Ďábel nosí Pradu

Devil Wears Prada, The

Diabol nosí Pradu

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

můžete mi někdo objasnit to kouzlo mnoha převleků, než došla do práce?? to je jako nový Superman či co? taky bych se to chtěla naučit :-) a ještě by jste mohli být tak hodní a vyřídit ji, že až příště bude zahazovat mobil, tak ať mi poví místo, den a hodinu,.. já přijdu chytat :-) jinak průměrný film a šéfce bestii a ctižádostivý asistence, které si navzájem pomůžou :-)(3.10.2009)

Souhlasím s packou. Nebýt bezpochyby úžasné!!! Meryl Streep, film by spadl do řadových, lehce zapomenutelných, romantických kravin. Meryl, ve své roli tvrdé a nekompromisní bysnyswomenky, stačil jeden jediný pohled, jenž jasně vyslal signál "tady není o čem diskutovat, udělej okamžitě oč Tě žádám, jinak odejdi". Nemusela ani mluvit. Ten její výraz, kdy si někoho propálila pohledem, jasně naznačil, co si o dotyčném myslí. Postava kterou ztvárnila byla tvrdá žena ve velkém světě módy, která byla zvyklá na stoprocentní servis s požadavky nad hranicí splnitelnosti. Samozřejmě té klišé omáčky kolem toho v podobě "popelky, šedé myšky", z níž se vyklube žena wamp s botama od Channela, jsme si museli projít. S tím se nedalo, bohužel, nic dělat.(9.1.2015)

Průměrný snímek s nezajímavým dějem. Nebýt zcela fenomenální kreace Mirandy Priestly - postavy ztvárněné roli si užívající Meryl Streepovou, tak tu není nic na co byste okamžitě po skončení snímku nezapomněli. Zcela nezávadný a neurážející snímek, který díky Streepové přeci jen získává punc "něčeho více než-li pouze tradiční romantické komedie o tom, kterak americká dívka pravé moralní hodnoty pozná". Být snímek celý o postavě Mirandy mohlo to být vynikající.(18.11.2006)

Náborový film pro čtenářky Cosmopolitanu.(4.1.2008)

Meryl je skvostná, Anne Hathaway snaživá, příběh přinejlepším otřepaný, prostředí módního byznysu docela zajímavé, písničky (příjemně) hitové, závěr moralistní. Žádná velká legrace, ale čas strávený s Ďáblem docela příjemně plynul. *** 1/2(9.12.2006)