Ctižádostivý spisovatel Carter Webb právě dostal kopačky od své lásky. Zničený se stěhuje na předměstí Michiganu, aby se staral o svou svéráznou nemocnou babičku. Touží napsat knihu, která by se stala bestsellerem.
Brzy po příjezdu se seznámí se Sarah Hardwickovou (Meg Ryan) a jejími dcerami Lucy a Paige. Mezi ním a okouzlující, bezprostřední Sarah začíná vznikat zvláštní vztah. Jenže o sblížení s Carterem usiluje i dcera Lucy. Jejich životy se vzájemně proplétají a Carter znamená pro ženy ve svém okolí víc, než by se zdálo… (oficiální text distributora)

Martin741

Pri surfovani nielen na internete cez stryka gugla ale i na csfd natrafim na reziserov, ktori natocili 1 - 2 filmy, a poniektore tie filmy este aj dost brutalne prepadli. Dzonatan Kasdan je jeden z nich - fakt priserne tempo, chlap sa prestahoval z A do B, ide sa starat o babku - no hruza, dialogy nepocuvatelne, tempo priserne a rezia amaterska - veru, na toto bude pravom sadat prach niekde v najzapadnutejsom mieste a kute filmoveho archivu - pravom zabudnuta vec, staci 1 projekcia a viac sa nezaoberat tymto : 5 % ()

Langy10

Tak nevím jak začít, ale každopádně od začátku se mi ten film líbil, moc pěkně natočenej Adam Brody je výborný herec, a take jsem čekal od něj vynikající film, na který by se nedalo jinak ríct, než-li 5 hvězd. Když jsem brouzdal po Stewrat Kristen, jako mé nejoblíbenější herečce, našel jsem tento film a jesště víc mě zaujal, když tam hrál Adam :) .. řekl jsem si to musím vidět... Ale vlastně to byl takový zvláštní film, po tom, co Adama opustila přítelkyně zajel se uklidnit a postarat o babičku a narazil naKristen v prvních chvílí jsem věděl, že se do sebe zamilujou, jenomže tenhle film vás i někde může zklamat. A mě zklamal moc :((( ... Stále od začátku až do konce jsem čekal na chvíli, po který jsem toužil už od začátku, ale bohužel nestalo se tak :(((... V první půl hodině jsem si řek to bude na 5 hvězd jasných, ale postupem času mě můj vnitřek začal přesvědčovat, že jsem se hodně ale hodně zmýlil.. :( ... tento film mi nepřipadal ani jako komedie moc a romatika to už vůbec ne připadal mi trošičku jako romantika, ale to dneska máte v každym filmu. Tento film byl spíše natočen jako psycho a drama film. :( ...Konec mohl pan Jon Kasdan vymyslet úplně jinak , jsem strašně zklamanej, a tady jsem se taky přesvědčil, že jedna jedina chvíle vám může zkazit celí filmový zážitek :(( .. píšu jsem ty negativa spíše no a co bylo na tomto filmu pozitivní? ...snad jen obsazení a chvíle, kdy Kristen políbila Adama , jinak zklamání .... O tomto filmu jsem se musel rozpovídat, obzvlášť když musim dát jen 3 hvězdy filmu, kde mi hrajou oblíbení herci :( .... A ještě se musim dostat k negativní věci a to je ta , že jsem tento film musel vidět na rychlo a tudíž jsem ho měl v češtině a dabing český absolutně nesedí na herce a je uplně na ho*no! ..... a na závěr musím snad jen říci a doufat, ať se příště dobří herci nezapomojují do filmu, který je téměř na odpad podle kdyby tam nehráli.... Ale jinak ještě musím podotknout, že příběh je smyslnej aje dobrej, jen špatný konec a ten vám to prostě celí zkazí no.... 3+ ()

Aelita

Smrt nutí lidi žít. ___ Čtyři ženy, čtyři generace – holka, dívka, žena v zenitu a žena na pokraji smrti – ty, až na tu poslední, nacházejí v mladém sousedovi totéž – přítele, kterého by mohly milovat jako muže, nebo milovaného muže, který by byl přítelem. Přítel znamená, že s nimi sdílí emoční a životní záležitosti, poslouchá a povídá, je důvěryhodný. Přítel znamená empatie, přízeň, zájem a sympatie. Kupodivu ten soused přesně takovým mužem-přítelem je. Vzácnost. Muž, který se neztratil na území žen. Nejmladší z hrdinek svojí rozumovostí a informačním přehledem hodně připomíná mladší sestru dívky Charlie – hlavní postavy Hitchcockova filmu Shadow of a Doubt (http://www.csfd.cz/film/4394-ani-stin-podezreni/). ()

pakobylka

Nezvykle poctivý a upřímný snímek - hřejivá, milá, mírně úsměvná a zároveň i mírně dramatická romance se zápletkou, která je prvoplánová a jednoduchá jenom na první pohled. Území žen je zkrátka končinou dosud neprobádanou, která má svá vlastní tajemství. ()

Andre3000

Další zajímavá herecká trojice se tu sešla. Meg je pro mě normální herečka, filmy s ní nijak nevyhledávám. Adam to bylo docela překvapení pro mě, protože na takovýhle týpky nejsem moc stavěnej, ale překousnul sem to a on docela mile překvapil. No Kristen... :-) To je má vášen, filmy s ní si vychutnávám. Tady hrála dobře, ale nadprůměr z toho neudělal. Zajímavý, i když občas předvídatelný příběh. ()

dr.fish

Velmi zvláštní film. Polovinu času jsem si na něj zvykal, pak se mi zas od něj nechtělo. Dialogy jsou sice vybroušené, ale nedávají příliš smysl. To je asi důvod, proč se mi nepovedlo srůst s hlavním hrdinou. Ten je takovej nemastnej neslanej, ale hlavně úplně divnej. Na Nezávislé léto je to samej Hollywood, na komerci zase málo debilní a málo vtipný. Film tak zůstal někde uprostřed cesty, mainstreamové obecenstvo to nebude bavit a na art je to prostě moc plochý.70% ()

Doudis19

Svým, jemným humorem úsměvný a hereckou kvalitou silný příběh dvou žen (matky a dcery), vzhlížících k životní síle respektive ciničnosti spisovatele porno scénářů v podání Adama Brodyho. Do rolí matky s dcerou dosaďtě, nádhernou Kristen Stewart s vyzrálou Meg Ryan, přidejte faktor tragédie, odečtěte citové vydírání a výjde vám tahle upřímná, milá a moc krásně natočená oddechovka. ()

Ak.žena

Geniální, naprosto geniální Adam Brody (srážka se stromem, mýval, starání se o babičku, brýle, hlas,... ), nevtíravý humor v celkem slušné míře, moje oblíbené téma formování osobnosti a taky příjemný sountrack. Tyhle čtyři složky (ale hlavně ta první, co si budeme povídat) = zasloužené čtyři *. Vždycky, když se v nějakém filmu sejdou herci, pro něž je některá z jejich dřívějších rolí typická, nemůžu se ubránit a sama pro sebe si vyprávím příběh, např.: Dave Rygalski odmítne Bellu Swann i její matku, Leopoldovu Kate, protože ta pravá je pro něj prostě Snow White... ()

Magneto

Klasický príjemný filmík...Neurazí, nenudí. V takýchto príbehoch je dôležité aby herecké výkony "prebili" stokrát ohraný príbeh a tu sa to darí. Troška mi bolo smutno Meg Ryan, ktorá stratila to svoje milučké čaro z jej predchádzajúcich romantických komédií. Už na nej badať vek dosť evidentne. K hlavnému hrdinovi nemám absolútn žiadne námietky... ()

SG_ever

Klasický snímek, který z lehkostí vypráví o vážných věcech, vyznívá pozitivně pro většinu jeho hrdinů, sleduje jejich stěžejní životní chvíle a vystupuje až po té, co je vše vyřešené. Klasická kvalitní americká romaňtárna - ne moc učesaná, ne moc vážná, ne moc vtipná, ne moc romantická - takřka realistická. Takovéhle snímky mám rád, nenudí, nevtírají se a už vůbec nejsou násilné, jsou jako čaj o páté nebo procházka při jarním soumraku. Tak akorát. (70%) ()

marvan

Hlavním hrdinou je začínající spisovatel, ideální toť materiál pro intimní sondy, přesvědčivě ztvárněný Adamem Brodym. Méně šťastná byla volba Meg Ryanové. Citová vyděračka a osvědčená harcovnice romantickýh filmů sem přináší svůj po mnoho let vybrušovaný arzenál afektovaných grimas a nadbytečného šermování rukou. To vše v obvyklém sterilním prostředí amerického áčkového filmu, kde i psí hovno na ulici nese pečeť exkluzivního designu. Naštěstí ani americkému filmovému průmyslu se nepodařilo uhasit život, tepající v tomto příběhu. ()

Bobik9

Příjemná oddychovka na dlouhý večer. Rychle to uběhne. Výborný, přirozený a vtipný Adam Brody, slušivá Kristen Stewart a super herečka Meg Ryan. Nebylo to sice příliš vtipné, ale hezký příběh, který lehce pohladí veškeré emoce. ()

venison

Malodrama s otevřenými velkými tématy, které bohužel vyznívají do prázdna.. Příběh mladého muže, který se pere se životem, především se ženami, kterého obklopují.. Čekala jsem více akce, která se přímo nabízela, ve vztahu s Meg Ryan.. ()

Pavlínka9

Jednoduché, intenzivní a realita v každé minutě filmu. Senilní babička, která si je jista, že každou chvíli natáhne bačkory pro mě byla nejlepší v celém filmu, jelikož znázorňovala podle mého názoru všechny události, které se ve filmu odehrávají. Její upřímnost a nadhled bylo pro mě ve filmu to nejlepší. Adam Brody a jeho běh do stromu :-D :-D, Meg a její nedostupnost vůči dcerám, z nichž se mi více ve filmu líbila Makenzie Vega a její touha dělat vše jako dospělí a zbytečně se neutápět v dětství, byla kouzelná :) ()

Diego

Trochu povrchni, kdy se Carter pristehuje k babicce a hned se zaplete s nesnasnou matkou a jeji dcerou, ale plyne to jako voda a je to..mile: )..btw.i nase Meg starne, porad jsem v ni hledal Meg z Mesta andelu: ) ()

VasaX

Tohle není žádné extra dílo. Scénář je průměrný, občas zaškobrtne, herecké výkony a role jsou také takové mdlé (ale Stewart jako malá sestra Page byla skvělá), konec velmi decentní (což je možná spíše dobře). Ale přesto jsem tenhle kousek hodnotil lépe než by z předcházejících slov plynulo. To protože si mě nějakým neznámým způsobem získal. Možná zahrál na správnou strunu, možná ta nálada a myšlenka filmu. Takže úmyslně nadhodnocuji. Ale je to mé subjektivní hodnocení, mohu si to dovolit. ()