Let číslo 93 aerolinek United Airlines startoval kvůli čekání na ranveji o něco později. Když letadlo dosáhlo letové výšky, už byly dostupné zprávy o unesených letadlech. Piloti dostali textovou zprávu: "Pozor na vpád do kokpitu, dvě letadla narazila do Světového obchodního centra." O chvilku později do kokpitu vtrhli únosci, z rádia se ozvalo dvakrát Mayday, pak se řízení zmocnil únosce. Pravděpodobným cílem letadla měl být důležitý objekt ve Washingtonu, spekuluje se o sídle Kongresu nebo Bílém domě. Pasažéři uneseného boeingu se telefonicky spojili s policií, linkou United Airlines i svými blízkými na zemi. Dozvěděli se o únosech letadel a jejich nárazech do budovy Světového obchodního centra. Podle rekonstrukce událostí se pak pasažéři odhodlali k odporu. (TV Nova)

Tristaver

Možná proto, že jsem toho o 11. září přečetl a zhlédl svého času hodně, nebo možná proto, že nemám rád ruční kameru, jsem z United 93 nebyl příliš nadšený. Musím ale vyzdvihnout perfektní výkony přítomných neherců, kterým jsem věřil úplně všechno. ()

Honzeek95

Necelé dvě hodiny čirého chaosu, bezmoci a paniky. Vynikající film, který ve vás vyvolá celé spektrum emocí. Místy mi to připadlo spíše jako dokument, ale na rozdíl od něho je United 93 těžko sledovatelný, a to kvůli třepající se kameře a autentickému zachycení situace na řídících věžích, kde se přeřvávají lidé. Kvůli tomuto faktu jsem měl chuť snímek v polovině vypnout. I přesto jsem však vydržel a nelituji toho! ()

orkadimenza

Škoda zbytečně dlouhé první poloviny, škoda neustálého pobíhání mezi armádami a leteckými středisky, škoda některých zbytečných postav. Ale taky...škoda toho celého dne a událostí, které se během něj odehrály. To co předvedl Greengrass a cestující v poslední dvacetiminutovce bylo něco neuvěřitelného a United 93 je společně s Voláním o pomoc pro mě tou nejlepší filmovou poctou obětem 11. září. Já jen můžu být rád, že tou dobou jsem cumlal dudlík a moje rodina byla v pořádku. Film o lidství podepřeném tou největší a nejsmutnější událostí 21. století. P.S. Nechtěl bych být u tohoto snímku znalcem. Ten film vám to předloží sám. ()

vander19

Veľmi dobre si spomínam, kde som bol a stál 11.9.2001, keď sa svet dozvedel o únose a následnom ataku lietadiel. Ako študent strednej školy som mal za sebou prvé dni nového a pre mňa prvého ročníka. Síce Zeitgeist tvrdí niečo iné a preto mi tento film prišiel mierne povedané ako propaganda, ale názor nech si každý spraví sám. Dej je umiestnený hlavne do trupu lietadla, kde sa odohrá podstata tohto filmu. Každý, aspoň trochu inteligentný človek vie ako to celé dopadne, ale aj tak som si to so záujmom pozrel. Nejde o žiadnu extra napínavú drámu, ale ak zoberieme na vedomie, že scenár je poskladaný z telefonických hovorov medzi ľuďmi na palube a ich blízkymi na zemi má to svoju emocionálnu váhu. Vedieť, že ste vo svojej rakve a je len otázka času, kedy Vám dojde piesok v presýpacích hodinách vášho života, tak to vie chytiť za srdce. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "En route time today is 5 hours and 25 minutes. That'll put us on the gate in San Francisco on time, or a little bit early..."     Film pôsobí veľmi realisticky, skoro až ako dokument, pritom v tých dramatických momentoch prináša také napätie, až sa človeku zatajuje dych (hlavne vo vynikajúcich scénach na palube lietadla a pri prestrihoch na dôsledky únosov ďalších lietadiel). Žiaľ, budem sa opakovať znova a znova, celkový dojem u mňa kazí tá prekliata módna roztrasená kamera, ktorá ma akože navodiť pocit väčšej autentickosti (to u mňa nefunguje), príp. snáď aj pocit nervozity (to už sa u mňa darí). Pripadám si trochu zvláštne s mojim hodnotením (dokonca som chvíľu uvažoval aj o 3 hviezdičkách) pri tom nekonečnom rade 5-hviezdičkových hodnotení, lenže ja som hodnotil s veľkým odstupom času a domnievam sa, že film výrazne čerpá zo sily mimoriadnych udalostí a preto bol veľmi pôsobivý niekoľko rokov po tých udalostiach, ale časom sa ukazuje, že to až taký skvelý film nie je. Za pravdu mi už teraz dávajú 2 veci. Hodnotenie na IMDb je už na 75 %, čo je veľký rozdiel oproti 85 % na ČSFD (zvyčajne bývajú tieto hodnotenia dosť blízke), ďalšia vec je, že film bol vyradený zo zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, hoci vo vydaní z roku 2006 ešte figuroval.     "Military commanders were not notified that United 93 had been hijacked until four minutes after it had crashed." ()

Macik

Jeden z nejrealističtějších snímků jaký jsem měl kdy možnost vidět.. popcorn nechte doma, tenhle snímek psal sám život..!!! ()

Phily3

Neuvěřitelně dobře natočený hraný dokument. Je to neskutečná emocionální jízda, při jejímž konci jsem měl, ve scéně, kdy se pasažéři dobývají do pilotní kabiny, tep 190! ()

fastum

Je pravda, že je to natočené podle pravdy. Přesně tak, jak to bylo. Musím ale říct, že začátek je celkem nudný. Zato konec je natočen neuvěřitelně dobře. Tenhle film nehraje na city a chvála bůh, že to není klasický americký doják. Určitě stojí za zhlédnutí. ()

lukasd

Tenhle snímek byl o něco lepší než WTC, ale přesto se nemůžu ubránit pocitu, že se jedná snad o nejpřeceňovanější snímek loňského roku. Nevím, jestli vysoké hodnocení nepramení jen z faktu, že popisované události se skutečně staly. Kdyby se do Letu číslo 93 vložilo pár komentářů, tak to mohl vynikající dokument. Jenže od hraného filmu očekávám i něco jiného než jen věrný popis událostí. O lidech v letadle nevíme vůbec nic(neznáme jména, charakter atd.), tudíž je nám (ve filmové rovině!!) úplně jedno, jestli spadnou nebo ne. ()

Klay

Velmi průměrné...natahovaná rekonstrukce médii dostatečně provařených událostí z 11. září je typicky greengrassovsky chladná a plochá. Posledních cca 10 minut to zachraňuje. 55% ()

Delaney

Dojemný hraný dokument, kde se ani na chvíli nepustíte rozmačkaného opěradla židle, až na samotném konci, kde při uvolnění všech svalů v těle, máte co dělat aby vám neukápla slza... ()

spiritus

Tenhle film mě úplně rozsekal. I když jsem pochopitelně věděl jak to celé dopadně, nečekal jsem, že mě to takto hluboce zasáhne. Zejména poslední třetina filmu je vyšponovaná, úderem na lidské emoce na maximální možnou míru. Závěr, i když očekávaný, je to nejsmutnější co jsem mohl kdy vidět. Ach fanatici, co jste to těm nevinným lidem udělali.Nezměrná lidská tragédie. To musí zasáhnout každého. Nechápu to. Nakonci jsem nebyl několik sekund schopnej promluvit. Nemám slov. ()

MkSallam

Nabízí se otázka jestli není emocionální dopad na diváka způsoben samotnou událostí a jejím připomínáním, ale... v rámci intenzity a napětí je to zcela bezchybná záležitost. Greengrass dovedl svůj realistický styl k dokonalosti a minimálně dvě scény (náraz do druhé budovy, finále) patří mezi emocionálně nejsilnější scény jaké jsem kdy viděl. ()

geimz

Tento film ma absolútne zválcoval a posledných 15 minút je niečo, čo som v kinematografii ja osobne ešte nezažil. Famózne. ()

lareinna

Ten pocit musí byť vážne na nič..pocit, že je koniec. Bezmocnosť, možno aj čiastočná klaustrofóbia by sa u mňa objavila..v stiesnenom priestore niekoľko tisíc metrov nad zemou v lietadle, ktoré riadi totálny cvok a ja som pasažier.. Ten mi pripomenul citát, že „nikto nekoná zlo tak dobre a s takým potešením, ako keď ho koná z náboženského presvedčenia“... To sa dosť teším na poriadny dokumentárny film (tak o pár rokov), ktorý objasní mnoho vecí ohľadom tohto nešťastia, keď už bude bezpečné o tom hovoriť. Film sám o sebe zhrnul to, čo sa udialo podľa svedkov a natočené to bolo ozaj reálne. ()

Oyer

Předně: jedná se opravdu čistě o let č. 93 (ten, který minul cíl), takže nečekejte žádné útoky na budovy Dvojčat, Pentagonu. Tyto záběry se tam jen opravdu mihnou. Dynamická kamera (až přespříliš rozkmytaná) většinu času "rajbluje" v navigačních centrálách, kde se v několika rychlých sekvencích stává film trochu nudným. Chybí osobní příběhy pasažérů a celá hodina a půl je doslova promarněnou příležitostí. Závěr vše vytáhl. Možná stačí vidět posledních 15 minut... Ty jediné stály opravdu za to. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

26.10.2014

Noční můra s DiCapriem

Noční můra s DiCapriem

12.09.2014

Britský režisér Paul Greengrass s oblibou rekonstruuje skutečné události. A po Krvavé neděli, Letu číslo 93 nebo loňském Kapitánu Phillipsovi si našel další projekt, s nímž se ohlédne do minulosti.… (více)

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión