Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

hrumsrt

Po zlomovém Deníku princezny je tohle další stěžejní role v herecké kariéře Anne Hathaway, i když to hlavní teprve přijde.. Ďábel nosí Pradu je vedle emoční psí ždímačky Marley a já to nejlepší, co David Frankel natočil.. Anne coby Andrea má za sebou prestižní školu a jde vstříc svému snu stát se novinářkou, ale ještě předtím si rozhodne si splnit dívčí sen a vezme poněkud podřadnou práci asistentky šéfky vydavatelství slavného módního časopisu Runaway - Mirandy Priestlyové, z které má strach úplně každý v branži.. Andreu čeká náročná otrokářská práce asistenty, v níž bude každý den nosit šéfce kafe, shánět nevydané výtisky Harryho Pottera a neustále podlézat. Jak dlouho bude trvat, než si nejen její blízké okolí, ale především ona všimnou, že tohle je podřadná práce, která ji odstrkuje od svého profesního snu.. Ďábel nosí Pradu není zvláště jedinečný a jde o dost zřetelný vzkaz, že život je víc než jakákoli práce. Ale vyniká především po herecké stránce, ať už sladká Anne, démonicky výtečná Maryl, anebo závistivě otravná Emily, ty všechny z toho dělají výjimečnější snímek, než by si vůbec zasloužil.. P.S. Kolikrát ještě projde ve filmech scéna, kdy z Anne udělají před zraky diváka krásku! 70% ()

winniefred

Původně jsem tu měla 4*,ale dneska jsem se na to dívala znovu a musela jsem změnit. Sice se každý člověk nedostane do takové práce, ale skoro každý se dostane do situace, kdy se musí rozhodovat mezi prací a soukromým životem. A sloučení napětí, zajímavosti, dojetí i vtipu je tak dokonalé, že by člověk neváhal a dal hned kladné ohodnocení a to ještě nenastoupil výkon herců, zvlášť nedostižné Meryl Streep. ()

Sekel

Technicky, stylove a zanrove dokonaly film s tak ubohym a prostoduchym poselstvim, ktere se hodi tak do serialu Helena a jeji chlapci. Nic mene, porad zabavne, Meryl Streep se tvari a chova, jako Dr. House a je skoro stejne zabavna. Stanley Tucci, jako vzdy nadprumer, zbytek nic extra. ()

mijano

"Everybody want´s to be us" "Milion girls will kill for this job" myslím, že tieto citáty vystihujú podstatu celého filmu. Ide vlastne len o to, či sa nám chce predať svoju dušu diablovi za prácu, kotrú aj tak nenávidíme, ale je dobre platená. Či sú nám prednejší priatelia pred postavením v práci. ()

anghell

But, you know, I'm not going to be in fashion forever...so I don't see the point of changing everything about myself just because I have this job. Yes, that's true.That's really what this multibillion-dollar industry is all about anyway, isn't it? Inner beauty. ()

Eleanai

Ačkoliv to má být i komedie, za celý film jsem se moc upřímně nezasmála. Až smutné bylo dívat se na to, jak se mladá dáma snaží a snaží a nic není dobře a správně, ať u šéfové, přátel, partnera, ... Na druhou stranu, když člověk má cíl, lépe se k němu jde a to šlo v tomto snímku vidět krásně. Nebýt Meryl Streep nejspíš by to byly jen hvězdičky dvě. podala výborný výkon (ostatně, kdy ne) v některých chvílích bych přísahala, že jí to i vyloženě baví a to je úžasné. Film příjemný pro dlouhou chvíli, tu zkrátil a docela příjemně vyplnil. ()

Martyyn

Pohodová komedie z módníhov prostředí, která sice nezklame, ale ani extrémně nepotěší. Příběh se točí kolem všech více a méně známých představ o modelingu. Některé pobaví, bohužel to ovšem na vyšší hodnocení nestačí. Meryl Streep bych za šéfovou rozhodně nechtěl. ()

Groower

Nezáživná limonáda u ,které je absolutně jasné jak dopadne. Ale splnil jsem tím partnerskou povinost a ještě se pokoukal na Anne Hathaway :-) ()

kedluben

ale no tak nedělní večer, stravenej ve společnosti tohoto filmu, sice nenabízel nic extrovního. všechno (i ta celková úroveň, i ten konec, i kdo pojede do paříže, i se vztahem, atd...) bylo jasne od prvních vteřin. no tak dívat se na to dalo, ale jinak velmi velmi velmi oddychové. tohle připojuju, když jsem se náhodou dostal k tomuhle filmu po nějaké době a chvíli jsem se díval: ta hlavní "sympatická" hrdinka je velmi podlá, slabá, ohavná. kvůli práci se nechá ponižovat, manipulovat sebou, je hnusná k ostatním a celkově jako člověk od A az do Z selhává. nejhorší je, že má být opravdu sympatická. přitom je to esence všech lidskejch špatností. ten film je hloupej, trapnej, povrchní. snižuju ze třech*** na jednu *. ()

Iswet

Tak tohle na mě nějak nezabralo. Snímek mi akorát ukázal, že některé dívčiny jsou schopny pro svou kariéru udělat cokoliv i kdyby měly sehnat nemožné. Toto pouze zachraňovala Anne Hathaway, kterou mám opravdu ráda, ale do tohoto filmu mi nějak nesedla. ()

Dexter666

Vcelku zaujímavý pohľad do sveta módy. Žánrové priradenie ku komédii nie je oprávnené. Možno by bolo zaujímavejšie, keby film ešte trocha pritvrdil, vypustil pár vecí a lá zháňanie nevydaného Harryho Pottera a odpustil si nasladlý záver, ktorý poznáme už z milión iných "limonád". Tucci aj Streep hrajú výborne, ale z Anne Hathaway sa vcelku ťažko robí škaredé kačiatko, je to naozaj krásavica. EDIT: Po prečítaní knihy je jasné, že Streep zahrala svoju Mirandu o čosi mäkšie, ako je vykreslená v románe - tam je to totiž skutočná mrcha a nenaznačila ani kúsoček ľudskosti. Knihu môžem len odporučiť. ()

Mr. Movie

Slyšel jsem docela dobré ohlasy na tento film a přitom se nepodíval na hodnocení zde. No vlastně nevím o čem to mělo být. O byznysu modního časopisu? Tak to bylo ploché a nevykreslené. O nevyzrálé holce, která nepochopila do jaké mašinere vlezla? Tak na to by zase stačilo 30 min. Tak o čem by to ještě mohlo bý? O avízované komedii? No tak to jsem se ani jednou nezasmál a drama to teda určitě taky není. Takže já bych řekl , že to bylo o ničem. Bohužel ani Meryl to nezachránila, protože tam v podstatě hrála stále ve stejné pozici, takže ani nemusela nic moc hrát - kromě úsměvu na konci :-) Každopádně na tento film nezapomenu, abych vědě,l ze už jsem ho jednou viděl a to stačí. Teď mě ještě napadlo: nebylo to o hubených holkách? ()

huasca

takový obyčejný filmek-jako dějově. Líbí se mi velice název - vždyt papež taky nosí Pradu ( boty ) a myslím si o něm asi tolik, co říká název. Velmi vtipné!!!! :-) Jinak jsem zpozorněla jako vždy, když jde o svět mody - hlavní 2 hrdinky měly kolikrát nádherné outfity - jako úzké černé a okolo blombající bambule nebo vysoké kozačky a kabelka s třapcem - která je letos velmi modní -chce to opravdu krásnou ženu, že třapec pružně vlaje za její pružnou chůzí, taky kšiltka na drdůlku a mohutné korále. Paráda. Ale takhle se postrojit chce léta sběru různých hadříků, dokupování a opravdové nadšení pro modu, aby člověk postál nad těmi kombinacemi a vybral tu vhodnou-vím o čem mluvím - kolikrát mi kvůli tomu málem ujede vlak a neposnídám. Takové nadšení hrdinka neměla-asi jí to všechno nakombinoval a zapůjčil její přítel-ten plešatý. Meryl to taky seklo-ten rozdíl byl vidět, když jednou seděla odlíčená v županu bez cingrlat - jak důchodkyně. Myšlenka nakolik člověk otročí modě se mě dotkla jen letmo, i když mám skříně hader na prasknutí a moje úspory by bez tohoto koníčku byly daleko větší. Pro mě je to přece prostředek k vyjádření svobody! :-) ()

aranek

Oddychovka. Fanaticky dokonalá a efektivní šéfredaktorka Vog... eh Runwaye ¨Miranda Priestley (Meryl Streep) zaměstná prostinkou elévku Andreu (Anne Hathaway), nevkusně oblečenou slepičku, v níž nicméně dřímá inteligence. Z této konstelace vychází většina vtipných situací. První polovinu filmu jsem se dobře bavil, ač se v módě nevyznám, druhá polovička, při snaze režiséra "polidštit" Mirandu a hlavně s odporně a falešně moralistním koncem, kdy se Andrea snese z "módních výšin" ke svému ňoumovitému příteli, mě uspala. Hvězdička navíc za některé citáty. Has she died or something? That wasn't a question. That's all. ()

Johnysman

Na daný směr a žánr bych řekl že jde o nadprůměr, jak po hereckých výkonech tak co se týče držení se předlohy. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky