Lewis je geniální kluk z dětského domova se zálibou v šikovných technických vymoženostech. Během jedné schůzky s potencionálními adoptivními rodiči jim chce předvést jeden ze svých přístrojů. Ten se ale rozbije a rodiče si Lewise nakonec nevezmou. Proto se rozhodne sestrojit přístroj pro vybavování vzpomínek, aby ze své paměti dostal podobu své maminky a mohl konečně zjistit, jak vypadala, což by mu pomohlo ji najít. Jeho nezdolné hledání jej jednoho dne zavede na místo, které by si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech - do budoucnosti, kde už termín "nemožné" dávno zmizel ze slovníku. Když se Lewis setká s podivným cizincem jménem Wilbur Robinson, čeká jej nejen fantastická cesta časoprostorem, ale také setkání s rodinou Robinsonových. (TV Nova)

rakovnik

Pro mě poprávu opominutý animák, který jsem zhlédl až v letošním roce v televizi. Animace je sice krásná, příběh vcelku vkusný a milý, ale děj a obraz budoucnosti je úlet, který se tvůrcům filmu opravdu nepovedl. ()

Streeper

Naprosto zbytečná pohádka, která vůbec nemusela vzniknout. Vůbec mě to nezaujalo, spíše jsem se nudila než že bych se bavila, což u pohádky vyžaduje nejvíce, abych se zasmála a pobavila, ne nudila. ()

Nach

Animák u něhož děti budou potěšení, ale rodiče ho protrpí. Aneb neoriginální příběh plný žánrových klišé. Nemám co bych zde vychválil. I ta animace mi přišla již za zenitem. Tohle prostě šlo udělat lépe, i když by ona zápletka byla stejně nudná jako pohádka o Karkulce vyprávěná hlasem google translate. Za mě palec dolu. 50% ()

matrosh

tento barevný snímek mě docela pobavil, ale zejména zásahem pixaru, který dodal matrixovský svět ovládaný demonickou buřinkou, rozhodně nejlepší disneyho věc (nikoliv pixaru!!!) za posledních par let. ()

carly

zábavné a slzopudné. príjemne sa na to pozeralo. dejovo nie práve najpremyslenejšie, ale postavy boli celkom dosť sympatické. taká jednohubka na upršané popoludnie ()

c.tucker

Nejhorší animák, kterej jsem viděl, naprosto splašený nedávající smysl. Prostě a jednoduše ubohost. Jediný vtipný byl Tom Selleck jako Cornellius (jeho duber). ()

Ryuuhei

» Předmluva: Vůbec jsem netušil, do čeho jdu. Dokud ale v popisku figuruje „Disney“, vždy je to pro mě aspoň malá motivace tomu dát šanci. » Pozitiva: Vzít si téma cestování v čase a paradoxů si žádá „kuličky“, které i přes nějaké malé odchylky Disney zvládl ukočírovat, i když opět svým vlastním způsobem. Děj si drží neustálé tempo a člověk se tudíž ani nestíhá nudit. Plus po celou dobu vládne dějem jedna velká sympatie. » Negativa: Předvídatelnost a humor, který funguje jenom místy a staví až na zbytečně velké ztřeštěnosti. Nejde celkově o nic doslovně geniálního, ani kdo ví jak originálního. » Celkově: Maličko neprávem podhodnocený kousek od Disneyho, který si troufá na komplexní téma a nakonec dává dohromady průměrnější, ale sympatický a zábavný animovaný film, jenž dokáže i zajímavě dojmout. » Mé hodnocení: 60% » Viděno: Na Nova Cinema. ()

lennyd

Lewis je malým obyvatelem sirotčince, kde z něj ostatním chvilkama vstávají vlasy na hlavě. Lewis je totiž velmi vynalézavý chlapec (v přesném slova smyslu), neustále něco kutí a vynalézá, čimž všechny své hypoteticky nastávající adoptivní rodiče odpuzuje. Jednoho dne toto vzdává, a pustí se do svého velkého vynálezu, skeneru paměti (chce totiž ze své paměti vydolovat něco o své pravé matce, a zároveň tento vynález využít na soutěži vynálezců). Ale tam se vše zamotá, vynález mu poškodí tajemný muž s buřinkou (a není to pan Tau) a objeví se tam kluk z budoucnosti Wilbur, který Lewise přenese tamtéž. A tam teprve Lewis poznává, co to znamená mí rodinu. Ale nejdříve se musí zbavit muže s buřinkou, jinak přijde o celou budoucnost ... Jojo, autoři se asi měli nejdříve dohodnout, pro jakou cílovou skupinu tuto pohádku tvoří. Dospělým asi nebudou vyhovovat infaltivní vtípky a klukovské přátelství napříč časem, a pro menší diváky asi nebudou hrátky s časem či temná buřinkovská budoucnost. Ale nemohu tvrdit, že jsem se nudil - vize Robinsonovské budoucnosti byla docela vtipná ... ()

T-pack

No jo, sice Disney, sice barvičky a digitální modelína, z které život nedýchá, ale objevilo se tam pár vtipných a svěžích scén. No tak tedy za tři. ()

Danny F.

Dějově přízemní animák, který vlastně ničím nepřekvapí. Příběh je v podstatě slabý za to však nenudí a vcelku pobaví. Nenašel jsem zde žádnou postavu, která by mi byla nějak sympatická jako u ostatních animácích. 70% ()

VanTom

Je to sice šílené a nesourodé, ale zároveň i strašně moc hravé a nápadité. Nebo počkat, ta šílenost je vlastně klad! A překvapil mě i zajímavý a (na dětský film) promyšlený děj a fungující emotivní scény sirotka hledajícího rodinu. Výtvarná stylizace se mi líbala, film odsýpal a nešikovný (domnělý) hlavní padouch bavil. Ale očividně film nesedne každému (viz hodnocení zde). ()

marie.en

Občas trošku nuda a příběh postavený na klasických filmových/pohádkových klíšé. Ale například scéna s tyranosaurem mi připomněla typické vtípky a lá 9gag a postapokalyptický buřinkami ovládaný svět byl taky super. A žáby...parádní. Nakonec celkem povedená pohádka, kterou ocenili i moji malí bratranci. ()

davidek

Příliš dlouhé pro děti a příliš nudné pro dospělé. Tak nějak je mi jedno, že jsem tenhle animák viděl. Je spousta jiných a o hodně lepších. ()

Fox85

Celý film je podle mě cílen na ty nejmenší, ale ti asi úplně neocení hrátky s časem. Tohle se pánům u Disneyho moc nepovedlo ()