Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Vyhýbal jsem se tomu dlouho - nakonec, shodou okolností, si mě Meryl našla. A ona samotná je tu skutečně skvělá. Bohužel je tu moc málo na to, aby to utáhlo celou Pradu. Hathaway je strašně nevýrazná a pokaždé, když se příběh točí okolo ní (což je většinou), se nudím.(10.12.2009)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $124,740,460Tržby Celosvetovo $326,548,762Tržby za predaj DVD v USA 5,690,366 //počet predaných kusov $95,834,713/videl v kine: 70%/(14.1.2007)

Famózna Meryl Streep a fajn pesničky. Inak absolútne nič (ak nerátame úctyhodnú zbierku riadne ojazdených žánrových klišé). Ale frajerka si to vychutnala a ja ju úplne chápem, pretože toto je presne to, čo spoločne nazývame "taký ženský film".(15.4.2007)

Velmi slibný název tohoto snímku odkazuje k silné filmové metafoře typu Ďáblova advokáta, pragmatická intuice zase k hollywoodské variaci na Popelku...co je blíže k pravdě? Asi nic, s pravdou se potkáte někde uprostřed... Meryl Streep coby šéfka je despotická a nesnesitelná, módní průmysl lakmusovým papírkem duchovního (i duševního) úpadku západní civilizace, ale leitmotiv Popelky stejně všechno převálcuje...a navrch přijde happyend :-( Škoda romantického rozmělnění zajímavé látky i celého projektu...(22.7.2008)

Dámská záležitost..a to se vším všudy. Pro příznivce módy a krásných věcí to pravé. Anne Hathaway sice herecky trošku zaostává, ale vedle Streepky se to ani jinak nedá. Předvídatelnost děje mi v tomto případě nijak nevadila.(28.3.2011)

• - Meryl Streep sama navrhla, že bude ve scéně, kdy s Andy (Anne Hathaway) mluví o svém rozvodu, vystupovat bez make-upu. (zajda404)

• - V úvodu filmu, kdy si Andy Sachs (Anne Hathaway) koupí jídlo, ji při vchodu do podchodu jídlo mizí, přičemž v záběru chůze do podchodu jej opět má. (lildeb)

• - Film sa natáčal 55 dní. (Gandiri)