Jeden den v životě mladého taxikáře, jeden den plný komediálních situací, ale i zásadních změn v jeho životě. Pražský taxikář Jarda (Jan Dolanský) chce oslavit své narozeniny, všechno má pěkně naplánované a pod kontrolou, tak jako zatím vše ve svém pracovním i soukromém životě. S každým vyjde, všechno zařídí, všichni jsou s ním spokojení. Jarda se prostě „vyzná“. Má skvělou manželku, krásný byt, pohodovou práci, novou milenku a spoustu dobrých známostí, jenže do jeho nového taxíku nastoupí muž (Viktor Preiss), jemuž osud toho dne také nadělil řadu nečekaných a komplikovaných situací a zásadních rozhodnutí. A tak se pro oba v nečekaném společenství a v celodenním putování proměňuje řada vztahů i hodnot. (Česká televize)

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +Jan Dolanský, námět, zpracování -scénář a je to málo akční/// Jeden z mála českých filmů na který jsem chtěl jít do kina a zárověn film na který jsem se hodně těšil. Tohle je tzv. "český Collateral". Sice žánrově někde jinde, tak aby to bylo pro české diváky a natočeno tak jak to češi umí. Ale ten námět je velice podobný. Dost mě to bavilo a tenlhe film mi tak nějak sedl. Ale je pravdou, že to mohlo být i lepší. Spousta vtipů a dialogů se snaží být podáno zábavnou a vtipnou formou, ale moc se tomu nedaří. Většinou vyznějí do stracena. Rovněž situační scény mají určitou snahu, ale někdy mi přišli fakt absurdní. Naštěstí to dost dobře zachraňuji herci a všeobecně se na film dobře dívá. Uritě me tedy nezklamal. A jsem zvědavej na příští počin pana režiséra./// Celkem 72%/// ()

pornogrind odpad!

Shit.Shit.Shit.Já kdybych vezl v autě takovýho zmrda jako byl Preiss v téhle šaškárně,tak to v plné rychlosti napálým do zdi. ()

Fingon

Čekal jsem, že to bude horší, mnohem horší. Takhle jsem se tu a tam i zasmál. Možná, že se Kotík přece jen dohrabe k průměrným filmům... ()

Campbell

Ale jo, Kotík se trochu polepšil a natočil komedii u který jsem se občas i zasmál. Konverzačky mě nenudily a většina herců byla sympatických. I když si scénárista mohl nechat ten konec o ponaučení. Ale bez toho konce je to průměrný film který mě na poměry Českých filmů i zaujal. Párkrát jsem se přistihl s lehkým úsměvem, takže 3*. ()

Slarque

Jan Dolanský a Viktor Preiss hrají natolik dobře, že to do značné míry film dokázalo zachránit. Jinak scénář není žádná sláva a režie naprosto postrádá spád a vtip. Výsledek je naprosto průměrný a vidět film v kině, tak bych tak shovívavý při hodnocení nejspíš nebyl. ()

Marthos

Korouhvička kvality se v případě Martina Kotíka pootočila správným směrem. Výborně prošpikovaná jízda neplaceným taxíkem do vlastního svědomí s dobrým Dolanským a jako vždy geniálním Preissem. Příště prosím tudy! ()

WANDRWALL

Velká nuda. Zarazilo mě obsazení herce Dolanského, který je pro mě navždy hercem na jedno použití, a použit už byl ve filmu Sametoví vrazi. Většina herců na jedno použití má zahrát v jednom filmu, a pak už nemají být nikdy obsazení. Netýká se to jen Dolanského, ale taky třeba Lišky, Cibulkové a pětistovky dalších. ()

korbitch22

že martin kotík nepatří k dobrým režisérům,lze poznat z jeho nadupané tvorby:-)ale tohle je podle mě nesmyslně podhodnocené.skvělý viktor preiss a veliká naděje jan dolanský,rozehrají vtipnou a svižnou noir komedii,o jednom ukecaném taxikáři.trefné vtípky a skvělé hlášky.pro mě určitě veliké překvapení,u kterého jsem se fakt natlemil.bez pochyb kotíkův nejlepší film,nebo spíše jediný film:-) ()

triatlet

Dolanský opravdu potvrzuje své herecké kvality. Když má prostor, exceluje. Dokáže však také ustoupit silnějšímu protihráči - Preissovi. Pohodová zábava, která má sice odhadnutelnou pointu, ale rozhodně nenudí. ()

Flego

Priemerná televízna komédia s troškou humoru, troškou moralizovania, zaujímavým duom Dolanský - Preiss a zbytočnou scénou a postavou tety ( Hlaváčová ). ()

honajz

Sice mám pro Kotíka slabost, ale tenhle film je fakt hrůza :-) Filmařská a s výjimkou Preisse i herecká. Kotík nám roste do malého českého Ed Wooda, řekl bych. Po Pánské jízdě se režisér Martin Kotík vrhl na směs žánrů, a to komedie a dramatu. Od každého se mu něco málo povedlo, ale celkově to tak nějak nedrží pohromadě. Hned na úvod se musím přiznat, že pro filmy Martina Kotíka mám slabost. Skutečně. U Pánské jízdy jsem se jako nezaujatý divák bavil, ačkoliv jakožto filmař a následně kritik jsem na filmu shledával jednu chybu za druhou. Jednou z největších chyb Pánské jízdy bylo, že šla do kin – tohle je totiž televizní film, jak když vyšije, a v kině ztrácí jakékoliv kouzlo. A v podstatě to samé se dá říci – i když tentokrát jen se zhruba poloviční pravdivostí – o Všechno nejlepší. ()

Handle

Na filmu jsem byl v kině a myslím, že vůbec nepřeháním, když řeknu, že v kině jsem se nenudil nikdy víc než u tohodle hrozného filmu. Hvězdu dávám za dobrý nápad, který mě přiměl jít do kina, ale jinak nuda, nuda, nuda. ()

argenson

Výborné slovní špičkování mezi Janem Dolanským a Viktorem Preissem probíhá na bázi hry kočky s myší, v níž několikrát dojde k výměně rolí a překvapivým zvratům. Naopak to překvapivě drhlo tam, kde by to člověk nečekal - nevýrazný Pavel Zedníček v roli šéfa taxislužby nebo násilně stylizovaná nablblá tetička v podání Jany Hlaváčové. Jako vždy mě ale potěšila - i když jen v malé roli - moje oblíbená Jana Štěpánková. Já jsem se bavil dobře. ()

F.man

Kotlík má jediné "štěstí" že natočil Pánskou jízdu. Ta jedna hvězda je totiž za to, že mě znovu netrápil a pokusil se alespoň o něco co vzdáleně připomíná film... ()

fannah

Uvolňující komedie. Viktor Preiss a jeho ironie, to je skvělý v jakékoliv situaci. Film obsahuje skvělé hlášky, pitomou tetičku Janu Hlaváčovou, strachujícího se podnikatele Pavla Zedníčka a skvělýho advokáta Tomáše Matonohu. Kombinace je to perfektní a rozhodně bych tuhle komedii nezhazoval. ()

zdepapepa

Nechápu proč to všici srovnávají s otřesnou pánskou jízdou. Oproti PJ je tenhle film naprosto výborný. Neříkám že poměrem k ostatní tvorbě je to nějaký skvost, ale rozhodně mě bavilo na něj koukat. I když se příběh postupně vleče do silně odhadnutelného konce, je zábava sledovat peripetie oněch "dvou pánů v autě" jako tomu bylo i v již zmíněném (ne zas o tolik lepším) Collaterallu. Svého času sledováním tohohle filmu nelituju a snad se pan Kotík prokodrcá od hrozného, přes průměrný až třeba k výbornému filmu. To se uvidí. ()