poster

O zrzavé Andule (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 62 min

 • otík
  **

  Zcela tradiční televizní pohádka, která mě skoro vůbec nezaujala. Děj byl poněkud zmatečný, zrzavá Andula ani pořádně nevěděla, co chce. Čenského zelinář byl ještě zmatenější a připomínal nevyzrálého puberťáka. Kromě standartního Štěpánka není o co stát.(14.6.2009)

 • honajz
  **

  Líbila se mi myšlenka zapracovat do příběhu staropražská strašidla z Kampy, ale celkově je příběh hodně neujasněný - hlavní mužský hrdina se ne a ne rozhodnout, koho miluje, potrestání namyšlené rodiny se odehraje jaksi mimochodem a bokem, jestli vůbec, a zrzavá Andula, která je spíše oranžová (skutečně se nenašla normální zrzavá paruka?), taky neví, jestli chce být člověk, nebo divoženka. O strašidlech mi pak ani nemluvte - člověk pořád čeká, že mají vymyšlený nějaký geniální plán, a ono vlastně je to jen o pár prskavkách a mytí podlahy, a ani to se pořádně nepovede. Ocenil bych větší tah na branku, a ostatně i tu branku bych ocenil, ne všechny ty polovičatosti. Kladem ale je, že druhá část příběhu se odehrává v reálu pražské Kampy. Na Čapkovu pohádku o drakovi Amině to ale nemá.(15.4.2015)

 • duklak2
  *

  Nemastné a neslané. Pohádka podprůměrná. Výkony herců nudné. Málo písniček a málo pocitů. Tento "film" neměl vzniknout.(7.3.2012)

 • blackrain
  ****

  Mám ráda starou Prahu, hlavně pak Kampu a Malou Stranu. Ráda se tam procházím s foťákem v ruce brzy po ránu, když tam ta místa neokupují hejna lačnících turistů. Pak tam hodná strašidla můžete potkat také. Roztomilá a vtipná pohádka. Nejvíce samozřejmě zaujme Ivana Andrlová. Ta byla nepřehlédnutelná. Pohádka je opravdu jasně čitelná, ale v jednoduchosti je síla.(18.12.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Klasická pohádka o potrestané pýše, odměněné laskavosti, strašidlech a tupém snobismu, to vše v kulisách Kampy a plus mínus dobových kostýmech (nějaká doba to byla, to mi nevymluvíte). Škoda, že strašidla to už vzdala a s laskavostí se můžete jít tak vyfotit, nebo nechat vycpat a stát se exemplářem v muzeu. Úplně to vidím, společná vitrínka posledního nezištného člověka a blbouna nejapného.(30.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace