Obrovský roj "Afrických včel" letí jihem USA. Vojenská základna, nedaleké městečko, tam všude již zabil spoustu lidí a pomalu se blíží k Houstonu... Je sestaven vědecký tým, který má za úkol najít způsob, jak roj zastavit... (5150)

corpsy

Úvodné minúty sú nastavené strhujúco a začínajú veľkolepo. Akonáhle sa prehovorí prvý dialóg a začne herecká akcia, všetko sa to podobne spektakulárne zrúti. Scenár plný infantilnosti, nelogičností a stupídnych replík až sa divák čuduje, že sa do toho dalo zlákať toľko slávnych a herecky zdatných hviezd. No, peniaze sú hold peniaze. A aj napriek veľkému rozpočtu, vo väčšine prípadov technická stránka tomu nenasvedčuje. ()

cariada

Solidní film nesoucí se ve znamení filmů jako Skleněné peklo, či Zemětřesení v L.A. a pod katastrofických kousků ze 70.let. Což je na výsledku docela dost znát , zvláště v dnešní době, kdy už to vše působí spíš komicky. Zvláště hlavní postava, která je k neutahání a vyskytuje se snad všude ve všech místech naráz, že by ho naklonovali nebo je z trojčat? 2a půl hodiny je prostě moc, naštěstí rychlo projekce to zkrátila na mím jak polovinu. Včelky si chtěli jen tak trochu bodnout a oni toho nadělali. ()

Lacike

Katastroficky film o utoku vciel? Namet mi pripadal ako blbost a aj samotny film proste nefunguje. Vsetky tie utoky nepôsobia ani prilis hrozivo a po vizualnej stranke nejak pôsobivo. Proste je to dost natahovana nuda. Asi bola chyba pustit si 156 minutovu verziu. Postavy ma tiez nicim nezaujali, takze mi bolo ukradnute kto prezije a ako sa to skonci. Spickove hviezdne obsadenie je uplne nevyuzite a ocividne tu zarabali len na najom pripadne na novy dom. Zaujme len kvalitna technicka stranka pri par scenach ale je ich prilis malo, aby film stal za to vidiet aspon raz. Vysledkom je nudny film a zasluzeny prepadak. 3/10. ()

Wacoslav1

Zapomeňte na zemětřesení, sopky, hurikány a tornáda. Největší katastrofou která všechno pohltí jsou Africký zabijácký včely! Já teda nevím, ale asi jsem zase viděl jinej film než vy všichni ostatní a ano dal jsem si pěkně tu více jak 150 minutovou verzi a rozhodně se nedá říct, že bych se nějak extra nudil nebo něco podobnýho. Film jak jsem se dozvěděl se stal ve své době nejdražším propadákem což teda upřímně nechápu, ale co už já jsem asi opravdu ufon a většina zdejších hodnocení je pro mě záhadou No nevadí mě to baví jít proti davu obzvlášť pokud se mi danej film opravdu líbil. Tohle je prostě taková klasická stará katastrofická škola z dílny Irwina Alena se vším co k tomu patří. Klasický mechanický triky (na tu dobu opět vynikající) a fascinuje mě jaký dokážou bejt včely svině a produktivní zabijáci. Jako předkrm si nejprve dají vojenskou základnu, pak jako hlavní chod zlikvidují půlku města a krátce na to i vlak ve kterým se nachází ta druhá půlka města a jako zákusek zlikvidují i atomovou elektrárnu! Pro mě je to prostě jeden z klasických filmů v žánru a proto dávám 90% ()

MM_Ramone

V roku 1974 vydal americký spisovateľ Arthur Herzog svoj najúspešnejší román "Roj". Je to ani nie dvesto stránkové literárne dielo, ktoré sa stalo svetovým bestsellerom. Podľa námetu tohto Herzogovho románu natočila v roku 1978 hollywoodska spoločnosť Warner Bros. rovnomenný kino film. Pojali to vskutku vo veľkolepom štýle. Vznikol z toho dva a pol hodinový snímok, ktorý sa svojim dramatickým dejom blíži k horroru. Obrovský roj agresívnych, afrických zabijáckych včiel zahájil útok na USA. Je takmer nemožné zastaviť ich inváziu. *** ()

• Irwin Allen bol rozčúlený do nepríčetnosti kvôli sume, ktorú na filme prerobil, a tak zakázal svojím zamestnancom to čo i len spomenúť. Ak sa niekto pri rozhovore s ním na to neopatrne spýtal, režisér interview ukončil. (beso74)
  • Keď stojí Brad (Michael Caine) s Helenou (Katharine Ross) na brehu Mexického zálivu, je možné vidieť pred nimi útes. V tejto oblasti Texasu však žiadne útesy nie sú. (beso74)
  • Michael Caine (Brad Crane) v jednom interview prehlásil, že za peniaze z honoráru si kúpil dom v Los Angeles. (beso74)

Zemřela Olivia de Havilland

Zemřela Olivia de Havilland

26.07.2020

Po bouřlivém období, během nějž se oči veřejnosti po letech opět začaly houfně upínat k legendárnímu snímku Jih proti Severu z roku 1939, přichází velmi smutná zpráva. Včera filmový svět opustila… (více)