Ambiciózní Karolina studuje vysokou školu, pracuje jako redaktorka módního časopisu a jako lektorka v kurzech nonverbální komunikace. Její uspořádaný život nečekaně naruší vztah s poněkud egocentrickým burziánem Alexem, který jí přináší řadu hořkých zklamání. Alex je sice pozorný, ale myslí především na sebe a všímá si spíš svých kamarádů než Karoliny. Vztah, plný nejistoty, zklamání a znovu probouzených nadějí, vyvádí Karolinu stále víc z rovnováhy a vyčerpává ji. Přesto dává Alexovi přednost před pozorností nesmělého Honzíka. Když o několik měsíců později zjistí, že Alex žije s mnohem starší Patricií, opustí ho a rozhodne se být stejná potvora, jako jsou podle jejího názoru muži. Nezávislá, sobecká bestie, která bude kosit chlapy. Vyspí se s čerstvě ovdovělým pianistou i přízemním farmářem Markem, flirtuje s duševně nevyrovnaným ministrem Jarmilem Dobrým, ale když to zkusí na Honzíka, zklamaný mladík ji odmítne. Zdá se, že ani jako bestie nebude mít Karolina štěstí. A tak když se po čase znovu ozve Alex, neodolá a přijme jeho nabídku k sňatku. Vzápětí ji však čeká další hořké zklamání. (TV Nova)

mig21

Není bestie, spíš oběť... Navíc nechápu, proč Danicu Jurčovou a Michala Dočolomanského museli nadabovat (to, že jim to neleze do úst, vůbec nezmiňuju:-)) ()

Stories

Rodena jako herce mám moc rád, ale tady mě jaksi dost zklamal. Co se týče filmu tak mě trošku chytnul začátek, ale pak to šlo postupně do háje. 30% ()

Tominni

Ne, na Bestiář se mi nekouká snadno, možná divačky by ho ocenily lépe, já jsem mnoho zmatenějších filmů neviděl. Ani nevím, jestli mi měl něco sdělit, pobavit nebo zaujmout, nestalo své ani jedno. ()

Hjuud

Mně to celkem uteklo. Dali sme si s pritelkyni vino, nenudil sem se. Jasne, ta hlavni hrdinka byla pí*a, ale kdyz se chlapum chtela mstit, cekal jsem od ní spis určitou míru frigidity apod., ale takhle jim vlastne celou dobu porad podlehala, takze jsem cekal na nejakej zvrat v deji zbytecne. Ale jak rikam, nedival jsem se na hodinky a páv byl taky dobrej :-) ()

mirkath1

Tak nějak nechápu zdejší rozporuplné hodnocení-od odpadu po 4* :) Film bych nezatracovala, všichni víme jakých nesmyslů je člověk chopen, když si myslí, že je zamilován.Nešťastné chlapy, kteří neví, co vlastně chtějí, a jednoho tu ztvárnil Roden znám a taky vím, že za to ani nemůžou. Člověka utváří spoustu zkušeností a hlavně samosebou výchova, která v tomto případě byla nejspíš strašná. ()

cinema_cz

60 % (Jaroslav Sedláček, Ci 04/2007, str. 60) ___ Na snímku je možné obdivovat prvotřídní kameru F. A. Brabce, velkoryse pojaté exteriéry, netuctový půvab Danici Jurčové a několik zajímavých hereckých etud Marka Vašuta. Vše je ovšem nemilosrdně zabíjeno neuvěřitelnou "umělohmotností" nekonzistentně rozbředlého a konzistentně falešného obsahu. Rozhodně ovšem doporučuji, máte-li slabost pro německé televizní filmy o lásce, do jejichž světa Bestiář zasazují i monumentální postsynchrony. 40 % (Ondřej Vosmík, Ci 12/2007, str. 103) ()

ostravak30

Bestiář je opravdu špatný film a dost mi připomíná hudební klip. Vše se v něm míjí velkou rychlostí, scéna střídá scénu, střih nás posouvá strašně rychle vpřed. Muži se před Karolinou střídali tak rychle, že jsem to ani pomalu nestíhal sledovat. Ani nevím, zda se dá snímek označit za čistě feministický, ale rozhodně k tomu směřuje. Hlavní hrdinka se rozhoduje, že bude potvorou, ale v jejím podání to znamená měnit chlapy jak ponožky, což je mimochodem ve finále jedna z těch věcí, které sama zástupcům opačného pohlaví vyčítá. Samozřejmě jeden za druhým jsou podivíni, zřejmě aby bylo zvýrazněno, jakou má opravdu smůlu a koho stále nachází. Je třeba si říct, že ona sama pořádně neví, co chce. Celý film je takový neurovnaný, dialogy jsou absolutně nevěrohodné, skoro by se zdálo, že je psal někdo, kdo celá desetiletí nevylezl z baráku. A to nemluvím o postsynchronech, které jsou největším propadákem filmu a dělal je asi nějaký amatér. Humor se z toho ztratil, zařadit film do kategorie romantických chce odvahu. A drama? Já nevím, kam to zařadit, ale je vlastně celé nijaké... ()

Filipes odpad!

Ostuda českého filmu. Hlavní hrdinka je naivní až hrůůůza....příběh zaujme leda staré panny, výkony herců naprosto nulové. Je to nudný komerční brak, který jsem po 45 minutách byl nucen vypnout znuděn, znechucen a šokován jak se něco takového mohlo dostat do českých kin. ()

swell

Nevím, asi mi trochu utekl smysl filmu. Něco se mi na něm hrozně líbilo, ale něco mě naopak hrozně žralo. A já nevím, co to bylo :-) Převážily ve mně ale ty lepší pocity. Každopádně byl nejlepší Jarmil Dobrý (Marek Vašut) a nejen jeho už několikrát zmiňovaný páv. 70% ()

Mikus odpad!

Bože to ne!Asi nejhorší Český film co jsem v poslední době viděl.strašná kamera,postsynchrony,scénář....prostě hrůza.Ale nejvíc mě mrzí že tomuto "dílu" propůjčil svoje schopnosti i Karel Roden(který tu jako jediný bohužel slušně hraje ).Možná by mi paní režisérka vytkla že jako MUŽ tomuhle filmu nemůžu rozumět,ale i kdybych chápal to co hlavní postava dělá a hlavně proč(což naprosto nechápu) tak technická kvalita a hlavně plytká režie by mi nedovolila dát víc než jednu hvězdičku.Ve spojení se sdělením filmu to je čistý ODPAD! ()

Lewaso

To že se hlavní hrdinka chová jako kráva (pshimi, Hitman_47) neznamená, že celý příběh je hovězí. Netradičnost chování (u všech) je spíš kladem Bestiáře. Spíš mě vadí nedůvěryhodná nahuštěnost těchto exotů na metr čtvereční. Jo a páv oslazený jedinečným úsměvem páně Vašuta byl rozhodně vrcholem filmu. ()

swoulen

Danica je snad první herečka, která mě začla za co nekratší možnou dobu ve filmu vytáčet,iritovat a lézt na nervy . Neustále jsem měla sto chutí tuhle slečnu profackovat a bohužel mě v tom ještě utvrzoval pocit, že tahle slečna to snad ani nehraje, že taková opravdu je. Bezduché monology, bezduché dialogy, bezduché koulení očima....Ještě, že tam byl Roden, Vašut a spol. ()

gauny8

Jakoukoliv zajímavou scénu ihned srazil k zemi naprosto stupindí dialog hl. postav. Potěšil mě výkon Karla Rodena, naopak postava Marka Vašuta mě docela zklamala... ()

Bilky

Zbytočný film ktory nevie kam chce smerovať. Zbytočné odbočky len podtrhujú scénaristickú biedu. A do tretice zbytočne premrhaný RODENov potenciál. Nechápem zaradenie do žánru "romantický film" ale on nefunguje ani ako generačná spoveď ani ako sonda do duše mladej žienky-neskúsenky, čo sa hrá na dámu a rada by bola takou sebavedomou bytosťou o akých prednáša. (aj táto polopatistická satira ma rozčulovala) Možno ako pondelkova inscenácia by to malo sledovanosť ale muselo by to mať tak do 60minút. A ono to bohužial nemá ani 30 (percent). Keby režisérka nemala také obrovské ambície (celovečerný film, zahraničné lokácie) mohla to byť určitá nekonformná telenovela, alebo aspoň epizóda do cyklu SOUKROMÉ PASTI, ale obávam sa že ani tam by neuspela, sú tam totiž diela aj o dva levely vyššie. Škoda, od režisérky ČAS SLUHŮ som čakal viac, aj keď volné pokračovanie ma malo na toto pripraviť. ()

smrtubohem odpad!

Ne ne a ne! Kvalitní český film si já představuju jinak. Tohle oplzlé naivní a velmi mdlé romantické tahání a zahýbání se mnou ani nepohnulo. Myslím, že může zaujmout jen zhrzelé a nicnedělající paničky, které si potřebují vyléčit své pošramocené ego a trápit své mužské protějšky. ()

dsaiko odpad!

Hloupá kopie Románu pro ženy. Každý s každým kdykoliv kdekoliv, naivní a hloupý film, in je být ministrem nebo alespoň burzovním makléřem. Do doby, než se objevil Vašut jakožto ministr polonahý s pavím peřím na zadku, jsem tomu dával jednu hvězdičku ... Jestli tohle opravdu autorka prožívá, tak je mi jí docela líto ... ()

DooFooS

Dá se to přetrpět, jedině pokud se jeden drží aspoň těch několika povedených scén, ať už je to zprofanovaný Vašutův páv, hra na klavír v podání Etzlera, nebo Matonohova láska k zvířátkům, ale to je asi tak všechno. Pocity z filmu nulové a poselství raději žádné a mám dojem, že kdyby se to netočilo všechno kolem postele, nikdy by ten film nevznikl. ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble