Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

Belmondicek

Výrazná kultovní záležitost podle dobového komiksu. Hvězda amerického fotbalu Flash Gordon bojuje na planetě Mongo proti imperátorovi Mingovi o záchranu planety i naší země! Snímku nelze upřít velkolepou výpravu, kýčovité interiéry, nezapomenutelné hlášky, slabší triky a hvězdné obsazení. O naprosto dokonalou hudbu se postarala legendární kapela Queen v čele se zpěvákem Freddiem Mercurym. Obsazení je vskutku zajímavé, na blond obarvený, trochu toporný Sam Jones v roli Flashe zazářil pouze zde (po zbytek kariéry natáčel samá bezvýznamná akční béčka), italská kráska Ornella Muti v roli nymfomanky, Timothy Dalton měl tady takovou generálku na Bonda a Max von Sydow je správně démonický. Zkrátka je to taková bizarnost, ale má správné tempo a já tomu leccos odpustím! Třeba mě ukamenujte, mě se to líbí víc, než nějaké Star Wars! ()

Tiiso

Žánrový průmět a dost neobvyklé zpracování. Film je protkán spousty malých nesmyslů a humorných scének. Osobně proti takovému druhu zábavy nemám žádnou výhradu. Navíc je to přepis komiksu. A komiks je od slova komedie. Ale v tomto filmu mě směs různých gagů a scén nezaujala, přese všechna vychválená hesla o kultu apod. Průměrná adaptace s neobvyklou hudbou od skupiny Queen. ()

seiffs odpad!

Prosím vás, jak tomu může někdo dát třeba 4*? Ani nevím, jestli to v roce 1980 bylo myšleno jako parodie nebo ne, ale dneska u toho mám totální záchvaty smíchu v kombinaci s návaly zvracení. Nehledě na to, že je to celé protkané úchylnými představami nejakého zvráceného scénáristy. Fakt nemám co dodat, když peroxidovej Flash letí na svém hvězdocyklu vesmírem a dýchá u toho z plných plic.... To se nedá ani přirovnat k soudobým 1. Hvězdným válkám.... Je to fakt maximálně k smíchu a nedá se na to dívat dýl než 5 minut v kuse. Jediné co se dá ocenit je, že vznikla ta písnička od Queenů, ale to už tu někdo říkal. Tohle je opravdu jen pro ty nejotrlejší. ()

HarqAlAda

Hviezda za bezohľadného zlosyna Maxa von Sydowa, ktorý dokázal Mingovi dodať charizmu - napriek všetkému čím tento film je. Dve ďalšie hviezdy za úžasne nadupaný, nadčasový soundtrack od Queen. A pol hviezdy za trenky Sama J. Jonesa :D Go Flash, go! DEATH TO MING! ()

Hisnuklusi odpad!

Kvůli tomu filmu jsem jako malý neměl rád poslední den v roce. Protože jsem věděl, že to zase budou dávat, zase na všech programech a zase mě to bude těžce nebavit (srát). ()

beso74

Scifičko, ktorému nechýba potrebný nadhľad a irónia. Sam Jones vo svojej kultovej úlohe, z tieňa ktorej už nikdy nevystúpil (ešte aj v Tedovi sa priživuje na tejto sláve). Komiksová predloha a pôvod v rokoch 80-tých sa neochvejne podpísali pod vizuál tejto snímky, gýčová krikľavosť sa tu valí na diváka z každej strany, ale na počudovanie, neuráža, skôr pobaví. Dej tak hlúpučký, že by ho na prvý krát prekukla aj blonďatá 6 ročná dcéra absolventa policajnej akadémie, je však naivne počarovný a humorne odľahčený, čo opätovne obmäkčí srdce diváka a navyše Fredy (nie Krueger, ten druhý, Mercury) a jeho elektrizujúca hudba. čo k tomu dodať, takmer dokonalý gýč... ()

Godhaj

,,You fools! He‘s playing some barbaric game.“ Osmedástkové sci-fi šílenství jménem Flash Gordon přináší vše, jen ne nudu. Barvy hýří ve všech odstínech na kostýmech, dekoracích i fantaskní obloze. Lehká parodie s jakou se tu příběh prezentuje je vtipná, nicméně ještě více legrační jsou pro dnešního diváka šílené vlasové kreace a tehdejší móda. Nesmírně odvážná z dnešního pohledu je míra erotičnosti. Ornella Muti je schopná v jediné scéně vytvořit takové erotické napětí, jaké není v celých Padesáti odstínech šedé. Docenit její výkon lze ale pouze v originálním znění, kde vynikne její sexy hlas. Jen ty akční sekvence jsou už dnes trochu omšelé a boje okřídlených jižanů v kůži se rychle omrzí. Také to není ten typ filmu, který musím vidět alespoň jednou ročně. ()

prometheusXX

no čakal som viac na 69% .velá slabota.amaterske sci-fi kategorie C. sa čudujem že to pustili do kin.malo to ist rovno na video. a tie trapné amatérske efekty. to nie. toto fakt nevyšlo.1 hviezdička za hudbu Queen ()

Ex_Machina

Kde sa na to chytajú sci-fi prepadáky ako Duna alebo Matrix ... Ale teraz vážne. Paródia na všetko čo predstavuje pojem sci-fi. Ak to natáčali za účelom hlbokej sondáže do duše filmových závislákov, tak vyvolali u mnohých kvalitný lobotomický výplach mozgu. Jedna hviezda za ústrednú znelku od Queenu a foxy eyes Ornelly Muti. ()

OL@F

Když jsem byl malý kluk,tak jsem tenhle film zbožňoval,stejně jako skupinu Queen.Queeny mám rád pořád,ale když jsem se teď po 10ti letech podíval na ten film,byl sem docela překvapen.Strašné herecké výkony,strašné kulisy,strašné triky,bizardní a perverzní..Nelíbilo se mi to tolik,jako předtím,ale to je asi vývojem.Ale přes to vsšechno dávám za tu "zábavu" 4*! ()

Amadeo

Klasika.Klasika.Klasika. Klaďasi kladní, záporáci záporní - niet čo riešiť. On(Flash) zachraňuje ju (Dale) a Zem pre zlým imperátorom (tož ako Ming). Klasická záplatka a dotoho všetkého znie nezabudnuteľná hudba chlapcov z Queenu. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu