Pád do tmy

Sam McCurdy

David Julyan

Christian Colson

Jon Harris

Po prvním shlédnutí jsem tomuhle snímku dala 4 hvězdy, od té doby jsem jej viděla minimálně 4x a určitě ne naposled, ve svém žánru patří rozhodně k nejlepším a neváhala jsem si i koupit originál. Má úžasnou atmosféru, která mě opravdu vtáhla a když jsem si představila, že bych byla v takových místech uvězněna (ať už s těmi příšerami nebo bez nich), běhá mi mráz po zádech a po celém těle mám husí kůži.(30.5.2008)

Tomuhle filmu schází pár chlapů, protože jsem se ve všech těch hrdinkách neorientoval a poznal jsem vždycky jen tři, ostatní se mi míchaly. No a pak tomu už neschází asi nic. Napětí to má na rozdávání a potvory jsou fakt brutus. Brutalita je velká a krví se nešetří, prostě žůžo. Akorát bez poslední asi minuty a půl bych z filmu měl mnohem lepší pocit, ten konec byl prostě takovej násilnej.(28.10.2006)

Neil Marshall už se slibně uvedl s DOG SOLDIERS, ale tady boduje na plné čáře. Dráždivá a jakoby nervózní atmosféra se táhne celým filmem a ani na moment nepolevuje, do toho spousta hodně poctivých lekaček a konec nekonec. Doporučuju!(14.7.2006)

rozpočet : ? tržby celosvetovo :$57,029,609(4.5.2006)

Tohle je takový vyloženě autorský projekt... Neil Marshall režíroval, sepsal scénář a nedivil bych se, kdyby vergloval i kamerou. Doma vytáhl z harému nejlepší baby a vyrazil s nima natáčet do blízký jeskyně. Musí se nechat, že má slušně odposlouchaný ženský dialekt. Marshall dovede být dostatečně moderní a klaustrofobní, ještě by mu někdo mohl vysvětlit, že dobrý monstrum je pomalý a nevyhnutelně fatalistický, nikoliv agilní piskoř, se kterým si to barbíny natažený na emancipační kopyto nerozdávají v jedný scéně div že ne na férovku přes kung-fu.(4.4.2008)