O zrzavé Andule (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 62 min

Mám ráda starou Prahu, hlavně pak Kampu a Malou Stranu. Ráda se tam procházím s foťákem v ruce brzy po ránu, když tam ta místa neokupují hejna lačnících turistů. Pak tam hodná strašidla můžete potkat také. Roztomilá a vtipná pohádka. Nejvíce samozřejmě zaujme Ivana Andrlová. Ta byla nepřehlédnutelná. Pohádka je opravdu jasně čitelná, ale v jednoduchosti je síla.(18.12.2013)

• otík

Zcela tradiční televizní pohádka, která mě skoro vůbec nezaujala. Děj byl poněkud zmatečný, zrzavá Andula ani pořádně nevěděla, co chce. Čenského zelinář byl ještě zmatenější a připomínal nevyzrálého puberťáka. Kromě standartního Štěpánka není o co stát.(14.6.2009)

• duklak2

Nemastné a neslané. Pohádka podprůměrná. Výkony herců nudné. Málo písniček a málo pocitů. Tento "film" neměl vzniknout.(7.3.2012)

Klasická pohádka o potrestané pýše, odměněné laskavosti, strašidlech a tupém snobismu, to vše v kulisách Kampy a plus mínus dobových kostýmech (nějaká doba to byla, to mi nevymluvíte). Škoda, že strašidla to už vzdala a s laskavostí se můžete jít tak vyfotit, nebo nechat vycpat a stát se exemplářem v muzeu. Úplně to vidím, společná vitrínka posledního nezištného člověka a blbouna nejapného.(30.8.2014)

"Přece nemůžu jít na trh takhle !! V těchhle uválených šatech ?? Co kdybych potkala třeba hraběte Kolovrata nebo Tour-Taxise ??" ;) Další typická poloexteriérní pohádková inscenace rutinérky Janečkové, jejíž rukopis jeden hodně snadno odhalí.. Banální příběh s tak trochu jiným průběhem, než by divák neznalý polovičatých scénářů Jarmily Turnovské čekal, s nezřídka luxusními dialogy, polovičatá moralita a především Jan Štěpánek, režisérčin ex a především herecká ozdoba jejích projektů.. Živelná Andrlová rovněž skvostná..(31.8.2014)