Lewis je geniální kluk z dětského domova se zálibou v šikovných technických vymoženostech. Během jedné schůzky s potencionálními adoptivními rodiči jim chce předvést jeden ze svých přístrojů. Ten se ale rozbije a rodiče si Lewise nakonec nevezmou. Proto se rozhodne sestrojit přístroj pro vybavování vzpomínek, aby ze své paměti dostal podobu své maminky a mohl konečně zjistit, jak vypadala, což by mu pomohlo ji najít. Jeho nezdolné hledání jej jednoho dne zavede na místo, které by si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech - do budoucnosti, kde už termín "nemožné" dávno zmizel ze slovníku. Když se Lewis setká s podivným cizincem jménem Wilbur Robinson, čeká jej nejen fantastická cesta časoprostorem, ale také setkání s rodinou Robinsonových. (TV Nova)

Jacccob

Nápad skvělý, jen mu dát MNOHEM lepší scénář, přidat pár povedených vtípků, a vším možným film zvýraznit. Kdyby se tohle všechno stalo, vznikne aspoň průměrný animák na který se dá občas kouknout. Takhle ale opravdu ne. :) ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Jednoduchá animace, postavy tak nějak bez "duše" a začátek chaotický. Nezábavné pro dospělé a ideální pro děti prvního stupně. Slabota na Disneyovku. ()

Křepi

To, co ze začátku vypadá jako hodně infantilní film je ve skutečnosti hodně infantilní film... Není mi moc jasné, pro jaké publikum je tento film určen. Hodně malé děti ho nepochopí a ty větší to nebude bavit. Maximálně je to pro ty největší děti, kterým už zase infantilnost chybí :) Celkově za 2* nicméně za hudbu Dannyho Elfmana a za krátkou negativní vizi budoucnosti nakonec dávám 3*. ()

Maxmilian

Na jeden příběh toho bylo až moc. A to jěště musíme dodat, že je to film pro děti. Nápad byl dobrý, jen to udělalo v ději hodně zmatků a ti naši nejmenší toho moc asi nepochopí. Nebudou schopni pospojovat veškerá fakta dohromady. Děj se odehrává v několika časech, takže dítě má trošku zmatku. Mě osobně se film docela líbil. Protože nápad, ač ne originální, ale je tu. Samozřejmě tu již několik takových bylo, cestování v čase je přece moderní. Ale už to není tak často v animované podobě. Můj celkový dojem je kladný, takže 3* jsou zasloužené. ()

LuNaj

Jeden z nejhorších animáků, jaký jsem kdy viděl. Díky pár vtipným momentům dávám 2* a to mám ještě pocit, že to je hodně. Kolikrát se vám totiž stane, že hlavní postavu nesnášíte a máte chuť ji vyfackovat, místo toho, abyste jí fandili? ()

whysoserious

I v jednadvacátém století se dají dělat kvalitní animáky, ale tenhle k nim ( alespoň dle mě) nepatří.Naprosto nezajímavý příběh a "emoční" situace působí jak pěst na oko, jelikož kdyby tam nebyly takhle z nutnosti vpašovaný, tak by byl film ještě stereotypnější, než je takhle. Nicméně alespoň hvězdička za animaci, jinak totální propadák. ()

Kubi21

Bohužel se musím připojit k negativním postřehům. Docela jsem na tohle těšil, a proto jsem se nekoukal napravo nalevo, kdo co o tom píše. Bohužel se shoduji s většinou zde. Je to opravdu hloupé a naivní. Začátek je při tom v pořádku. Sirotčinec, nadějný chlapec, vědecká soutěž a slizký padouch, který postupem času je spíše stupidní (bohužel). Po přesunu do budoucnosti to ne že skřípe, ale ono to drhne a promazat se to už ani nepovede. Celá rodina Robinsonů je tak otravná, nesympatická a absolutně (promiňte mi to) debilní, že se mi chtělo řvát a rvát si zbytek vlasového porostu. Tady u Disneyho šlápli sakra vedle. Závěrečné rozuzlení je tak čitelné a hrozně šroubované a i to tradiční morální poučení je násilně podsouváno, a ne jenom naznačováno. To je opravdu pro děti předškolního věku. Rodiče, nezkoušejte se na to dívat. Zapněte a rychle utíkejte dělat něco smysluplnějšího. Jedna hvězda za dokoukání a vědomí, že to jde přežít, i když hooooooodně těžko. Pozitivum na konec: Jsou horší, bohužel. ()

ManOfPhoenix

Podle mě, další z výborných animáků ze studia Disney. Tentokrát diváky povede do ujeté budoucnosti, kde se setkáváme s ujetou rodinkou, a neobyčejnou postavou, která se chce vrátit zpátky do své doby (prostě cestování v čase, tahle tématika se mi vždycky líbila). Skvělý příběh, skvělý konec, hudba, scénky a postavy. ()

JosefTomas

Namixovaný koktejl tak specificky, že ne každém tato prapodivná směs bude chutnat. Jako malý jsem byl nadmíru spokojen, ale dnes už to zkrátka nefunguje. Moc uspěchané, emočně slabé, pro děti nepochopitelné (odzkoušeno, ale kdo nevěří, tak ať vysvětlí dětem časový paradox) a hlavně málo vtipné, což děti prostě vyžadují. A když už ten lepší vtip přeci jen přijde, děti ho nechytí (Tom Selleck), nebo jim nepřijde vždy vtipný (retrospektiva). Za vynikající 2A akt s plno nápady o 5% navyšuji. ()

helrohir

Kríza pokračuje. U Disneyho sa v tomto období asi fakt diali divné veci a boli problémy, pretože toto je už tretí animák po sebe, ktorý dopadol nadmieru nepodarene. Opäť tu máme podpriemerný scenár, ktorý je zhmotnený do ťažko pozerateľného, obsahovo nekonzistentného a minimálne zábavného filmu s nesympatickými postavičkami. Animácie sú tiež len priemerné, a ani hudba nie je to čo u filmov tohto štúdia bývala. 35%. ()

Petrozkoz

U tohohle filmu fakt neni jasný, pro koho je. Děti budou zmatený a dospělý se budou 96,5 % filmu nudit. Je tam sice určitě pár světlých bodů (každopádně meeting s rodinou uprostřed filmu a celkem mě pobavil i bezradnej tyranosaurus v rohu u domu), ale ve srovnání s ostatními současnými animovanými filmy nachází se tento zcela jistě pod průměrem. ()

Miloško

V poradí druhý (Po Strašpytlíkovi) animák v 3D od Walta Disneya neprekvapil ničím. Animácia,všade videný príbeh o doležitosti rodiny,hudba tu boli na priemernej úrovni. Jedine čo ma dostalo bola zaujímavá roznorodá rodina Robinsonovcov v budúcnosti. Neviem či pri sledovaní tejto rozprávky sa nebude detský divák strácať,pretože téma cestovanie v čase, bude pre najmenších asi ešte problémom, a tým pádom asi nuda[DVD] ()

swell

Tento kousek patří do skupiny těch slabších letošních animáků. Možná je i nejslabší z těch, co jsem za poslední dobu viděl. Jak už tady v komentářích padlo, je místy pro menší děti dost nepochopitelný a zmatený. Párkrát jsem se ale pobavil, takže 50%. ()