Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiální text distributora)

princesofpersia

Velmi dobrý námět se slušnou atmosférou a hudbou. Předchozí verze jsem neviděla, takže nemůžu porovnat, ale nehty jsem si okousala pěkně :) ()

kolosus

Zo začiatku to vyzeralo v skutku obstojne, ak teda bola snaha vytvoriť akési napätie čo sa u mňa nedostavilo no bolo na tom omnoho lepšie ako druha polovica filmu, ktorá mi znechutila vlastne celý film. Jedna hviezdička za celkom dobrý ale nedotiahnutý námet aj keď ide vlastne o typické epidemické klišé, symptómy prejavujúce sa na obetiach celkom obstojne aj keď tiež nedotiahnuté, pôsobia chladne ale nemoc presvedčivo a druha star je pre Nicole Kidman, viac tomu fakt nemôžem dať. ()

Horxus

Jsem příjemně překvapená. Kidman zrovna nemusím, zato na Craiga se ráda podívám a dohromady jim to vlastně sekne. Celý film mě bavil, ani chvilku jsem neměla chuť odejít, nebo si dát pauzu a občas to bylo i docela strašidelné. Není potřeba krev, abyste mě vyděsili, stačí chladně zírající kolemjdoucí, kteří se s klidem blíží a jsem nadmíru spokojená. Naštěstí se toho režisér držel. Moc ráda bych dala pět, ale bohužel, kvůli né moc povedenému konci nemůžu. Připadalo mi, že na to, jak se film dlouho rozjížděl až proklatě rychle a z ničeho nic končil. Vysvětlení takřka spadlo z nebe a nikdo se nijak moc nepotrápil s nalezením původu toho všeho. A na mě až moc velký happy-end, jako vždy. Zajímavý komentář: J*A*S*M ()

hackstolle

Souhlas. Velmi nedoceneno. I pres par nelogickych myslenkovych pochodu sem tam v nejake scene hodnotim take za 4 ****. Za me uspech. Kdyz vezmu, ze Craiga nemusim a Nicole jsem do jiste doby take zrovna nevyhledaval. Ale zpet k filmu. Zajimave podane tema epidemie vyvolane z vesmiru. Skoda jen, ze takovych filmu neni vic. A myslim vic tech jeste lepsich. Protoze u Invaze mne to preci jen chvilemi sklouzavalo do lehke nudy. ()

kubas369

I přes naprosto debilní konec uspokojivá podívaná, bohužel bez nějaké hustší atmošky ale s pár dobrýmy nápady je tohle upřímnej průměr. ()

Brano

Ďalší film o mimozemskej invázii, ktorý nijak nevybočuje z normálu a neprináša nič nového. Ale na druhej strane to nebolo až také hrozné a dalo sa to pozrieť. Herecké obsadenie bolo dobré a N. Kidman podala slušný výkon. V tomto filme mi rozhodne chyba väčší motív, nie len všetko vsadiť na záchranu syna. Takisto aj zvuková stránka mohla byť výraznejšia. Celkovo to pôsobí dosť umelým dojmom. ()

carter...

55% První třetina filmu má slušný náběh se stupňujícím se napětím, ale čím víc se film posléze snaží být v pohybu a gradovat, tím rychleji slábne dobrý dojem a atmosféra z první třetiny filmu. Film táhne Nicole, ostatní jen sekundují. Filmem je nadhozená letitá pravda, že člověk rodu homo sapiens se dokáže chovat jako zvíře k okolí i druhu sobě vlastnímu. // Spoiler: // Jinak mám za to, že se film chtěl tvářit vážně, proto nechápu co si myslel scénarista, když do filmu osadil zavirované entity mající reflexní nervové stavy putující ranní stravy ze žaludku otvorem ústním, což ve mně krom odložení své večeře vyvolalo vzpomínku na béčkové komediální Zombii filmy. Tento pocit ve mně ještě jednou vyvřel při scéně kdy horda ,,inteligentních" entit dostala zálusk se projet na čtyřkolovém Jagovi a zároveň trhnout rekord v počtu pasažérů // Konec spoileru //. Filmu by v tomto případě asi prospělo víc dramatu/hororu, než akčního thrilleru. Nícméně, stále se jedná o shlédnutelný snímek, z něhož vaše oči nebudou mít podnět vás nenávidět. Proč vidět: 1) Nicole v roli láskyplné matky 2) Pro náctileté žáby, Daniel v roli láskyplného přítele láskyplné matky Nicole 3) Bratrstvo láskyplné jednoty emzáků s kocovinou, kteří neví, že se sluši po flámu zůstat doma u záchodové mísy ()

helrohir

Vynikajúca, priam zimomriavková úvodná cca polhodinka ma navnadila, ale potom sa začali diať čudné veci. Ako by som prepol na iný film, pretože taký náhly úpadok príbehu som nečakal. Doslova dementný scenár je hlavnou príčinou tohto nepodarku. Veľmi sa nesnaží ani režisér/i a film strihala snáď nejaká upratovačka. Ako tak to uhrá jedine Nicole, ale celkove k filmu už poviem len jedno: nikdy viac! ()

c93 odpad!

Mimozemská virová epidemie dělá z lidí neempatické a jednotvárné bytosti, což má na politickou situaci takový dopad, že končí veškeré světové konflikty a rozpory a svět je v jednom velkém míru. Naštěstí se najde protilék a nakažení se opět stávají lidmi. Závěrečné poučení? Lidi dělá lidmi jejich vzájemné rozpory a ten, kdo hlásá mír na zemi, je nebezpečný. Nejsem si jistý, jestli šlo o konzervativní kritiku komunismu, nebo o sofistikovaný marxistický pohled na blahodárnost kritického myšlení. Každopádně občas je dobrý mrknout se na bednu. ()

mrclTV

Toto veľmi chcelo byť psycho vyšinutým thrillerom, ale uviazlo to niekde na polceste medzi nepodarenou fekálnou komédiou a aspoň trošku napínavým sci-fi. Dorazilo ma ako už v štvrtej minúte filmu svetový odborník na mikrobiológiu, tesne po svojom tajnom zistení, chytí v nechránenom prostredí kontaminovanú vzorku odpadu a úplne vôbec mu to nevadí. Príbehová barlička ako rozpútať nákazu v úrovni tak zlej, že by sa mohla ukazovať na filmových školách v sekcii ako sa to nemá robiť. Navyše, tá epizóda s údajnými českými diplomatmi vyzerá v našich očiach minimálne úsmevne. Samozrejme, nie je to úplný odpad, trošku napätia a husej kože som pocítil, ale celkovo aj tak slabota. ()

marek29

Nevím no, ja se skvěle bavil. Novej "Hollywoodskej" Tarantino oproti tomuhle? Musím říct velký špatný. Za mě jednoznačně tady Nicol Kidman.. Nemá to sice neotřelej scénář, ale jinak to má všechno, co od filmu očekávám. A to aspoň to, že mě bude bavit a bude napínavej, že se u něj dřív pochčiju, než bych usnul nudou. Čili za mě 9 z 10 a doporučení! Napětí, akce a taky katastrofa, jak má být. ()

MartinTerran

Docela povedený sci-fi s dobrou atmosférou. Film se zaměřuje pouze na hlavní hrdinku a lidi okolo (klasicky), ale má slušné tempo a napětí. Film má i nějaké to poselství/zamyšlení (konverzace s Rusem, monolog infikovaného Bena a závěr) a co si kdo z toho vezme je na každém. Zahrané je to dobře. To že jsem film shlédl v roce 2020, tak vidím pěknou paralelu na dnešní situaci, i když u nás to nejsou mimozemšťané. Hodnocení: 63/100. ()

cinema_cz

V pořadí už čtvrtá adaptace sci-fi románu Jacka Finneyho se bohužel příliš nevyvedla. Na vině je především střet odlišných režijních konceptů: první verzi natočenou Hirschbiegelem totiž předělával do akční podoby James McTeigue. Výsledný hybrid tak nezachrání ani soustředěný výkon Nicole Kidman, ani drsný šarm Daniela Craiga. 40 % (Leoš Flodr, Ci 04/2008) ()

PlysovyMacko

Invazia mimozemstanov, ktori vas napadaju ako mikroby zvnutra. Je tu par scen napatia, ked Nicole snazi nezaspat, alebo ked uteka pred nakazenymi. ()

Tominni

Solidní sci-fi o epidemii, která se šíří po zemi, kde jde o to uniknout již nakaženým, ale také neusnout. Film má celkem slušné tempo, dvojici hlavních hrdinů, tedy tou hlavní je Nicole Kidman, která statečně vzdoruje. ()

Miloško

Ameriku,a svet opäť napadol vírus,ale nie tento raz zombie,ale mimozemský. Po havárii raketoplánu nastáva u mnohích ľuďoch zmena v mimozemské tvory,ktoré sa snažia každého kto nie je "ich"nakaziť,a po spánku sa stávajú nakazenými. To je stručný dej tohto remaku.Producentská dilema,či vytvoriť viac psychologickú,komornejšiu formu tohto filmu,alebo viac blockbusterovú,akčnejšiu skončila tak,že do natáčania boli pozvaní známi bratia Wachowskí. Podla mňa dobrý nápad,pretože to oživilo film.Mám namysli hlavne akčnejšie scény(strih,autom.naháňačky...). Mne sa tento film celkom páčil, malo to akciu,zváštnu atmosféru a aj trochu psychologickú rovinu.Jediným mínusom, je ten americký záver,plný klišé,//SPOILER//ked všetko dopadlo dobre,vedcom sa podarilo nájsť protilátku.... Porovnávanie tohoto remaku z povodným,a jeho kritika je nezmyslom.Prečo by nemohlo vzniknúť podobné dielo,aj keď v inej podobe. Nicol Kidman- hm, na ňu sa pozerá stále dobre,jej pár scén v spodnom prádle................. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)