Pád do tmy

Rok po kruté a tragické nehodě se šestice kamarádek opět vydává na každoroční dobrodružnou výpravu - tentokrát do odlehlé části Appalačského pohoří, aby podnikly sestup do jeskynního systému. Uvnitř jeskyně je náhle zasáhne pohroma. Kameny uvolněné při sesuvu zatarasily jediný východ a uvěznily je uvnitř. Skupina se po neshodách dělí a každá z dívek se modlí, aby našla nějaký jiný východ. Je tu ale ještě něco jiného, co na ně v podzemí číhá - neznámý druh velkých humanoidních nestvůr, které se dokonale adaptovaly na život ve tmě. Představa, že se brzy stanou kořistí příšer, v dívkách probouzí ty nejprimitivnější pudy a nutí je dělat úplně vše, aby obstály v totálním boji s nepopsatelnou hrůzou, která útočí bez varování, znovu a znovu a znovu. (oficiální text distributora)

dr.fish

Dnes jsem se na film podíval podruhé, znát pointu je velmi na škodu, jelikož ten skok do neznáma je naprosto zásadní. Holky na víkendové výpravě za poznáním, rozptýlením, vlezou do jeskyně. Dál už nemá cenu nic prozrazovat. Za sebe dávám plný počet, jelikož jsem se s hrdinkou ztotožnil, mačkal jsem opěradlo gauče jako divej a konec byl úplně nejlepší. 85% ()

Flyer

Horory, u kterých jsem byl opravdu k smrti vyděšený, bych spočítal na prstech jedné chromé ruky (abych byl přesnější, tak mám na mysli první díl Vetřelce a Záhadu Blair Witch). Po zhlédnutí Pádu do tmy přibyl další horůrek, který v tomto ohledu řadím mezi výše dva uvedené filmy, i když bych k němu jednu větší výhradu měl. Tato výhrada se týká prvních dvaceti minut, které jsou poměrně nudné a celkové vyznění tohoto úseku je přinejmenším rozpačité. Po sestupu do jeskyně naštěstí začne ta správná jízda a divák prožije parádní hororový zážitek, u kterého si vydechne až při závěrečných titulcích. ()

PADDY

Klasický survival horror, dobré herecké výkony, opravdu nečekaný a twistující konec ahlavně scéný u kterých si málem naděláte do textilu.Takže shasnout světla, volume doprava a můžete se bát. ()

kosta73

Řemeslně velmi dobře odvedená práce. První polovina filmu založená na pocitech klaustrofobie a strachu z neznámého je skutečně báječná. Druhá polovina pak ohromí tlakem nekompromisního akčního filmu, ve kterém se rozhodně krví nešetří. Nudit se nebudete! ()

Benjamin-L

Nečekal jsem že to bude tak dobré tak napínavé a že bude pokračování. Ty jeskyní zrůdy měli dobře vymyšlené to se musí nechat. ()

tomeek

Jak to tak sleduju, asi se nevyplatí sledovat takové filmy na mejdanu. Solidní atmosféra, ale ta tupost hlavních hrdinek je donebevolající. Když člověk přežije úvodní 20 minutové kvičení a hýkání těch kravek (kolik jich bylo, 8?), v jeskyni už je to sledovatelné. Neustálá panika a zmatkování a naprosto chybějící mužský element mě málem uplně odradil od sledování, ale naštěstí se objevili "voldemordi" - kteří mimochodem nechápu jak fungovali, a vzhledem k tomu, že byli údajně slepí, tak měli neskutečně přesnou mušku, zato čich asi zakrněl. Ale budiž. Temný konec naštěstí zachránil od odpadu, poslední dvě "hrdinky" chytily amok a daly jim pocítit. Místy nelogický scénář a chování "hrdinek" to ale sráží. I tak ale velice solidní béčko! ()

Nivenx

Po akčně vypatlaných Psích vojácích se Neil Marshall pochlapil a natočil velice brutální film. Začátek je docela klasicky pojatý, když ženy vlezou do jeskyně, kam ještě nikdo nepřišel. Pak začnou potíže a ke všemu zlému se jim tam navalí spousta dementů a začne sranda. Spousta lekaček, tajemné atmosféry a brutálních vražd. Celkově jde o velice povedený počin, který dokáže parádně vystrašit, jen je jediná věc kterou Marshallovi musím vytknout a to je občasná nepřehlednost scén a bojů, ale velká spokojenost. 85% ()

SeanLSD

Chcelo by to už ďalšie zhliadnutie, ale zatiaľ mi zostáva v pamäti ako jeden z najúchvatnejších moderných hororov, ktorý nemusí operovať s naturalistickou brutalitou, vťahujúcou subjektívnou kamerou a found footage materiálom ani prestrelenou ducharinou, aby dokázal znepokojiť, vystrašiť, znechutiť, vydesiť do nepríčetnosti aj naplniť bojovným adrenalínom. ()

zombkiler

Dokud se neobjevily zmutované příšery (někdy až kolem 52 minuty filmu) děj se poměrně dost vlekl a vztahy mezi hlavními hrdinkami opravdu nic moc. Jenže jakmile se objevily slizké obludy, připomínající skřety z Pána prstenů, které svojí drastičnosti a útočností opravdu děsí, pak teprve začíná krvavá řežba plná krve, strachu a jediným cílem - dostat se ven z jeskyně živá a zdravá. ()

URBAN

Bylo to trochu něco jiného než jsem čekal, jenomže tento film měl velice dlouhou předehru a na tom padá a jak přijde na věc není to nic co by jsem neviděl. A tomu všemu nepomáhaly hlavní protagonstky, které byly přinejmenším nudné. ( 5.8.17/MAC ) ()

Deyw

Taky topka..genialni napad..coury lezou do jeskyne a pak se to cely porube..je to skvely,akcni,napinave hodne dobre natoceno..vzdy se na to rad podivam.. :) ()

Radiq

Tak to jsem nečekal. I když jsem to viděl už asi před 15 lety, matně jsem si pamatoval jen tu část, že holky jsou jeskyňářky (a tím nemyslím lesby) a uvíznou dole. Ovšem na tu hororovou část jsem zapomněl a překvapila mě i tentokrát. Tvorové jsou ve své agresivitě sice silně přehnaní a taky to, že musí pořád řvát, dělat divné zvuky a lozit po stropech jak kdyby měli přísavky. Taky ta tma, která by měla být hodně tmoucí, není zase tak temná (asi aby divák aspoň něco viděl). Nicméně už úvodní nehoda naznačuje, že nepůjde o žádnou lehkou večeři, ale o pořádně krvavej stejk. Což se taky potvrdí, když se na konci hlavní hrdinka slitá krví po celém ksichtě zdárně zachrání. Nebo teda možná nezachrání. Každopádně existuje dvojka, tak se uvidí, co za hovadinu tam vymyslí (předpovídám strašnou hovadinu). Docela bavilo, tentokrát už nezapomenu. ()

Cedr

Asi jeden z nejlepších anglicky mluvících hororů poslední doby. Atmosferické, chytlavé... Povedený závěr. ()

Copacabana

Práve preto, že ja sa už prirodzene desím takýchto priestorov a klaustrofobického prostredia (v inkriminovanom úseku som nemohla dýchať ani ja), som mala hneď od začiatku o strach postarané. Z celého filmu sa myslím že musí vyzdvihnúť celkový vizuál, konkrétne mne sa veľmi páčila hra so svetlom a tmou, celá škála farebných odtieňov osvetľovala priestory jaskyne , od žltej čelovky, zelenej a červenej svetlice, ohňa až po modrú infra kameru – tieto svetelné efekty ma zaujali asi najviac, pretože niečo takéto som ešte nikde inde nevidela. Nedá sa uprieť ani celková atmosféra, odvážnosť hlavných hrdiniek (s ktorými by som sa chcela veľmi stotožniť ale nedalo sa, už len pri pohľade na tú jaskyňu som mala cvrknuté..) – prechod cez priepasť som sledovala bez mihnutia oka. Oceňujem taktiež, že sa nekonala žiadna prehnaná hystéria či panika, preto to nepôsobilo smiešne, no tiež nepresýtenosť lakačkami. Nadprirodzené monštrá síce nie sú môj šálok kávy, ale v tomto prípade, kedy vydávali vcelku hrôzostrašné zvuky, a za veľké prekvapenie dávam 5, ale veľmi slabých. Ach,tie jaskyne ja nemám rada. ()

Lachtaan

Pád do tmy mi kdysi ukázal přesný předobraz toho, jak si já představuji můj nejoblíbenější subžánr hororu. Dobrodružné, naturral a gore. Kombinaci těchto tří faktorů, jež ve finále dokáží před diváka postavit povedený film, bohužel nevídám moc často. Naštěstí se vedle hrůzostrašně nepovedené ale místy strašidelné Smrtící temnoty natočil i filmařský kousek, který dokonce vyhouplo v mých očích o něco výše i jeho pokračování. Zkrátka jeden z minima filmů, kde bych s radostí uvítal do budoucna další sequel/y. ()

chelseaman22

Kdyby byla bývala Amála věděla, že před smrtí manžela mu právě manžela hoblovala její nejlepší kamarádka, určitě by s ní nevyrazila do doposud neprobádané jeskyně, kde se to hemží horníky z Hory mají oči. Velice pozitivně lze hodnotit především to, že konec není reklamou na radost, nýbrž na utrpení kalibru nejvyššího. 72% ()

markuc

Dobry horor jsem nevidel poradne dlouho a poradne dlouho jeste neuvidim, tradicni zapletka, ale dobre lekaci sceny (kazdopadne nic pro klaustrofobiky), nektere vypjate sceny jsou dobre udelany, ale to je tak vsechno. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

14.05.2012

U filmu The Last Voyage of the Demeter je situace taková, že v jeho realizaci uvěříme až u závěrečných titulků hotového filmu v kině. Bragi Schut (Hon na čarodějnice) napsal scénář už před deseti… (více)