Honey007

Průměrná komedie s dost "hluchými" místy, ale občas opravdu dobrými hláškami (vyvržený vorvaň, maxíček čumáček a hnědé podšálky :)). Nějak jsem zde postrádala intenzivnější gradaci příběhu, ale na druhou stranu je to příjemný odpočinkový snímek, který krásně zachycuje typickou českou dovolenou. Takže s úsměvem a přáním něco podobného nikdy nezažít, to vidím na 50%. ()

Sharkel

Vy si z toho děláte srandu, ale jestli se ty hnědý podšálky zase poztrácej, tak to budete pít z těch bílejch rozvařenejch kelímků... a to se fakt nedá. ()

eli.s

Film mám ráda především z nostalgických důvodů. Sama jsem se několikrát ocitla na pozici účastnice, díky čemuž v mnohém z filmu nacházím své vlastní zážitky. Myslím, že skvěle vystihuje typický druh českého cestovního ruchu včetně guláše v zavařovačkách, podšálků v autobusu i vorvaně na pláži. ()

tuberaq

Četl jsem knihu, několikrát... nestačí to jako důvod, proč nemít rád film? Věřím tomu, že se celý štáb snažil, ale křeč je znát po celý film a stejně si myslím, že to nejkrásnější z knihy je zde doslova přeskákáno krátkými záběry ve stylu "aby se neřeklo"... a dle knižní předloha byla i Kocurová ve filmu málo blbá, nechápu proč tam neobsadili herečku, co je pěkná a umí zahrát blbku - česká klasika, do rolí pěkných a blbých obsazujeme modelky, ksakru proč?!?!?! ()

Lucie505

Celkem vtipné, trefně obsazené, Anna Polívková dokonalá! Mně se to docela líbilo. A jestli se někomu nezdá, že je to ukázka české omezenosti? Bohužel, ale tak to u nás vážně chodí! ()

vhorky

Herecký koncert Anny Polívkové v její dosud životní roli. V kině byste nenašli nikoho, kdo by se její sebeironii alespoň jednou nezasmál. Kvalitní herecký výkon podala rovněž Eva Holubová i Bohumil Klepl. Film je místy nudný, ale celkově jej hodnotím pozitivně a rád se na něj občas podívám. ()

bratr_jezek

Jeden z mála filmů, o kterém si odvážím říci, že je lepší než kniha. Filmaři vypustili několik zbytečných lascivních knižních pasáží a přidali humoru, což spolu s dobrými výkony namíchalo výživný koktejl zábavy. Po dlouhé době jsem odcházel z kina spokojen z českého filmu ()

KristKrist

Průměrná česká komedie,jenž mě neuchvátila po prvním shlédnutí,ale podruhé jsem se docela bavila. Film se dá snadno okoukat,děj je sice místy prázdný,ale za herecké obsazení je dobré. Takže asi tři hěvzdičky. ()

ronaldmekdon

Poprvé se mi film hodně líbil, podruhé jsem si řekla něco jako tak joo, je to fajn film, potřetí, počtvrtý, podesátý.. Stal se z toho takový televizní evergreen a po čase mě začal nudit, ale jako taková oddechovka na chalupě je výborný :) Nejvíc se mi líbila Helga se Šarlotou. ()

Loooba

Já se bavil. Nenáročný film, který nemá ambice být intelektuálním hitem, ale spíš sondou do našeho čecháčkovství v celé kráse. Prostě přesně tak, jak to napsal Viewegh. ()

Ware

Síce je to komédia, ale že by som sa pri nej nejak extra bavil povedať nemôžem... Napriek tomu niektoré herecké výkony potešili a pobavili (najmä vodiči Karel a Karel), a keď porovnám so súdobými českými komédiami, hodnotím Účastníkov zájezdu ako lepší priemer, takže za *** ()

Mixerka

Ač na odvážný výběr účastníků dávám pětku. Prostě nacionálně miluju tyhle české filmy. Chápu ale, že kdyby se postavy nechovaly tak propalově, byla by to nuda. Jinak kamera skvělá, příjemné pokoukání, ničím neurazí a kdykoliv se podívám. ()

Daneet

Tak musím říct, že jsem objevila další chybu ve filmu, která tu není napsaná, a to, že když Polívková coby Jolana stála venku, tak bylo normální počasí a mezi tím se objevovala scéna, kdy ti dva gayové leželi v posteli a venku pršelo. Jim za okny pršelo a Polívková nemokla :D Jinak opravdu dobrý film, typická česká dovolená - rodiny s dětmi, důchodkyně vzpomínající na mládí, nějaký playboy, praštěná průvodkyně a holky, které se vyspí s místním frajerem, který si hned po jejich odjezdu najde další turistku, která horlivě čeká na sex s cizincem. ()

UnCool

Tento film mě donutil k tomu, že snad si i půjčím knihu a zkusím zjistit, jestli je takto stupidní i předloha a nebo je jestli jen tak špatně natočený film. Je to jen koncentrovaná trapná nuda. 2 hvězdy asi jen proto, že existují i filmy od Asylum. ()

ivour

Film naprosto o ničem. I když mi někdo vypráví zážitky z dovolené, jsou mnohem zábávnější a zajímavější než tohle nic. Vlastně ať přemýšlí jak přemýšlím ve filmu není jediná pořádná zápletka. Funguje to jen jako oddechovka na hodně nudné odpoledne. ()

vrrttt

Navzdory mnoha ne zrovna pochvalných komentářům, musím nesouhlasit. Na své první dovolené jsem byla těsně po revoluci (v 7 letech) v Bibione a potom na několika dalších. Díky tomuto filmu si na to vždy s úsměvem vzpomenu. Cesta "luxusním" autokarem, vaření z konzerv a spol. Neříkám, že je tento film nejuvědomělejším co jsem kdy viděla. Ale jako relax naprosto ideální. Pár věcí bych sice vypustila, ale v zásadě je to pro mě příjemně strávený čas. Nemám problém ani se stařenkami hledajícími místo setkání se svou láskou a tak i do jisté míry své mládí. Scéna s tangem byla nádherná. Kdo čeká intelektuální podívanou, ať se nedívá :) ()

pantokrator

Další dílko, které se mi snaží namluvit, že se všechno na světě točí kolem sexu. Není to pravda. Žrádlo je totiž na žebříčku nezbytností ještě výše. Pokus o autenticitu je zabitý přílišnou koncentrací jinak snad uvěřitelných postav a situací. Nejuvěřitelnější je pro mě osobně dvojice homosexuálů, k nimž cítím naprosto věrohodnou heterosexuální nechuť (z Noskovy zženštilosti je mi skutečně fyzicky nevolno, což prosím berte jako hold hereckému výkonu). Vrcholem filmu jsou pak pro mě Karel a Karel. Nic z toho ale nezpůsobí, že bych si Účastníky oblíbil či se k nim snad chtěl vracet. ()