Lewis je geniální kluk z dětského domova se zálibou v šikovných technických vymoženostech. Během jedné schůzky s potencionálními adoptivními rodiči jim chce předvést jeden ze svých přístrojů. Ten se ale rozbije a rodiče si Lewise nakonec nevezmou. Proto se rozhodne sestrojit přístroj pro vybavování vzpomínek, aby ze své paměti dostal podobu své maminky a mohl konečně zjistit, jak vypadala, což by mu pomohlo ji najít. Jeho nezdolné hledání jej jednoho dne zavede na místo, které by si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech - do budoucnosti, kde už termín "nemožné" dávno zmizel ze slovníku. Když se Lewis setká s podivným cizincem jménem Wilbur Robinson, čeká jej nejen fantastická cesta časoprostorem, ale také setkání s rodinou Robinsonových. (TV Nova)

giovanni3

Nezáživný animák, který stál na cestování v čase a i když poukazuje, že lze změnit budoucnost, tak v mnoha situacích tu skutečnost ignoruje. Ač se to dá ještě pochopit, když si uvědomím "cílovku" tohoto filmu. Avšak i děj samotný zde není bůhví co, postavy též, vtipu minimum a animace je jen obstojná. Celkově slabší dílo a jen 2z5. ()

rozbris

Walt Disney co to jako mělo být, to jsi nás chtělo nas*** :-) Rodiče se u toho zabijí a ději zblázní!!! Začátek je dobrý dost ale pak to s tím šasoprostorem a rodinou "bláznivou rodinou" abych byl přesnější to už je trochu přehnané, jste byli na drogách ne??!!! A další ta scéna s buřinkou to má být parodie na co?? Polepšete se a promluvte si do duše, nedivím se že jsou děti více agresivní, po tomhle... ()

Testament

Robinsonovi. Příběh outsidera Lewisa, co vyrůstá v dětském domově, není zas takovým průšvihem, jak by se mohlo zdát. Faktem ale zůstává, že upřímnosti a co do vyvolání emocí, se takovým "pixarovkám" nevyrovná ani náhodou. Díky cestování časem se náš hrdina dostane do budoucnosti, kde se setká se ztřeštěnou, dosti početnou rodinkou Robinsonů. A zde už se naskýtá problém-po skončení snímku, divákovi neuvízne v paměti ani jedna z postaviček bláznivé rodinky. Marně jsem vzpomínal a v mysli mi zůstalo jen pár ztřeštěných scének. A to je koneckonců, problém celého snímku. Pokud najdete klad, tak je hned na druhé straně vyvážen záporem. Humor je chvílemi zábavný, ale některé vtípky jsou zase zatraceně dětinské. Ještě, že v závěru se odehraje, alespoň pár příjemných (ne)čekaných zvratů... Celkově vzato, na deštivé sobotní dopoledne jsou Robinsonovi ideální-to je vše. Ale nejhorší animák poslední doby? To ne, jsou daleko horší- Divočina, atd. ()

Han22

Pokud je Pixar na špici současých animáků, pak Disney je bohužel na opačné straně. Jejich filmy se podobají jako vejce vejci, chybí v nich humor, který pobaví i někoho nad 10 let, naopak překypují kýčem. Robinsonovi jsou v podstatě sci-fi o cestování časem, nechybí zde různé časové linie, měnění budoucnosti i minulosti a v podstatě všechno co na tomto subžánru sci-fi miluju. Jenže co je to platné, když hlavní hrdina je stejně nesnesitelný génius jako Jimmy Neutron, když je celý film přeplněn kýčem, moralizováním, rodinnýmy hodnotami a navrch je všechno zabitý dětinskou pastelkovou animací. Dvě hvězdičky dávám za můj milovaný žánr a ze pár scén z temné budoucnosti, jinak animák o ničem. ()

BluT

Fakt hroznej animák. Ani jeden charakter nebyl ničím zajímavej a přestože cestování v čase je supr nosný téma, tady to prostě nefunguje. Myslim, že v Disney můžou bejt rádi, že se jim vrátily prachy, protože to je dle mýho totální propadák. Dvě hvězdy dávám snad jen proto, že ta animace nebyla špatná (ale s úplně top filmy tipu Shrek nebo Ice Age se rovnat nemůže) a nakonec to mělo i jakous takous pointu a poučení pro děti. 30% edit 12.03.2012 Po nějakém času snižuju hodnocení ještě o jednu hvězdu. Bylo to prostě fakt špatný. Vážně. ()

Herráček

O existenci toho animáku jsem poměrně dlouhou dobu neměl ani tušení... Je pravda, že teď si rozhodně nepřipadám, že bych předtím byl ochuzen o něco zásadního, neboť je to vlastně klasická hloupoučká Disneyho pohádka pro děti (koneckonců, kdo by čekal něco jiného, že?), avšak například svět stvořený jednou roztomilou buřinkou mi učaroval :) ()

1860

Vím, že tento film nejspíše nebyl vytvořen pro mojí věkovou hranici, proto berte moje hodnocení s rezervou.. malé děti to mohlo pobavit.. ()

Hanys_

Pro malé děti by tohle mohlo být fain, ale jinak je tohle mizérie. Asi nejslabší animák za poslední roky. ()

farfalla

47. animovaný, průměrný film ze studia Walta Disneyho. Úmysl nebyl špatný. Pod heslem ´Keep Moving Forward!´ se dětem mělo vysvětlit, aby se nevzdávaly a pokračovaly ve svém započatém úsilí. Postavy však vypadají jako převzaté z jiných animáků, a tak divák spíše přemýšlí, kde je už viděl, než aby se zamýšlel nad poselstvím. Také děj je trochu příliš napumpovaný. Místy to vypadá, že scénáristé a animátoři při své práci cucali vysoce toxické tužtičky a barvičky. ()

filipvrbik

Sci-fi pro děti? Proč ne! - Ano je naprosto jasné kdo je kdo a jak to dopadne, ale je to dobrý nápad, a přišlo mi to nápaditější než většina animáků,které jsou jak přes kopírák- začátek sice nic moc,ale jak se dostaneme do budoucnosti tak je to super.....80% ()

Zyne

tohle fakt ne, tady prostě nic nefunguje, vše, co se na plátně děje a říká, je blbé až na půdu a je to celkově jeden z nejhorších animáků poslední doby... ()

kritiklon

Podle mě v tom není to klasické, pohádkové, Disneyovské kouzlo - což ještě neznamená že se mi to nelíbilo! Oceňuji to hlavně kvůli humoru. Jistě, někomu to příjde trapné ale ať chci nebo ne, já se několikrát od srdce zasmál. Největším problémem tohoto animáku je že neví co chce! Na děti je to příliš složité a pro dospělého moc dětské. A to nemluvím o velmi překombinovaném ději a zbytečných, nedůležitých odchylkách v něm. Takový film nikdy nemůže být TOP filmem. Ale na druhou stranu, pro svůj trhlý humor ani neurazí :D 3* a 64% ()

laFei

Mno je pravda, že pořádným filmům od Pixaru se to prostě nevyrovná. Ale postavat Lewisova spolubydliciho, me naprosto dostala. A psycho rodinka taky fajn. Ale celkove, mno slaba tuctovka...skoda, napad to byl dobrej,ale nějak se to zvrtlo. ()

andio

Gratuluju autorům. Větší debilitu jsem už totiž dlouho neviděl. Chápu, že cílová skupina jsou děti, ale jak ty by sledování tohohle filmu muselo vypatlat si radši nechci ani představovat. Po hodině klepání si na čelo jsem musel vypnout. 1/10 ()