Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

Wormboy

Tak toto bolo fakt dost zle. Co skor? Stotoznit sa so svetom falose a pokrytectva? Uznat, ze film moze ponuknut viac, ako to co sa da (pri urcitej miere spozeranosti filmov) odhadnut asi tak v stvrtej minute filmu? "Skarede kaciatko" plne idealov "nahodou" vchadza do sveta tak odlisneho, ze sa v nom topi, straca svojich priatelov, az nachadza samu seba a zistuje, ze nie je vsetko zlato, co ma na sebe najnovsie modely ? Mozno je to tym, ze svet modelingu je mi asi tak blizky ako anorganicka chemia a vychrtle modelky tak sympaticke ako vikendove cistenie zubov. Tie body su tu predovsetkym vdaka absolutne skvelej Meryl Streep, ktora svojim zaverecnym sekundovym usmevom dokazala na mojej tvary vykuzlit usmev...a to bola/mala byt pseodoromanticka komedia!1,5/5 ()

lakikaki

Skrz-naskrz priemer, ktorý ako-tak zachraňuje ľadovo chladná Meryl Streep a to, že pre mňa nepochopiteľné haló okolo krásy Anne Hathaway som pochopil až vďaka tomuto filmu. Musím uznať, že jej to tu síce vážne pristane, ale na prenádhernú Emily Blunt sa nechytá - tá mi vyrazila dych. ()

gabin(a)

Hezký svěží oddechový filmeček se spoustou krásných hadříků, kabelek, botiček atd. s morálním ponaučením, na které snad přijdou všichni normální lidé. Ještě beru módu, že je to užité umění, že módní tvůrci jsou šikovní (ještě šikovnější jsou ti, co ty výtvory umí ušít a nazdobit) a že hadříky můžou být fajn. Poněkud nesmiřitelnější postoj mám k patentu na rozum a vkus módních časopisů a novinářů. Mají daleko větší prostor projevit svou zapšklost a zhrzenost než kritici třeba hudební, divadelní nebo filmoví. Přátelé, Miranda v podání výborné Meryl Streepové je kus a sexbomba proti předloze, tj. Ann Wintour, zakomplexované hnusné bábě, původem Angličance, bohužel ovládající módní svět. Schválně si ji najděte na Internetu! Stojí to za to! A ještě o jeden zážitek se s Vámi musím podělit: někde na nějakém cizím TV kanále jsem viděla vystajlovanou protivnou káču, která se nad Ann Wintour rozplývala, jak je báááááječná a skvělá a jak báááječné a skvělé je to, co obě dělají, hlavně ona tu asistentku, chodí na večírký, potkává slavný lidí a nosí krásný věcí.... Já si říkám: šmarjá není to ta, co potom napsala tu knížku? Z kteréhopak je to roku? A ty dvě jely v autě a za sklem se objevil projíždějící autobus z reklamou a ročníkem tuším 1999! Takže byla to ona! Tahle Miluše poté, co se dorozplývala pak zhrzená napsala předlohu pro Ďábla:-) A myslím, že se v té knížce viděla příliš hezky:-) ()

pakobylka

Otřepaná (a osvědčená) historka oblečená do kabátku střiženého podle poslední módy ... který jí ovšem skvěle padne. ()

pufina

Krásné ženy, krásné šaty a krásný svět módy. Film pro ženy a o ženách. Jakožto žena (asi jsem ale úplně jiný druh odrůdy žen) můžu říct, že tenhle film je pro mě slabý průměr. Nežiju světem módy, tak to bude asi tím. Louis Vuitton, Prada nebo Swarovski není nic pro mě. ()

Andre3000

Tenhle film mě v půlce začal štvát. Bylo úplně jasné kam směřuje - rozchod - aférka - návrat. Hataway a Strrep sice předvedli dobré výkony, ale celkový look filmu nebyl pro mě dobrý. Dodíval sem ho jen z přesvědčení, že každý film si to zaslouží a abych si ověřil očekávatelné. Na tohlé téma nechci dlouho vidět žádný film. ()

spygirl

Sice jsem holka a mám ráda módu, ale tohle šlo zcela mimo mě... Zajímavé téma, ale špatně zpracované, plné klišé a navíc s nesympatickou Anne Hathaway v hlavní roli. 40% ()

necisty

Až na to, že Anne je krásná i bez nějakých úprav a nějaká gumička ve vlasech nebo tlustý svetr to nezmění. Na to by bylo potřeba CGI efektů :D. Jinak to není nic převratného, co by každý musel vidět. Povinnost je to spíše pro lidi, co žijí módou. Divný mi přišel příliš uspěchaný závěr, kde asi vystřihli více scén, ale dvouhodinová stopáž by tomu pravděpodobně ublížila. ()

Sammya

Jeden z mých oblíbených filmů, který mě zároveň děsně štve. Miluju sledovat proměnu Andy, jak bojuje s novou prací a odsuzováním okolí. Nicméně naprosto nesnáším toho jejího přítele a její kamarády, kteří ji ani trochu nepodpoří a nedokážou přijmout, že se lidi mění. A ona za nima ve finále ještě přileze zpět. Takže na tenhle film koukám kvůli scénám v redakci Runwaye, kvůli Anne, Meryl, Emily Blunt a Stanleymu Tuccim, kteří jsou skvělí. ()

Juto

Keď satira zostane zameraná na Streepovú alebo jej štipľavú britskú asistentku (Emily Blunt), je to zábava. Ale ústredný príbeh o tom, ako inteligentná, idealistická Anne Hathawayová ako Mirandina elegantne oblečená nová asistentka, stráca svoju dušu v honbe za úspechom a skvelými topánkami, je dramaticky o ničom. 6/10 ()

emo

Vcelku milý pohodový filmík, s posolstvom á la Devil´s Advocate a predovšetkým vynikajúcou Meryl Streep. Už len kvôli nej to stojí za videnie... ()

c.tucker

Film, který ubíhá docela plynule a rázně. Meryl Streep celý film vyzvedává do jiné roviny a Anne Hathaway za ní pouze pokulhává. ()

mortak

Nevím, zda se autorce knižní předlohy film zamlouvá. Diváci čekají na vzácné chvíle, kdy se na plátně objeví šéfová, zatímco zdlouhavé scény z rodinného-nerodinného-ale nakonec přece jen rodinného života slepičí a snaživé mladé dívenky (filmové dvojnice autorky) jsou nudné a nezáživné Závěrečný harmonický souzvuk duší vyvolá v lepším případě jen úšklebek. Jedna geniální herečka z blbého filmu jaro nědělá. ()

BoXBe

Přiznám se bezbolestně, film mě několikrát dobře rozesmál, v první polovině dobře bavil, v druhé udržel přinejmenším průměrnou kvalitu a disponoval Meryl Streepovou, což se rovná sázce na jistotu. Někdy stačilo její gesto a člověk pochopil za co všechny ty ovace a Oscary. Jinak fakt neškodný, ba dokonce divácky vděčný film. S chutí do toho. P.S. Výjimečně bych řekl, že tomu úplně neškodí dabing. ()

blitzer

Myslím, že příběh by se mohl odehrávat v podstatě v jakémkoliv pracovním prostředí. Nepochybuji o tom, že se všude najde despotický workoholik typu Mirandy Priestly. Ovšem např. film z finančního prostředí by jistě nebyl tak atraktivní (zejména pro něžnější pohlaví), jako svět módy :-) ()

forsythia

Mám tenhle film ráda a po rozhovoru u piva se svou dcerou, která si právě sehnala kdesi práci recepční a vyprávěla mi, jak po ní chtěli, aby šla na nějaký příšerný večírak, a ona si tam mezi načančanými hosty připadala jak totální idiot, jsem si na něj vzpomněla a řekla si, že si to musím zase pustit. Mám ho ráda, protože je o ztrátě a nalezení sebe sama, o hodnotách, o povrchnosti, a přitom i v těch povrchních cancech o módě se najde kus pravdy. Zevnějšek odráží i ty hodnoty, které by jinak vidět nebyly, a módní průmysl je tu od toho, aby nám pomáhal k sebevyjádření. A zároveň možná i od toho, aby nám pomáhal v hodnotách se zorientovat. Asi většina lidí si tím projde. Hledá svůj styl, a přitom vlastně hledá, jak říct světu kolem sebe něco o tom, čemu věří, jak se dívá na svět, co je pro něj (či pro ni) důležité. A to i tehdy, když to vlastně zase až tak neřeší. Jo a Streepka je prostě boží. :) ()

Radiq odpad!

Antifilm pro chlapy. Jedna z největších kravin, co se zas po dlouhé době vyloupla. Nevím, proč je kolem toho tolik keců. Ženský jsou schopný se na to koukat, ale já teda ne. Nějaká posraná móda, pfff! Navíc ta hlavní herečka je pro mě škaredá a nepřitažlivá. A všichni sou tam hrozní snobáci a jak jí lezou do řiti, to mě taky udivuje. Nechápu, jak to mohlo dostat Oscara. To už o úrovni této ceny asi trochu vypovídá - je to čím dál horší. ()

Mitzi

Něco mi na tomhle filmu chybělo k úplné spokojenosti, něco přebývalo (ach ten zbytečný konec...) ale nevadí. Dávám 80%, m.j. proto, že jsem pracovala 5 let jako asistentka a cením si vedle hereckých výkonů obou hlavních postav i toho, že někdo jednou ukázal tuhle práci takovou, jaká skutečně bývá. Číst myšlenky, dělat nemožné na počkání a zázraky do tří dnů a při tom ještě vypadat pokud možno skvěle (a ještě za mnohdy mizerné peníze), být tak časově flexibilní, až je její osobní život v troskách... to je úděl "asistentky", která ovšem v očích všech okolo jen "nosí kafe a lakuje si nehty" :-) Díky Bohu si občas aspoň některý šéf uvědomuje, že by byl blázen, kdyby takovouhle nepřijal :-) i když je třeba tlustá (= nosí velikost 38). Meryl byla jako vždy naprosto přesvědčivá. A velmi krásná! ()

tom88

Je to úplne obyčajná americká komédia, ale táto má oproti ostatným aj nejaký dej a celkom dobrý. Nieje to typická vtipná komédia, kde sa stále smejeme, je aj dosť vážna a to hlavne vďaka Meryl Streepovej. Hethaway a Tucci sú tiež dobrí. Je to určite nadpriemerný film, ale iba trošičku. 64% ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky