Banksovi jsou úplně normální rodina, žijící v pěkném domě v Třešňové ulice č.17. Bohužel pan a paní Banksovi pro samou práci nemají na své děti tolik času, kolik by si přáli, a proto musí pro ratolesti najmout paní na hlídání. Již po několikáté dává pan Banks inzerát do novin. Ale netuší, že stejně tak učinily i jeho děti. Potíž je v tom, že jak Jane (Karen Dotriceová), tak Michael (Matthew Garber) nejsou zjevně s výběrem těchto pečovatelek spokojení, protože u nich žádná dlouho nevydrží. A tak si šestá chůva za poslední čtyři měsíce balí kufry. Přísný otec seznam s požadavky dětí striktně odmítne a roztrhaný ho hodí do krbu. V noci ovšem do domu vnikne západní vítr, zmocní se útržků a odnese je vzhůru k nebi. Ráno stojí na prahu domu Mary Poppinsová (Julia Andrewsová) s tím samým seznamem v ruce, tentokrát ale celým. Mary Poppinsová je na první pohled důstojná osoba, se kterou není radno žertovat, ale i bytost plná fantazie, která navíc umí čarovat! Velké dobrodružství začíná! Podkladem nestárnoucí rodinné muzikálové komedie z roku 1964 se stala dětská knížka anglické spisovatelky P.L. Traversové z roku 1934. Příběh zasazený do Londýna r. 1910, plný fantazie a bláznivých nápadů, je ideální předlohou pro filmovou adaptaci a poskytuje vynikající muzikálovou příležitost Julii Andrewsové, která za svůj výkon získala Oscara. (Česká televize)

mira.l

Teda já nevím, kdy jsem naposled u nějakého filmu zíval tak, že bych si snad hubu roztrh. Neskutečně roztahané, v r. 1964 asi bomba, ale pro dnešního diváka nudné, prakticky bez děje. Nedal jsem to vcelku, postrkával jsem to kupředu. ()

kukkik

Před tímto filmem jsem se podíval na excelentní Zachraňte pana Bankse a to byl krok správným směrem. Díky tomu jsem si dokázal Marry Poppins užít i přes její očividnou zastaralost, naivitu i samotné zaměření, které jí určuje zaměření na dětské publikum ke kterému se, bohužel, už nějakou dobu neřadím. Takhle můžu s klidným svědomím udělit čtyři hvězdy i když do plného hodnocení už mě film přesvědčit nedokáže. Jsem nahlodaný k přečtení knižní předlohy pro získání úplného obrázku tohoto příběhu, který ovlivnil celé generace. Nejlepším způsobem, jak si užít starší filmy, je podle mně lehké studium doby ve které vyšly, prozkoumání předlohy a naladění se na tu správnou notu. Jen tak můžu překonat nezanedbatelný dobový a věkový rozdíl a užít si snímek tak, jak si zaslouží. Jinak je lepší se na taková díla nedívat vůbec. Malý postřeh - podobnost hereckých persón paní Winifred (Glynis Johns) a Berta (Dick Van Dyke) s Jiřinou Bohdalovou a Jiřím Suchým je fascinující. 4/5 ()

Uhura

Mary Poppins mám ráda i v knižní, i v této filmové podobě. Vždycky potěší. Jen.. proč, proboha proč tam musel Disney nacpat ty svoje zvířátka? Tomu snad někdo říká dětská fantasie? ()

Misulka93

Up to the atmosphere ☺️... Mrzí mě, že jsem se na tento kousek nepodívala dříve.. Krásný příběh o tom, jak je dobře, když v sobě dospělý zachová kousíček z duše dítěte. To vše je doplněno krásnými a chytlavými písničkami ☺️ ()

Godhaj

„A British bank is run with precision. A British home requires nothing less.“ Julie Andrews ztvárnila roli bezchybné chůvy mimořádně skvěle. Naprosto mně učaroval způsob, s jakou delikátností vyslovuje, jak je sebevědomá a přímá. Muzikálová čísla mají vtip a jsou vizuálně velmi nápaditá, písničky jsou zase příjemné na poslech. Velmi příjemně mě potěšilo zpracování studiových scén. Ač je sice poznat, že se točilo ve studiu, mají scény zvláštní fantastickou a trochu zasněnou atmosféru. Trochu mě zaskočilo, jakým způsobem se příběh uzavřel, ale jak jinak nejsem fanda do muzikálů, tak tento jsem si velmi užil. ()

Ixi

Čtyřicet let starý film na který se neomrzí dívat znovu a znovu, i malé děti i dospělí si v něm vždy něco najdou, ať už jsou to písničky či hlášky. "Znám muže s dřevěnou nohou jménem Smith" - "Vážně? A jak se jmenuje jeho druhá noha?" ()

kikulin

Krasna feerie meho detsvi. V sedi komunismu to byla opravdu pecka. Poprve jsem se dozvedel, co je to Oscar. Tento muzikal si jich 5 opravdu zaslouzil. ()

Maica

Tenhle film by si zasloužil i 4*, ale protože jsem ho viděla v češtině ale písničky byly všechny anglicky, tak mám z filmu půlku. (možná ani ne) Jinak příběh je to zajímavý, malinko mi vadilo to, že nebylo vysvětleno jak se Mary zná s Bertem. Taky mi přišlo až zbytečně dlouhé to jak byli v obraze a jak kominíci tančili na střeše. Naopak se mi moc líbilo jak komín vtáhnul všechny lidi a jak Mary vytahovala z tašky třeba věšák. ()

Kubi21

Vzpomínám si, jak jsem to jako kluk náhodou pustil v TV a nemohl jsem se od toho odtrhnout. Nádherná pohádka s okouzlující Julie Andrews a vtipnými kreslenými pasážemi. O pardon, zapomněl jsem na skvělá muzikálová čísla, písně, herecké výkony, kameru, výpravu a vůbec na vše. Tohle je prostě skvost. ()

Dinsberg

Pár fajnových momentů nezachrání ten kýbl nudy mezi nimi. Čekal jsem pohádku se vším všudy, ale dostalo se mi jen tuctového cajdáku, který nedokáže zvednout ani hudba. A to je na muzikál co říct. Julie Andrews mám radši jako královnu Claris a pro Dicka Van Dyka šlo asi o životní roli, když už se pak uchytil v televizních seriálech. Že by už tady začala disneyovská továrna na peníze. My Fair Lady z pomyslného duelu vychází vítězně. ()

Maniax

Tenhle film mě vrátil do dětství. Je to samozřejmě mnohem prostší a infantilnější, než si ho pamatuju, na druhou stranu je to krásně nazpívaný, choreografie je fantastická (hlavně kominíci) a celkově efekty na tu dobu jsou krásný. Dick van Dyke sympaťák (táhne mu na 93!). Celkově to zahřálo. Prostě Disneyovka z dob, kdy to nebylo jen o počtu prodanýho merche. Superkalifradžilistikexpialidózních 4/5 PS: Jsem zvědavej na pokračování, co vyjde letos. ()

mac000

Rodinný film v tom nejlepším slova smyslu (v době, kdy tento žánr ještě nebyl tak jednoznačně vyhraněný). A navíc nesmrtelné písničky z pera bratří Shermanů ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 100%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 80,1% | Tento film jsme sháněli dlouho - a marně. A tak jsme si nakonec nadělili DVD pod stromeček (v dnešní éře online stahování filmů zadarmo!!!) a ani za mák nelitujeme! .... Naprostý milník studia Disney i celosvětové kinematografie!!! Pestrobarevné a slaďoučké dobrodružství disponující vrcholnými kostýmy, výpravou, make-upem i kulisami, které nádherně dotváří atmosféru starobylého Londýna. Když k tomu přičteme výtečné textařské i pěvecké výkony, mistrovská taneční čísla či prvotní spojení animovaného a hraného filmu (jdi se zahrabat, králíku Rogere ;) .... tak součet se stále nerovná výkonu Julie Andrews, která se do své role ponořila se vším všudy a svým specifickým ztvárněním je nenapodobitelná (poučení pro nástupkyni Emily Blunt) - Oscar byl projednou ve správných rukou. Výborně sekunduje i Dick Van Dyke a vůbec všichni zúčastnění herci..... A nejen proto jsme si tento lahodný dortík vychutnali každým soustem, ačkoliv se naše nadšení dá shrnout jen jediným "slovem": SUPERKALIFRADŽILISTIKEXPIALIDÓZNÍ!!!!! :D 90% ()

ostravak30

Slavnou Mary Popins jsem vůbec neznal. Až do chvíle, kdy před řadou let jela kolegyně s dcerou na muzikál do Prahy. Přestože americké muzikály mám docela rád, nejvíc My Fair Lady, tak tato dáma mě zrovna neuchvátila. Právě u My Fair Lady mě chytly v podstatě všechny písně. A prakticky každá se stala hitem. V tomto případě mě zaujala jen jedna. Na druhé straně, vizuální stránka a triky jsou na tehdejší dobu úžasné. Kombinace hraných záběrů s animovanými je opravdu zajímavá. Také studiová tvorba Londýna byla skvělá. Julie Andrews a Dick Van Dyke jsou nesmírně sympatičtí už od pohledu. Celkově příběh o kouzelné chůvě byl zpracován v různých podobých několikrát, ale ta původní je nejkouzelnější. Kdo by nechtěl takovou chůvu... ()

Mary Poppins se vrátí

Mary Poppins se vrátí

21.12.2016

Kouzelná vychovatelka Mary Poppins u nás není moc známá. V Americe ale knihy Pamely Lyndon Travers uctívají, stejně jako film s Julií Andrews z roku 1964. V době sequelů, remakeů a rebootů to… (více)

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Spielbergova Mary Poppins

Spielbergova Mary Poppins

05.01.2006

Zřejmě nevyčerpatelná studnice fantazie a hravosti, kterou je režisér Steven Spielberg, se chystá točit remake legendárního muzikálu Mary Poppins z roku 1964. V něm si tehdy Julie Andrews zahrála… (více)