poster

Pád do tmy

 • Velká Británie

  The Descent

 • Slovensko

  Pád do tmy

Dobrodružný / Horor

Velká Británie, 2005, 99 min

Režie:

Neil Marshall

Kamera:

Sam McCurdy

Hudba:

David Julyan

Producenti:

Christian Colson

Střih:

Jon Harris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  Dobrá polovina byla pro mě nepříliš záživná, navíc téměř hodinu trvá než se film dostane do hororového stádia, ale přečkal jsem to s tím, že pak to podle ohlasů musí stát za to... Jenže nic moc, až na pár povedených lekaček. Jeskynní zrůdičky sice vydávají odporné zvuky a jsou akční a živelné, trochu na způsob zombies z remaku Úsvitu Mrtvých, ale na druhou stranu v klidu už tak děsivě nevypadají a jejich potenciál zase rychle vyprchá. Masky se mi vůbec zdály divné. Konec filmu je sice sympaticky nedobrý pro hlavní hrdinku, ale trochu stupidní z mého pohledu. No nic, ucházející průměr. Ale s trochou spádu od začátku to mohlo být mnohem lepší...(20.7.2006)

 • Superpero
  ****

  Tomuhle filmu schází pár chlapů, protože jsem se ve všech těch hrdinkách neorientoval a poznal jsem vždycky jen tři, ostatní se mi míchaly. No a pak tomu už neschází asi nic. Napětí to má na rozdávání a potvory jsou fakt brutus. Brutalita je velká a krví se nešetří, prostě žůžo. Akorát bez poslední asi minuty a půl bych z filmu měl mnohem lepší pocit, ten konec byl prostě takovej násilnej.(28.10.2006)

 • ScreamJay
  *****

  Strach je mojí interakcí, pozřenou kyselinou co prostupuje mým tělem, rozlévá mrazivou nejistotu, horoucí poblouznění, leptá sklíčeností a rozpouští jistotu. Zásadní věci jsou většinou ty nečekané a z tohohle pohledu je pro můj prožitek The Descent docela zásadní kousek. Neil Marshall, který mě už jednou nemálo překvapil olschoolovým s surovým hororem Psí vojáci (2002), naservíroval hodně sugestivní podívanou, horor in-natura se velkou měrou nepřihrávané opravdovosti. Jakousi klaustrofobickou parafrázi na princip Kostky notně kořeněnou prvky mutantských hororů. Velikou devizou celého počínání je takřka minimalistická kamera, někdy spíš dokumentární, nežli filmová a taky hra světel v trenýrkách temnoty (červené světlice, zelené neony, infra, oheň). Plus si zaslouží i celkově atmosferický hudební doprovod, jenž jen umocňuje celý naturel děje (hudba ho nepřebíjí, je nenucená, vláčná a příjemně mrazivá). Na podmínky velice dobré a uvěřitelné herecké výkony, celkově dobře napsaný děj příběhu, který mistrně těží ze všech prověřených hororových klišé a halí je do celkově moderního hávu. No a samozřejmě, co by to bylo za bestiální kempování bez chleba s džemem, pořádnou gore požíračkou. Navíc jako zdaněnitelný bonus nenuceně překvapivý konec, takže co víc si přát? A že nejde najít jediný výrazný mínus? Možná snad, daní prostředí a formy je častá nepřehlednost, kdy se ztrácíte v postavách a po tmě orientaci dle výkřiků, natož dle jmen vzdáváte. Tudíž jednoznačný doporučení pro milovníky nekompromisních hororových jatek a pro slabší povahy navrhuju nákup elegantních plenových kalhotek Tena, dokonale prodyšných, co uchrání vaše pohovky od nečekaných úniků večeře. U mě za [9/10].(17.10.2007)

 • movie
  *****

  Neil Marshall už se slibně uvedl s DOG SOLDIERS, ale tady boduje na plné čáře. Dráždivá a jakoby nervózní atmosféra se táhne celým filmem a ani na moment nepolevuje, do toho spousta hodně poctivých lekaček a konec nekonec. Doporučuju!(14.7.2006)

 • TheMaker
  ****

  Jeden z nejlepších a nejdepresivnějších hororů, co jsem kdy viděl. A ten konec ! o-u ...(16.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace