Grizzly Man

Snímek zpracovává příběh experta na medvědy Timothyho Treadwella, který se pravidelně vydával na Aljašku, aby studoval medvědy grizzly a žil s nimi. Dokázal se tomuto ohroženému druhu přiblížit jako nikdo před ním. Jeho vášeň se mu však stala osudnou... Společně se svou přítelkyní Amie se v roce 2003 stali prvními známými oběťmi útoku grizzlyho na člověka a svoji vášeň zaplatili životem. (oficiální text distributora)

vlada-xxx

Nejlepsi dokument za posledni tri roky....Timothy Treadwell byl neskutecne rozporuplna(a zrejme i psychicky narusena) a zaroven zajimava osobnost..tezko rozeznat kde na svem dokumentu hraje a kde nechava skutecne pruchod svym citum....skvely dokument. ()

emilkac

tak tento dokument mal ovela najviac...vsetko sa pokazilo podla mna len vdaka tomu obsadeniu...Timothy Treadwalle ktory vsetko spískal mi bol vrcholne nesympaticky...no a ten zaber na jeho rodicov ktory stoja pred domom a drzia v ruke americku vlajku.. to mi do nadherneho dokumentu o prirode absolutne nepasuje...inak zabery s medvedmi bolu super! len kvoli nim davam tie tri hviezdicky! a preto len tri lebo ich bolo zufalo malo! ()

taupobraf

Filmarina dobrá, no ten blázon mi liezol dosť na nervy. Nebol pri zemi a vôbec sa mi nepáčil jeho postoj k prírode. Myslel že pomáha medveďom no v celom snímku som nevidel ako by im pomohol. Maximálne tým, že im dal žrádlo - seba. Možno som cynický, ale prírode nepomôžeme tým, že budeme zo seba robiť to čo nie sme, v tomto prípade medveďa :D ()

Syndrom

Na tak neuvěřitelnou drzost, aby nad nejosobnějšíma deníkama týhle zabedněný nuly ještě posmrtně lidi obraceli oči v sloup, má právo jedině umělec Herzogova kalibru. Neurotiků jako Treadwell je ve skutečnosti v kapitalismu strašně moc. ()

kmfilm

tento film bych používala jako ukázku na hodinách psychologie o naprosto nevyrovnaném a poblázněném člověku, který si vytváří svůj vlastní svět uprostřed divokých medvědů...každý normální člověk by veděl co se může stát...a samozřejmě stane! ()

killa black

Tenhle dokument by mohl lehce zmást. Leckdo (třeba jako já) by si mohl myslet, že je o medvědech, ale on pojednává spíš o chlapíkovi, kterej je točil na vostro. Musí se nechat, že je tu pár opravdu hezkých záběrů, kdy se mi tajil dech, ale přesto mě úplně nezaujal. Co se týče Timothyho, tak je jasný, že byl trochu hráblej. Sám se jmenoval do role ochránce medvědů, což bylo zrovna na Aljašce trochu mimo. K tomuhle poslání si měl vybrat Rusko. Nakonec ho sežrali a myslím, že i pro něj je to dobře, protože kdyby ne, tak o něm dneska moc lidí neví. Přesto má můj respekt, protože točit takhle grizzlyho chce notnou dávku šílenství a odvahy. V dokumentu mohly být použity i fotky roztrhaných lidských těl a záznam smrtelného napadení, ale nestalo se tak - je to škoda, protože by tenhle dokument dostal trochu brutálnější rozměr a také poučení, že pokud se člověk cítí a chce stát medvědem, může z jeho snu zůstat jen hlava s kusem páteře. ()

Naby

Zajimavy filmovy dokument o takovem "nickovy" ,... ktery vlastne neuplne natocil svoji smrt. I kdyz jsem ho neznal, tak mi ho bylo lito a uvedomil jsem si, ze smrt kohokoliv muze byt dulezita, poucna, nebo dokonce zajimava. Alespon pokud se to spravne poda. ()

MagrataC

Silný a působivý film, zůstal ve mně dlouho a hluboko. Herzog Treadwella nijak nehodnotí, staví jen vedle sebe svědectví jeho vlastní kamery a lidí, kteří ho osobně znali. Postoj už musí zaujmout každý sám. ()

KuceraJohny

Poměrně zajímavý dokument a kdybych měl hodnotit pouze tvorbu a dílo, právě tohoto dokumentu dal bych o jednu hvězdičku méně. Avšak Timothyho příběh tomu přidává na zajímavosti. Poprvé jsem Grizzly Mana viděl v roce 2008, ale to jsem byl ještě dítě. Rád se vracím k věcem z dětstvý a nacházím k nim jiný názor. Timothy byl určitě zvláštní člověk, který není úplně nejdokonalejší, vlastně vůbec není dokonalý. Ale má můj obrovský respekt. Dokázal něco co se zdá být nemožné, přežil tak dlouho mezi divokými medvědy a to převážnou většinu času úplně sám. Kdo by tohle dokázal. Pravdou však je že měl na ty zvířata tak moc jiný pohled. Neříkám že byl špatný, kdo může soudit co je špatný a co ne. Bohužel jeho životní styl se mu stal osudný. On však vždy tvrdil že by pro medvědy zemřel, což se nakonec i stalo. Dokázal natočit neuvěřitelné záběry a i přesto že byl většinou nepochopen, stál si za svým a tak by to mělo být vždy i když jste blázni. Tento příběh zkrátka na nějakou dobu ukotví ve vaší mysli ()

Bogrant

Hlavnou úlohou tohto veľmi dobrého dokumentu bolo ukázať svetu pravú stránku jedného nepochopeného blázna, ktorý svoj život zasvätil svojím milovaným medveďom. Silný životný príbeh človeka, ktorý sa úplne odizoloval od ľudí, ktorými napokon pohŕdal a radšej strávil svoj čas v divočine. ()

JARDAHONDA

Dobrodružný dokument vypráví o muži, který se toužil stát medvědem... Příroda mu dovolila nahlédnout k tomuto krásnému avšak nebezpečnému tvoru.. T. Treadwell ovšem porušil určité hranice přírody..a za to zaplatil dań nejvyšší. Osobně mě snímek moc nenadchnul, zbytečně utahané a místy nezáživné dílo.. Hlavní hrdina se navíc chová, jako psychycky narušený jedinec.. Závěr = pouze za 2 ** ()

2kocour

Timothy Treadwell je pro mě opravdovou osobností, legendou a skutečným ochráncem medvědů a dalších divokých zvířat. Jeho vlastní záběry a snímky dělají z W. Herzegova díla kvalitu. Tento dokument doplněný o Herzogovy záběry a scénář je už však slabší. Cekový film tak ukazuje na 2 velmi smutné události. První z nich je smrt Timothyo medvědem grizzlym, i když je Timohyho velká škoda, medvědí útok je obhajitelný (je to opurtunistický predátor, který v případě nouze zabijí i vlastní druhy, to mu však v žádném případe neubírá právo na život). Navíc to bylo v divočině v útočišti mědvědů grizzly. Druhým významným činem je naprosto bezdůvodné a brutální zabití mědvěda grizzly lesní správou pro něž nemám vůbec žádné pochopení. A o to větší je škoda, že Timothy už není mezi námi, protože tito úžasní divocí tvorové jsou v rukách bezcitných "strážců", pro které nejsou medvědi nic jiného než jen pouhá věc ekonomického zisku. Bylo odporné slyšet kolik medvědů je ročně jen tak zavražděno. Je jedno jestli jsou medvědi zabíjeni pytláky nebo "legálně" pořád je to zabití. Proto se mně velmi líbily Timothyho narážky na lesní správu a lidskou společnost jako takovou. Tím, že se chtěl stát jedním z medvědů moje sympatie k němu jen vzrostly. Herzogově snímku bych vyčetl trapnou scénu, kdy je Timothymu přítelkyni jedním z "chytráku" řečeno aby si audio nahrávku z jeho smrti nikdy nepouštěla a rovnou jí zničila po té co si jí poslech. Dále jsem nechápal, proč Herzog se snažil zveličovat úlohu Timthyovy přítelkyně, která s ním byla rovněž usmrcena medvědem, když ona patrně neměla na Timothyově práci žádný podíl a konec konců byla to dospělá osoba, takže za svoji smrt byla odpovědna pouze ona sama dobrovolným rozhodnutím, nevím proč je z toho vinen Timothy. Na druhou stranu je třeba ocenit, že Herzog tímto snímkem se snaží nabídnout na T. Treadwella objektivní pohled díky povídání Timothyho přátel a rodičů. ()

Fraktální

Afektovaný američan který chlast vyměnil za medvědy a chová se k nim podobně jako Michael Jackson k dětem... no nevím... do jistý míry to zajímavý je , ale pro mě to byli dvě hodiny nudy... To jak tam vykřikoval, že neni teplej , že má rád žeský, sem mu teda moc nevěřil ()

Shanyo

"Grizzly Man", alebo "Ako úchylný debil Grizzlymu do huby skočil". Citát z filmu : " To je její trus. Právě ho vypustila. Cítim to. Cítim, cítim ten trus. Je teplý. Právě před chvilkou z ní vypadl. Tohle bylo před chvilkou ještě uvnitř mého děvčete. Dotýkam se ho. Je to její trus, Wendin trus." - a po celý čas ako dojatý a vzrušený Timotej rozpráva, jeho kamera detailne zaberá medvedie hovno. Ufff, tak toto je silná káva. Možno mal rád prírodu, medvede a líšky, ale čo také prospešné pre ne urobil? Ba predsa len čosi pre tie medvede urobil - nakŕmil ich, aj to iba raz :) Úplne zbytočný dokument, vhodný na premietanie do fekál-pornokina, ako kinožurnál. Nerozumiem, čo vlastne Herzog touto hovädinou chcel povedať .......... ()

rbr

Werner Herzog je nejlepší vypravěč všech dob. Kdybych chtěl vypravěče mýho života, Herzog by jím byl. (Hlasem Herzogovým) "rbr sedí v jeho pokoji, dívá se do propasti, kterou je jeho počítač. Měl by se dívat na porno nebo zapnout Maxe Payna 3? Rozhodne se škrtit jeho kuře. Rozpne si kalhoty a ven vyleze zplihlý had, ten had nebyl jeho penis, ale vetřelec který sám sebe napojil k jeho tělu. Rbr ve strachu řval bolestí a znažil se ho odtrhnout. Had letěl přes celý pokoj, okno rbra bylo otevřeno, had vyletěl ven, pak ho přejel náklaďák. Pak náhle rbr uviděl, že tím hadem bylo jeho péro. Nebylo povrchový zranění, byl teď ženou. Rbr se díval do propasti a propast se dívala na něj a On se stal ženou." ()