Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiální text distributora)

Crocuta

Joriš s Jindřichem kontra "postmoderní feministka"! Jo a podle největšího zdejšího sračkomila se jedná o "skvělý film" a "rozhodně ho doporučuje". K tomu není co dodat. ()

Nettrass

Ještě mně nikdo nepozvracel, takže jsem ještě určitě plný emocí. Jdu se na ně mrknout do zrcadla....Jasně jsou tam, viděl jsem minimálně 4. Stojí za vidění...i ten film. 65% ()

Flego

Stále krásna modrooká Kidman a šarmantný modrooký Craig rozohrávajú partiu, ktorá síce nie je originálna, ale nikoho neuráža a má svoje slušné tempo a napätie. ()

honajz

A to jakože bylo všechno? Zoufalá matka s děckem, injekce adrenalinu do srdce a konec zvonec? Nehledě na to, že asi do 50. minuty je to těžká nuda. A ty nelogičnosti a WTF momenty... ()

GigaPudding

Oproti invazi z roku 1978 je to přímočařejší a míň strašidelné a trochu vleklejší a naproti tomu v některých chvilkách zase akčnější, tak by to asi byla jen pěkná zábava na ***, ale protože je to pořád invaze lupičů těl, tak to bude nakonec ****. :) ()

Janek

Film, který absolutně ničím nepřekvapí - námět, který by vystačil na slušnější díl Akta X - snímek plný elips a zrůdných nelogičností v popředí s fádními hereckými výkony. Chvíli jsem si říkal, že kdyby producenti snížili rozpočet na setinu - šlo by o výborný kus do seriálu Darkplace - hranice mezi hororem a parodíí je zde až nebezpečně tenká a nemůžu snímku upřít jeden pozitivní fakt - a sice ten, že jsem se u něj celkem slušně pobavil a odreagoval. Ale to odreagování bylo čistě cynické a já bych tomuto kousku dal hrdou nálepku NEVER MORE - 30% ()

SOLOM.

Atmosféra se ve filmu častokrát střídá, protože producenti do filmu přimíchali pořádnou dávku akčnosti, která docela často převyšuje ostatní prvky, na kterých film stavěl především. Hudební doprovod byl taky nabitý spíše akčními melodiemi, jen občas se vyměnila s pochmurnými a tajemnými zvuky, které většinou měly navodit pocit úzkosti a přimět vás fandit hlavní hrdince, když se ocitla v nesnázích. Krve se tady moc nedočkáme, jen občas se vyvalí nějaký ten cákanec ze střelné zbraně. Hlavním lákadlem mělo být herecké obsazení, které je opravdu hvězdné. Tedy co se hlavních postav týká. ()

Sofia

Napínavá a děsivá atmosféra. Vytkla bych poněkud překotný konec, pár minut navíc by neuškodilo. Bohužel nemůžu srovnávat se starším filmem s Donaldem Sutherlandem, takže zatím zaokrouhluju nahoru, protože Invaze se mi tady zdá značně podhodnocená. ()

claudel

Nezbývá mi nic jiného, než malé srovnání - Invaze a novější The Box. Oba filmy jsou sci-fi s prvky hororu a thrilleru, hlavní roli si střihly sympatické blondýnky, známé a slavné herečky se sympatickými protějšky, v obou snímcích pochodují ulicemi zástupy lidí bez emocí a s vymytými mozky, Invaze má svižnější a akčnější děj, naopak jí chybí přítomnost fascinujícího Franka Langelly. Ze zmíněného vyplývá - oba filmy jsou spíše podprůměrné a já se raději budu věnovat jiným věcem, než sledováním takových stupidních příběhů. ()

ARI50

Dva slušní herci ve slušném nápadu na film ale pokud mám koukat a nic nedostat je pak těžké chválit ne prostě všechno potěší nemůže se taky všechno pořád líbit. ()

JASON_X

Tak výsostně zlověstná scifárna to bývala mohla být, ale oni ji hollywoodští prostě musí a musí zasvinit tím jejich oblíbeným modelem "maminka ochraňuje svého roztomilého blonďatého chlapečka". Nebýt téhle nechutné středoproudové nákazy, odpornější než nějaké spóry z vesmíru, neměl bych filmu téměř co vytknout. Zlověstný, paranoidní, místy až lehce strašidelný. Ale bohužel i zasviněný melodramatickým sajrajtem, a navíc s otravně moralizujícím (a předvídatelným) poselstvím na závěr. 70%. ()

Morholt

Invaze stojí a padá s Nicole a vzhledem k tomu, že ta podává výborný výkon a ze záběru takřka nesleze, dá se na to po celou dobu dívat. Jinak děj sám o sobě je provařený až běda a nezaznamenal jsem ani snahu o nějákou originalitu, ale na druhou stranu mě to prostě nenudilo a to se počítá. Za to a za Nicole 60%. ()

Sawy

Dobrých komorních sci-fi je v poslední době jako šafránu,proto je třeba si Invaze cenit,jakkoliv to žádné veledílo není.Tedy,ona to mohla být kultovní záležitost,kdyby ji nepředělával James McTeigue.Moc bych chtěl vidět původní Hirschbiegelovu verzi.Celá první polovina je totiž prosáklá perfektní paranoidní atmosférou,která sice některé lidi kvůli pramalému spádu nudila,já se ovšem bavil.Jakmile se ale do filmu začaly roubovat akční honičky,výbuchy a všechny takové věci,šlo to docela dost do kytek a napětí se kamsi vytratilo.Stabilně výborná byla Nicole Kidman,Daniel Craig neměl na malém prostoru moc co hrát.Od Invaze jsem nečekal prakticky nic,takže jsem s výsledkem víceméně spokojený.Jen mě mrzí,že to celé mohlo dopadnout ještě mnohem líp. 65 % ()

Richie666

Nosná myšlenka je v podstatě hodně levná, leč naprosto výborná - virus a lidi bez emocí.. Zajímavé. V některých okamžicích se ale film nebezpečně přibližuje parodii. Klišé se kupí jedno na druhé, režisérské chyby, nelogičnosti i zcestný překlad v titulcích jsou zde v každé (druhé) scéně. Přesto mi v důsledku vychází celkem slušně zábavných 90 minut; mám rád filmy s podobnou tématikou a tohle bylo, když už nic jiného, tak alespoň netradiční. ()

BoPo

Jedno z príjemných prekvapení. Atmosféra všade prítomnej nedôvery, zaujímavý príbeh, kvalitné herecké obsadenie. Invázia neobsadí vaše mozgové bunky a nevnúti im 5* hodnotenie, ale za pozornosť určite stojí. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)