Pád do tmy

Jon Harris

Scénografie:

Simon Bowles
  • novoten

Nedokoukatelné. Film, kde se hlavní hrdinky chovají jako ta nejjednodušší stvoření, lezou do neznámých jeskyní, aby obnovily své přátelství, polovinu stopáže hekají ve tmě a postupem času potkají slizké žabí tvory, kteří ječí do kamery, není pro mě.(23.9.2007)

Snaha o velmi působivý horror s dobrým začátkem, melodramatickým středem, který bohužel nudí víc než je zdrávo a končí až poetickým "zmrtvýchvstání"(není to spoiler uvidíte a pochopíte ;). Režisér kvalitně využívá všech výhod ala malá jeskynka a herečky se snaží dokázat, že mají na víc než se před kamerou svlíknout a nahodit úsměv. Velká škoda, že si to holky mysleli. Potvory s kterými se nakonci "seznámí" ve mě vzbudily pár úsměvů. Ukažte mi ženy v jeskyní, které by tam vydržely dýl než hodinu a ukažte jak by se těmhle potvorám bránily, ale nechme to být. Všude jsou chyby a kdyby tento film nebyl z části nudný a vy se nemodlili, kdy konečně z tmy něco vyletí a usekne to hlavní hrdince hlavu, možná by šlo o velmi zajímavý a kvalitní horror.(5.1.2006)

Záběr: Džíp zastaví u krajnice (nehledě, že film je britský a auto jede po pravé straně), levým předním a levým zadním kolem lehce zasahuje do silnice. Střih. Záběr: žena se zcela zkrvavenou tváří naříká za volantem. Opět prostřih na auto na krajnici a na ženu za volantem. Náhle se za autem zjeví "MACK" s návěsem plným dřeva. Záběr zpoza džípu, který je najednou v půli silnice, na projíždějící a pomalu mizející kamion. Opět rychlý střih a záběr na džíp zpředu, který opět stojí pokojně zaparkovaný na úplném kraji silnice... Já dokážu pochopit, že je to celé prezentováno jako pouhý sen či představa jedné z hrdinek, ale ať to celé nepůsobí jako pěst na oko.(10.3.2010)

pokud byl tento film natočen, aby odrazoval od vstupu do pochybných děr (né v případě, že je dírou myšlena kvalitní IV. cenová..), pak v mém případě splnil účel dokonale.. nikam nepolezu..:) páně d-corsovo srovnání s kostrounama mi přijde docela na místě, i když vaterland sám o sobě byl daleko zábavnější.. prostě omáčka kolem něj mi přišla daleko chutnější..;-) a ještě si dovolim malý dovětek - jsem ráda, že i ve filmu mají holčičky podobnou mluvu jako já.. takže: to mě poser..:))(12.3.2008)

Chcete, aby milé dívky konaly likvidační krvavou řezbu? Krvavou lázeň? Dostanete spoustu likvidace, spousty krve! N.Marshall dokazuje, že tohle prostředí umí ve správné míře, aby nás totálně dostal. A ten závěr - laskomina.(24.3.2012)

• - Shauna Macdonald, Natalie Mendoza a Alex Reid natočily úvodní raftovou sekvenci bez kaskadérů i speciálních efektů (hot_spot)

• - Natáčanie prebiehalo vo Veľkej Británii a v Pinewood Studios. (Danny88)

• - Ve filmu nejsou žádné reálné jeskyně. Všechny byly uměle postaveny Sominem Bowlesem v Pinwood Studios. (TomikZlesa)