Šandík

Není to úplně hloupý film... Jenom mi připadá tak nějak... zbytečný (?) Hezké a chytře natočené pokoukání se spoustou komických situací a s velmi rozporuplným poselstvím. Ducha Vivegových knih ale chytil poměrně bezchybně, to se musí uznat... ()

triatlet

Vieweghovy knížky jsou ideální pro letní dovolenou. I při cestě busem se jednoduché příběhy psané svižným jazykem čtou rychle, nemusí se nad nimi moc přemýšlet. Účastníci zájezdu jsou Vieweghův nejrozsáhlejší počin a mě nejvíce pobavila ovce - vypravěčka. A ještě pasažéři z Českých Budějovic, kteří se ale už nevešli Oskarovi do příběhu, takže jim Karlové nezastavili. Ve filmu nejsou ani Budějičáci, ani ovce, přesto si dovedu představit, že si film při nějaké letní cestě na dovolenou znovu vychutnám. Herecké obsazení mě mile překvapilo, stejně jako scénář. Rozhodně zábavnější podívaná než Slunce, seno, erotika. ()

mat.ilda

Podle současných českých filmů jsem to čekala ještě horší. Nechápu zálibu mladých tvůrců zobrazovat české občany jako naprosté idioty nebo úchyláky. Jasně, všude je něco, stačí se rozhlídnout po svém okolí, ale v takové koncentraci? Snaha o přirozenost herců mně zaváněla až amatérským projevem a ta vlezlá hudba, která film provázela, mně břinká v uších dodnes. ()

heyda

Nevím čím to je, ale tenhle film jsem viděl už asi pětkrát a pokaždé se na něj opravdu těším. Ikdyž jsem si vědom těch klišé, nereálných momentů atd... Ale tenhle Vejdělkův film má prostě kouzlo. Pro mě tedy určitě. Sám často bývám účastníkem a myslím, že zážitky z těchto zájezdů se nezapomínají. Po herecké stránce pro mě nejlepší Bob Klepl a Krobot. Nejvíc však miluju soundtrack - ten je nezapomenutelný. 8/10 ()

jojinecko

Vejdělek "umí" a Viewegh tiež, no v mojich očiach majú Účastníci zájezdu bohužiaľ klesajúcu tendenciu...Úvodná cesta autobusom a zoznamovanie sa so zaujímavými postavičkami bola perfektná, vtipná a v rámci mojich skúseností z tourbusov až kruto-reálna. Po príchode do letoviska je to už "len" priemer, hoci pár vtipných vychytávok dokáže potrápiť bránicu...Pohodový filmík, ktorý odporúčam pozerať cestou na dovolenku:) ()

Stanislaus

Taková průměrná (na české poměry nadprůměrná) příjemná komedie, na jejíž scéně se objevují herci jak milí, tak protivní. Rozhodně mi nesedla Jitka Kocurová, která by si chvílemi (dost častými) zasloužila omlátit o hlavu tu její kytaru. Pak dvojka těch holek, co tam všechny kritizovaly, když přitom samy stály za starou belu. Na druhou stranu potěšili Karel a Karel s podšálky a Holubová s Kleplem ("Našli ho na pláži. Ležel tam jak vyvrženej vorvaň."). Hudba byla vybrána celkem dobře, stejně jako místo natáčení. Zkrátka po čase zase jedna lepší komedie, u které se člověk i zasměje, ale kdybych chtěl opravdovou dávku smíchu, tak radši sáhnu po filmu s Louisem de Funesem. ()

sharky

65% O tomhle filmu jsme si dopředu nemyslel vůbec nic dobrýho, čekal jsem těžkou trapnou nudu, ale byl jsem velmi mile překvapen. Není to žádné oscarové veledílo, ovšem ani si na to nehraje. Je to oddechová letní komedie s minimálním dějem, pár vydařenými vtípky, ale především skvěle vykreslenými a zahranými postavami (Anna Polívková předvádí opravdu impoznatní výkon), ve kterých jsem poznal spoustu lidí kolem sebe. Obzvlášť postava Jitky Kocurové je naprosto přesná dylina, jakých bohužel běhá po této planetě sopousta (ale narozdíl od uživatele Shushiky se mi její prsa až tak nelíbily, na mě je tam moc silikonu, ta tmamovlasá puberťačka má hezčí:))) ()

Jinny

Jeden z mála českých filmů poslední doby, který se nesnaží nic řešit. Postavy jsou tak trochu sympaticky pošahané, přesto se spíše pousmějete, než abyste se doopravdy smáli. Nejlepší na téhle komedii je duo Klepl-Holubová. ()

anais

Byl jsem docela mile překvapený. Skutečně trapných vtipů je v Účastnících zájezdu jen pár. Jinak se jedná o poměrně vkusnou komedii, která nenutí diváka zbytečně přemýšlet, ale do Troškových Kameňáků má velmi velmi daleko. Režisér Vejdělek se nijak nedere dopředu, zručně odvádí svou práci. Na jednu stranu je to trochu škoda, protože Účastníci tak působí trochu sterilně, na druhou stranu tak vznikla komedie, která urazí málokoho. Osobně mi sedla mnohem víc než Renčův Román pro ženy. ()

Roman.Ticka

Tahle komedie je zářný příklad za všechny, jak Češi cestují na dovolenou do Chorvatska. Kdo někdy jel busem k moři, určitě se zde našel. Každopádně má vysokou úroveň, co do zábavy, co do chuti pustit si film znovu a zas. Českou novodobou tvorbu moc nemusím, ale toto je i přes jednoduché až primitivní téma vydařené, herecké výkony nadprůměrné, dokonce i vlezle opakující hudební motiv se dal prominout. Duo Karel+Karel moc prostoru ve scénáři nedostal, ale co replika, to perla. Jednoduše, kdo má rád prostý humor a nebojí se podívat do vlastního zrcadla, měl by být spokojen, a když už nic, pohled na chorvatské pobřeží musí potěšit každého správného milovníka slunce a moře. ()

jonyyy

nebýt Karla a Karla, kteří byli opravdu skvěli!!!! a tygří masti tak tento kousek u mě nejspíš skončí jako odpad ()

Ivoshek

Nečekal jsem od tohohle filmu vůbec nic, ale docela mile mě překvapil. Nemá to tedy moc děj a celé je to vlastně panoptikum hodně schématických postaviček, které prožívají různé mini-příběhy v Chorvatsku u moře, ale to neva. Dost věcí mě pobavilo a zbytek mi nějak zásadně nevadil. Zvažoval jsem čtyři kousky, protože se mi dobře koukalo na představitelku Irmy (Šárka Opršálová) v plavkách a taky za luxusního autobusáka Karla (Miroslav Krobot). Nakonec jsem se rozhodl dát tři, protože tak křečovitý product placement, jako tady s jakousi chemikálií na potenci jsem snad neviděl ani tady. ()

Pítrs85

Příjemný film, který nás všechny, kteří jsme také byli účastníky zájezdu, ukazuje v pravé barvě. Jelikož i já sám mám nezapomenutelný zážitek z dovolené u moře (letní láska :-p), oceňuju vcelku trefně podanou atmosféru všech těchto dovolenkových eskapád. Herci pohodový stejně jako celý tento malý filmeček (v produkci tévé Nova patří pravděpodobně k tomu nejlepšímu- což, pravda, zase není žádné měřítko :-/). ()

eraserhead666

O Viewegha jsem nečetl nic, ale některé jeho adaptace mám rád. Účastníky zájezdu asi nejvíce. Prostě Češi na výletě. V dobrém i zlém. ()

Thomick

Anča Polívková mě, vážení, neskutečně srala. (A to má bejt dle mnohých zdejších komentářů tahounem filmu, ba snad dokonce kvalitní herečkou. Heh.) ()

SOLOM.

Vtipná komedie, na kterou se podívám vždy rád znovu. Už jen proto, že spousta situací je opravdu „ze života“. Dodneška si při scéně kdy Klepl vypadne do uličky v autobuse, děláme prdel s našeho tatíka, který to předvedl na našich dovolených několikrát. Řidiči autobusu taky nikdy nezklamou, stejně jako povedená čtyřčlenná rodinka, která ty podšálky čmajzla – táta a máma excelentní (nezapomenutelná hláška během hledání ztraceného pasu), synek a tygří mast rovněž. Holubová, Klepl a Polívková jsou zárukou kvality. Jediné co mi trošku lezlo na nervy, byla Fialová a to její vzpomínání na starého – dost jsem se u toho nudil a trpěla tím i samotná atmosféra. Jinak ovšem dobrá dovolená se vším všudy…60% ()

Sofia

Dobře vykreslená povaha průměrné české populace. Trochu zdlouhavé, ale zasmála jsem se. Jen by mě zajímalo, proč Viewegh pojmenovává všechny své postavy tak "typickými" českými jmény jako Irma, Jolana, Ignác, Šarlota, Max apod.? "Pojď na mou hruď, než tam bude plno :-)" ()

Ilicka

Zájezd shrnující klišé 101 vtipů o českých turistech, kteří jsou divní, naivní nebo zamindrákovaní. Naštěstí to není tak špatné, jak to na první pohled vypadá... ()