Zlý galaktický imperátor Sador (John Saxon) přilétá se svým zlověstným vesmírným korábem plným mutantních podřízených na zapadlou planetu Akir, aby zotročil její mírumilovné farmářské obyvatele. Ve lhůtě kterou jim vymezí na přijetí jeho ultimáta vyšlou Akiřané ze svého středu mladíka Shada (Richard Thomas), aby na jejich ochranu naverboval nějaké žoldáky. Shad putuje galaxií a potkává řadu prapodivných bytostí a existencí, které se k němu z různých důvodů připojují. Převaha nepřítele v nadcházející bitvě je ale stále drtivá a porazit jej se jeví jako zhola nemožné. (choze)

Anderton

V scenári je rozhodne veľa priestoru na slušné vtípky a hlášky, ale film ich takmer vôbec nevyužíva, snáď na jednu vydarenú výnimku. Verbovanie po vesmíre zaberie dve tretiny stopáže a nie je nijako zvlášť zaujímavé, nehovoriac o záverečnom strete so Sadorom, ktorý nemal ani hlavu, ani pätu. Uvedomujem si, že ako kolektívny zážitok v kine Hviezda na LFŠ by mi nechtene vtipných pripadalo omnoho viac situácií, ale doma som pri nich iba pokrčil plecami. Herci sú bez výnimky príšerní, čo je jedno z mála plusov tohto braku. ()

Mi Nü-Chai

Vzdávám se, příšero mutantní! Ultimátní béčko, které obsahuje všechno, co správné béčko má mít - teplého hlavního hrdinu, který to nechce dělat zezadu a navíc ho komanduje palubní počítač, jeho nevinnou lásku, vilnou valkýru, vesmírného kovboje, padoucha vlastnícího konvertor planet (žel se ovšem nějak nedostal k vysvětlení, zdali jsou obyvatelé konvertovaných planet židé, křesťané, muslimové či uctívači velkého špagetového monstra), spoustu příšerek, vesmírné bitvy šílených lodí, zvuky ve vesmíru a pokusy o imperial march. Celé věci ještě dodává český dabing; zejména ten, kdo namlouval ještírka Kajmana, byl asi na hodně zajímavých drogách. ()

Javad

Rozprávka odohrávajúca sa vo vesmíre, z ktorej by som bol vo veku 10 rokov hotový :) Dnes ale tiež nie je na škodu niečo takéto pozrieť a zaspomínať na časy keď sme pri takýchto (a podobných) rozprávkach trávili čas pri telke sledovaním nemeckých staníc, kde takéto vecičky chodili častejšie ako na STV. ()

Goldbeater

Sador, vládce vesmíru je béčková odpověď producenta Rogera Cormana na úspěch prvních Hvězdných válek George Lucase. Je to barvitá a velmi kýčovitá variace na Sedm statečných a Sedm samurajů, která své inspirační zdroje nepopírá, ale rovnou na oba okatě odkazuje (ve vedlejší roli zde působí jeden ze sedmi statečných, Robert Vaughn, a planeta, o kterou má být sveden boj, se jmenuje Akira). Scenárista John Sayles vyplnil film velmi rozmanitými mimozemskými druhy, což je ostatně aspekt, ve kterém je Sador, vládce vesmíru nejzajímavější. Dějově je to pak jen strašně okoukaná snůška všemožných klišé s přehrávajícími herci pronášejícími velmi prkenné promluvy, přesto je docela zábava to sledovat. Vtipné je, jak snadno se podaří hlavnímu hrdinovi dát dohromady tým desperátů k boji proti überzáporákovi Johnu Saxonovi (mezi „statečnými“ je i člen A-Teamu George Peppard, vyzbrojený rozsáhlou sbírkou klasických westernů, a rakouská sexbomba Sybil Danning, vyzbrojena zřejmě největším výstřihem v galaxii). Zajímavostí je, že jde o jeden z prvních snímků hudebního skladatele Jamese Hornera a že na miniaturách vesmírných lodí pracoval tehdy šestadvacetiletý James Cameron. ()

noriaki

Dnes podobné slátaniny točí Asylum, v sedmdesátých a osmdesátých letech parazitovalo na lepších a úspěšných filmech New World Pictures. Tenhle konkrétní mockbuster nepokrytě vykrádá (a jinak se to ani nazvat nedá) Hvězdné války. Dělá to mizerně, protože i když okopíroval snad úplně všechno kromě světelných mečů, tak je v každé jednotlivosti, mimo hudby, o čtyři třídy horší. Ani ten James Horner film nezachránil. Battle Beyond the Stars by nepomohlo, anii kdyby k němu soundtrack složil sám Johann Sebastian Bach. ()

• V době uvedení se jednalo o nejdražší film, jaký Roger Corman kdy produkoval. Rozpočet byl odhadován na 2 miliony amerických dolarů, přičemž jeho značná část šla na výplaty herců Roberta Vaughna (Gelt) a George Pepparda (vesmírný kovboj). Aby se ušetřilo, natáčelo se v Cormanově vlastním studiu v kalifornských Benátkách (čtvrť v Los Angeles). (fiLLthe3DD)

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení