Pád do tmy

Christian Colson

Jon Harris

Scénografie:

Simon Bowles

Mimoriadne "hladový survival" v druhej polovici, budovaný síce overenými, ale presvedčivými a do extrému privedenými formálnymi postupmi žiaľ nedokáže zakryť pre mňa osobne slabú prvú polovicu, kde aj popri výraznej snahe o autenticitu sa v mojom prípade nedarí navodiť klaustrofobickú atmosféru stiesnenosti a strachu. 7/10(23.8.2005)

pokud byl tento film natočen, aby odrazoval od vstupu do pochybných děr (né v případě, že je dírou myšlena kvalitní IV. cenová..), pak v mém případě splnil účel dokonale.. nikam nepolezu..:) páně d-corsovo srovnání s kostrounama mi přijde docela na místě, i když vaterland sám o sobě byl daleko zábavnější.. prostě omáčka kolem něj mi přišla daleko chutnější..;-) a ještě si dovolim malý dovětek - jsem ráda, že i ve filmu mají holčičky podobnou mluvu jako já.. takže: to mě poser..:))(12.3.2008)

Chcete, aby milé dívky konaly likvidační krvavou řezbu? Krvavou lázeň? Dostanete spoustu likvidace, spousty krve! N.Marshall dokazuje, že tohle prostředí umí ve správné míře, aby nás totálně dostal. A ten závěr - laskomina.(24.3.2012)

Postavy a konflikty medzi nimi nič moc, no hororová línia výborná. Marshall sa obratne pohybuje v obmedzenom prostredí, ťaží z neho hutnú atmosféru izolácie a každých desať minút otvára nové dvere. Lakačky sú perfektné, "záporáci" desiví a odporní a ich quick-motion nasnímanie pôsobivé. A finálne akčné pózy menej trápne, než by ste čakali. Plus zopár príjemných požmurknutí na hororových fajnšmekrov (hudba z Carpenterovej THE THING, prsty v očiach z THE EVIL DEAD...). Nadpriemerná žánrovka vykúzlená z priemerného scenára a pre režiséra po DOG SOLDIERS určite veľký krok dopredu.(12.2.2006)

• dobytek

Tento "horor" mi velmi silně připomínal film Jeskyně a dostane tim pádem ode mě stejně "pěkný" hodnocení - 1 hvězdičku. Záhadou pro mě zustává, že Jeskyně má momentálně celkem odpovídající hodnocení 38%, ale tento snímek má 73%. Abych pravdu řek, tak jsem se jednou trochu polekal. Všechny další "lekací" scény pak byly spíš k smíchu a občas taky k blití. Šestice hlavních hrdinek akorát neustále heká jak na porodnim sále, občas do toho pronesou něco jako "skara, sakra, do háje, co teď?" a všechny mi připadaly tak strašně nesympatický, že jsem jim přál smrt od samýho začátku. A překvapivej konec pak akorát potvrdil debilitu celýho filmu. Opravdu je to vhodný tak akorát na to, aby to vysílali po půlnoci na nově.(23.9.2007)

• - Ve filmu nejsou žádné reálné jeskyně. Všechny byly uměle postaveny Sominem Bowlesem v Pinwood Studios. (TomikZlesa)

• - Scéna splavovania divokej vody na rafte zo začiatku filmu je alúziou (narážkou) na film Johna Boormana Vyslobodenie. (rudeboy)

• - Sarah (Shauna Macdonald) sa počas noci prebudí a keď sa postaví k oknu, počuje zvuk orla. Orly však v noci nelietajú. (MikaelSVK)