Zlý galaktický imperátor Sador (John Saxon) přilétá se svým zlověstným vesmírným korábem plným mutantních podřízených na zapadlou planetu Akir, aby zotročil její mírumilovné farmářské obyvatele. Ve lhůtě kterou jim vymezí na přijetí jeho ultimáta vyšlou Akiřané ze svého středu mladíka Shada (Richard Thomas), aby na jejich ochranu naverboval nějaké žoldáky. Shad putuje galaxií a potkává řadu prapodivných bytostí a existencí, které se k němu z různých důvodů připojují. Převaha nepřítele v nadcházející bitvě je ale stále drtivá a porazit jej se jeví jako zhola nemožné. (choze)

Han22

Tohle jsem kdysi strašně moc sháněl. No nebylo moc o co stát. Jsou to v podstatě vykradené Hvězdné války a Sedm statečných, ovšem pojaté tím nejstupidnější způsobem. Hlavní hrdina vypadá jako hloupý Honza, efekty a výprava jsou naprosto příšerné. Já vím, rok 1980, ale v té době vznikly Superman 2, Flash Gordon, druhý díl Hvězdných válek. Dvě hvězdičky za ty pestrou skvadru lodí, mimozemšťanů a různých druhů laserů a že je to opravdu dost akční. EDIT 2023: Já prostě nevím. Děsivá vykrádačka s postavami pronášející naprosto ukrutné monology a dialogy a to vše podpořené opravdu děsivými neherci (ústřední dvojice!) či přehrávajícími herci (Vaughn, Saxon). Na druhou stranu všechny ty různobarevný lasery, raketky, ufouni a finále je opravdu nářez. Se zavřenýma očima zvedám na 3*. ()

Slimak

Kluk najímající intergalaktické žoldáky pro boj se strašným imperátorem Sadorem...zní to až jako pohádkový motiv ale to je právě na těhle filmech ono...někdy je BATTLE BEYOND THE STARS zdlouhavý ale není pochyb že tento nostalgický počin je béčkovou perlou osmdesátek která trochu potěší a pobaví...poutavá ústřední melodie a plno různorodých postaviček. ()

Adramelech

Sci-fi natočené podle slavného klišé. Na filmu se však už značně podepsal čas. Akiřané včetně hrdinného Shada vypadají úplně stejně jako lidé, takže se ušetřily peníze za maskování herců. Příslušnící rasy galaktického imperátora Sadora vypadají rovněž jako lidé, jenom mají takovou čmouhu přes ksicht. Vizuál je vůbec dost úsměvný. Erotické motivy byly ovšem roztomilé. Cituji z anotace: „Shad putuje galaxií a potkává řadu prapodivných bytostí a existencí, které se k němu z různých důvodů připojují. Převaha nepřítele v nadcházející bitvě je ale stále drtivá a porazit jej se jeví jako zhola nemožné.“ To mi něco připomnělo, viz přiložený záznam snu. - - - Pesimistický sen (v noci z 20. na 21. září 2014) - - -     Dostal jsem od mimozemšťanů technické zařízení, jehož pomocí se prý dá odstranit kapitalismus. Je to asi pět centimetrů dlouhý předmět dost komplikovaného tvaru, zhotovený z nějakého lesklého kovu. Vypadá jako z něčeho vymontovaná součástka a já vůbec netuším, co dělá nebo co by se s ní mělo dělat. Intuitivně cítím, že zařízení je porouchané. Ufoni mi omylem asi poslali vadný kus.      Přišel jsem na sraz s ostatními odpůrci kapitalismu, kteří mají provést politický převrat. Schůzka se koná v nějaké venkovské chalupě. Dostavilo pár bývalých, patřičně zestárlých druhořadých protikomunistických disidentů, jeden evangelický farář, který se angažuje v charitativní činnosti, a přibelhalo se i několik tělesně postižených osob. Poznávám též jednoho staršího obtloustlého výtvarníka, s nímž jsem jednou mluvil na nějaké vernisáži. Jeho jméno si nevybavuji, protože jsem o něm nikdy předtím ani potom neslyšel. Celkem tak dvacet lidí. No to jsem tedy zvědav, co tahle naše parta dokáže. Začíná porada a někdo říká, že by se měly zamknout dveře. Všímám si, že do nich zvědavě nakukuje M. D. ()

TERRORDROME

Ako decko som to žral, to je jasné. Kruťácky kozmrd Sador si to prihasí na mierumilovnú planétu a vyhráža sa že ich všetkých znásilní do zadku svojim mocným convertorom. Jeden klaďácky ciciak má však odvahu a vydá sa vyhľadať pomoc. Podarí sa mu dať dohromady unikátny tým vesmírnych vagabundov a mentálov kde chýbal snáď už iba Aštar Šeran. Pozemský kovboj s vytlemeným ksichtom samotného Hannibala Smitha, kozatá valkýra, Jašteričiak a jeho plešaté dvojičky, albínska päťka so spoločným vedomím ( najlepšie bolo ako si jeden odhryzol z párku a potom všetci prežúvali ) a dokonca jeden zo slávnych siedmych statočných Robert Vaughn ktorý tomu nasadzuje korunu. Partia "hrdinov" je pestrá a triky by sa dali vzhľadom na béčkový charakter filmu kľudne označiť za špičkové. Samotné vesmírne súboje sú však slabota a prebiehajú vždy tak, že oproti sebe letia dve lode a pália po sebe, raz záber na jednu, potom na druhú, medzitým pohľad do kabíny kde piloti stláčajú gombíky a nakoniec jeden z nich vybuchne. Sador si nechá transplantovať emzácku ruku, ale tá sa ho pokúsi podrezať takže musí dole. Je to zmätená konina plná nezmyslov, ale má svoje hovadné kúzlo. ()

Alex

Když počítáte s tím, že jdete na béčkový film na námět sedmi statečných, budete se perfektně bavit! Stížnosti na špatný dabing jsou nepodstatné, pokud sledujete film v originále - a navíc : hudba zní jako u prvotřídního velkofilmu! ()

Hapretor

Béčková, ne-li céčková sci-fi kravina, která může potěšit svou stupiditou a několika hláškami. Místy je film tak absurdní, blbý až je zkrátka vtipný a zabaví. V rámci podobných filmů je to ale u mě podprůměr. Nesmí se to moc řešit. Divák musí mít hodně nadhled. ()

drankeryth

Roznoroda sebranka z vesmiru spojila svoje sily a spolocnymi silami sa pustili do Sadorovej vesmirnej lode. Film sa trocha podobal na Hviezdne Vojny, ale skor takym detskym spracovanim. Nemyslim tym, ze to bolo urobene amatersky, ale skor to cele vyzeralo pozeratelne pre mladsie publikum. Obcas sa tam aj objavili komedialne prvky a to najviac konkretne pri prvom kontakte vesmirneho plavidla, ked ten typek nechcel pouzit zbrane proti inemu vesmirnemu plavidlu. Pocitac mu nadal do zbabelcov a robil si z neho srandu. V tomto useku filmu to bola sranda a aj som sa trocha zasmial:) Film sa da v pohode pozriet bez zbytocneho nadavania co to prave pozerate za sracku. ()

MickeyStuma

Jedná se o nízkorozpočtový nezávislý sci-fi snímek, na kterém je už od prvního pohledu jasné, že ujíždí na slávě věhlasného snímku ´Hvězdné války IV - Nová naděje´ (1977), a aby bylo zadostiučinění za dost, námětově si bere na paškál film ´Sedm statečných´ (1960), respektive jeho předobraz ´Sedm samurajů´ (1954). Příběh tedy sleduje nějaké farmáře žijící na planetě Akir, které terorizuje nějaký mezihvězdný neřád pod jménem Sador. No, a ti farmáři vyšlou jednoho ze svých naivních mladíků, aby najal nějaké žoldáky. Dál snad není třeba pokračovat. Což o to, zasadit takovýto námět do žánru sci-fi není špatný nápad, ale když na takový film nejsou potřebné peníze a navíc scénárista je ve svých nápadech naprostý břídil, nelze od něčeho takového očekávat nic jiného, než zoufalou bídu z nouzí. Vizuální efekty a masky kupodivu nejsou zase až tak hrozné, i když se na nich zub času již samozřejmě podepsal. Údajně na nich spolupracoval James Cameron. takže to už mluví samo za sebe. Další zajímavostí je přítomnost Roberta Vaughna, který si tu v podstatě střihl v stejnou roli, jako ve zmíněných Sedmi statečných. Co se týče zvukových efektů, dokonale vykrádají ty ze seriálu ´Battlestar Galactica´ (1978). No jo, no. Věhlas Hvězdných válek se prostě musel ždímat, dokud to diváky do kin přitahovalo. V rámci podivných sci-fi klasik snímek shlédnutelný být může, i když logika některých situací a dialogů hodně často nechává rozum stát. ()

Karmin

Jasně, že je to úplně příšerně natočené, ale být to alespoň o 15 let mladší, tak je to celkem bezva :-) Vedle motivů parodicky vykrádajících Star Wars a Sedm statečných je tu překvapivé množství originálních nápadů (tu celkem dobrých, tu dementních) , které z toho dělají důstojného zástupce žánru space opera. ()

Psycho.R

Poctivých 40%. Čekal jsem neco na úrovni Hvězdné srážky, ale tohle je poctivé céčko, kde přehrávají i dobří herci. ()

GameboyNES

7. statečných ve vesmíru? :) No vlastně, proč ne. Triky poměrné době, byli v pohodě, nemám výhrady. Pár vtípků bylo taky docela povedených. Ale film se docela vleče a je lehce zapomenutelný. Slabší 3. ()

Scaevola

V 80. letech se asi kdekdo snažil horečně pochopit svou sexualitu, čemuž bohužel vůbec nepomohl roztomilý český dabing. Dlouhé záběry na opravdu velké lodi všemožných tvarů (skutečně ta hrdinova připomíná ženské vaječníky?) se mísí s rádoby siláckými hláškami, levnou výpravou a dějovým obloukem přiznaně připomínajícím Sedm statečných. Mimozemšťané komunikují teplem, hrdinka má být ponejprv oplodněna a pak se zajímá o počet pohlaví, šílená valkýra evokuje kankánovou tanečnici z Las Vegas a zdaleka nejsympatičtější postavu představuje obstarožní kovboj ze Země. Ne, tohle už není ani béčko, natož nějaká guilty pleasure. ()

corwin78 odpad!

Dlouho jsem zvažoval zda odpad nebo jednu hvězdu, ale nedá se nic dělat, je to prostě jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman