Pád do tmy

Sam McCurdy

David Julyan

Christian Colson

Jon Harris

Super hovězina s šestákovoumorálkou a fakt sexy zakrvácenou hlavní hrdinkou. Narozdíl od podobně laděné Jeskyně tady zapracovala jak skvělá režie, která si s atmosférou podzemí řádně vyhrála, tak slušný scénář, který naskládal partu buchet do jeskynního komplexu, vystavil je bandě hladových Glumů a přestal cokoli řešit. Dialogy se tak omezují na nutné minimum a člověk přežije i ten celkem jalový pokus o jakés takés vyhrocení vztahu uvnitř družiny. Fakt se mi líbil stylový konec. Čekal jsem typické nablblé klišé, ale navzdory falešnému naznačení je konec... no prostě descentní jak se sluší a patří. Neil Marshall to má v ruce a The Descent je fakticky povedeným kouskem hororového béčka s áčkovým vyzněním. Ačkoli je část před zjevením glumoidních kreatur výrazně povedenější, celkově vzato mě i emancipovaná vyvražďovačka v závěru celkem pobavila. Citace Morriconeho zvukových patvarů z Věci taky potěšila. Tak toto som nečakal.(6.1.2008)

Tak tenhle film má skvělou atmosféru, i když se na něj musíte dívat v noci, jinak nic neuvidíte, protože v té děsivé jeskyni je zatracená tma. Velmi se mi líbil námět, umístění děje a glumovští domorodci byli jako ústřední příšery dost působiví. Navíc ten velmi pěkný závěr a ten velmi pěkný úvod, prostě krásná čistá 4*.(18.4.2006)

Rozpočet £3,5milióna($7miliónov)║Tržby USA $26,024,456Tržby Celosvetovo $57,029,609Tržby za predaj DVD v USA $22,326,610 //počet predaných kusov 1,239,211║ Prvá polovica filmu ovplíva výbornou temnotou, napätím, nepoznaným tajomnom, v tej druhej sa to postupne mení na zbytočné skresľujúce klišé a čo je ešte horšie z tých zúbožených dievok sa stávajú postupne Rambovské tipy oháňajúce sa nebojácne horolezeckými kladivkami tak ako špeciálne vycvičená vojenská jednotka, škoda malo to na viac. /45%/(12.1.2007)

Nieco mi na tom filme hrozne vadilo. Cela ta banda uskrecanych zien (vynimka bola Juno)? Uvodna scena s autom (nejako mi nesedelo, kamze sa tie tyce zapichli, ale ruku by som za to do ohna nedala :)? Nesympaticka hlavna hrdinka? Zeny, ktore sa premenia na vrazdiace monstra? Priserky, ktore raz nechaju niekoho na pokoji a raz nie? Nebudem to dlho obkecavat, pozerat sa to dalo, ale cakala som urcite viac :)(9.8.2009)

• zelvopyr

Těm ženským jsem prostě nevěřil ani trochu jejich motivů a glumovským potvůrkám ve tmě možnost jejich existence (byly nechutné, nikoli hrozivé... a jestli mě měly děsit, tak asi jinak).(2.10.2007)