Grizzly Man

Snímek zpracovává příběh experta na medvědy Timothyho Treadwella, který se pravidelně vydával na Aljašku, aby studoval medvědy grizzly a žil s nimi. Dokázal se tomuto ohroženému druhu přiblížit jako nikdo před ním. Jeho vášeň se mu však stala osudnou... Společně se svou přítelkyní Amie se v roce 2003 stali prvními známými oběťmi útoku grizzlyho na člověka a svoji vášeň zaplatili životem. (oficiální text distributora)

Knor

příběh o člověku, který se ztratil mez světem lidí a světem zvířat a úplně vypustil tu hranici, která by neměla být porušena. Timothy byl hodně zvláštní člověk, kterej podle mě ztratil pojem o realitě a upnul se na svůj zidealizovaný svět, kterému věřil. Bohužel kvůli tomu zemřel společně se svou přítelkyní, i když to možná i chtěl, ale to ať posoudí každý sám. Vynikající dokument k zamšlení. ()

ŠpetaMarek

Nevím kdo je větší magor, jestli ústřední osoba nebo režisér, který šel do něčeho a nemohl mít tucha co najde. Každopádně měl štěstí a podařilo se mu vykřesat maximum z materiálu. Tady se nehraje na shock value, ta nejlepší scéna je někdy uprostřed, tady jde Herzogovi o pointu. ()

Shaqual

Na jednu stranu docela ulítlý film o týpkovi, který rád žil s medvědama a liškama, na druhou stranu poměrně depresivní a silná studie života jedné unikátní lidské osobnosti a dost možná i lidstva jako takového. Na každý pád se ale jedná o naprosto strhující dokument, který udržuje rozumný odstup a nevnucuje žádný "předem správný" názor či závěr, i když Herzogův přístup je silně subjektivní. A pokud už nic jiného, tak všechny ty Treadwellovy záběry Aljašky musím označit za to nejlepší, co jsem kdy z found footage viděl. ()

Alan_Shearer

Nic jsem od Grizzlymana necekal, ani jsem vlastne poradne nevedel, o cem dokumentarni snimek je. No a ty vole, presne jak tu nekdo psal, dostal jsem typka s charakternimi rysy Michaela Jacksona. V Aljaskym Neverlandu se kazde leto objevovala zvlastni osobnost, ktera utikala od utrap konzumni spolecnosti. Dlouho jsem nemel z niceho tak rozporuplne pocity. Timothy Treadwell zazil ve svym zivotne mnoho zklamani, zavislost na alkoholu a postradal jakykoliv vyssi smysl. Kazdy z nas si asi obcas rekl, ze by se na to vsechno nejradsi vysral a sel zit jednoduchy zivot do prirody. Timothy to alespon z casti udelal. Uz ani vlastne nevim, proc si zrovna vybral jedno konkretni misto, ale to je fuk. Nemam na nej jednoznacny nazor, svym zpusobem mi ho bylo lito, nadruhou stranu ho ocenuji. Dokazal se vlastne stat stastnym, radost v ocich a projevech byla opravdova. Prinesl do sveta desitky hodin neuveritelnych zaberu a nektery z nich jsem fakt nechapal. On si proste hral s divokejma liskama a koupal se s medvedama tvl. Chtel se stat jednim z nich, tahle jeho vnitrni cista stranka prevazovala nad tou, kterou tak verejne prezentoval - ochrana. Verim, ze medvedum urcite mnohokrat pomohl v ramci boje proti pytlakum nebo co se tyce edukace deti, ale taky jim mnohokrat fyzicky zkrizil cestu a ovlivnoval jejich zivoty, coz se proste divokym zviratum nedel. Kdyby me nejakej dokument nebo film umel dojmout, verim, ze by to klidne mohl byt Grizzlyman. Naprosto neobycejny pribeh - jen je velka skoda, ze dopadl tak tragicky. Co se tyce Timothyho, tam to tak melo dopadnout, nekde hluboko v dusi to musel vedet. Spis je smutny, ze to odskakala i jeho pritelkyne a medved. Za me ferovy 4*, ale dlouho ve mne nezanechalo nic tolik pocitu takze 5*. Skvela sonda do zivota (ne)stastneho cloveka. Zpracovani dokumentu taky fajn, nahravku jsem slysel, ale hodne lidi pise, ze to byl fake. ()

Homerking

Grizzly Man je dokumentární film, který se zabývá životem a smrtí zvláštního muže Timothyho Treadwella (neklasifikoval bych ho jako blázna) muže jenž strávil třináct let života mezi medvědy na Aljašce, jeho láska k těmto nádherným zvířatům se mu však stala osudnou, v roce 2003 ho jeden z medvědů usmrtil. Příběh je vyprávěn jasně a jednoduše a není jen o divočině a  medvědech, je především o muži, který nesnášel civilizaci a chtěl být součástí přírody. ()

Hollister

Příběh poněkud zvláštního člověka, který se rozhodl žít s mědvědy, což se bohužel nejenom jemu stalo nakonec osudným. Pro medvědy nic pozitivního neudělal, spíš jenom narušoval jejich životní prostor a pokoušel jejich trpělivost. Do určité míry taky nese zodpovědnost za smrt dalšího člověka. Dost mně vadil morbidní konec. Nechápu, proč byla tak detailně popisována jeho smrt a proč někdo natáčel reakce jeho blízké přítelkyně, které pustili zvukovou nahrávku útoku medvěda na Timothyho Treadwella a jeho přítelkyni. ()

Bigfuckman

Ten Timothy udělal zajímavej projekt s tragickým velmi tragickým koncem. Akorát, ty jeho řeči jak je miluje a moc miluje ztratili svou velmi velkou opakovatelností své prvotní kouzlo. A že by jich taky moc zachránil no newím. Když pak přeci jen přijeli pytláci, Timothy je zbabělsky jen pozoroval ze křoví. Ale celkově se na to po dokumentaristickým shlednutí (nikoli filmovém) dát střed. ()

Boulderman

Příběh dost divného člověka, který si v režii své duševní komplexní poruchy zničil život a způsobil smrt podivné holky utíkající před čímsi. Dovedu pochopit lásku k přírodě, volnost a dobrodružství. Nedovedu pochopit ty šílené výlevy před kamerou, nedovedu pochopit zájem veřejnosti o tima, který se uměl prodat. No zvláštní film, hodnocení mi přijde nadsazené, neviděl jsem v tom nic moc zajímavého, jen to byl příběh o bláznivém týpkovi. Na druhou stranu jako psychologický rozbor nebo inspirace to může být dobré. ()

jafuska

super film, i když to byl vlastně dokument, ale bylo to hodně smutný, tak jak onmilovak zvířata, tak v dnešnímsvětě je to výjimka, i když se řadím i k němu já, také miluji zvířata nade vše, a vždy budou pro mě na prvním místě před lidmi, nemělo to chybu doporučuji se na tento film určitě podívat ()

huzgi

Tento film by se měl promítat na školách všem budoucím dokumentaristům. I když by to asi bylo zbytečné. Genialita je dána, ta se naučit nedá!!! ()

Mr.Roman

Sakra silný náhľad do mysle unikátneho človeka (naschvál som použil tento prívlastok). Pri pomyslení, že by sa predsa len po záverečnej piesni spustila ona nahrávka, mi behá mráz po chrbte. No skutočnosť, že ostáva záhadou (hoci v istých zdrojoch podrobne opísanou - vo filme bola opísaná len jedna pasáž) rešpektujem. ()

ozzman111

Tak pán Treadwell by sa mal vyučovať na škole pre budúcich psychológov, či psychiatrov. Toľko komplexov a fóbií zo svojho života a seba samého som už dávno nevidel. Film o psychicky narušenom človeku, ktorého zje medveď. Takúto realitu nenatočí ani Lynch. Režisér a hlavný predstaviteľ je úplným amatérom, čo sa týka života v divokej prírode, života so zvieratami. Fakt nechápem ako niekto môže tento film ohodnotiť najvyššími známkami. Čistá šialenosť, ktorej chýba zdravý rozum. ()

derive

Hustý týpek. Začíná to celkem nenápadně, ale jak se Tim rozjede, tak to nemá chybu. No a ten patolog? Ten byl taky hustej. A perfektní dokumentaristická práce Herzoga. ()

Pete

Tak nevím, jestli Herzog neprokázal tímto filmem Treadwellovi spíš mědvědí službu. Je to každopádně o chloupek jinde než Chaloupek. ()

me3x®

Príbeh o alkoholikovi, ktorý sa rozhodol riešiť svoju závislosť dosť netradične a nepochopiteľne. A ako to v takýchto prípadoch býva, nedopadol chudák najlepšie. Asi sa mal zveriť do rúk nejakým odborníkom. UVedomujem si, že moja irónia je až sarkastická, ale presne taký bol Treadwell vo vzťahu k svojmu životu. A nielen svojmu. ()

teplic

Úžasný profil človeka s manickou depresiou, ktorý pod vrstvami narcizmu a prehnaného sebavedomia skrýval neistotu z bezcieľnosti a nezmyselnosti vlastného života. A tiež človeka s mesianistickým komplexom a stupňujúcou paranojou, ktorý si myslel, že ho zvieratá potrebujú, ale napokon sám vyjavil, že to vlastne on potrebuje tie zvieratá. Herzog veľa nekomentuje, ale keď začne so svojím subjektom nesúhlasiť, stojí to za to. Dlho som nevidel také silné zábery, ako keď počúval zvukový záznam smrti nášho hrdinu. Podobne keď sa Herzog prejaví ako pravý nemecký ironik a nechá medveďomrda hovoriť pár dní pred smrťou o tom, ako by nikto iný na jeho mieste neprežil. ()