poster

Pád do tmy

 • Velká Británie

  The Descent

 • Slovensko

  Pád do tmy

Dobrodružný / Horor

Velká Británie, 2005, 99 min

Režie:

Neil Marshall

Kamera:

Sam McCurdy

Hudba:

David Julyan

Produkce:

Christian Colson

Střih:

Jon Harris
(další profese)
 • flanker.27
  ****

  Velmi slušný survival, nebojí se brutality a krve, ovšem v realistickém a neokázalém množství, lekačky opravdu slušné, nejlepší je ovšem kamera, hry se světlem (a filtry) a zvuk. Psychologicky slabší, na konci jsou to moc drsňačky, ale konec je velmi slušný. "Speleoložci, speleoložkyně, speleoložčata, nelezte do jeskyně, co je hodně dlouhatá..."(20.3.2006)

 • mysicka
  ***

  pokud byl tento film natočen, aby odrazoval od vstupu do pochybných děr (né v případě, že je dírou myšlena kvalitní IV. cenová..), pak v mém případě splnil účel dokonale.. nikam nepolezu..:) páně d-corsovo srovnání s kostrounama mi přijde docela na místě, i když vaterland sám o sobě byl daleko zábavnější.. prostě omáčka kolem něj mi přišla daleko chutnější..;-) a ještě si dovolim malý dovětek - jsem ráda, že i ve filmu mají holčičky podobnou mluvu jako já.. takže: to mě poser..:))(12.3.2008)

 • Galadriel
  ****

  První polovina je úžasně skličující, prostředí jeskyní je samo o sobě dost nebezpečné a někdy i strašidelné a tím víc, když jediný známý východ je zatarasený. Druhá část si stále drží nervydrásající nadstandart, ale tajemná hrůza a sklíčenost prostředí se změní v akční děs v podobě slizkých oblud, jejichž útoky jsou natočené sice syrově, ale značně nepřehledně a to atmosféře docela ubírá. Přesto je celou na co koukat, čeho se bát a ani koncem tvůrci celkově dobrý dojem naštěstí nezabili.(4.9.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V hromadě kostí, do které spadne Sarah, se nachází i vlčí hlava použitá již ve filmu Dog Soldiers. (TomikZlesa)

 • - Scéna splavovania divokej vody na rafte zo začiatku filmu je alúziou (narážkou) na film Johna Boormana Vyslobodenie. (rudeboy)

 • - Představitelky hlavních rolí trénovaly v horolezeckém centru v Derbyshire. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace