Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

Luciyen

Film na téma jedné z nejslavnějších her, která má tucet pokračování, který mě nadchul. Doporučuji si ale předtím zahrát aspoň jednu z her, aby jste pochopili, co jsou postavy skutečně zač a co znamenají jednotlivé organizace, nebo z toho filmu nepochytíte nic. ;) ()

StupidSister

Proč jsou všechny japonské animáky stejnou měrou úchvatné jako přeplácané a rozvleklé? Proč u toho musím vždycky hodinu trpět jen abych viděla jednu epickou minutu, na kterou budu ještě půl roku myslet? ()

Harroc

Konečně pořádné zpracování final fantasy po zpackané esenci života, která s univerzem neměla snad nic ani společného. Graficky je to fenomenálně vytvořené avšak příběhově lehce kolísá. Problém není v příběhu jako takovém, ale spíše v tom, že Advent children navazuje na hru Final Fantasy VII a pokud jste ji nehráli, moc nepochopí proč, s kým a vůči čemu. ()

fricek12

Miluju Final Fantasy - Esence Života, kde je zápletka, fantasy a všechno. Oproti tomu je tohle jen nesmyslná směs hekání, vzdychů, světel a obrovských mečů. Kombinace Pokémonů a Power Rangers. Ano, skutečně mám namysli Strážce vesmíru. ()

Xmarc

Nesedí mi vůbec ty zženštělé ksichtíky "drsňáků", nesedí mi ani stylizace filmu, a možná tak i potažmo této ságy. Asi i proto, že jsem hru nikdy nehrál. Pamatuju si hlavně chvílemi už trošku nekonečné honičky na pindíkách (čti 'našlapaných sci-fi motorkách') a chvílemi už trošku nekonečné bojůvky jakýmisi plácačkami (čti 'drsňáckými sci-fi meči'). ()

Mr.Jokker

Tohle je perfektní film pro fanouška ff7. Pro člověka co nehrál to asi bude podprůměrné a to hlavně protože nebude mít vytvořený vztah k postavám. ()

Denis85

Pitomý anglický dabing sezdaný s citů zbavených obličejích mě krom grafického zpracování nijak moc neoslovil. Jedna monstrózní akce střídá druhou, ovšem bez porozumitelného scénaře jsem se s ní jaksi nestačil spokojit. Už si začínám myslet, že japonské filmy a seriály jsou dělané jen proto, aby lahodily oku. ()

lip2

esence života neměla nic společného s pojmem final fantasy za to advent children to je jiný kafe. nadherná vizualní podivaná a dobře napsané pokračovaní po hře na tenhle film bych šel i klidně do kina kdybyho v kině dávali (-: ()

-fido-

Jako velký fanoušek předlohy jsem se na film dost těšil. A jsem spokojený. Je vidět, že tvůrci si s látkou opravdu vyhráli a hráči "sedmičky" zde mohou najít spoustu detailů, odkazujících na hru. Je však pravda, že poněkud zapomněli na příběh, který je všechno, jen ne originální. Spíš jde tedy o pořádnou akční jízdu, pastvu pro oči. A nesmím zapomenout na výbornou hudbu dvorního Final Fantasy skladatele Nobuo Uematsu. Pro ty, kteří hru nikdy nehráli, film však nemá valný význam. Asi se v něm velice těžko zorientují. Těm bych však doporučil honem si hru sehnat a zahrát, určitě nebudete litovat. A poté se samozřejmě podívat na pokračování příběhu v tomto filmu. ()

Kyblik78

Nádherne grafické spracvanie. Ale ten dej. Nehral som nikdy hru, tak mi to pripadalo ako keby všetci z týmu húlili trávu a popri tom robili tento film. Úplné halušky, divné dejové zvraty, niečo sa snívalo, dačo sa objavilo dačo zmizlo, úplný guláš. Ale to technické spracovanie. ()

Himlhergot

Bombastická podívaná plná úžasných akčních scén. Jako fanda anime nemohu vizuální stránce naprosto nic vytknout, na filmu vidím lásku jakou ji tvůrci věnovali. Souboj Tifa versus Kadaj v kostele považuji za jednu z nejlépe zpracovaných akčních scén vůbec. Pro úplné pochopení příběhu je samozřejmě nutnost hrát i hru ale i bez toho se dá Advent Children vychutnat jako lahůdka. Další kapitola je hudba, kterou tvůrci opět zvládli na výbornou scény jsou hudbou dokresleny takřka bezchybně. Pokud si člověk chce užít spoustu perfektně zpracované akce na pozadí zajímavého příběhu Final Fantasy: Advent Children je tou správnou volbou. ()

CrashHP

Keďže som veľký fanúšik hier FF, nemohol som vynechať ani toto filmové spracovanie a vôbec ma to nesklamalo, hudba, príbeh, prostredie je úžasne krásne. ***** ()

koumes.

Dětem nevadí, že děj nemá smysl. Nehledají smysl, ale efekty. Cílová skupina nebudou určitě dospělí lidé. Tvůrci netuší, co znamená slovo fyzika, pravděpodobně žijí více mimo realitu, ve svých snech a představách a proto se jim ani děj nepodařilo srozumitelně podat a to nemluvím o nevhodně vložené občas krásné hudby. 3* za efetky ()

Manarit

Vizuálně úžasné, v původním znění skvělé (v angličtině mi skoro ulétly uši hrůzou) a plné výborných akčních scén, nicméně se nejedná o přímý děj FF, ale o pokračování hry, takže kdo nehrál, bude v ději opravdu hodně tápat a plno náznaků mu asi unikne úplně, včetně vztahů mezi postavami. Přesto myslím, že film už jen za to zpracování stojí za to. ()

Alesss

Shlédnuto v japonštině s polskými titulky přes tiulky anglické a s nulovou znalostí hry TT. To bude asi ten jediný důvod, proč všechny uváděné přednosti oproti Esenci života považuji za slabiny. Jinak - vizuální orgie, které mi opět překopaly můj názor na to, co to je film. ()

Booman

Pominu to že to byla naprostá hovadina. Jestli je pravda že si chlapi nahrazujou malý přirození velkejma zbraněma, tak chápu proč jsou všichni v tý pohádce takový emaři, ale proboha proč si dali tolik práce s promakanejma animacema, když tam pak dali toho drakosaura z pokémonů za kterýho by se snad styděli a tvůrci Strážců vesmíru. Jediný plus filmu je varovný zdvižený prst hrozící dětem, že budou nemocný když se nebudou mýt, takže dvě za výchovnou ideu. ()

Zofan

Kvůli neznalosti Final Fantasy jsem to vydržel jenom půl hodiny. Univerzum mě neuchvátilo, postavy mi k srdci nepřirostly, vůbec jsem nevěděl, co se děje a upřímně o to ani nějak nemám zájem. CGI na rok 2005 fajn, ale z dnešního pohledu už je to přeci jenom 8 let a je to trochu znát. Kdo chce koukat na tenhle film, by si měl něco o FF zjistit, jinak je to promarněný čas. Ledaže by se někdo ukájel čistě jenom animací. ()

Tazlandia

O dost více propracovanější, jak Esence života. Děj, postavy i efekty jsou zvládnuté brilantně. Ze samotného zpracování jde vidět zapálení pro herní sérii, která ve své době ovládla svět. Cloud, Vincent Valentine ... ach, jako bych byl zase malý kluk :-) ()