Pád do tmy

David Julyan

Produkce:

Christian Colson

Jon Harris

Velmi slušný survival, nebojí se brutality a krve, ovšem v realistickém a neokázalém množství, lekačky opravdu slušné, nejlepší je ovšem kamera, hry se světlem (a filtry) a zvuk. Psychologicky slabší, na konci jsou to moc drsňačky, ale konec je velmi slušný. "Speleoložci, speleoložkyně, speleoložčata, nelezte do jeskyně, co je hodně dlouhatá..."(20.3.2006)

pokud byl tento film natočen, aby odrazoval od vstupu do pochybných děr (né v případě, že je dírou myšlena kvalitní IV. cenová..), pak v mém případě splnil účel dokonale.. nikam nepolezu..:) páně d-corsovo srovnání s kostrounama mi přijde docela na místě, i když vaterland sám o sobě byl daleko zábavnější.. prostě omáčka kolem něj mi přišla daleko chutnější..;-) a ještě si dovolim malý dovětek - jsem ráda, že i ve filmu mají holčičky podobnou mluvu jako já.. takže: to mě poser..:))(12.3.2008)

První polovina je úžasně skličující, prostředí jeskyní je samo o sobě dost nebezpečné a někdy i strašidelné a tím víc, když jediný známý východ je zatarasený. Druhá část si stále drží nervydrásající nadstandart, ale tajemná hrůza a sklíčenost prostředí se změní v akční děs v podobě slizkých oblud, jejichž útoky jsou natočené sice syrově, ale značně nepřehledně a to atmosféře docela ubírá. Přesto je celou na co koukat, čeho se bát a ani koncem tvůrci celkově dobrý dojem naštěstí nezabili.(4.9.2007)

• - V hromadě kostí, do které spadne Sarah, se nachází i vlčí hlava použitá již ve filmu Dog Soldiers. (TomikZlesa)

• - Scéna splavovania divokej vody na rafte zo začiatku filmu je alúziou (narážkou) na film Johna Boormana Vyslobodenie. (rudeboy)

• - Představitelky hlavních rolí trénovaly v horolezeckém centru v Derbyshire. (TomikZlesa)