poster

Pád do tmy

 • Velká Británie

  The Descent

 • Slovensko

  Pád do tmy

Dobrodružný / Horor

Velká Británie, 2005, 99 min

Režie:

Neil Marshall

Kamera:

Sam McCurdy

Hudba:

David Julyan

Producenti:

Christian Colson

Střih:

Jon Harris

Scénografie:

Simon Bowles
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Nadprůměrný horor s vynikajicí hororovou atmosférou, podporovanou ještě stísněnými prostory jeskyně. Ze začátku to má sice takovej trošku volnější průběh, ale s postupem času začíná atmosféra hodně houstnout a ke konci je už drtivě mrazivá a dokonce ani ty tak trošku divný mutanti mi nepřipadli v ději blbý. K tomu se ještě přidaly někdy pěkně brutální scény a vzniknul na dnešní poměry dobrej neduchařskej horůrek.(16.2.2006)

 • Slasher
  ***

  Dobrá polovina byla pro mě nepříliš záživná, navíc téměř hodinu trvá než se film dostane do hororového stádia, ale přečkal jsem to s tím, že pak to podle ohlasů musí stát za to... Jenže nic moc, až na pár povedených lekaček. Jeskynní zrůdičky sice vydávají odporné zvuky a jsou akční a živelné, trochu na způsob zombies z remaku Úsvitu Mrtvých, ale na druhou stranu v klidu už tak děsivě nevypadají a jejich potenciál zase rychle vyprchá. Masky se mi vůbec zdály divné. Konec filmu je sice sympaticky nedobrý pro hlavní hrdinku, ale trochu stupidní z mého pohledu. No nic, ucházející průměr. Ale s trochou spádu od začátku to mohlo být mnohem lepší...(20.7.2006)

 • Jossie
  ****

  Tak tenhle film má skvělou atmosféru, i když se na něj musíte dívat v noci, jinak nic neuvidíte, protože v té děsivé jeskyni je zatracená tma. Velmi se mi líbil námět, umístění děje a glumovští domorodci byli jako ústřední příšery dost působiví. Navíc ten velmi pěkný závěr a ten velmi pěkný úvod, prostě krásná čistá 4*.(18.4.2006)

 • TheMaker
  ****

  Jeden z nejlepších a nejdepresivnějších hororů, co jsem kdy viděl. A ten konec ! o-u ...(16.3.2008)

 • movie
  *****

  Neil Marshall už se slibně uvedl s DOG SOLDIERS, ale tady boduje na plné čáře. Dráždivá a jakoby nervózní atmosféra se táhne celým filmem a ani na moment nepolevuje, do toho spousta hodně poctivých lekaček a konec nekonec. Doporučuju!(14.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace