Princ a já 2

Prince & Me II: The Royal Wedding

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

Mohla mít všechno... titul z medicíny, dánského prince v manželské posteli, pěkné bydlení za státní peníze. Kdo by o takový osud nestál? Na scéně se však objevuje protřele zchytračelá a sofistikovaně záludná princezna Kirsten ze sousedního Finska - a ač ze zcela jiné jazykové skupiny, snaží se klofnout prince Edvarda pro sebe. Kirsten využívá mediálního nátlaku, aby Paige vyhodila z královské sesle, nakonec se jí přece jen podaří sympaticky prostoduché americké dívce neznalé lsti a diplomatické přetvářky Edvarda přebrat. Sociální drama z nejvyšších kruhů evropské aristokracie věrohodně zobrazuje zákulisní boj o moc, lidské povahy se zde projevují v jejich obnažené podobě. Aha a nakonec první dánská ústava z roku 1240. I historická věrohodnost je dodržena...(23.10.2009)

• Kryton

Film hodný sobotního večeru na Nově!(7.9.2008)

Volné pokračování prvního dílu. Řekla bych, že tentokrát to bylo pojaté i trošku s humorem. Mě se to líbilo, jenom mi vadilo, že kromě postavy prince (Luke Mably), tam všechny postavy hráli jiní herci než v prvním dílu. S tmavovlasé medičky Paige se stala oslnivá vlnitá blondýna, královna nám zestárla a dosti vyhubla a král, který v 1.dílu ležel na smrtelné posteli zázrakem obživnul a vyplešatil. Réžii vedla též jiná režisérka. Pokud to mělo být pokračování prvního dílu, tak to dost vadí (aspoň mě !). Je tam dost českých herců (no herců-spíše křoví - jako Andrea Verešová,Lenka Termerová,Dáša Bláhová aj.) Jakou moc mají ty dolary !! Myslím však, že pro lehčí pobavení a jako ukázka, že šlechta to nemá lehké při výběru partnera, je to film roztomilý.(13.11.2008)

• Elyssea

Celou dobu jsem se bavila tím, že jsem hledala ve filmu české nápisy. Našla jsem: Poliklinika, Nová kolekce, Oděvy. Jinak jsem si všimla ještě na začátku filmu české vlajky na budově. Na Paigině univerzitě je český státní znak. Ale vrcholem trapnosti je přelepené poslední číslo u SPZ. Je opravdu smutné, že američtí filmai nemají ani na dánskou SPZ. Jinak je to totálně neškodná, neuvěřitelně předvídatelná natahovaná nuda. O hereckých výkonech se nevyjadřuju, protože tu žádné nebyly. Luke Mably se ze sympaťáka změnil na ublízance a Kam Heskin se svým šklebením nesahá Julii Stiles ani po nehet u malíčku na noze.(7.9.2008)

• Crawler-D

Proč to vypadá jako levný německý romantický film? A jaktože po této katastrofě dovolili "režisérce" natočit i třetí díl? Někdo si navíc nevšiml, že jediným pozitivem prvního filmu byla Julia Stiles, která od projektu chytře odstoupila dřív, než se mohla nadosmrti ztrapnit.(24.10.2009)