Primavera

Vcelku banálna téma rozchodu a objavenia novej lásky ... Ale zaujímavo sfilmovaná. Zlá správa je, že čas leží. Dobrá správa je, že všetci sme piloti. Melancholické obrazy, zastavený čas na to, aby sa človek zamyslel, že láska nám niekedy utečie medzi sekundami nášho uponáhľaného behu životom. Niekto ju preto ani nezbadá. A možno preto nenájde. ()

danny_21

Pro duši romantika příjemné pohlazení, které si sice vykrádá atmosféricky kde co, přesto potěší. Nebýt zbytečných filosofických rozjímání a nesedící hudby bylo by to možná i o jednu hvězdu víc - 65 % ()

Pepper_x

Moc povedený! Takovej klasickej film o obyčejnejch lidech, který svoje problémy řešej závodama na koloběžkách, sháněním striptérek, učením španělštiny, kreslením nahatejch bab...jo a když se jim chce, tak zastavěj čas. Přestože základem je ne moc šťastný životní období, tak z toho vyzařovala strašně příjemná atmosféra, která dokáže diváka povzbudit a snad ho i přesvědčit, že to tak funguje i v reálnym světě. Ono stěžovat si je vcelku jednoduchý, ale hledat životní inspiraci v pytlíku mraženýho hrášku, to chce kumšt. A i vcelku delší fotbalová vložka pobavila, prostě England Rules!!! Dodatek: Insomnie je pěkná svině ()

netWoor

Ačkoli mužský svět je popsán věrně, na mě to bylo příliš ukecané a tedy poměrně nudné ... navíc nechápu, proč obsadili ženskou o deset let starší než je hlavní hrdina ... ()

neo93

Velmi netradičně pojatý, ale nakonec zajímavý snímek. Začátek filmu vyznívá dost depresivně a negativně, když sledujeme, jak Ben, student umělecké školy, se vypořádává s rozchodem se svou holkou, což má za následek až nespavost a stres. Jelikož v noci nespí, najde si noční brigádu v místním supermarketu, aby alespoň nějak využil nabitý čas. V něm se seznamuje s dalšími různorodými postavami. Potrhlou dvojkou mužů, Berry a Mattem, kteří nejraději jezdí v obchodě na koloběžce nebo provádějí jiné bláznivé nápady, nerudným šéfem Jenkinsnem nebo pohlednou prodavačkou Sharon. V nové práci se probouzejí jeho fantazie, při nichž dokáže malovat nahé a náhodné ženy. Mezitím také pozorujeme jeho první dětské milostné vzplanutí pro opačné pohlaví. Na to, že jsem od filmu vlastně nic moc nečekal, tak mě příjemně překvapil a zároveň i pobavil. Zvláště některé scény jsou hodně podařené, jako třeba fotbalový zápas, pasáže z dětství, malování žen nebo večírek. A nakonec i samotný závěr snímku potěšil. Za mě rozhodně stojí za to, aby se na něj člověk zkusil podívat. ()

GTS_PUNK

Keď sa s Benom (Sean Biggerstaff) rozíde jeho priateľka (Michelle Ryan), začne mladý študent výtvarného umenia trpieť nespavosťou. Aby sa vysporiadal s množstvom času, ktoré zrazu má, zamestná sa v supermarkete, kde pracuje najmä v noci. Pri práci medzi regálmi zistí, že má zvláštnu schopnosť umožňujúcu mu zastaviť čas. Podľa obsahu sa film režiséra Seana Ellisa z roku 2006 môže javiť ako zvláštny mix romantickej komédie, ktorý je čiastočne spojený aj so sci-fi. Do istej miery možno povedať, že je to pravda, aj keď sci-fi prvky, odhliadnuc od onoho zastavovania času, nezohrávajú v tomto kúsku významnejšiu rolu. Oveľa podstatnejšími sú prvky romanticko-komediálne. Hoci sú v celku ako takom jasne identifikovateľné a výskyt citeľný, ich sila a schopnosť pôsobiť na diváka zostávajú veľmi nevýrazné. Samotný príbeh ani postavy v ňom totiž nedokážu ponúknuť niečo, čím by ho naplno dokázali "vtiahnuť" do deja filmu. Aj keď to automaticky neznamená, že si divák snímku nemôže vychutnať, v porovnaní s mnohými inými žánrovo podobnými kúskami na Ellisov film rýchlo zabudne. A to aj napriek tomu, že vo svojej podstate je vystavaný na pomerne originálnej myšlienke. Aj keď nie je jej realizácia v konečnom dôsledku najlepšia, príbeh ponúka niekoľko pozoruhodných a pekných myšlienok nielen o láske k ženám a ženskému telu, ale takisto aj o živote a čase, ktorý by sme sa mali naučiť využiť čo možno najlepšie. Cashback je zvláštnym kúskom. Je to komédia, ktorá nie je taká vtipná, aby sa pri nej divák chytal od smiechu za brucho. Zároveň je to romantika, ale v nie štandardnej filmovej podobe. Preto je nad dielom Seana Ellisa pomerne náročné vyniesť jasný verdikt. Film to nie je zlý. Čo mu však výrazné škodí je skutočnosť, že je príbehovo mimoriadne nevýrazný. A to by uškodilo akémukoľvek dielu, hoci by aj bolo vo všetkých iných smeroch tým najlepším na svete. Záchranou sú pre Cashback pasáže s úvahami a zamyslenia sa hlavnej postavy. ()

mira.l

No to si tu děláte prdelky, ne, se 76%?!? Já nějak marně přemýšlím aspoň o dvou pasážích, které by stály za to, aby se to k červeným číslům aspoň vzdáleně přiblížilo... Dávám jednu a nebudu radši moc přemýšlet nad tím, proč, to bych taky i tu jednu moh poslat k čertu. Zpomalené záběry vypadají zajímavě, ale nesmí jich být moc. Proč je 19 stran komentářů 4 a 5 *, to vážně nechápu. To dělá opravdu tolik to, že se tam párkrát objeví nahé ženské tělo?? To snad ne... ()

Bounded

Slabší než jeho krátkometrážní bráška. Největší problém bych viděl v zábavou nevyváženém celku. O fotbalovém zápasu mě film dost nudil a opět začal být zábavný až na party. Původní myšlenku zcela upozaďuje. Fascinace ženskou krásou je tu přebyta romantickou linkou, která není ani tolik výrazná. ()

Tamdydam

Úžasné. To je slovo, které mi projelo hlavou během závěrečných titulků. A to se mi stává málokdy. Tenhle film má snad všechno. Atmoséru, nápad, dobrou hudbu, vtip, romantiku,... a jedinečné erotické momenty jako třešničku na dortu. ()

keane

6/10 V určitých chvílích skvělé s několika nezapomenutelnými scénami, ale jinak by si to chtělo před natáčením rozmyslet, jestli se má točit komedie, melodrama nebo psychologická sonda o rozbolavělé duši po rozchodu. ()

Galliano

Krásne scenérie zo supermarketu a okrem toho už len nuda, nuda a najstupídnejší futbalový zápas pod slnkom, resp. pod lampou... ()

DjMetal

Cudny plagat. Ale tak aj to tam bolo. Ben ,kotry rozprava pribeh o laske,strate, o duši. Tento film mi pripomenul staru lasku. Velmi dobry a prijemny film. ()

wito

skutočne výborné osviežujúce prekvapenie. netradičná vizuálna stránka, vtip, originalita scenára dodávajú tomuto filmu osobitý náboj. plné hodnotenie nedávam azda kvôli postupom, ktoré mi až príliš pripomínali rozprávanie iných filmov (fight club), čo trocha potláča inak originálnu zábavu. ()

polonius

To má být směšné?Spíš k pláči. Dost zfušovaný film, který nepřichází s ničím originálním a rozpačité herecké výkony mu nepomohly. ()

Euchrid

Sean Ellis je frajer. I když je pravda že semtam dává forma obsahu docela nafrak, myslím že je to spíš otázka kontrastu. Zatímco režie je v prezentaci neustále naprosto precizní, hravá a sympatická, příběh samotný už ke konci jenom spěje k nevyhnutelné romantičnosti. Ale popravdě, v takovém podání na mě i lacinější poselství zabírají. Prostě je to klasický indie romcom, který ale vším ostatním - režiií, krystalicky čistým a přesným (skoro až knižním) vypravěním příběhu a jemným feelingem - stoupá vysoko nad hladinu průměru. ()