická, při tom ale i lehce stravitelná romantika na odpoledne... :) ()

Farley

Příjemné. Tak jako jemně přitažené za vlasy, ale nijak extra znatelně. Smutnější konec to nijak nezesměšňuje. Adam, Kristen i Meg hrají skvěle. Jediná slabina je scénář. Téma silné, ale trohchu nevyužité. Pokud nemáte zkušenosti s rakovinou, nebo tak něco, hlavní postavy Vám nijak moc nepřirostou k srdci. Jste spíš zvědaví, jak to dopadne, než že byste postavám nějak fandili. Tak jako tak v celku fajn podívání na sobotní večer, nudit se nebudete. :-) ()

megan017

Upřímně film považuji za docela dobrou romantiku, nemá v sobě skoro žádné klišé a předvídatelnost. Kristen Stewart působila ještě docela sympaticky naproti tomu, co předvedla později ve své kariéře. Meg Ryan je jasný příklad herečky, která nikdy nezkazí žádný milostný film. Líbilo se mi, jak si v roli oddychovala a zároven zahrála postavu, která je docela dost komplikovaná, ač se tak na první pohled netváří. A taky samozřejmě, že Adam Brody pálil po ní a né blond Stewartce, které spíše jen dával rady do života. Není tu milostný trojúhelník, ač se to tak na první pohled vypadá. Postavy si pomáhají jeden druhého pochopit a hlavně vypořádat se sebou samotným. Rain kiss Adama Brody a Meg Ryan mi přišel asi jako nejemotivnější část celého filmu. Není bůhvíjaké milostné psychologické dílko. Je to spíše taková odlehčená romantika, co zrovna neurazí. V sympatickém prostředí se sympatickými tvářemi(i když někdo, kdo viděl Twilight nemusí mít stejný názor na ksichtek K-Stew) a docela slušnými hereckými výkony, myslím tak akorát na romantický film. Film má se snaží předávat poselství a moudra, ale bohužel to nepředal natolik, aby to člověk pobral kompletně. Kristen Stewart mě tu neohromila, tak jak tu píšete v komentářích. Její výkon nebyl špatný, ale aby mě dostal do kolen a ještě bych jí za to dala Oscara, to fakt né. Herci měli dostatečnou empatii, aby své postavy dokázali žít, ale nic vrcholového. Je to asi jeden z mých nejoblíbenějších romantických filmů, protože tu nejde o tom, kdo s kým bude, ale o tom, jak se s tím kdo vypořádá. Sofistikovaný příběh, který je krásně reálný, čistá émerická prácička. ()

curfew77

Neprávem polozapadlý netradiční milostný trojúhelník, ležící mezi několika žánry, kromě komedie a romance načichlý taky dramatem. Přesvědčiví a nadmíru sympatičtí herci Brody, Meg Ryan a především uhrančivá Kristen Stewart, příjemná hudba, uvěřitelný scénář. Sečteno a podtrženo: milé překvapení. 80 %. ()