salahadin

Dal bych odpad, ale za ramenem mi stojí přítelkyně :-D Film, co by natočil i začínající adolescent. Účastníci filmu bez výjimky příšerní, účastníci filmového štábu bez výhrad k ničemu. Fantasticky drahá podprůměrnost aneb Vejdělek se těší ne vejdělek. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +dobré obsazení a některé výkony účastníků, příjemná hudba -film zase o vztazích, nevyužitý potenciál krás přírody, slabší místa a málo prostoru pro některé herce/// Film, který mě upoutal svou upoutávkou a k tomu jsem byl povzbuzen nekritickými reakcemi jak kritiků tak i přátel. A vlasně úvod filmu splňuje moje očekávání. Bohužel v pozdějších částech se z filmu stává sled událostí a mnohdy bez nápadu nebo dokonce vtipu. Jasně je zde několik vtipných hlášek i momentů ("Copak se ti stalo, že máš takovou náladu?"..."Ale přišel jsem na to, že moji rodiče jsou kreténi a já, že jsem teplej"... "A jak si na to přišel?, Teda myslím na to druhý!") a především několik hereců zde zaří (Anna Polívková), jiným je jejich role šita na míru (Adrian Jastraban) a naopak některé postavy zde ku škodě celého filmu mají málo prostoru. Pěkná, melodická hudba v kontrastu s téměř nulovými záběry okolní krajiny, taky moc filmu nepřidá. Nejhorší však je kadence vtipů, která je na komedii příliš málá a tak nakonec film k výsledným procentům tlačí pěkné záběry dívek a dojem, že to tak nějak vlasně všechno je/// Celkem 50%/// ()

Ruut

Celkem pohodová oddechovka. Tento film ani nemůže mít žádný větší děj. Ten kdo četl knižní předlohu ví že to je taková satirická sonda do duší svérázně promýchané skupiny výletníků. Já jsem taky nic moc nečekal, ale byl jsem za to příjemně překvapený. Samostatnou kapitolou je výborná Anička Polívková. I ostatní herci jsou celkem vkusně vybraní a jejich kreace jsou bezproblému uvěřitelné. Rozhodně tento film stavím mnohem výše než všechny ty hořké komedie ze zapadákovů, které jsou všechny na jedno brdo. ()

misterz

Na tento film som sa tešil, ale som sklamaný. Pripadal mi až moc melancholický s odfláknutým dejom. Melanchólia a nostalgia s komickými scénkami dohromady nejdú. Buď jedno alebo druhé. Inak je to ako päsť na oko. Autori sa snažili vykresliť psychológiu postáv a malomeštiacke myslenie, ale podľa mňa sa im to nepodarilo. Dve hviezdičky som dal za to málo komických scénok a hlášky ako: "vracejte podšálky". Druhý krát by som do toho určite nešiel. ()

Adam Bernau

Slušná průměrná komedie. Hezké, vtipné, chytré. Ale nějaké vyčichlé. Tahle "laskavým humorem" říznutá vieweghovsko-hřebejkovská vlna o dnešních Češích pro dnešní Čechy, jíž je Vejdělek dalším exponentem, už mi trochu leze krkem. V počátcích jsem to měl rád, ale už se to opakuje moc dlouho a nic z toho nekouká. Karlové samozřejmě neměli chybu, hlavně z Lišky jsem nemohl - až na to, že jejich zařazení tam bylo příliš průhledně umělé, trčelo to ven. ()

MIMIC

59 % za tak báječný film? To už účastníci projekcií českých láskavých a trpkých komédií prešli v roku 2006 na "vyšší" level? Preboha aký? Bergman zomrel, Allen presluhuje a Cameron nie je vyšší level. ()

Omnibus

Velmi dobrá Polívková jako ošklivka ze života, stojící oběma nohama na zemi, a to i při památném plavání na válendě s voyaerem za zadkem. A dojemně vypomáhající klučinovi s vyřešením kardinální otázky, jestli je teplej. Už jen za tohle bych filmu dal rád absolutorium. Ale i já zůstanu nohama na zemi a zohledním i to množství slabých, kýčovitě skladkobolných scén a postav, kterým bych nejradši, po vzoru Jakuba, taky namazal pinďoura tygří mastí. Květu Fialovou nevyjímaje :-) A ohledně geniálně protivné Kocurové, ze které mi ještě teď, po letech, vstávají hrůzou chlupy (nejen) na zádech: dal bych nevím co za to, kdybych získal odpověď na otázku, jestli tu kravičku fakt jen hraje... Pokud ne, tak proboha, co s ní? Snad jen slovy Maxe: lež! A já dodávám: a hlavně u toho drž hubu! Ale pokud tu slepici na zabití opravdu jen hraje, tak... Českého lva! ()

mchnk

Tak hloupě roztomilé, ve všech směrech, až je to pro mne sledovatelné. Vedle amatérského postsynchronu a chvílemi stupidního sexistického scénáře, tu máme i občas srandovní humor, přece jen docela povedené účastníky, včetně skvěle sehrané dvojice gayů, v českém filmu dost výjimka, není-li film určen přímo této tématice, trochu hulení a také jednu sečtělou intelektuálku s krásným hlasem a tělem, která tam tu třetí hvězdičku prostě dotlačila. ()

Vančura

Film, který na Nově reprízují tak nesnesitelně často, až ho znám v podstatě nazpaměť, a už mě nebaví. Pár fórům se tam sice ještě pořád dá zasmát a pokoukat na Jitku Kocurovou též nikdy neomrzí, ale jinak to rozhodně není film, který by stál za opakované zhlédnutí. Naopak si tam člověk o to víc uvědomí všechny ty chyby, které tam jsou (některé herecké výkony jsou dost hrozné, product placement zde bije do očí, a celkově je hlavní slabinou snímku jeho scénář, což je zase dáno hlavně tím, že vzniknul podle špatné předlohy - odvěké "z hovna bič neupleteš" zde zkrátka platí jako vždy). A celkově myslím, že cokoli psát k tomuto 11 let starému filmu, který všichni viděli, je jen zbytečným nošením dříví do lesa a plácáním prázdné slámy. ()

mzss1

Slabá česká komedie, která se jen tak tak drží na vtipech a podobných scénách, které mě moc nezaujaly. Nějaký ten nápad či námět tu máme, ale je to v podstatě slabé. Herecké obsazení nix extra. Takže film hodnotím jen na 20% = * ()

kingik

Nechápu, proč vůbec točit film o nějakém zájezdu k moři. Určitě se dovolená dá prožit lépe, než jak ji prezentuje mizerný vypravěč Jiří Vejdělek, který kromě nijak dobrého situačního humoru nenabízí hutnější dějovou linii. Herci se také nějak nepředvedli a celkově je to film, který se sice dá přežít, ale vzhledem k tomu, že je nudný až křečovitý, bez výraznější humorné složky, tak jej nedoporučuji. 40% ()

Legas

Jelikož mi občas stačí cíleně se pobavit, Účastníky jsem si báječně užil. Herecké výkony jsou akorátní (některé lepší, jiné horší), film je velice vtipný (humor mi sedl jako máslo na vánočku) a je i pěkně a vkusně natočen. Jen ta stopáž mohla být na film bez výrazného děje poněkud kratší. Ale co, furt lepší než Rafťáci! ()

Šakal

5 rohlíků, 1/4 másla, štangle vysočiny, 1 braník, 1 tuzemák, 1 toaletní papír..... zdá se vám tenhle nákupní seznam (snad až na (Polívkovou) paštiku, která spíše než Májku zde svým příjemným pojetím připomíná nejvybranější husí játrovou paštičku) příliš obyčejný, nudný, ničím z řady nevybočující? Tak přesně takový je i tento snímek J. Vejdělka na motivy (lepší, nikoliv však výborné) knihy M. Viewegha. Přežít, bez trvalé újmy na zdraví se to dá, nicméně o nějakém vychutnání se mluvit rozhodně nedá. Štangle uheráku, čerstvá francouzská křupavá a náramně vonící bageta a kvalitní víno to rozhodně není! Více nemám sílu, odvahu a zejména CHUŤ psát, snad pouze s dovětkem, že za určité zapamatování stojí tak max (vyjma již zmiňované sympatické Anny Polívkové) "podšálkové duo"- Krobot-Liška. Všichni ostatní, to nejsou postavy (mající charaktery), ale chodící karikatury, kterými se tvůrci snaží pojmout co nejširší spektrum nás Čecháčků a s kterými si pohrávají (tak jak se jim to zrovna hodí (čti napadne) jak s šachovými figurkami popř. loutkami. Vejdělek umí rozhodně líp! 2+1/2* zajímavý komentář (pro mě): uživ. Faidra ()

HoneyBunny

K našemu nejprodávanějšímu spisovateli nechovám sympatie a jeho knihy nečtu. A nechovám k němu ani antipatie. Od Účastníků jsem čekala letní pohodovku, se kterou ty dvě hodiny rychle utečou. A nezklamali. Dokonce byli lepší, než jsem čekala. Dialogy sice párkrát povážlivě zaskřípou, ale Vejdělek i příjemně překvapí (např. oživlá fotka). Tři je málo, čtyři moc, ale nakonec dávám lepší hodnocení, to ale pochopí jenom ti, kteří na podobný zájezd absolvovali. ()

dzej dzej

Průměrný český film o průměrných Češích. Do zatuchlého tuzemského filmařského rybníčku byl vpuštěn další macatý kapr, který je ovšem pro Cote d´Azur (Cannes) nebo italskou riviéru (Benátky) jednoznačně podmírový. Ani v "tematizovaném" chorvatském moři by se (vzhledem ke kvalitě balkánského filmu) moc dlouho nemrskal... Češi potřebují svůj klid, svého Viewegha a své adaptace jeho knih kde je spolehlivě "všechno" a kde není nic, s čím by si museli lámat hlavy. V tomto ohledu natočil Vejdělek přesný film... ()

Frajer42

Účastníci zájezdu je další z mnoha píčovin, které vzešly z pera Míše Viewegha. Všechny postavy jsou kreténi a humoru se člověk nedočká. Nějak tedy postrádá smysl se na tento film dívat. Začátek je snesitelný, ale postupně film postupuje do větší a větší odpadovosti. EDIT: Po druhém televizním zhlédnutí hodnocení zvedám. Jako kulisa to ujde. Dokonce jsem se párkrát usmál. ()

MikeCool

Film o dovolené na Jadranu. Česká komediální klasika, která určitě hodně pobaví, ale také nutí člověka zamyslet se nad některými věcmi. ()