Banksovi jsou úplně normální rodina, žijící v pěkném domě v Třešňové ulice č.17. Bohužel pan a paní Banksovi pro samou práci nemají na své děti tolik času, kolik by si přáli, a proto musí pro ratolesti najmout paní na hlídání. Již po několikáté dává pan Banks inzerát do novin. Ale netuší, že stejně tak učinily i jeho děti. Potíž je v tom, že jak Jane (Karen Dotriceová), tak Michael (Matthew Garber) nejsou zjevně s výběrem těchto pečovatelek spokojení, protože u nich žádná dlouho nevydrží. A tak si šestá chůva za poslední čtyři měsíce balí kufry. Přísný otec seznam s požadavky dětí striktně odmítne a roztrhaný ho hodí do krbu. V noci ovšem do domu vnikne západní vítr, zmocní se útržků a odnese je vzhůru k nebi. Ráno stojí na prahu domu Mary Poppinsová (Julia Andrewsová) s tím samým seznamem v ruce, tentokrát ale celým. Mary Poppinsová je na první pohled důstojná osoba, se kterou není radno žertovat, ale i bytost plná fantazie, která navíc umí čarovat! Velké dobrodružství začíná! Podkladem nestárnoucí rodinné muzikálové komedie z roku 1964 se stala dětská knížka anglické spisovatelky P.L. Traversové z roku 1934. Příběh zasazený do Londýna r. 1910, plný fantazie a bláznivých nápadů, je ideální předlohou pro filmovou adaptaci a poskytuje vynikající muzikálovou příležitost Julii Andrewsové, která za svůj výkon získala Oscara. (Česká televize)

mkubalikova

Největší pochybení pánů akademiků v historii filmu - tento rok si Oscara zasloužila Audrey! Sorry, Julie, ty jsi měla dostat Oscara o rok později za Za zvuků hudby. Za tohle ale ne. 70% ()

Almásy

ked si tak spominam na skolkarske casy, sokujuco zistujem ze tento film dokazem takmer odrecitovat. skvela a nezabudnutelna julie andrews ()

jatamansi

Dnešní děti už podle mne nebudou mít trpělivost muzikál sledovat. Přece jen je na něm vidět rok vzniku. Navíc naši milí lenoši neučtou titulky při písničkách, takže film už je jn pro nás, fajnšmekry. A to nemám muzikály příliš v lásce, ale Mary prostě je nutné znát. Jen bych připomněla, že sympatického Berta ztvárnil Dick van dyke, dnešním divákům asi bližší jako doktor Mark Sloan ze seriálu Diagnóza vražda. A když shlédnete Poppins budete vědět, že opravdu umí tančit, zpívat i stepovat. ()

tempus

Jako (skoro) každý americký muzikál šedesátých let trpím při jeho začátku. Na pohádko-muzikál je to moc dlouhé, vystřihnutím scének s kominíkama a zpěv bankéřů při návštěvě, by jsme dostali mnohem lepší dílko. PS: klobouk dolů za animaci promíchanou s živými herci. ()

Maruškaa

Skvělý příběh a nádherná Mary Poppins (Julie Andrews) na kterou bych se mohla dívat snad od rána do večera. Jen ty tanečky a zpívánky mě občas doháněly k šílenství a fakt mě nebavily. ()

Babous

Uznávám popkulturní důležitost tohoto filmu, ale nijak jsem si ho nezamiloval. Na můj vkus příliš křečovité a šílené. Julie Andrews je ale skvělá. ()

vitekpe

Julie Andrews je samozrejme bohyne pozitivizmu, a ani na Glynis Johns clovek nekouka s odporem, ale film jako takovy...snad pro deti...ja to nedal. ()

MsUtahraptor

Vysoká očekávání naplněna a překonána. Nevtíravě, hravě optimistická atmosféra, úžasné taneční kreace, perfektní písničky (a to nemám zpívání ve filmech ráda) a sama Mary Poppins? Clara Oswin Oswald to sice není, ale jako chůvu bych ji i tak brala všemi deseti. ()

Sdoom

Neskutečné, jak jeden a ten samý film dokáže být krásný a kouzelný a zároveň hrozně otravný a ubíjející. Mary Poppins se to "podařilo". Krásný začátek, milý a dojemný konec, nádherné chytlavé písničky, kouzelná Julie Andrews. Ale uprostřed mezi tím asi 45 mintu hrozně otravného hopsání, chechtání a tancování, které se v průběhu sledování zdá nekonečné. Méně je někdy více a tady to platí dvojnásob. Být to o 40 minut kratší, tak je to jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec. Takhle bohužel mohu dát max. 3 hvězdičky. (HDrip, orig.) ()

Madluska

Škoda, že jsem tenhle film neviděla dřív - myšleno "jako dítě" nebo "před zhlédnutím muzikálu v divadle". Brněnské divadelní zpracování mě bavilo totiž neskutečně víc - a to se tam ani nemusela prohánět horda roztomilých zvířátek. Filmu z mého pohledu dost uškodil český dabing a nepřeložené písničky (a že jich bylo požehnaně!). Navíc 140 minut je opravdu dlouhá doba... Proto i přes nesporné technické kvality filmu i všech zúčastněných hodnotím (neobjektivně) 3*. P.S.: Navíc jsem se při sledování hýřivých barviček a rozesmátých obličejů nějak nemohla zbavit poznámky z HIMYM, kde Robin tvrdila, že Maryina "spoon of sugar" je možná metaforické zobrazení něčeho, o čem by se chůva NIKDY zmiňovat neměla. :-) ()

CSSML

Rozverný film ukrutně natažený tanečními reji a popěvky. Ani jako malý jsem muzikály neměl zrovna rád – a dodnes je nemám. Hodnotit film jako dítě, bylo by hodnocení ještě nižší. Na druhou stranu ve filmu najdeme krásnou Julie Andrews, dvě rozkošné děti, napravené rodiče a řadu dojemných scén. Zvláště hezká byla scéna, kdy děti přicházejí za otcem s penězi. ()

velkyvezir

Pamela ta práva prodávat neměla. Neskutečná nuda, na více než 2 hodiny roztažený příběh tvořený pár epizodami spojenými otravně dlouhými tanečky, co děj nikam neposunují. K tomu přehrávající a šišlající Van Dyke. Nic z toho, co Hanks slíbil v Saving Mr. Banks ve filmu nebylo. Jediný důvod, proč jsem vydržel, že Julie je fakt kus. ()

HiddenDragon

I kdyz je to primarne muzikal pro deti, nakonec se z nej vyklube velmi dulezita pointa a ponauceni i pro jejich rodice, cili doporucuju. Cele je to jak reklama na optimismus a dobrou naladu, kterou do konzervativne vedene anglicke rodiny s dvema detmi prinasi neortodoxni a vpravde magicka chuva, kterou hraje nemene kouzelna J. Andrews (oscar). V kontrastu k jeji hezke tvari je dost divne, proc do detskych roli obsadili snad nejskaredsi deti, co jsem kdy videl :-D cimz se jim omlouvam :) Brr :) Co se tyce vypravy, je typicka pro tehdejsi dobu, cili hodne studiova s kreslenymi pozadimi, ale vzhledem k tomu, ze je to pohadka podle knizni predlohy P. L. Traversove, je to vlastne udelane dobre. Nektere sceny jsou i na dnesni dobu trikove skvele (dalsi oscar) a treba u kombinace hranych a kreslenych postav jsem vubec nechapal, jak to v te dobe provedli. Nejdulezitejsi je ale u muzikalu pekna hudba (oscar) a pisnicky, z nichz ta hlavni "Chim Chim Cher-ee" (oscar) je pomerne navykova. I kdyz jako celek je to cele trosku ujete a prijde mi, ze angloamerike pohadky jsou vsechny tak nejak "na speedu" (podobne jako "Carodej ze Zeme Oz" nebo "Alenka v Risi divu"), jako prijemny vylet do sveta fantazie to funguje dobre :) [5x Oscar 1965 - Herecka HR, Strih, Vizualni efekty, Hudba, Pisen - "Chim Chim Cher-ee"] ()

Zagros

V rámci doplňování mého filmového vzdělání jsem se konečně odhodlal k starší americké muzikálové klasice Mary Poppins. Už dopředu jsem věděl, že to nebude šálek mého čaje. Muzikály mě neberou (čest výjimkám – Šumař na střeše, Zpívání v dešti) a Mary Poppins je krásná ukázka proč. Má nudný příběh, nesympatické postavy a humor je velmi naivní. Když už se objeví několik originálních momentů, jsou utopeny v záplavě muzikálové vaty. Proč tam zase musela být stále stejná a nudná stepařská vystoupení? Jasně, je to muzikál pro mainstream a nejsem cílovka. S přivřenýma očima nechávám dvě hvězdy za ty občasné záblesky originality. ()

Han22

Mary Poppins jsem snad kdysi viděl jako dítě ve Walt Disney uvádí, ale moc si z něj nepamatoval, jen paní létající s deštníkem. Je to fascinující film. Ze začátku jsem nechápal, co je to za blbinu bez příběhu, proč je to tak šíleně kýčovité a co je to za žánr? Animovaný film? Dětský film? Muzikál? Pohádka? Ale postupně mě to získáválo a nakonec mě to dostalo a dojalo na 100%. Mary je kouzelná chůva, která přichází za dětmi, na které jejich otec nemá čas, protože je důležitý bankovní úředník a matka je zas salonní feministka (která doma poslouchá na slovo). Bere je na úžasná dobrodružství spolu s nezodpovědným kominíkem, aniž by na vteřinku ztratila svoji masku přísné chůvy. A je to neskutečně kouzelné, pokud se na to dokážete koukat dětskýma očima a zároveň z pohledu filmařiny roku 1964. Dojemné, dobrodružné, je tu spousta na tu dobu perfektních efektů -  Létání, kouzelná taška, úklid. Animovaná pasáž a Naprosto fantastické propojení živých herců a animované krajinky (24 let před králíkem Rogerem). Neskutečné taneční číslo kominiků. A přehršel písniček z nichž minimálně několik zarylo drápek, hlavně ta titulní Čimčiriri nejde dostat z hlavy. Možná si snad i toho Oskara zasloužila, zcela určitě si ho zasloužily všechny ty efekty. Dohromady kouzelný dětský film s krásným koncem. PS: Doporučuji k dabované verzi stáhnout titulku k písničkám, bez toho by byl zážitek poloviční. ()

Slimak

Mě se to hrozně líbilo...fakt je to pěknej film a naproti tomu že je hlavně pro dětičky potěší opravdu všechny věkové kategorie.Prostě dobrá,krásná a "superperfektkolosálněextragrandiózní" Mary Poppins která bude s dětma celý dny skákat do obrázků na chodníku,jezdit po zábradlích,vymetat komíny,přebíhat ze střechy na střechu a dělat plno jinejch vylomenin. ()

Milan25

Tento film podruhé vidět nemusím - ne že by byl nějak špatný, ale asi by mě z něho totálně hráblo. Navíc má na pohádku nevkusně dlouhou stopáž, a kdyby každá písnička netrvala pět minut bylo by to lepší. Největší zlo filmu je ovšem asi patnáctiminutová pasáž v kreslém obraze...to opravdu slabší povahu dostane do ústavu. ()

cab

Pohadkovy muzikal o chuve, ktera ma na vsechno a vsechny svuj lek je odlehcenou komedii s paradnimi herci, jez prozpevuji libe znejici pisnicky v doprovodu tanecnich cisel a pestrych barev doplnenych o sem tam nejaky efektni trik. 65% ()

Bohemák

Opravdu kouzelná a optimistická pohádka s pár hezkými písničkami a několika desítkami na tu dobu fanscinujících filmových triků a animací. Milý příběh o tom, jak je důležité věnovat se svými blízkým. ()

Mary Poppins se vrátí

Mary Poppins se vrátí

21.12.2016

Kouzelná vychovatelka Mary Poppins u nás není moc známá. V Americe ale knihy Pamely Lyndon Travers uctívají, stejně jako film s Julií Andrews z roku 1964. V době sequelů, remakeů a rebootů to… (více)

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Spielbergova Mary Poppins

Spielbergova Mary Poppins

05.01.2006

Zřejmě nevyčerpatelná studnice fantazie a hravosti, kterou je režisér Steven Spielberg, se chystá točit remake legendárního muzikálu Mary Poppins z roku 1964. V něm si tehdy Julie Andrews zahrála… (více)