Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

Real Tom Hardy

"YOU SOLD YOUR SOUL TO THE DEVIL WHEN YOU PUT ON YOUR FIRST PAIR OF JIMMY CHOOS." ------------------ Už pár dní sa neviem zbaviť myšlienky toho, aký by bol tento film absolútne dokonalý, keby sa skončil scénou v aute s Mirandou v Paríži. Štúdio/rejža sa rozhodli ísť vyšliapanou cestou, záverom, akým končí väčšina filmov. Pritom stačilo len strihnúť o pár minút viac a zakončiť ho bolo možné bez akejkoľvek zmeny v deji a tak autenticky, tak reálne, s tak výstižne nastaveným zrkadlom skutočnému svetu a mentality ľudí v ňom a zároveň tak silným artistickým spôsobom, že normálne až nechápem, prečo musel prísť ten zasraný utopický happy end, ktorý, povedzme si úprimne, by sa zrejme nestal. Čo sa ale stalo, bol strhujúci herecký koncert Meryl Streep, kde ostatní, počnúc famóznym Stanleym Tuccim, boli na míle ďaleko vzad. Je pravda, že filmov s takouto tematikou som veľa nevidel, bude však nepravda, keď poviem, že tento je asi najlepší z nich? --- "This 'stuff'? Oh, okay. I see. You think this has nothing to do with you. You go to your closet and you select out that lumpy blue sweater, for instance, because you're trying to tell the world that you take yourself too seriously to care about what you put on your back. But what you don't know is that that sweater is not just blue, it's not turquoise, it's not lapis, it's actually cerulean. You're also blithely unaware of the fact that in 2002, Oscar de la Renta did a collection of cerulean gowns. And then I think it was Yves Saint Laurent, who showed cerulean military jackets? And then cerulean quickly showed up in the collections of eight different designers. Then it filtered down through the department stores and then trickled on down into some tragic Casual Corner where you, no doubt, fished it out of some clearance bin. However, that blue represents millions of dollars and countless jobs and so it's sort of comical how you think that you've made a choice that exempts you from the fashion industry when, in fact, you're wearing the sweater that was selected for you by the people in this room. From a pile of 'stuff.'" --- (x / x) ()

lesumir

Milovnici mody si zalibuji, ostatni se budou tesit snad z romantickeho pribehu? Nevim, mi vsak se ten film libil moc. Co se tyka hereckych vykonu, Streep i ve svych letech dovede zahrat opravdu cokoliv a beru ji jako jednu z nejlepsich na svete. Hathaway si snad poprve zahrala v necem normalnim, v zadne Disneyovce a podala si myslim solidni vykon, ktery bych bohuzel/bohudik zastinen Meryl. Ale i ostatni, takze tam nevidim chybu a potesenim bylo videt Gisele v podobe redaktorky Sereny, kd eji to ovsem moc sluselo :)) Prostredi mody se mi libilo, zajimam se o to, ale bylo to podano stylem takovym nezazivnym az nudnym pro ty, co nevi, co je to Hermes nebo Patrick Demarchelier. Tady je to takove zavahani, ale dost to napravuje soundtrack, hlavne od KT Tunstall a Vogue od Madonny. Do peti hvezdicek mi tam neco chybi, mozna ten romanticky konec, jako to je ve vsech filmech tohohle typu, mohlo se to odlisit a hned by chybela stupnice pro tento vynikajici film. Doporucuji vsem vekovym kategoriim, kazdy si tam najde neco "sveho" :) ()

Hrabka

Meryl Streep hraje mrchu opravdu skvěle. Film spíše pro ženy, nicméně zkouknout ho může i pánská část populace. Jestli si to někdy zopakuje, už není tak jisté. 55% ()

nunka

Film potešitelný nielen populáciu zbožňujúcu spotrebný priemysel, lesk a kolorit módnych výstreliek. Trošku plytké, miestami s pointou, v globále príjemný neurážajúci priemer pre chvíle pohody. ()

paascha

Vtipné, jak mi potvrdila manželka i dost ze života - naštěstí ne mého, s výbornými výkony Anne H. a především Meryl Streep, s nápady a invencí. Komedie, jak má být. ()

Fiftis

Či už sa obliekate hocijako, zapamätajte si ,že aj vo vyťahanom svetri z výpredaja môžete dokázať omnoho viac a práve to chcel Frankel podať divákovi a poukázať mu, že peniaze a šaty nie sú všetko. A preto ak máte chuť, teplo sa oblečte a pozrite si film o móde. Keď už sa z vás nestane módny návrhár alebo modelka , aspoň sa dobre znudíte. Diabol nosí Pradu je podpriemerný film, ktorý mohol byť lepší, keby si odpustil scenáristické zjednodušenosti. Myslím, že mužská časť populácie z neho nebude príliš nadšená. Čo sa týka opačného pohlavia, dosť záleží na tom, či bude mať krámy. ()

ajuska

Příjemný, ale nikterak objevný snímek. Do puntíku naplňuje očekávání plynoucí z traileru a pokud by někdo čekal něco jiného, bude notně zklamán. Příběh je jasně nalinkovaný od začátku do konce a ani na chvíli nenechá diváka na pochybách, k čemu hlavní postava neodvratně směřuje. Začátek filmu je svižný a nepostrádá nadhled a vtip, druhá polovina je už značně rozkolísaná, rozvláčná a o poznání méně zábavná. Poctivé tři hvězdičky. ()

lamps

Jako pohodová oddechovka je to ideální, jako populární komedie z atraktivního prostředí a se čtveřicí velkých herců mě to ale celkem zklamalo. Hathaway se sice snaží, ale herecky to sama neutáhne, Blunt a Tucci hrají vysloveně druhé housle a jenom výtečná Streep už tuhle velkou módní přehlídku do vysokého nadprůměru nevytáhne. Nemohu říci, že bych se nebavil, ale Simon Pegg a jeho HtLF&AP je úplně jiné kafe. 65% ()

Jacinda

moc se mi líbily ty oblečky a botičky...až na to že jsem ten typ: džíny, tepláky, žádný makeup..ale stejně byly hezké...a Zlata Adamovská umí skvěle dabovat. ()

JohnnyD

No čakal som od filmu s takým silným kultúrnym dopadom aj niečo viac ako genericky napísanú variáciu na Populušku, navyše desne zaspatú vo svojej dobe vzniku či už štýlom filmariny či štýlom módy, ktorá je niekedy až smiešna. Stanley Tucci je sympaťák, Meryl Streep solídna a Anne Hathaway tu nemá čo hrať. ()

Nin

"Spousta holek by zabíjelo kvůli téhle práci!" To já bych taky zabíjel. Ale pravděpodobně své spolupracovníky, kdybych tu práci náhodou někdy dostal. Nevím, jestli má cenu vyprávět, že celý svět kolem módy mi byl v tomto filmu buď absolutně k smíchu (ale jsem přesvědčen, že ne ve vtipných scénách, ale ve scénách, které měly objasňovat a vysvětlovat, proč je móda tak důležitá), nebo mě z ní mrazilo. Ale opravdu to není tak, že bych nějak v normálním životě módou a módními návrháři opovrhoval, naopak - považuju je za takové lehce ztřeštěné umělce, kteří jdou mimo mě. Bohužel v tomto filmu jsou všichni ukazování jako absolutně nesympatičtí, sebestřední, sobečtí a hlavně úplně přiblblí. Veškerá snaha vysvětlit, proč je móda jejich životním stylem a proč je tak hrozně důležité se oblíkat do předraženýho šatstva tedy vychází vniveč, takže se prostě hlavní hrdinka ze dne na den (doslova) stane z ošklivě oblíkané (co má snad 65kg !) na modelku s vytříbeným vkusem. Což je samozřejmě předvídatelné jako zbytek filmu, kde můžeme vidět sympatického zhrzeného přítele, nesympatického boháče, co po ní jede a hlavně protivnou šéfovou Meryl Streepovou, která je sice skvěle otravná a přísná, ale nedá vám jediný důvod pochopit, proč je taková (i když snaha by tam byla). Celkově mám z toho filmu pocit, že nejenže mi absolutně nic nedal, ale na komedii mě vůbec nepobavil a na romantickou komedii nedojal. Zbytečný film. (Mimochodem jediná věc, co mě v tomhle filmu potěšila, je píseň od KT Tunstall v úvodu filmu :) (4/10) ()

Boogeyman

Jedna hvězdička za Streepovou, druhá za Tucciho a třetí za konec, kterej ačkoliv nepřinesl nic originálního a nepředvídatelného, zapůsobil na mě. Jinak jde ale o zcela tuctovou pohádku o chudé inteligentní ošklivce ( je však absolutně krásná, pouze má obyčejné oblečení), která k úspěchu přišla, zapomněla však na ty nejbližší a nakonec v silně moralizujícím závěru zjistila, že peníze a kariéra nejsou všechno. ()

petaspur

Jak se stát z přitažlivé dívky snadno a rychle tlustou obludou? Nové asistentce Andy k tomu stačí projít ve vytahaném svetru a neznačkových střevících vstupní branou do módního impéria časopisu Runway a potkat osoby ženského pohlaví, které odmítají konzumovat potravu nebo nosit na svých vychrtlých tělech málo drahé modely. Andy se sice prezentuje jako inteligentní osoba, ale přesto s naivitou kokršpaněla snadno podléhá prostředí a stává se každodenní návštěvnicí kadeřnických salónů, vizážistů i nehtových studií. Copak jí ještě může záležet na příteli, kamarádech a na své původní přízemní touze stát se seriózní novinářkou? ()

Rosaviva

Pro mě jedna z mých úplně nejoblíbenějších 'romantických' komedií o příšerné práci, pro kterou by miliony holek zabíjely. A já se přiznám, že bych byla jednou z nich. Tu šéfovou bych teda musela hodně rozdýchávat, ale motat se na večírkách kolem známých módních návrhářů by pro mě byl téměř sen. A ke všemu ještě ty krásné značkové šaty, boty a další doplňky. Pokaždé se na tenhle film ráda podívám a na to, kolikrát jsem ho už viděla mě ani na chvíli nenudí a opakovaně mě pobaví. Navíc výborné herecké obsazení - Meryl Streep, Anne Hathaway, Stanley Tucci a Emily Blunt. Moje srdcovka 5* ()

Ruut

Nakonec z toho je ta klasická sladkobolná romantická komedie s procitnutím a ponaučením , ale předchází ji celkem fajn hodinka s třemi skvělými herečkami. ()

Mi Nü-Chai

Jedna hvězdička za rozšíření seznamu pekelných zaměstnání o "asistentka ředitelky módního časopisu" - dostat tuto práci, tak bezesporu zabíjím a začnu svou šéfovou. Jinak vesměs nuda obdařená navíc úžasně rozplizlým happyendem. A popravdě, není mi jasné, co to vlastně mělo být, na satiru je to příliš bezzubé, na komedii málo komediální, na drama dost nedramatické a pod pojmem romantický si věru nepředstavuji, že si někdo občas zašuká. Mám dojem, že režisér možná chtěl původně stvořit něco, co by obsahovalo ironický náhled na módní průmysl, ale pak se zalekl vlastní odvahy a namísto toho raději vyplivl dutý plastový dortík. ()

Goldbeater

Ďábel nosí Pradu, aneb jak se stát sviní, nebo sviním sloužit. Herecké výkony jsou obdivuhodné - obzvlášť Meryl Streep, která hraje opravdovou bestii, ale i Anne Hathaway, která ukázala, že umí hrát i víc než školačku, ze které se stala princeznička. Svět módního průmyslu mi přijde celkově nezajímavý a někdy možná až zbytečný, proto mě tohle drama moc nezaujalo. Je jasné, že ve takovém filmu musí být happy-end, ale kniha tak optimistická není. ()

kingik

Absolventka práv Andrea Sachsová nastupuje na místo asistentky do redakce modního časopisu. Zpočátku jí vše připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí něco podaří, šéfová zůstává chladná. A pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka, ale potřebuje, aby jí byla kdykoliv k dispozici, a tak Andrea začíná zanedbávat své přátele. Zato se seznamuje s ikonami ze světa mody. Je sice fajn, že se ve filmu sešly hvězdy Meryl Streep a Anne Hathaway, a bez nich si to nedovedu představit, ale na to ostatní se jaksi pozapomnělo. Příběh je absolutně nedotažený, a ba co víc, pěkně nudný a intriky jsou mně tam tak protivné, že jsem nedokázal sympatitovat se žádnou z představitelek. Tohle byl povrchní film a nezanechal na mě žádný velký dojem. Mé hodnocení: 40% ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky