Nejraději za sebe nechává mluvit svou dalekonosnou pušku. Sebevědomý americký ostrostřelec Matthew Quigley přijíždí za prací do Austrálie. Tam, hluboko v buši, najde zaměstnání u despotického majitele pozemků. Zjistí však, že místo slibované ochrany stád před divokými psy dingo byl ve skutečnosti najat na vybíjení původních obyvatel, což mu šéfa okamžitě notně znechutí. Tak začíná smrtící hra na kočku a myš, kterou může přežít jen jeden z nich... Titulního hrdinu ve filmu ztvárnil Tom Selleck, jehož celosvětově proslavil především televizní seriál Magnum. Roli jeho protihráče a ústředního záporáka si doslova vychutnává Alan Rickman, zatímco v roli krásné, byť poněkud bláznivé Cory exceluje Laura San Giacomová. (Česká televize)

Finskej

Jednoduché a nekomplikované klišé o boji za dobrou věc; kdo hledá složitý příběh a nějaké intelektuální zápletky, bude hledat marně a nenalezne. Překvapivě dobře to ale odsýpá, je to svižné a milé, Tomu Selleckovi role sedne, Rickmanův záporák (jako skoro vždy) dobrý. Báječná oddechovka, v daném rámci a účelu rozhodně a zároveň překvapivě nadprůměr. ()

dopita

Režisér Simon Wincer nikdy žádnou velkou díru do světa neudělal (kromě filmu Zachraňte Willyho!), ale pár solidních filmů natočil. Quigley je jedním z nich. Nejedná se o žádnou pecku, která by zvedala z gauče, ale o řemeslně velice slušně zvládnutej žánrovej film (western odehrávající se v Austrálii) kterej obsahuje dostatek akce i humoru. Já jsem byl spokojenej. ()

ondrula

Tenhle nádhernej western je pro mě největší pecka tohoto žánru. Věru nevím, co vypíchnout dřív, zda výtečně využitý prostředí Austrálie, výborný herecký výkony Sellecka a Rickmana, kameru, vtip či poutavost příbehu. Je to taky něco pro fajnšmekry na starý palný zbraně. ()

Zombi

Co si pamatuju, tak mě tenhle western svého času docela nadchnul, ze začátku jsem byl trochu zklamanej záměnou indiánů za australský domorodce, ale pak se mi to dost zalíbilo, snad by to působilo stejně i teď. Sympatický mi bylo větší využití pušky než klasických coltů i když na správnej pistolnickej souboj nakonec taky došlo. ()

Blazin

Velmi příjemné překvapení, vynikající Tom Selleck s Alanem Rickmanem a skvělá puška :-), navíc hodně dobrá hudba z toho dává celkově povedený western. ()

Klajnik

Už pár měsíců nakoukávám westerny a zdá se mi, že tento kousek je jedním z nejlepších z ranku těch lehčích, divácky přívětivějších. Pokud zrovna divák nechce koukat na nic tematicky komplikovanějšího, na žádnou tří hodinovou a hutnou epiku, ani na něco příliš atypického a ty naivně idealistické klasické westerny ho otravují, tak by tohle mohl být správný take. Jedná se o skvělou žánrovku, ačkoliv nabízí pár žánrově atypických propriet: Film je kupříkladu zasazen do Austrálie (což ho řadí do subžánru Meat Pie Western), namísto utlačovaných Indiánů tu jsou utlačovaní Aboridžinci a protagonista upřednostňuje experimentální odstřelovací pušku nad šestiraňákem. To samo o sobě činí tento western zajímavým - nikoli však ještě dobrým. Dobrý film činí hlavně příběh a postavy. Ty zde sice nejsou vyloženě úchvatně pohlcující (jak říkám, je to lehčí kousek), ale rozhodně jsou dobré, nejsou otravné (ani ta bláznivá ženská) a jednoduchý příběh bez problému utáhnou. Obzvlášť bývá vyzdvihován Rickmanův záporák, který sice nemá příliš mnoho prostoru a většinou jen na hrdinu posílá své muže, kteří se mu vrací v nižších počtech. Herec, který se rolí záporáka proslavil už o dva roky dříve v Die Hard a o rok později v Robinu Hoodovi, však byl schopen vtisknout postavě jistý šarm. Co však zaujalo mě (a do značné míry to umocnilo můj zážitek natolik, že je mi trochu blbé dávat filmu jen 3/5) je: Jednak nádherná hudba, která zaznívá v ty správné momenty a dokáže jednotlivým scénám dodat na kouzelnosti i ušlechtilosti. A jednak také formální kvality přestřelek. Střelba má totiž velmi kvalitní sound design, takže když totiž protagonista vystřelí ze své pušky, lze slyšet s jakou silou se zvuk rozprostírá krajinou. Dojmu ze střelby rovněž napomáhá to, jak nepřátelé vždy vodhodí zásah (případně do nich udělá díru) z oné experimentální pušky. Absence těchto formální kvalitativních aspektů totiž dokáže značně shodit dojem a zkazit celé akční sekvence filmu. ZÁVĚR: Tento western neprávem zapadl, ale je dalším kouskem, který dokládá, že žánr nabral v první půlce devadesátek další dech a opět se dostal na výsluní primárně díky Tanci s Vlky a Nesmiřitelným ale i třeba Tombstone. ()

Meteorista

Pro mě první koukatelný nekomediální western. Hlavní dvojici to klape a Rickman jako záporák (hned mi hlavou bleskl jeho snad nejlegendárnější Hans Gruber) dobrá volba. A děsně chválím český dabing (a odpůrci dabingů, ať si klidně melou svou). ()

Rathalos

No v ramci tohto zanru sa jedna o vydareny western,ktory ma zaujimavy pribeh,herecke obsadenie je tiez bez problemov,no a samotne prostredie nadhernej Australie to cele len umocnuje,oproti novodobej tvorbe je tato zalezitost fakt na plne hodnotenie...:-) ()

sadlokan

Za prvé.T.Selleck a A.Rickman jsou prototypy westernu.Za druhé.Během natáčení nezahynulo žádné zvíře,jenom asi 38 Aboriginců. ()

AnanAss

Vydařená westernová podívaná s trochou té romantiky, se spoustou mrtvých smrdutých pistolníků a ukázka toho, jak to dopadne, když si Alan Rickman objedná chlápka na prácičku, která mu však nevoní a rozhodne se proto svého zaměstnavatele poslat rovnou na krchov. Tom Selleck, jako nájemný snajpr, cválající si to na své herce po nádherné australské buši, jenž protivníky likviduje nejraději z více než dvousetmetrové vzdálenosti… a jeho odstřelovačské schopnosti by mu záviděl nejspíš i Martin Riggs. Plus jedna šílená ženská, ukrývající nepříjemné tajemství s vtíravou hudbou, která se zaryje okamžitě do hlavy. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

arinečka

Nějak mě to nechytlo, hlavně se mi tam líbily pasáže s Alanem RIckmanem, což je dost málo. Nicméně předpokládám, že v rámci opakování Alanových filmů to v brzké době uvidím a přehodnotím. ()

Acrobat

Selleck je protivny, nepotiahne film nikam. rezia nenapadita. vsetko je krcove a tocene podla laťky. Radsej Proposition ak ide o protinozcov. ()

bearmeedek

Bez dlouhého váhání plná palba. A na pěknou vzdálenost. Western na australských pláních s klasickým příběhem, humorem i troškou romantiky. Moc líbilo. ()

Belmondicek

Tohle je ne moc známý westernový klenot z Austrálie! Ostrostřelec Matthew Quigley připluje z Ameriky do Austrálie na pozvání rančera Marstona, který si ho najal údajně na to, aby ho zbavil divokých psů dingo, kteří ohrožují jeho stáda. Quigley, ale netuší, že od něho Marston chce, aby postřílel místní domorodé obyvatele, protože chce jejich půdu. Quigley odmítne a prohodí překvapeného Marstona z okna. Marston se rozzuří a omráčeného a zbitého Quigleyho spolu s Corou, kterou předtím zachránil odvezou daleko do buše, aby tam zemřeli.... Vyníkající Tom Selleck tady odehrál svoji nejlepší westernovou roli, Alan Rickman si po Smrtonosné pasti zahrál dalšího parchanta a téměř neznámá Laura San Giacomo má tady po Pretty Woman druhou nejznámější úlohu. Režisér Simon Wincer naservíroval podařenou atmosféru, slušné přestřelky, zajímavý příběh, ale i určitý nadhled a fungující hudbu Basila Poledourise. ()

Euchrid

Westernová pohádka, ze které mi kdysi v televizi stačilo vidět posledních 5 minut a věděl jsem že mě bude bavit i celá. Úplně z toho číší ta jednoduchost a skoro naivní záměr "jenom" pobavit. S tím nemá Quigley problémy, lítá kolem něho charisma i náboje a člověk ví, že se na to že se s padouchem vypořádá, může spolehnout. Jediné co mi připadlo paradoxní je to, že na to jaká to má být zábáva, mi ta stopáž připadala o dost delší. Basil se vytáhl a hudba je jeden z velkých plusů.. ()

PaRi

Pro mne velké překvapení. Mám rád čistotu žánru, kterou tento film skvěle naplnil a přitom si dovolil být netradiční. Výborná kamera, střih, hudba a dobře napsané komentáře. To vše zahrnuje dobrá režie. ()

dogma97

Na můj vkus Laura místy přehrává, a celkově ta linie "přišla jsem o dítě" ruší čistý souboj dlouhé hlavně s krátkými. ()