Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiální text distributora)

tom88

Vôbec nie geniálny film, skôr len mierne pútavý hollywoodsky popcorn, ktorý vie ako si udržať diváka pred obrazovkou. Mimozemská tématika je moja obľúbená a preto som po nej siahol aj tentokrát, ale sklamaný nie som. Našťastie som nečakal nič väčšie, ale iba priemer, ktorým tento film aj je. Kidmanovú a Craiga mám rád takže o dôvod viac prečo som si film pozrel, aj keď výkony na oscara zrovna neboli. Námet aj dej bol trocha béčkovitý, ale plynul rýchlo a nestíhal nudiť. Niektoré scény boli veľmi podarené, no treba pri tom spomaliť výkon mozgu a nerozmýľať nad logikou a podobnými vecami. Bohužiaľ nemôžem každému odporučiť. 65% ()

tomeek

Ze začátku velice slibně vyhlížející thriller, který s zahrává s paranoiou, dokonce ani to děcko mě neštvalo, ale ke konci se to zvrhne v obyčejnou "utíkačku" s celkem nijak dobrým koncem. Mohlo to být mnohem lepší, působí to nedotaženě. Přirovnal bych to k úleťáckému Equilibriu, které na mě ale svým světem bez emocí působilo mnohem líp... ()

vesper001

Žánr sci-fi není zrovna moje parketa, ale ujíždím na modrých očích, a moc se mi líbil jeden z plakátů, a tak se stalo, že jsem viděla Invazi. Daniel Craig si mezi dvěma bondovkami dopřál trochu anorexie a už nevypadá jako hydraulický lis, ale jako úplně obyčejný sexy doktor, Nicole Kidman dokáže rozbalit hezkou paletu vyděšených výrazů, jak se na holku v horroru sluší, a navíc je tu pár roztomilých exotů s praštěnými jmény (Jindřich, Ludmila), kteří jedí „asi guláš“ :)), a emzáci, co si to hezky rozdají s jedním agresivním Rusem. Nijak zvlášť strašidelné ani napínavé to není, ale spát se mi hned po skončení jít nechtělo. :) ()

panMartin

Takové nemastné, neslané. Za celý film se mi nestalo, že by ve mě nějaká scéna vyvolala nějakou reakci. Celkem podprůměrný film, který mě ničím neuchvátil. Mimozemšťani se snaží infiltrovat mezi lidi. I přes účast Nicole Kidman a Daniela Craiga to není žádný zázrak. Děj docela ujde, některé scény jsou velice dobré, některé zase zbytečně urychlené. Sci-fi, trochu chaotické, ale vzhledem k délce je to v pohodě. Sice si asi po týdnu už nebudete pamatovat skoro nic. Film, který zase skončí dobře a to mi nesedlo..... ()

trojtmberk

Jako dobrá jednohubka Invaze určitě poslouží, jelikož na Nicole se hezky kouká a i to celkem odsejpá. Průser ale je, že většina toho co je na filmu zajímavýho, se dá vidět už v traileru a žádný velký překvápka a rozuzlení se nekonaji. ()

Estrellita

Výborné atmosferické sci-fi s OBROVSKOU myšlenkou a ÚŽASNOU Nicole Kidman v hlavní roli. Přivádí do mysli člověka spoustu otázek, jednoduchých otázek, přímých a snadno zodpověditelných - na které ale odpověď neznáme. Tak co vlastně chceme? CO? 80%! ()

st.verka

Nic moc jsem nečekala a tak jsem byla mile překvapená. I přes pokročilou dobu vysílání- film končil před půlnocí- jsem vydržela až do konce. Na Daniela Craiga i Nicole Kidman se dalo velmi dobře dívat, obzvlášť Danielu Craigovi to tu slušelo. Téma je zajímavé: Nakažení chtěli vytvořit ideální svět bez násilí, vražd a válek, ale pro imunní v něm nebylo místo. V ideálním světě ale musí být místo pro všechny. Ale na to, jak dlouho trvalo, než se problém vyhrotil, vzalo to příliš rychlé rozuzlení bez nějaké dramatičnosti. To vidím jako mínus. ()

Blacks

Výborné Sci-fi drama, které se ale v závěru zvrtlo v "nezbytnou" honičku v autech - plameny samozřejmě nechyběly. Nebýt toho, neváhal bych s plným počtem. Dobrý komentář: "Djkoma" ()

karlik4801

Hrozně se mi líbí ten nápad. To, že se nás někdo "jiný" snaží přemoct. Líbí se mi to okolo, když se Carol vydává najít svého syna. Jako třeba nakažená skoro celá policie. A taky mi to přijde trošku jako psycho, jak nakažení koukají, i z pohledu diváka je to nepříjemná záležitost. A hlavně celým filmem mnou proudilo napětí, jak jen se z toho všeho hlavní hrdinka vyseká. Třeba její maskování po ulici, dá se do toho i celkem vžít. Dobrá podívaná, která mě donutila přemýšlet. ()

Raven0

Nakonec to nebyl takový průser jak jsem po zdejším hodnocení očekával. To jest, standartní žánrový příspěvek. Změna režiséra je docela znát, první polovina se tváří jako psychologické drama a ta druhá jako akční film. Takže je z toho nakonec "kousek od všeho, ale nic pořádně". Ale mohlo to být i horší :-) ()

lennyd

Když se při přistání raketoplánu Patriot stane nehoda, a tento skončí roztříštěný a jeho trosky jsou roztroušeny přes větší polovinu Spojených států, nikdo netuší, že právě začíná soumrak lidstva. Minimálně to netuší psychiatrička Carol (Nicole Kidman), které to, že se všichni chovají jaksi podivně, nepřijde vzhledem k jejímu povolání nikterak nezvyklé. Ale když se neobvyklé události začínají stupňovat, a většina lidí po nakažení ztrácí schopnost emocí, Carol ví, že musí jednat. Zvlášť když se zdá, že její syn, malý Oliver (Jakcson Bond) je vůči nákaze imunní, tudíž může skýtat naději pro celé lidstvo... Oproti béčkovým filmům stejného typu (a že jich není málo) má Invaze výhodu vyššího rozpočtu, což znamená také přítomnost hereckých hvězd - ať už je to Nicole Kidman, nebo nezvykle civilní Daniel Craig nebo třeba Jeffrey Wright. Jinak se nad samotným scénářem nikdo nic moc víc nezamýšlel, čili originalita veškerá žádná (vesmírnej šmejd se dostane za Zemi, všechny až na hlavní hrdinku změní, takže hlavní hrdinka vymyslí, jak se šmejda zbavit a blik - konec). Dokonce (což mne překvapilo úplně) zde chybí i obvyklá závěrečná scéna, s objevením šmejda na jiném místě světa (nezřídka pod Eiffelovkou - viz Stalo se, 28 týdnů poté, apod). Ale určitě nechci film kritizovat - má ten správný spád, od začátku do konce se něco děje, bez hluchých míst, hlavní hrdinové jsou dostatečně sympatičtí, takže jim divák neskrývaně fandí - celkově lepší průměr.. ()

Pavlínka9

Jak se zmiňuje Djkoma v komentáři - souhlasím s tím, že tento film je dobrou variantou na "invazivní" film :) Sice na mě působí jako lehké béčko, ale to určité kouzlo v sobě má. Strach a obavy ve mě vyvolal a přesto, že jsem ho viděla již po několikáté, jsem spokojena. Rušivým elementem pro mě byla jedině hlava Nicole Kidman, jelikož ten účes byl fakt příšerný :) Daniela Craiga miluji již déle než od roku 2007, takže to pro mě bylo jen plus navíc ;) Rychlé, svižné, napínavé, jen trochu zrychlený závěr, ale jinak spokojenost. ()

Mihail123

Film má slušnú atmosféru, ktorá mi miestami vytvárala zimomriavky po celom tele. Zvláštna kombinácia Daniela Craiga a Nicole Kidman, ktorá na moje prekvapenie dopadla obstojne. ()

Aven

Takové nemastné, neslané. Za celý film se mi nestalo, že by ve mě nějaká scéna / kulisa / dialog / hudební motiv vyvolala nějakou reakci. Prostě sem jen tupě koukal a přede mnou se odehrávalo všechno přesně tak, jak jsem očekával.Popravdě mě ani moc nenapadá, co o tomhle filmu napsat. Vlastně jen - Nicole je opravdu výborná herečka. ()

zdenny

Film na pomezí Equilibria a zombie filmů s větším důrazem na Equilibrium. Celkem laciná vzpomínka na Orwellův román 1984. My v Česku víme a známe, jaké to je chovat se jak figurky ve společnosti, která se tvářila být milující. Opak byl pravdou a vždy, kdy člověk přestane být člověkem (z jakéhokoli důvodu), dopadne to taktéž. Buď máme svobodu (z níž asi největší je svoboda volby) anebo ji nemáme. Buď se cítíme lidmi nebo jimi prostě nejsme. A právě o tom tento film je: o vzdoru lidí s nejistou, ale JEJICH budoucností. ... A přitom stačilo jen usnout. ()

JohnSmith

Další variace na Invazi lupičů těl. Tentokrát s hvězdným obsazením,ale ani to nijak zvlášť nepomohlo. Začátk je dost roztahanej,pak se to sice pěkně rozjede,ale najednou je konec. Jako by si štáb řek,máme toho dost,utnem to a jdem domu. ()

Danny F.

Dobře mě děj tohoto filmu provázel při sledování. Je v jednom kole a zastaví se až na konci. Dost mě tento film bavil a myslim si že se povedl jakožto remake. 70% ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)