Ďábel nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

That's all.(12.11.2006)

Dámská záležitost..a to se vším všudy. Pro příznivce módy a krásných věcí to pravé. Anne Hathaway sice herecky trošku zaostává, ale vedle Streepky se to ani jinak nedá. Předvídatelnost děje mi v tomto případě nijak nevadila.(28.3.2011)

Lehká práce to rozhodně není a obstát nedokáže každý. Výborná Maryl Streep v roli ženy módního průmyslu Mirandy Priestly. Pěkné zfilmování. ( Hodnocení: 7/10 )(1.6.2012)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $124,740,460Tržby Celosvetovo $326,548,762Tržby za predaj DVD v USA 5,690,366 //počet predaných kusov $95,834,713/videl v kine: 70%/(14.1.2007)

• Malarkey

Nenosím Pradu, ale s jedním v tomhle filmu souhlasím. Meryl Streepová ve svých letech je neskutečnej ďábel.(16.5.2010)

• - Autorka knižnej predlohy Lauren Weisbergerová si svoje cameo vo filme strihla taktiež. Stvárnila pestúnku Mirandiných dvojičiek. Môžete si ju všimnúť v scénke vo vlaku, keď dvojičky cestujú za babičkou a čítajú Harryho Pottera. (martin1m2)

• - Role Nigela byla nabídnuta Thomasovi Lennonovi. Ten však odmítl kvůli natáčení seriálu Reno 911 (od r. 2003). (jezurka42)

• - Anne Hathaway při natáčení filmu držela kvůli své roli mezi štíhlými modelkami striktní dietu. Ona i její kolegyně Emily Blunt "hlady téměř břečely". (Roman.Ticka)