Ďábel nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Diabol nosí Pradu

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Miranda Priestly je známá svou nepředvídatelností a zřejmě proto dostala Andy práci v módním časopise Runway. Teď ji musí přesvědčit, že není magor a dokázat třeba během čtyř hodin sehnat rukopis nevydaného Harryho Pottera..... . Příjemný humor, zajímavé prostředí, výtečná M.Streep, sympatičtí A.Hathaway a S.Tucci. Vše co se odehrává má nějaký smysl. Záleží jen na tom, jak vás ,,to" chytne. Nakonec příjde trocha moralizování a pokus zahrát (jemně) na city, takže hodnocení bude zřejmě vyšší. Jenže já jsem tvrdej chlap !! P.S. Ženský nezapomeňte - v módě nejde o užitečnost.(29.6.2007)

Ďábel nosí Pradu se tváří sebevědomě, jako by šlo o exkluzivní výrobek z oblasti haute couture, i když jde ve skutečnosti z hlediska filmových kvalit o konfekci. Romantická i komediální rovina je nevýrazná a sám příběh je pohříchu dost plytký. Jde v podstatě o modifikaci story o oškivých káčátkách, které se přes noc promění v oslnivou královnu maturitního plesu. Anne Hathaway se podobným způsobem z hodiny na hodinu změní ze sympatické holky od vedle, která neví, co to je řasenka (!), v elegantní superkrásku, která by z fleku mohla pózovat pro obálky světových magazínů (což konec konců Anička dělala). Zajímavá je ta rovina, která popisuje a kritizuje vztah podřízenosti a manipulovatelnosti s lidmi, jenže i ta je povrchní a neskonale lépe se s ní vyrovnal Veber se svou Hračkou. Suma sumárum, to jediné, co má hodnotu, je výkon Meryl Streep v roli sebevědomé semetriky a profesionální ženy, který je bezchybný a herečka bez problémů zvládla part ženy podstatně mladší než je ona sama. I když 57-leté Streepové jsem přece jen ta odhadem 8-letá dvojčátka moc nevěřil. Jakkoliv jde ve své podstatě o kýč, je to kýč lehký, dobře natočený a nesklouzávající do sebeparodie. Celkový dojem: 50 %.(19.5.2010)

Tak, ako niektorým babám páčia filmy o autách, tak som sa aj ja potešil z tohto. Vlastne to nie je ani dráma ako svet, ani komédia k popukaniu, základ príbehu je opäť mierne plytký, no vsadením do veľmi atraktívneho, prakticky neokukaného prostredia módy dostáva svoj šmrnc. Škoda, že film dostáva postupne od vtipného len prívlastok milý. Presladený ksichtík Anne Hathaway nenormálne odrovnala pekelná Meryl, na ktorú začínam mať v poslednom čase len kladné poznámky. 75%.(25.8.2007)

Meryl je skvostná, Anne Hathaway snaživá, příběh přinejlepším otřepaný, prostředí módního byznysu docela zajímavé, písničky (příjemně) hitové, závěr moralistní. Žádná velká legrace, ale čas strávený s Ďáblem docela příjemně plynul. *** 1/2(9.12.2006)

Důkaz, že ženský film z prostředí módy nemusí být úplně retardovaný.(12.6.2009)