O zrzavé Andule (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 62 min

Svěží, vtipné, nápadité. Herecky vyniká zvláště Josef Bek jako pan otec. Toto dílko je dalším dokladem velmi dobrého standardu VlastyJanečkové, naší nejlepší autorky televizních pohádek pro nedělní odpoledne.(14.6.2009)

Hodne povedeny scenar, kteremu by klidne slusel celovecerni format. Skoda hereckych vykonu, v cele s katastrofalnim Censkym.(12.4.2015)

• duklak2

Nemastné a neslané. Pohádka podprůměrná. Výkony herců nudné. Málo písniček a málo pocitů. Tento "film" neměl vzniknout.(7.3.2012)

• otík

Zcela tradiční televizní pohádka, která mě skoro vůbec nezaujala. Děj byl poněkud zmatečný, zrzavá Andula ani pořádně nevěděla, co chce. Čenského zelinář byl ještě zmatenější a připomínal nevyzrálého puberťáka. Kromě standartního Štěpánka není o co stát.(14.6.2009)

Klasická pohádka o potrestané pýše, odměněné laskavosti, strašidlech a tupém snobismu, to vše v kulisách Kampy a plus mínus dobových kostýmech (nějaká doba to byla, to mi nevymluvíte). Škoda, že strašidla to už vzdala a s laskavostí se můžete jít tak vyfotit, nebo nechat vycpat a stát se exemplářem v muzeu. Úplně to vidím, společná vitrínka posledního nezištného člověka a blbouna nejapného.(30.8.2014)