Sympatický mladík Melvin Smiley (Mark Wahlberg) působí na první pohled nesmělým dojmem, nicméně na živobytí si vydělává jako nájemný zabiják. Pro dobré profesionály je práce stále dost a i když je velmi dobře placená, musí Melvin z finančních důvodů brát vedle seriózních zakázek i menší melouchy. Proč? Jeho krásná snoubenka potřebuje peníze, jeho krásná milenka potřebuje peníze, každý potřebuje peníze. Kdo chce snadno přijít k balíku, může přijít za dobrákem Smileyem a prostě ho o něj požádat. Melvin se totiž nedokáže smířit s představou, že by ho někdo neměl rád a tak se lidem snaží za každou cenu vyhovět. Z těchto důvodů se také připojil k menší akci svého kolegy Cisca (Lou Diamond Phillips), který naplánoval únos dcerky japonského šéfa hollywoodského studia. Nikdo nepochybuje o hladkém průběhu standardní akce, ovšem dokonalý plán bere za své ve chvíli, kdy se zdrcený otec obrátí s žádostí o pomoc na svého přítele, který je kmotrem unesené dívky. A co čert nechtěl, je také mafiánským bossem, který si pravidelně najímá Melvinovu zabijáckou partu. Konsternovaný Cisco je pověřen tím, aby vypátral a zlikvidoval únosce, tedy vlastně sám sebe. Jak se dostat ze zapeklité situace? Což takhle hodit všechno na dobráka Melvina... (oficiální text distributora)

HrochOch

Akční béčko s ultrabéčkovými postavami, mozaikově seskládané z hromady vtipných scének. Pro mě bohužel z poloviny vtipných, z té druhé spíš trapných..Až se jednou ocitnu ve správném rozpoložení, zařadím to v playeru do fronty hned za freeway:) ()

Jaromír

Ptákovina. To bylo tak přehnané, že jsem se už ani nemohl smát ale jen divit, kolik klišé tam dokázali narvat. Prostě šílená komedie, která párkrát svou absurditou zaručeně rozesměje i mrtvého :) a jindy je to zase pěkně trapné. ()

HEED

Vcelku švanda podívaná. Je to vlastně taková mladší obdoba filmu Mizerevé, s tím že tady klaďasové stojí na opačné straně zákona. Člověk se zasměje, stopáž velmi chválím, nic se zbytečně nenatahuje. A samozřejmý typický americký konec. Pokud se chcete pobavit, nevěnovat tomu příliš moc času, je to dobrý kompromis. ()

johnsnow

Je to skôr komédia než akčný film ale zabaviť sa u toho rozhodne dá. HERCI: Wahlberg je super ako vždy, ten indián ako jebnutý záorák má tiež šťavu a v podstate všetci herci sú fajn. AKCIA: Jedna veľká prestrelka na začiatku, jedna menšia na konci a finálový súboj ktorý mohol byť dlhší. PRÍBEH: No ten mohol byť aj lepší ale dal sa. No a humoru tu nájdete veľa a to je aj dôvod tej 5 hviezdičky. ()

Idealista

Svižné , akční , humorné , nápadité , ale ve výsledku je to jen dobrá zábava . Patřící k tomu lepšímu co asiati v USA natočili . Koncem 90. let bylo cool - točit Americké filmy v hongkonkském stylu , naučit pár amíku "kunk-fu" , použit černý humor apod. Prostě zábava pro tehdejší mládeš . Do které jsem taky patřil , ale srdcovka se s toho pro mně nestala . ()

veverysiak

Slušná dávka akcie s viac či menej originálnym humorom, keby mali autori k dispozícii väčší rozpočet, mohol to byť skvost , menej efektné akčné scény sa dajú tolerovať, horšie je to s nevyhranými niektorými hercami, takže 70%. ()

p.a.douch

Pohoda a zábava. Mám rád akční komedie a tahle se povedla. Wahlberg v pohodě - vůbec celá parta zabijáků mi sedla. Ženský postavy taky dobrý (škoda že China Chow se už v ničem pořádnym neukázala). Smekám klobouk před Eliotem Gouldem - ten mě fakt bavil. Wong natočil dobrej film. Většinou režiséry kárám za přílišnou délku, ale tenhle film bych klidně snesl delší. Pohodovejch 80 %. ()

Edgerton

Svěží akční filmeček se sympatickym Wahlbergem a zběsilym Phillipsem. Dobře se na to kouká, člověk u toho má příjemnou náladu a akční scény maj šmrnc. ()

tomino28

Neskutečně ulítlá a praštěná záležitost! Na druhou stranu ale bylo vidět, že se tvůrci neberou příliš vážně a film je určen všem, kteří hledají jednorázovou oddechovku na pobavení. Nic víc, nic míň. ()

wrána

Už jsem viděl několikrát a pokaždé mě to pobaví. Je to víc vtipný než akční, ale oboje je bráno s obrovskou nadsázkou a právě tenhle vytahuje film výrazně nad průměr. A Mark Wahlberg je vždycky skvělej:-) ()

v.indruchova

Dobrá akční komedie. Má vše co taková věcička má mít. Spoustu scén mi přišlo spíš jako parodie na akčňáky. Nějaké postavy mě vytáčeli svoji debilitou a přehrávaností. Sám Mel byl borec, ale choval se jako debil. Líbil se mi konec. Nějaké scénky mi dost přišli po americku, já tě miluju ťu ťu, nebo vtipy typu pobluje tě..ééé. nebo tahání kousků mrtvol z pytle, děravý pytle s kterých kape krev. To není moc vtipný. Dobrá věc, ale nějak sem se nechlámala natož aby mě to posadilo na zadek. Taková "pohodovka" Kdo nedává násilí a krev nekoukat. ()